مرکز مشاوره تلفنی مرکز مشاوره تلفنی .

مرکز مشاوره تلفنی

مصاحبه دانشگاه فرهنگیان

به نقل از مرکز مشاوره آویژه:|
مصاحبه دانشگاه فرهنگیان یکی از مراحل لازم برای پذیرش دانشجو از بین علاقه مندان به شغل معلمی میباشد . همه ساله دانشگاه فرهنگیان با برگزاری مصاحبه تعداد زیادی از دانشجویان خود را ، از بین علاقه مندان به این حرفه انتخاب میکند . در واقع در مصاحبه دانشگاه فرهنگیان توانایی ها و مهارت های افراد سنجیده میشود . سوالات بسیاری برای سنجش مهارت های فردی ، سلامت جسمانی و روانی و میزان علاقه داوطلبان در مصاحبه دانشگاه فرهنگیان مطرح میشود . افراد برای ورود به دانشگاه فرهنگیان میبایست به خوبی از این مرحله عبور کنند . علاوه بر این مصاحبه گرانی که وظیفه مصاحبه دانشگاه فرهنگیان را بر عهده دارند ، دارای شرایط خاصی هستند . از جمله این شرایط داشتن حداقل مدرک کارشناسی ارشد در یکی از رشته های علوم تربیتی ، روانشناسی و یا مشاوره و داشتن پروانه فعالیت از سازمان های مربوطه را میتوان نام برد .
بیشتر بخوانید: شرایط دانشگاه فرهنگیان چگونه است ؟
سوالات مصاحبه دانشگاه فرهنگیان
سوالات مصاحبه دانشگاه فرهنگیان و چگونگی شرایط پذیرش در این مصاحبه از جمله دغدغه های علاقه مندان به حرفه ی معلمی میباشد . به دلیل اهمیت این موضوع ، در اینجا به بررسی برخی این سوالات مصاحبه دانشگاه فرهنگیان میپردازیم . سوالاتی درباره میزان آگاهی سیاسی افراد از جمله : شهیدان شهرتان ، نام نماینده های مجلس شهرتان ، وظایف رهبری ، وظایف مجلس ، وظایف مجلس خبرگان ، تعداد اعضای شورای نگهبان ، ولایت فقیه یعنی چه ؟ ، ضرورت ولایت فقیه و … که با نتایج حاصل از این سوالات میتوان به میزان آگاهی و اطلاعات سیاسی افراد پی برد . چرا که معلملن الگوی دانش آموزان میباشند لذا باید اطلاعات خود را در این حوزه ها بالا ببرند . از دیگر سوالات مصاحبه دانشگاه فرهنگیان ، سوالاتی درباره دین اسلام میباشد ازجمله مراحل تیمم ، واجبات نماز ، طریقه وضو گرفتن ، تفاوت اصول دین و فروع دین و …
بیشتر بخوانید: رشته های دانشگاه فرهنگیان
روش مصاحبه دانشگاه فرهنگیان
روش مصاحبه دانشگاه فرهنگیان از سوی وزارت آموزش و پرورش مشخص میگردد . اولین و مهمترین نکته ای که داوطلبان شرکت در مصاحبه دانشگاه فرهنگیان باید به آن توجه کنند ، به همراه داشتن مدارک مورد نیاز میباشد . این مدارک از سوی آموزش و پرورش هر استان اعلام میگردد . زمانی که داوطلبان به محل مصاحبه میرسند ، متخصصان بهداشت ، داوطلبان را از نظر سلامت جسمانی معاینه میکنند . روش مصاحبه دانشگاه فرهنگیان در دو مرحله ی متفاوت انجام میگیرد . در مرحله اول داوطلب باید به سوالات یک گروه چهار نفره پاسخ دهد . که این گروه متقاضی را از بدو ورود به اتاق مصاحبه زیر نظر دارند . در مرحله دوم سوالات مرتبط با اصول دین و احکام شرعی از سوی فردی دیگر مطرح میشود . به این ترتیب روش مصاحبه دانشگاه فرهنگیان برای بررسی ویژگی های رفتاری ، روانی ، علمی و دینی افراد ، کاربرد دارد .
مرکز مجری مصاحبه دانشگاه فرهنگیان
مرکز مجری مصاحبه دانشگاه فرهنگیان ، مراکزی میباشند که از بین افراد پذیرفته شده برای مصاحبه اصلح ترین افراد را انتخاب میکنند . آموزش و پرورش و همچنین دانشگاه های فرهنگیان هر استان وظیفه ی برگزاری این مصاحبه را برعهده دارند . همانطور که میدانید پس از اعلام نتایج کنکور سراسری ، متقاضیان ادامه تحصیل دررشته های معلمی برای مصاحبه دانشگاه فرهنگیان دعوت میشوند . به این ترتیب داوطلبان میبایست در زمان مقرر در محل برگزاری مصاحبه ، حاضر شوند . آن دسته از افرادی که بتوانند نمره قبولی را در مصاحبه کسب نمایند ، برای گزینش نهایی مورد سنجش قرار میگیرند . به دلیل اهمیت بالای شغل معلمی افرادی که وترد این عرصه میشوند باید علاوه بر سلامت روانی و جسمانی ، توانایی تدریس و آموزش و پرورش کودکان و نوجوانان را داشته باشند . به همین خاطر است که پذیرش در این دانشگاه ها سازو کار مربوط به خود را دارد .
بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه فرهنگیان
آزمون مصاحبه دانشگاه فرهنگیان
آزمون مصاحبه دانشگاه فرهنگیان یکی از مراحل مربوط به پذیرش دانشجو در این دانشگاه ها میباشد . این آزمون برای گزینش مناسب ترین افراد برای حرفه ی معلمی صورت میپذیرد . در این مرحله بررسی صلاحیت ها ی فردی و رفتاری و همچنین توانایی های علمی و عملی و … صورت میگیرد . داوطلبانی که در آزمون مصاحبه دانشگاه فرهنگیان پذیرفته میشوند ، میبایست واجد بسیاری شرایط دیگر نیز باشند که در اینجا برخی از این موارد را مطرح میکنیم . ابتدا داشتن مدارک اعلام شده از سوی سازمان های مربوطه الزامی میباشد . برخی از این مدارک شامل : کارت ملی ، شناسنامه ، دفترچه درمانی برای بررسی وضعیت سلامت ، مدرک دیپلم و یک قطعه عکس سه در چهار و … میباشد . علاوه بر این متقاضیان میبایست در زمان مصاحبه تخصصی مبلغی را به حساب اعلام شده از سوی مرکز مجری مصاحبه دانشگاه فرهنگیان واریز نمایند .
البته باید به این نکته توجه کرد که ، آن دسته از داوطلبانی که فاقد شرایط عمومی لازم برای ادامه ی تحصیل در دانشگاه فرهنگیان میباشند ، باید از پرداخت این مبلغ خودداری کنند . داوطلبان باید توجه کنند که در زمان مققر برای مصاحبه مراجعه نمایند ، چرا که این زمان به هیچ عنوان تمدید نخواهد شد . و داوطلبانی که در مصاحبه غایب باشند ، نمیتوانند در مراحل بعدی گزینش شرکت کنند . بنابراین پذیرفته شدگان در کنکور سراسری باید در زمان اعلام شده و با در دست داشتن تمام مدارک مورد نیاز به سازمان مربوطه مراجعه نمایند . تا این فرصت را از دست ندهند . اما چنانچه داوطلبان در زمان انجام مصاحبه حضوری تصمیم به انصراف از تحصیل در دانشگاه های فرهنگیان گرفتند ، میبایست ، درخواست کتبی خود مبنی بر انصراف از ادامه تحصیل در این دانشگاه ها را به مراجع زیربط ارائه دهند .
بیشتر بخوانید: گزینش دانشگاه فرهنگیان
سایر شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان
همانطور که میدانید دانشگاه فرهنگیان محل آموزش و تحصیل معلمان کشور میباشد . و با توجه به اهمیت این شغل در جامعه امروزی و همچنین اهمیت تربیت و آموزش جوانان ، قبولی در این دانشگاه سازو کار و قوانین مربوط به خود را دارد که داوطلبان باید واجد تمام این شرایط باشند . تا از استخدام و به کار گیری نیروی ناکارآمد جلوگیری شود . اولین شرط برای ورود به هر حرفه ای علاقه به آن شغل میباشد . چرا که علاقه زمینه ساز خلاقیت و پیشرفت میباشد . علاوه بر این شرایط عمومی و اختصاصی از سوی سازمان های مربوط به گزینش دانشجویان دانشگاه فرهنگیان تعیین شده است که به بررسی این موارد میپردازیم . از جمله شرایط عمومی برای تحصیل در دانشگاه فرهنگیان ، داشتن تابعیت ایران ، اعتقاد به دین اسلام یا یکی از ادیان مصرح در قانون اساسی ، عدم اعتیاد ، عدم فساد اخلاقی و … میباشد .
بیشتر بخوانید: انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان چگونه است ؟
همچنین شرایط اختصاصی تعریف شده برای قبولی در این دانشگاه ها شامل کسب حداقل نمره ی تراز ۶۵۰۰ در کنکور سراسری ، نداشتن هیچگونه تعهدی به خدمت در سازمان های دولتی و غیر دولتی کشور ، حداکثر سن ۲۲ سال ، حداقل معدل دوره دوم متوسطه ۱۴ ، مجاز بودن به انتخاب رشته دانشگاه های فرهنگیان و … میباشد . که داوطلبان باید تمام این شرایط را داشته باشند تا بتوانند در دانشگاه های فرهنگیان به تحصیل بپردازند .
سوالات متداول
گزینش دانشگاه فرهنگیان چگونه است ؟
متقاضیان ادامه تحصیل در دانشگاه فرهنگیان با قبولی در آزمون سراسریدر سه مرحله شامل بررسی سلامت جسمانی و مصاحبه عمومی و اختصاصی برای تحصیل در ان دانشگاه گزینش میشوند .
پرسش های احتمالی دانشگاه فرهنگیان چیست ؟
این پرسش ها درباره ی مسائل سیاسی روز کشور ، و سوالاتی درباره مسائل دینی همچون اصول و فروع دین و … و همچنین سوالاتی برای بررسی میزان علاقه افراد به حرفه ی معلمی میباشد .
مصاحبه گزینش دانشگاه فرهنگیان چگونه انجام میشود ؟
این مصاحبه در سه مرحله ، ابتدا برای بررسی سلامت جسمانی ، سپس تحت نظر چهار نفر مصاحبه گر درباه ی مسائل عمومی و در نهایت تحت نظر یک نفر برای سنجش اطلاعات دینی افراد صورت میگیرد .
«منبع : The Online Journal of New Horizons in Education»
 مصاحبه دانشگاه فرهنگیان
شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.
برای مشاوره در زمینه مصاحبه دانشگاه فرهنگیان
از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت
در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 
حتی ایام تعطیلمنبع: سایت مشاوره تلفنی روانشناسی و تحصیلی آویژهمشاوره تحصیلی و نظام وظیفه تلفنی

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۳ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۵:۴۳:۴۷ توسط:آویژه موضوع: نظرات (0)

انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان چگونه است ؟

به نقل از مرکز مشاوره آویژه:|
۵٫۰
۰۱
انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان و چگونگی انجام آن یکی از مواردی است که برای داوطلبان و علاقه مندان به تحصیل در دانشگاه فرهنگیان سوال برانگیز است . حال برای رفع ابهامات و سوالات داوطلبان به بررسی شرایط و چگونگی انتخاب رشته برای تحصیل در دانشگاه فرهنگیان میپردازیم . پس از اعلام نتایج کنکور سراسری تنها داوطلبان مجاز میتوانند برای انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان اقدام کنند . این داوطلبان مجاز ، از بین افرادی که موفق به کسب حداقل نمره ی تراز اعلام شده از سوی سازمان های مربوطه میباشند ، انتخاب میشوند . بر این اساس تنها داوطلبان با حداقل نمره تراز ۶۵۰۰ میتوانند برای انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان اقدام کنند . علاوه بر این ، شرایط و قوانین دیگری نیز بر سر راه علاقه مندان به انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان وجود دارد . که از آن جمله داشتن حداقل معدل ۱۴ دوره ی متوسطه را میتوان نام برد .
بیشتر بخوانید: مصاحبه دانشگاه فرهنگیان
شرایط انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان
شرایط انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان برای داوطلبان این دانشگاه در دفترچه انتخاب رشته اعلام میگردد . از جمله شرایط انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان برای داوطلبان ، میتوان به مواردی همچون حق انتخاب کد رشته محل های بومی اشاره کرد . که بر اساس ان داوطلبان تنها میتوانند کد رشته محل های مربوط به استان و محل زندگی خود را انتخاب نمایند . از طرفی در زمان انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان در مقابل نام هر دانشگاه ، محل خدمت نیز ارائه شده است . که یعنی داوطلبان پس از طی دوره تحصیل باید در منطقه ی اعلام شده خدمت کنند . از دیگر شرایط انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان تعهد به خدمت اجباری میباشد یعنی داوطلبان بعد از قبولی در دانشگاه متعهد به خدمت به آموزش و پرورش میباشند و پس از پایان تحصیل خود باید به مدت دو برابر دوره تحصیل خود در آموزش و پروش خدمت اجباری کنند .
داوطلبان باید به این نکته توجه نمایند که از تمام شرایط انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان به طور کامل مطلع شوند و بعد برای انتخاب رشته اقدام کنند . چرا که به هیچ وجه امکان تغییر رشته و گرایش برای دانشجویان و پذیرفته شدگان این دانشگاه وجود ندارد . این به این دلیل است که دانشگاه فرهنگیان بر اساس نیاز سالانه استان ها و شهرستان ها اقدام به پذیرش دانشجو در رشته های مختلف میکند . لذا تغییر رشته از سوی دانشجویان باعث کاهش معلم در برخی رشته ها و افزایش تعداد معلمان در برخی رشته های دیگر میشود .بنابراین انتخاب رشته میبایست با آگاهی و دانش بالا و بر اساس علایق شخصی انجام گیرد . ذکر این نکته نیز خالی از لطف نمیباشد که ، برخی رشته ها ی دانشگاه فرهنگیان دارای تعهد استخدام نمیباشند و قبولی در این رشته ها نیازی به مجاز شدن در دانشگاه فرهنگیان ندارد .
بیشتر بخوانید: گزینش دانشگاه فرهنگیان
رتبه لازم برای انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان
رتبه لازم برای انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان و چگونگی اعمال آن یکی از شرایط قبولی در دانشگاه فرهنگیان میباشد . همه میدانیم که تربیت و پرورش کودکان و نوجوانان از مهم ترین دغدغه ها و چالش های هر کشور میباشد . به همین دلیل معلمان از بین افراد با سطح علمی و توانایی های بالا انتخاب میشوند . در کشور ما نیز وظیفه ی گزینش و بعد پرورش معلمان بر عهده دانشگاه فرهنگیان میباشد . به همین دلیل رتبه لازم برای انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان از سوی دانشگاه و سازمان های مربوطه اعلام میگردد . که تنها افراد با اخذ این رتبه میتوانند برای انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان اقدام کنند . درواقع تنها افرادی که موفق به کسب حداقل نمره تراز ۶۵۰۰ شده باشند ، میتوانند در دانشگاه فرهنگیان انتخاب رشته کنند . البته باید به این نکته توجه کرد که اخذ این نمره به معنای قبولی در دانشگاه فرهنگیان نمیباشد .
حتی احتمال قبولی افراد با نمره تراز ۶۵۰۰ بسیار پایین است . و به نمرات کسب شده توسط سایر داوطلبان بستگی دارد . اما افرادی که نمره ی تراز بالای ۶۷۰۰ کسب کنند میتوانند به قبولی امیدوارتر باشند . علاوه بر این ، در کنار تاثیرات مربوط به نمره رتبه لازم برای انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان ، قبولی در این دانشگاه به نمره ی کسب شده در مصاحبه حضوری نیز بستگی دارد . هرچه نمرات مربوط به این دو مولفه بالاتر باشد درصد احتمال قبولی نیز بالاتر میباشد .
بیشتر بخوانید: شرایط دانشگاه فرهنگیان چگونه است ؟
مراحل انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان
مراحل انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان تقریبا با مراحل انتخاب رشته ی دیگر دانشگاه ها یکسان میباشد . پس از آنکه نتایج اولیه کنکور سراسری اعلام شد . داوطلبانی که توانسته اند حداقل نمره ی تراز لازم را کسب نمایند و دارای سایر شرایط اعلام شده از سوی سازمان های مربوطه باشند ، میتوانند برای انتخاب رشته اقدام نمایند . یکی از مراحل انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان دریافت دفترچه انتخاب رشته و مطالعه دقیق ضوابط مربوط به این دانشگاه میباشد . در نهایت داوطلبان و علاقه مندان به رشته های دانشگاه فرهنگیان با اطلاع از این قوانین ، باید برای انتخاب رشته به سایت سازمان سنجش و محل مربوط به انتخاب رشته مراجعه نمایند . سپس با پرداخت هزینه مربوطه ، کد رشته محل های مورد نظر خود را در فرم مربوط به انتخاب رشته وارد نمایند . سپس دانشگاه فرهنگیان داوطلبان واجد شرایط را برای مصاحبه ی حضوری دعوت میکند .
در نهایت با بررسی نتایج حاصل از این مصاحبه و همچنین کد رشته های انتخاب شده توسط داوطلب ، پذیرش و یا عدم پذیرش در زمان اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری اعلام میگردد . که داوطلبان پذیرفته شده میبایستی برای ثبت نام حضوری و ارائه ی مدارک لازم به دانشگاه مراجعه نمایند .
بیشتر بخوانید: رشته های دانشگاه فرهنگیان
دفترچه انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان
دفترچه انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان حاوی تمام اطلاعات مورد نیاز برای داوطلبان و علاقه مندان به این دانشگاه میباشد . زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان به طور معمول یک هفته بعد از انتشار دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری میباشد . در این مرحله داوطلبان میبایست برای دریافت و دانلود این دفترچه به سایت سازمان سنجش مراجعه نمایند . درواقع اطلاعات مندرج در دفترچه شامل کد رشته محل های مربوط به دانشگاه فرهنگیان ، محل خدمت مربوط به هر کد رشته و کد دانشگاه ها میباشد . علاوه بر این شرایط و قوانین مربوط به پذیرش و تحصیل در دانشگاه فرهنگیان نیز به طور کامل شرح داده شده است . بنابراین با مطالعه ی دقیق دفترچه تمام اطلاعات لازم برای انتخاب رشته در اختیار متقاضیان قرار میگیرد . و متقاضی میتواند بر اساس علایق خود از بین رشته های موجود در دفترچه انتخاب رشته انجام دهد .
با توجه به این توضیحات چنانچه شما داوطلب رشته های دانشگاه فرهنگیان میباشید ، و با مطالعه ی این متن هنوز سوالات و ابهاماتی در باره ی نحوه پذیرش در دانشگاه فرهنگیان و انتخاب رشته و تحصیل در این دانشگاه در ذهن دارید ؛ میتوانید با مشاوران ما در مرکز مشاوره آویژه تماس بگیرید و سوالات خود را بپرسید . این مشاوران با بهره گیری از تجربیات خود و همچنین با تعهد و دلسوزی شما را در این امر مهم راهنمایی میکنند و بهترین پاسخ ها را به سوالات شما میدهند .
بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه فرهنگیان
سوالات متداول
تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان چگونه است ؟
دانشگاه فرهنگیان گاهی فرصت مجددی برای انتخاب رشته به واجدین شرایط میدهد که این افراد درصورت دارا بودن تمام شرایط به مصاحبه دعوت میشوند و از آن بین تعدادی پذیرش میشوند .
شرایط قبولی دانشگاه فرهنگیان چیست ؟
داشتن حداکثر سن ۲۲ سال ، اخذ نمره ی تراز مورد نظر که ۶۵۰۰ میباشد و همچنین اخذ معدل ۱۴ در دوره ی متوسطه ، نداشتن تعهد کاری به موسسات و سازمان های دولتی و غیر دولتی از شرایط قبولی این دانشگاه میباشد .
شرایط ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان چیست ؟
داشتن تمام شرایط عمومی همچون اعتقاد به اسلام یا یکی از ادیان قانونی کشور و همچنین شرایط اختصاصی همچون قبولی در مصاحبه ی حضوری و بومی بودن داوطلب از شرایط ثبت نام میباشد .
«منبع : The Online Journal of New Horizons in Education»
 انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان چگونه است ؟
شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.
برای مشاوره در زمینه انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان چگونه است ؟
از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت
در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 
حتی ایام تعطیلمنبع: سایت مشاوره تلفنی روانشناسی و تحصیلی آویژهمشاوره تحصیلی و نظام وظیفه تلفنی

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۳ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۵:۲۹:۵۲ توسط:آویژه موضوع: نظرات (0)

گزینش دانشگاه فرهنگیان

به نقل از مرکز مشاوره آویژه:|
گزینش دانشگاه فرهنگیان
گزینش دانشگاه فرهنگیان به منظور پذیرش داوطلبان و علاقه مندان به تحصیل در رشته های معلمی از سوی این دانشگاه صورت میپذیرد . لذا علاقه مندان به ادامه تحصیل در این دانشگاه ، باید در این گزینش شرکت نمایند . تربیت دبیران و معلمان کارآزموده یکی از مهمترین دغدغه های هر کشوری میباشد . چرا که همین دبیران باید نسل آینده کشور را پرورش دهند . لذا معلمان میبایست از بین بهترین و مناسب ترین متقاضیان انتخاب گردند . همانطور که میدانید دانشگاه های فرهنگیان سراسر کشور ، وظیفه تربیت و آموزش معلمان آینده را برعهده دارند . به دلیل اهمیت و حساسیت این امر ، گزینش دانشگاه فرهنگیان اندکی با سایر دانشگاه ها متفاوت میباشد . چنانچه شما عزیزان داوطلب ادامه تحصیل در این دانشگاه ها میباشید و سوالاتی درباره ی گزینش دانشگاه فرهنگیان دارید ، شما را به مطالعه ی دقیق ادامه ی این مطلب دعوت میکنیم .
بیشتر بخوانید: 
روش گزینش دانشگاه فرهنگیان
روش گزینش دانشگاه فرهنگیان یکی از سوالات پیش روی داوطلبان و علاقه مندان به ادامه تحصیل در رشته های دبیری میباشد . داوطلبانی که در کنکور سراسری مجاز به انتخاب رشته ی دانشگاه سراسری شده باشند ، میتوانند کد رشته محل های مربوط به این دانشگاه را انتخاب کنند . روش گزینش دانشگاه فرهنگیان در ابتدا براساس نمرات کسب شده در کنکور سراسری میباشد . تا به اینجای کار گزینش دانشگاه فرهنگیان همچون سایر دانشگاه ها میباشد . اما از این مرحله به بعد روش گزینش دانشگاه فرهنگیان متفاوت تر خواهد بود . چرا که داوطلبان باید در مصاحبه ی حضوری این دانشگاه شرکت نمایند . درواقع شرکت در مصاحبه ی حضوری شرط لازم برای ادامه ی تحصیل در این دانشگاه ها میباشد . در این روش گزینش دانشگاه فرهنگیان کسب نمره قبولی در مصاحبه الزامی میباشد . مصاحبه این دانشگاه نیز دارای ساز و کار و مقررات مربوط به خود میباشد .
بیشتر بخوانید: 
مراحل گزینش دانشگاه فرهنگیان
مراحل گزینش دانشگاه فرهنگیان و چگونگی قبولی در این مراحل ، از دغدغه های داوطلبان میباشد . به طور کلی داوطبان پس از قبولی در کنکور سراسری برای مصاحبه و گزینش دانشگاه فرهنگیان دعوت خواهند شد . گزینش دانشجویان در دانشگاه فرهنگیان شامل سه مرحله میباشد . در مرحله اول از مراحل گزینش دانشگاه فرهنگیان ، سلامت جسمانی داوطلبان مورد بررسی قرار میگیرد . که این مورد شامل بررسی وضعیت بینایی ، قد و وزن داوطلبان و همچنین بیماریهای خاص میباشد . در مرحله ی بعد ، متقاصیان تحت نظر چهار نفر مصاحبه گر قرار میگیرد . که این چهار نفر روانشناسانی میباشند که از همان لحظه ورود متقاضی ، تمام رفتار و حرکاتش را زیر نظر میگیرند . و سوالات عمومی و معمول درباره ی عادات رفتاری ، علاقه به شغل معلم و … میپرسند . اما آخرین مرحله از مراحل گزینش دانشگاه فرهنگیان بررسی اطلاعات دینی متقاضی میباشد .
بیشتر بخوانید: 
مجری گزینش دانشگاه فرهنگیان
مجری گزینش دانشگاه فرهنگیان وظیفه ی برگزاری و مدیریت تمام مراحل مربوط به پذیرش دانشجو در رشته های معلمی دانشگاه فرهنگیان را برعهده دارد . درواقع مراکزی که به عنوان مجری گزینش دانشگاه فرهنگیان فعالیت دارند ، آموزش و پروش و یا خود دانشگاه های فرهنگیان هر استان میباشد . این مراکز با توجه به قوانین و مقررات مربوط به پذیرش دانشجو در دانشگاه های فرهنگیان کشور ، اقدام به برگزاری مصاحبه و دیگر مراحل مربوطه به آن میکنند . متقاضیان ادامه تحصیل در این دانشگاه ها نیز میباست ، اطلاعات و مدارک مربوط به ثبت نام را از این مراکز دریافت نمایند . و با در دست داشتن مدارک مورد نیاز برای گزینش دانشگاه فرهنگیان به مراکز مربوط به گزینش دانشجو مراجعه نمایند . بنابراین مجری گزینش دانشجو در دانشگاه های فرهنگیان ، وظیفه ی بررسی و تایید نهایی داوطلبان ورود به حرفه ی معلمی را برعهده درد .
بیشتر بخوانید: 
سوالات گزینش دانشگاه فرهنگیان
سوالات گزینش دانشگاه فرهنگیان درباره ی مباحث و موضوعات مختلفی میباشد که در ادامه مثال هایی در این باره آوره خواهد شد . ابتدا سوالاتی درباره ی میزان علاقه ی داوطلب به رشته ی معلمی ، میزان استفاده از اینترنت و موارد استفاده از آن ، میزان مطالعه ی داوطلب ، آخرین کتابهایی که مطالعه کرده است ، فعالیت های فرهنگی و مذهبی ، ویژگی معلم خوب از نظر متقاضی ، علت انتخاب رشته معلمی ، عکس العمل در زمان عصبانیت ، رفتار داوطلب با معلمان در دوره ی تحصیل خودش و … پرسیده میشود . همچنین سوالاتی برای سنجش میزان آگاهی و اطلاعات سیاسی داوطلب نیز پرسیده میشود ، ازجمله سوالاتی درباره وظیفهی قوه قضاییه کشور ، وظیفه مجلس خبرگان ، تعداد نفرات شورای نگهبان ، وظایف و نقش رهبری ، معنای ولایت فقیه و سوالاتی درباره جنگ تحمیلی مانند تاریخ آغاز و پایان جنگ تحمیلی و … را میتوان نام برد .
علاوه بر این موارد سوالات دینی و شرعی در مرحله سوم از مصاحبه و تحت نظر متخصص مربوطه مطرح میگردند که این موارد نیز بخشی از سوالات گزینش دانشگاه فرهنگیان میباشد . اگر بخواهبم برخی از این موارد را نام ببریم باید به مواردی همچون : نحوه صحیح وضو گرفتن ، فرق اذان و اقامه ، مطهرات ، شکیات نماز ، طریقه صحیح تیمم کردن ، نام نماز های واجب ، چگونگی نماز آیات ، توضیح قیام متصل به رکوع ، دلیل قیام امام حسین ، چگونگی نماز شکسته ، وضو جبیره ، نخستین سوره ی قرآن و بسیاری موارد دیگر اشاره کنیم . لذا اطلاع از اصول و فروع دین و کلیات دین اسلام و مسائل سیاسی روز کشور ، برای قبولی در این مصاحبه ها الزامی میباشد . داوطلبان پذیرش شده در این مرحله ، میتوانند برای گزینش نهایی و ادامه تحصیل در دانشگاه فرهنگیان اقدام نمایند .
بیشتر بخوانید: 
شرایط و نکات قبولی در دانشگاه فرهنگیان
دانشگاه فرهنگیان یکی از پرطرفدار ترین دانشگاه های کشور میباشد . چرا که فارغ التحصیلان این دانشگاه ها میتوانند در مدارس کشور مشغول به کار شوند . اما قبولی در این دانشگاه اندکی با قبولی در دیگر دانشگاه های کشور متفاوت میباشد . و شرایط و ضوابط مربوط به خود را دارد . این شرایط در دو بخش شرایط عمومی و اختصاصی تعریف میشود . که شرایط عمومی برای قبولی در دیگر دانشگاه ها نیز صدق میکند . این شرایط عمومی شامل اعتقا به دین مبین اسلام و یا یکی دیگر از ادیان پذیرفته شده در قانون اساسی کشور ، عدم اعتیاد به مواد مخدر ، عدم فساد اخلاقی ، نداشتن دشمنی با نظام جمهوری اسلامی ایران و … میباشد . اما شرایط اختصاصی که برای پذیرش در این دانشگاه تعریف شده است ، قبولی دانشجو در این دانشگاه ها را با سایر دانشگاه های کشور متفاوت تر کرده است .
از جمله شرایط اختصاصی برای قبولی در این دانشگاه ها میتوان به داشتن حداکثر سن ۲۲ سال اشاره کرد . همچنین کسب نمره ی تراز ۶۵۰۰ در کنکور سراسری از دیگر شرایط لازم برای پذیرش در این دانشگاه میباشد . حداقل معدل مربوط به دوره متوسطه نیز باید ۱۴ باشد . علاوه بر این موارد داوطلبان نباید هیچگونه تعهد به خدمت در سازمان های دولتی و حتی غیر دولتی داشته باشند . لذا داوطلبان با داشتن تمام این شرایط و همچنین مدارک اعلام شده باید برای ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان اقدام نمایند .
بیشتر بخوانید: 
سوالات متداول
شرایط گزینش دانشگاه فرهنگیان چگونه است ؟
داشتن حداکثر سن ۲۲ سال ، کسب نمره ی تراز ۶۵۰۰ در آزمون سراسری ، نداشتن تعهد به خدمت در سازمان ها و مراکز ولتی و غیر دولتی و داشتن معدل ۱۴ در دوره ی متوسطه از شرایط گزینش در دانشگاه فرهنگیان میباشد .
سوالات مصاحبه دانشگاه فرهنگیان ؟
این سوالات شامل موارد مربوط به بررسی سلامت روانی و جسمانی داوطلب ، بررسی اطلاعات و دانش سیاسی ، و همچنین سوالات شرعی درباره ی اصول و فروع دین میباشد .
دانشگاه فرهنگیان چگونه متقاضیان را جذب میکند ؟
این دانشگاه نیز به مانند سایر دانشگاه ها متقاضیان خود را از طریق کنکور سراسری جذب میکند .
«منبع : The Online Journal of New Horizons in Education»
 گزینش دانشگاه فرهنگیان
شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.
برای مشاوره در زمینه گزینش دانشگاه فرهنگیان
از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت
در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 
حتی ایام تعطیلمنبع: سایت مشاوره تلفنی روانشناسی و تحصیلی آویژهمشاوره تحصیلی و نظام وظیفه تلفنی

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۳ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۵:۰۰:۵۰ توسط:آویژه موضوع: نظرات (0)

قبولی در کنکور تجربی ۹۹

به نقل از مرکز مشاوره آویژه:|
۵٫۰
۰۱
قبولی در کنکور تجربی بسته به علاقه و تلاش هر فرد نسبی بوده ولی ما در این مقاله سعی می کنیم راهکارهای نسبتا ساده ای را که افراد موفق در کنکور تجربی پیش گرفته اند و به قبولی در کنکور تجربی رسیده اند آن هم در رشته دلخواه خود ، را برای شما شرح دهیم تا شاید شما نیز با همین راهکارهای نسبتا ساده و کاربردی بتوانید به رویاهای خود با خیالی آسوده برسید . حتما می دانید که در هر کاری استفاده از تجربیات افراد موفق به میزان زیادی شما را در رسیدن به هدف کمک کرده و راه نسبتا تضمین شده ای را در اختیار شما می گذارد تا با آرامش خیال بیشتر به درس های خود و مسیر خود تمرکز کنید .
در این مقاله رازهای کاربردی قبولی در کنکور تجربی را در اختیار شما قرار می دهیم . پس با ما همراه باشید . البته برای اطلاع بیشتر از فنون قبولی و مشاوره تلفنی یا حضوری با افراد متخصص در این زمینه ، میتوانید با مرکز مشاوره آویژه تماس بگیرید و با انرژی بیشتر این مسیر پر پیچ و خم را طی کنید .
بیشتر بخوانید: مشاوره کنکور تجربی
قبولی در کنکور تجربی
قبولی در کنکور تجربی از دغدغه های پیش رو برای دانش آموزان امسال بوده وبه دلیل بازار کار نسبتا خوب رشته های تاپ شاخه تجربی همه ساله شرکت کنندگان زیادی داشته و افراد زیادی نیز از رشته های دیگر به این مسیر متمایل شده و قصد امتحان شانس خود را در این شاخه نیز می کنند . پس باید گفت که کار سختی در پیش رو دارید . رقیبان سفت و سختی که صبح تا شب درس می خوانند و کاملا رویهدف خود متمرکزند . اما نترسید ! به قول قدیمیا ” کار هر کس نیست خرمن کوفتن! ” اینکه یه نفر زیاد درس بخونه نشانه ی حتمیت قبولی در کنکور تجربی آن نیست .
پس استرس زیاد بودن داوطلبان را نخورید . به قول یکی از اساتید نصف بیشتر این شرکت کنندگان سیاهی لشکر هستند و فقط برای امتحان شانس خود و چشم تو هم چشمی خانواده و یا دلایل دیگر از این قبیل ، عزم شرکت در این آزمون را کرده اند .
بیشتر بخوانید: مشاوره انتخاب رشته تجربی کنکور سراسری 
رتبه قبولی در کنکور تجربی
رتبه قبولی در کنکور تجربی برای رشته های مختلف متفاوت بوده و بهتر است به جای رتبه ، به تراز خود تمرکز کنید . به علت اعمال سهمیه در مناطق مختلف و سهمیه های دیگر همچون جانبازی و شهدا و هیئت علمی ، تخمین رتبه قبولی در کنکور تجربی برای افراد مختلف متفاوت بوده و باید جدا جدا بررسی کرد . اما طبق افزایش چند درصدی سهمیه قبولی در شاخه تجربی در سال قبل ، حداقل تراز و رتبه قبولی کاهش یافته و داوطلبان با ترازهای نه چندان خوبی نیز در شاخه های تجربی قبول شده اند . که اگر همین رویه را نیز امسال پیش ببرند ، شانس قبولی شما نیز افزایش یافته و امکان قبولی در کنکور تجربی با رتبه بدتر را نیز خواهید داشت .
بیشتر بخوانید: مشاوره آخرین رتبه های قبولی تجربی به صورت تلفنی
احتمال قبولی در کنکور تجربی
احتمال قبولی در کنکور تجربی بسته به تلاش هر فرد داشته و امری ثابت و از پیش تعیین شده نیست . احتمال قبولی در کنکور تجربی برای افراد در منطقه ۳ و سپس منطقه ۲ و سپس برای منطقه ۱ می باشد . یعنی افرادی که دبیرستان خود را در یکی ازشهرهای مناطق سه گذرانده باشند ، نسبت به افراد دیگر مناطق شانس قبولی بالاتری داشته اما باید این را نیز در نظر گرفت که در منطقه ۳ شایدامکانات تحصیلی به پیشرفتگی مناطق دیگر نباشد . به هر حال برای قبولی خود حتما برنامه داشته باشید و حتما برای هر روز و یا حداقل برای یک هفته برنامه بنویسید و طبق برنامه پیش بروید . برنامه ای که می نویسید باید مطابق الگوهای خواب و رفتاری شما باشد و نباید الگوهای تکراری که با بدن شما زیاد سازگار نیست را انتخاب کنید .
بیشتر بخوانید: دفترچه انتخاب رشته تجربی 
قبولی در کنکور تجربی امسال
قبولی در کنکور تجربی امسال از آن کسانی بود که در نحوه درس خواندن خود نظم داشتند و با اهمیت به تغذیه و ورزش خود با انگیزه و روحیه بالا تلاش می کردند و تسلیم تنبلی و سختی مسیر نمی شدند . موفقیت اتفاقی نیست . اگر با هر فردی که در هر زمینه ای به موفقیت نسبی رسیده است ، صحبت کنید ، حتما از تلاش های بی وقفه و شبانه روزی و چشم پوشی از اکثر تفریحات اضافه خود می گویند .
در واقع هدف بنده این نیست که بگویم برای قبولی در کنکور تجربی امسال چشم به روی تفریحات خود ببندید و فقط درس بخوانید . نه ! فقط اندکی از میزان آن کم کنید . و تا زمانی که برنامه درسی که برای خود نوشته اید را تمام نکرده اید ، به سمت تفریحات نروید . البته برنامه تان را آنقدر سنگین ننویسید که جا برای تفریح نباشد و بعد از یکی دو ماه دچار افسردگی شوید و کامل کنکور را کنار بگذارید و از فکر قبولی در بیایید !
بیشتر بخوانید: مشاوره تحصیلی
شرط قبولی در کنکور تجربی
شرط قبولی در کنکور تجربی را شاید بتوان در اهمیت در نحوه تغذیه و تحرکات جانبی افراد موفق نیز جستجو کرد . سعی کنید حتما در برنامه غذایی خود ازغذاهای حاوی کلسیم و منیزیم و پروتئین و گلوکزهای طبیعی استفاده کنید . غالبا بعد از یکی دو ماه مطالعه شدید برای کنکور ، اکثر دانش آموزان دچار ریزش مو و چاقی مفرط و یا جوش های خیلی درشت می شوند که شدیدا روحیه شان را تخریب کرده و فاز منفی از جو غالب می گیرند . پس با یک رژیم سالم تمام نیازهای انرژی بدنی خود را تامین کنید . شاید شرط قبولی در کنکور تجربی همین حفظ روحیه شما و گرفتن امواج مثبت از خود و اطراف شما همراه با درس خواندن منظم باشد .
بیشتر بخوانید: قبولی کنکور تجربی نظام جدید
عدم قبولی در کنکور تجربی
عدم قبولی در کنکور تجربی شاید برای اغلب شما که در سن پایینی هستید و قبولی در کنکور تجربی را بزرگترین موفقیت خود در زندگی می بینید ، ضربه ای شکننده باشد . اما ناامید نشوید . اکثر افرادی که در جاهای بزرگی قرار دارند ، زانوهایشان از به زمین خوردن های پیاپی در مسیر موفقیت خود ، بارها و بارها زخمی شده است . اما شما فقط حاصل کار آن ها را هم اکنون می بینید . در صورتیکه قدر موفقیت را کسی می داند که بارها شکست خورده و دوباره بلند شده و با توکل و تلاش بیشتر ، به مسیر خود ادامه داده . پس عدم قبولی در کنکور تجربی نشان پایان دنیا نیست . شاید برای تراش دادن بیشتر شخصیت شما و آماده کردنتان برای روزهای سخت آینده باشد …
بیشتر بخوانید: معرفی منابع کمک آموزشی گروه تجربی
سوالات متداول
آیا فقط درس خواندن برای قبولی در کنکور کافیست ؟
باید گفت درست است که درس خواندن امر ضروری برای قبولیست ، اما کافی نیست . برنامه ریزی و پیروی از تجربیات افراد موفق مطابق با توانایی خود ، شاید از لازمه های دیگر موفقیت باشند .
آیا خواندن کتاب های بیشتر برای هر درسی می تواند مطالب بیشتری را به ما بیاموزد ؟
در پاسخ باید بگوییم که درست است که هر کتابی قطعا حرفی برای گفتن دارد اما خواندن یک کتاب خوب و تمرکز روی مطالب آن ، نتیجه بهتری را می تواند داشته باشد .
چه موادی حتما باید در رژیم غذایی ما برای تقویت تمرکز و ذهن باشد ؟
سعی کنید حتما از مواد با گلوکزهای طبیعی مثل کشمش و عسل و گردو برای افزایش فسفر مغزیتان که بتواند فرمان های مغزیتان را به آسانی انتقال دهد و پروتئین های مناسب و شیر استفاده کنید .
«منبع : Experimental examination of pollinator-mediated selection in a ***ually deceptive orchid»
خدمات کلان مرکز مشاوره آویژه در زمینه مشاوره تحصیلی
آخرین رتبه های قبولی
 قبولی در کنکور تجربی ۹۹
شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.
برای مشاوره در زمینه قبولی در کنکور تجربی ۹۹
از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت
در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 
حتی ایام تعطیلمنبع: سایت مشاوره تلفنی روانشناسی و تحصیلی آویژهمشاوره تحصیلی و نظام وظیفه تلفنی

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۳ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۴۶:۰۶ توسط:آویژه موضوع: نظرات (0)

قبولی در کنکور تجربی نظام قدیم

به نقل از مرکز مشاوره آویژه:|
۵٫۰
۰۱
قبولی در کنکور تجربی نظام قدیم از دغدغه های دانش آموزان نظام قدیم بوده که به دلیل تغییر نظام آموزشی از استرس بالایی به علت تخصیص احتمالی سهمیه به دانش آموزان نطام جدید برخوردارند . ما در این مقاله سعی می کنیم راهکارهای مناسب برای پیمودن این مسیر پر استرس را برای شما ارائه کنیم تا با آمادگی بالاتر و توکل بر خدا و تلاش بیشتر غول کنکور! را شکست دهید و در رشته مورد علاقه خود تحصیل کنید . پس با ما همراه باشید تا قبولی در کنکور تجربی نظام قدیم هم مثل هر کار سختی که در زندگیتان بر آن فایق شده اید ، را میسر کنیم . برای اطلاعات بیشتر همچنین می توانید با مشاوران و افراد متخصص ما در مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل کنید و توضیحات تکمیلی و یا سوالات احتمالی خود را بپرسید .
بیشتر بخوانید: مشاوره کنکور تجربی
قبولی در کنکور تجربی نظام قدیم
قبولی در کنکور تجربی نظام قدیم شاید برای افرادی که سالهاست کنکور تجربی در نظام قدیم را شرکت می کنند ، راحت تر باشد . و به نظر می رسد تغییر رویه و تمایل به شرکت در کنکور نظام جدید برای این افراد مناسب نبوده و ممکن است باعث سردرگمی بیشتر این افراد شوند و حتی به علت تنوع مطالب و نبود کتاب های آموزشی استاندارد در میانه راه خسته شده و دوباره قصد تغییر رویه خود به خواندن کتاب های نظام قدیم کنند که به علت نبود تایم کافی و تلف شدن زمان در به ثبات رسیدن درسی ، حتی شانس قبولی در کنکور تجربی نظام قدیم نیز برایشان دشوار شود . لذا توصیه من به افرادی که چندین سال است در کنکور نظام قدیم شرکت می کنند این است که همین رویه را در پیش بگیرند و تغییر نظام کنکوری ندهند .
بیشتر بخوانید: مشاوره آخرین رتبه های قبولی تجربی به صورت تلفنی
رتبه قبولی در کنکور تجربی نظام قدیم
رتبه قبولی در کنکور تجربی نظام قدیم همچون سال های پیش بوده و حضور نظام جدیدی ها باعث بدتر شدن شرایط رتبه آن ها نمی شود . در واقع این گونه نیست که برای نظام جدیدی ها یک رتبه اعلام شود و برای نظام قدیمیها نیز یک رتبه دیگر . بلکه رتبه قبولی در کنکور تجربی نظام قدیم هم تراز با قبولی های نظام جدید بررسی می شود و ممکن است کل طرفیت یک دانشگاه را فقط افراد نظام قدیم پر کنند و مسیر قبولی در کنکور تجربی نظام قدیم برایشان فرقی با نظام جدیدی ها نداشته باشد . در واقع همه ی شرکت کنندگان با همدیگر سنجش میشوند و از سرفصل های مشترک درسی ، سوال های یکسانی طرح می شود و رتبه قبولی در کنکور تجربی نظام قدیم با نظام جدید دو شاخه جدا نیست و در یک مجموعه قرار می گیرند .
بیشتر بخوانید: مشاوره انتخاب رشته تجربی کنکور سراسری 
احتمال قبولی در کنکور تجربی نظام قدیم
احتمال قبولی در کنکور تجربی نظام قدیم با توجه به اینکه افراد شرکت کننده در نظام قدیم شانس ترمیم معدل را دارند و می توانند معدل خود را افزایش دهند ، از جهتی بالاتر از نظام جدیدی ها است . همانطور که می دانید امسال تاثیرمعدل قطعی بوده و دیگر تاثیر مثبت نیست . لذا هر نمره کم یا زیاد می تواند رتبه شما را بدتر یا بهتر کند . پس با توجه به شانس بهبود معدل توسز نظام قدیمی ها می توان این را یک شانس افزون برای این دسته در نظر گرفت و با این دید گفت که احتمال قبولی در کنکور تجربی نظام قدیم برای نظام قدیمی ها بالاتر است . اما باید سر سختی طراحان در طرح سوالات نظام قدیمی ها را نیز نادیده نگرفت و با این دید مسیر نسبتا سختی را در پیش روی نظام قدیمیها شاید دید .
بیشتر بخوانید: دفترچه انتخاب رشته تجربی
قبولی در کنکور تجربی نظام قدیم امسال
قبولی در کنکور تجربی نظام قدیم امسال کمی برای دانش آموزان نظام قدیمی شوک برانگیز بود و اغلب اذعان داشتند که کنکورشان از نظام جدیدی ها سخت تر بود . اما بیایید کمی منصفانه تر نگاه کنیم . آیا نظام جدیدی ها کتاب تست استانداردی برای درس های خود داشتند ؟ پاسخ قطعا خیر است . چون اولین باری بود که از این نظام سوال مطرح میشد و هیچ کس دیدی از کیفیت سوالات مطرحی نداشت . لذا اکثر نطام جدیدی ها با دیدی مبهم و پر از استرس به جلسه کنکور رفته بودند در صورتیکه نظام قدیمی ها حداقل یکبار در جو کنکور قرار گرفته بودند و کتاب های استاندارد و سوال های مشابه قبلی را در دست داشتند .
پس قبولی در کنکور تجربی نظام قدیم امسال با تمام انتقاداتی که بر آن وارد است اما به خاطر مشخص بودن مسیر آن ، برای نظام قدیمی ها قابل پیش بینی بود . البته باید این را در نظر گرفت که هر فردی در سال اول شرکت در کنکور خود نسبت به دیگر دانش آموزان ، یک سهمیه بالاتر داشته و این به خاطر تراکم درسی سال دوازدهم همزمان با خواندن برای کنکور می باشد که حق طبیعی سال اولی هاست .
بیشتر بخوانید: ثبت نام بدون کنکور در دانشگاه پیام نور و غیرانتفاعی – رشته های تجربی
شرط قبولی در کنکور تجربی نظام قدیم
شرط قبولی در کنکور تجربی نظام قدیم مثل بقیه کنکوری ها بسته به برنامه ریزی دقیق و اصولی و توجه به برنامه غذایی و ورزشی و استفاده از تجربیات دیگر افراد موفق در این مسیر دارد . در واقع هیچ فرمول موفقیتی وجود ندارد که با آمورش آن بتوانید یک شبه دکتر شوید . فقط باید تلاش کنید و با برنامه پیش بروید تا به جای شاید ، “قطعا ” موفق شوید . اینکه چه میزان زمان می برد تا به موفقیت خود برسید نسبی بوده و برای یک فرد شاید در چند ماه و برای فردی در چند سال حاصل شود اما چیزی که مهم است این است که شرط قبولی در کنکور تجربی نظام قدیم فقط به نظم درسی خودتان بستگی دارد و موفقیت چیز اتفاقی نیست .
بیشتر بخوانید: معرفی منابع کمک آموزشی گروه تجربی
عدم قبولی در کنکور تجربی نظام قدیم
عدم قبولی در کنکور تجربی نظام قدیم شاید شما را به امتحان کنکور نظام جدید و یا به کنار گذاشتن این مسیر پر استرس ، بکشاند . اما باید گفت صبوری کنید و به خود ایمان داشته باشید و با توکل به خدا دوباره تلاش کنید . شاید رمز موفقیت شما در همین سال پیش رو باشد و اگر تسلیم شوید و جا بزنید ، همیشه خود را یک ترسو تصور کرده و نتوانید اعتماد به نفس خود را بازیابی کنید . توصیه ما این است که عدم قبولی در کنکور تجربی نظام قدیم نشان شکست شما نیست . شاید نشان تلاش بیشتر شما برای عدم قناعت در مسیر پیش روست . آرزوی موفقیت شما ، زمزمه هر لحظه ماست . پیروز باشید ..
بیشتر بخوانید: بودجه بندی منابع کنکور – رشته های علوم ریاضی انسانی تجربی و هنر
سوالات متداول
آیا دو دسته رتبه بندی برای نظام قدیمی ها و جدیدی ها وجود دارد ؟
خیر . بلکه همه ی داوطلبان با همدیگر سنجش شده و تفاوتی با یکدیگر ندارند .
کنکور نظام قدیم سخت تر است یا نظام جدید ؟
به خاطر طرح همه ساله سوال از مباحث نظام قدیم ، طراحان سوال کمی در نظام قدیم سخت گیر بوده اما تفاوتی در مباحث مشترک وجود ندارد .
شرط معدل در کنکور امسال برای نظام قدیمی ها چگونه است ؟
شرط معدل قطعی بوده و نمرات بد و خوب همگی در رتبه تاثیر دارند و بهتر است اگر نمره ای پایین است ، در ترمیم معدل ، افزایش بدهید .
«منبع : Experimental examination of pollinator-mediated selection in a ***ually deceptive orchid»
خدمات کلان مرکز مشاوره آویژه در زمینه مشاوره تحصیلی
آخرین رتبه های قبولی
 قبولی در کنکور تجربی نظام قدیم
شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.
برای مشاوره در زمینه قبولی در کنکور تجربی نظام قدیم
از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت
در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 
حتی ایام تعطیلمنبع: سایت مشاوره تلفنی روانشناسی و تحصیلی آویژهمشاوره تحصیلی و نظام وظیفه تلفنی

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۳ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۱۳:۵۱ توسط:آویژه موضوع: نظرات (0)

قبولی در کنکور تجربی نظام جدید

به نقل از مرکز مشاوره آویژه:|
۵٫۰
۰۱
قبولی در کنکور تجربی نظام جدید از دغدغه های جدید دانش آموزان دوره دوازدهم و پشت کنکوری های دوازدهم در سال پیش بوده که بنا بر سردرگمی زیاد دانش آموزان ، تصمیم گرفتیم مطلبی در این موضوع خدمت شما ارائه کنیم تا کمی از سردرگمی های ذهنیتان کم شود . امروزه به علت بازار کار نسبتا خوب رشته های تجربی ، طرفدارهای بیشتری را این شاخه به خود اختصاص داده و متعاقبا برای دانش آموزان این دو سال اخیر قبولی در کنکور تجربی نظام جدید اهمیت بیشتری به علت نبود کتاب های کمک آموزشی استاندارد و مناسب و هجوم عده ای از نظام قدیمی ها به کنکور نظام جدید ، پیدا کرده است .
پس با ما همراه باشید تا بتوانیم بهترین راهنمایی های خود را در اختیارتان بگذاریم تا به قبولی در کنکور تجربی نظام جدید دست پیدا کنید . همچنین مشاوران و متخصصان ما با بیشترین اطلاعات و دل گرم ترین مشاوره ها در مرکز مشاوره آویژه آماده خدمت رسانی به شما عزیزان هستند .
بیشتر بخوانید: مشاوره کنکور تجربی
قبولی در کنکور تجربی نظام جدید
قبولی در کنکور تجربی نظام جدید از مباحث داغ امسال بوده که دانش آموزان به خصوص دوازدهمی های امسال باید اطلاعات کامل در این زمینه داشته باشند . مطلب اول این است که بدانید به علت نبود کتاب های کمک آموزشی زیاد ، طراحان سوالات کنکور در این نطام ، زیاد در سوالات حساس نبوده و مثل کنکور نظام جدید نیست که از تمام جزئیات کتاب سوال درآورده باشند و گاها مجبور شوند به قید های جملات تاکید زیاد کنند و داوطلبان را عاصی کنند ! پس برای قبولی در کنکور تجربی نظام جدید کار نظام جدیدی ها از این نظر راحت تر است . مورد دیگر اینکه با تمام این تفاسیر باز هم برای قبولی در کنکور تجربی نظام جدید باید تلاش بیشتری کنید چون از سرفصل های مشترک با نظام قدیم ، سوال های مشترکی طرح می شود .
بیشتر بخوانید: مشاوره آخرین رتبه های قبولی تجربی به صورت تلفنی
رتبه قبولی در کنکور تجربی نظام جدید
رتبه قبولی در کنکور تجربی نظام جدید معادل با نظام قدیمی ها بوده و رتبه بندی مجزایی از همدیگر ندارند . در واقع یک تراز و رتبه بندی کلی برای همه داوطلبان اعلام می شود و تنها در بخش سوالات با یکدیگر متفاوتند . اما همانطور که در بالا نیز گفنه شد ، به علت نبود سابقه کنکور در نظام جدید نمیتوان به طور دقیق رتبه قبولی در کنکور تجربی نظام جدید را پیش بینی کرد . چون میزان پاسخ دهی دانش آموزان جدید به سوالات نظام جدید کامل ارزیابی نشده و آمار دقیقی در دست نیست . علاوه بر آن رتبه قبولی برای رشته های مختلف متفاوت است اما برای قبولی در سه رشته اصلی باید به طور میانگین درصد هایتان دو رو بر ۷۰ باشد تا بتوانید به رتبه قبولی در کنکور تجربی نظام جدید امیدوار باشید .
بیشتر بخوانید: مشاوره انتخاب رشته تجربی کنکور سراسری
احتمال قبولی در کنکور تجربی نظام جدید
احتمال قبولی در کنکور تجربی نظام جدید تقریبا زیاد بوده چون رقبا در این نظام فعلا کم است . حتی به گونه ای شده است که عده ای از نظام قدیمی ها متمایل شده اند تا تغییر نظام دهند و در کنکور نظام جدید شرکت کنند . چون امسال طبق اعلام سازمان سنجش امکان شرکت در هر دو نظام برای داوطلبان وجود دارد و الزاما برای شرکت در کنکور نظام جدید نیازی به نظام جدیدی بودن نیست و این باعث می شود که احتمال قبولی در کنکور تجربی نظام جدید امسال برای دوازدهمی کمی سخت تر شود .
اما باز هم نیازی به نگرانی نیست . چون اینکار به ضرر اکثر نظام قدیمی ها خواهد بود . و علت آن در این است که تغییر نظام برای داوطلبی که چندین سال در نظام قدیم شرکت کرده و هم اکنون می خواهد کتاب های جدیدی را مطالعه کند ، گمراه کننده بوده و اگر برنامه ریزی درست و مناسی نداشته باشد ، ضربه ی خیلی جدی ای خواهد خورد .
بیشتر بخوانید: دفترچه انتخاب رشته تجربی
قبولی در کنکور تجربی نظام جدید امسال
قبولی در کنکور تجربی نظام جدید امسال طبق گفته های بالا ، کمی دشوار بوده اما زیاد نگران کننده نیست . توصیه ای که برای قبولی در کنکور خدمت شما می توانم عرض کنم این است که خونسرد باشید و برنامه ریزی دقیقی برای هر لحظه خود داشته باشید . فرصت کنکور بسیار محدود بوده و در بهترین ایام جوانی شما قرار دارد پس با کم کاری و برنامه ریزی نادرست ، ایام خود را تباه نکنید و زیاد به فکر پشت کنکور ماندن نباشد و همه تلاشتان را در سال پیش رو بکنید و خسته نشوید . و در نهایت برای قبولی در کنکور تجربی نظام جدید امسال حتما با برنامه غذایی درست و ورزش مناسب و استفاده از تجربیات افراد موفق و توکل بر خدا ، پیش بروید و از امید به موفقیت دست برندارید .
بیشتر بخوانید: ثبت نام بدون کنکور در دانشگاه پیام نور و غیرانتفاعی – رشته های تجربی
شرط قبولی در کنکور تجربی نظام جدید
شرط قبولی در کنکور تجربی نظام جدید برنامه ریزی صحیح درسی و استفاده از روند تحصیلی و تجربیات افراد موفق بوده و داشتن یک برنامه غذایی و ورزش مناسب . در واقع موفقیت چیز پیش فرض نیست . موفقیت کسب کردنی است . برای هدف های خود تلاش کنید . برای مثال توصیه ای که اغلب به دانش آموزان می کنیم این است که در آزمون های آزمایشی مختلفی که شرکت می کنند ، سعی کنند هربار ترازشان را نسبت به آزمون قبل حتی شده به اندازه صد واحد زیاد کنند و کم کم به سمت هدف های بالاتر خود قدم بردارند و عجله در پیشرفت نکنند . در واقع شاید شرط قبولی در کنکور تجربی نظام جدید همین صبوری افراد هدفمند و با برنامه می باشد . لذا ناامید نشوید و با توکل به خدا به سمت رویاهای خود قدم بردارید .
بیشتر بخوانید: معرفی منابع کمک آموزشی گروه تجربی در کنکور 
عدم قبولی در کنکور تجربی نظام جدید
عدم قبولی در کنکور تجربی نظام جدید نیز مثل نظام قدیم می تواند برای نظام جدیدی ها پیش بیاید ولی نگرانی زیادی ندارد چون اغلب این افراد هنوز دچار سردرگمی بوده و منبع درستی برای کنکور پیش روی خود نداشتند . لذا نتوانسته اند نتیجه مورد انتظار خود را از کنکور کسب کنند . اما در سال آتی با توجه به منابع سوالی کنکوری که هم اکنون در دست دارد می تواند برنامه ریزی بهتری کرده و رتبه خود را بهبود بخشد . در واقع عدم قبولی در کنکور تجربی نظام جدید تنها یک بهانه است برای تلاش بیشتر . شاید قبولی در رشته بهتر و رویایی شما ، در یک سال تلاش بیشتر در انتظار شما باشد .
بیشتر بخوانید: بهترین منابع و کتاب های کمک آموزشی داوطلبان کنکور تجربی
سوالات متداول
آیا در نحوه رتبه بندی کنکور ، دو نوع رتبه بندی برای داوطلبان اعلام می شود ؟
پاسخ خیر بوده و برای هر دو نظام فقط یک رتبه اعلام می شود .
کنکور نظام جدید آسان تر است یا نظام قدیم ؟
کنکور نظام جدید به علت تازه بودن مباحث درسی ، هنوز سوالات ریزی از آن طرح نشده و جا برای طرح سوالات معقول تر و کلی تر وجود دارد اما در نظام قدیم گاها سوالات خیلی سخت بوده و به ریزترین مسائل نیز توجه می شود .
از مباحث مشترک نظام جدید و قدیم ، چگونه سوال طرح می شود ؟
از مباحث مشترک ، سوالات مشترک طرح می شود .
«منبع : Experimental examination of pollinator-mediated selection in a ***ually deceptive orchid»
خدمات کلان مرکز مشاوره آویژه در زمینه مشاوره تحصیلی
آخرین رتبه های قبولی
 قبولی در کنکور تجربی نظام جدید
شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.
برای مشاوره در زمینه قبولی در کنکور تجربی نظام جدید
از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت
در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 
حتی ایام تعطیلمنبع: سایت مشاوره تلفنی روانشناسی و تحصیلی آویژهمشاوره تحصیلی و نظام وظیفه تلفنی

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۲ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۸:۲۹:۲۲ توسط:آویژه موضوع: نظرات (0)

دسترسی به لیست رشته های دکتری پیام نور

به نقل از مرکز مشاوره آویژه:|
۵٫۰
۰۱
لیست رشته های دکتری دانشگاه پیام نور و اطلاع یافتن از آن یکی از موضوعاتی است که مورد توجه داوطلبان بسیاری قرار دارد. از آنجایی که دانشگاه پیام نور یکی از دانشگاه هایی است که دانشجویان از مزیت هایی برخوردار هستند لذا داوطلبان و علاقه مندان خاص خود را دارد. اگر این سوال برای شما مطرح شده است که این دانشگاه چه مزیت هایی دارد باید گفت که این دانشگاه سعی دارد تحصیل را برای همگان امکان پذیر کند. به همین دلیل سیستم تحصیل از راه دور را اجرایی میکند به این معنی که حضور در کلاس های درس این دانشگاه اجباری نیست. همچنین میزان شهریه ی پایین تر این دانشگاه نسبت به سایر مراکز آموزش عالی باعث افزایش محبوبیت آن شده است. لازم به تذکر است که دانشگاه پیام نور در تمام مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دانشجو میپذیرد. اما داوطلبان تمام مقاطع با سوالات زیادی مواجه هستند.
لیست رشته های دکتری دانشگاه پیام نور
در اینجا سعی میکنیم به طرح و بررسی برخی از این سوالات بپردازیم. اولین موضوع مربوط به لیست رشته های دکتری دانشگاه پیام نور است. به طور کلی دانشگاه پیام نور برای همه ی گروه های آزمایشی در مقطع دکتری پذیرش دانشجو دارد. این گروه ها به شرح زیر است:
گروه آزمایشی علوم انسانی
گروه آزمایشی علوم پایه
گروه آزمایشی فنی و مهندسی
گروه آزمایشی کشاورزی و منابع طبیعی
گروه آزمایشی زبان
گروه آزمایشی دامپزشکی
گروه آزمایشی هنر
در ادامه سعی میکنیم لیست رشته های مربوط به هر کدام از این گروه ها را در مقطع دکتری پیام نور مورد بررسی قرار دهیم. علاوه بر این شما داوطلبان عزیز میتوانید با استفاده از مشاوره تحصیلی به شکل حضوری و یا مشاوره تلفنی تحصیلی بسیاری از ابهامات خود را درباره این لیست و یا موضوعات دیگر مربوط به رشته های دکتری پیام نور برطرف کنید.
بیشتر بخوانید: رشته های فنی مهندسی دکتری پیام نور کدامند
لیست رشته های با آزمون دکتری دانشگاه پیام نور
لیست رشته های با آزمون دکتری دانشگاه پیام نور از مواردی است برای داوطلبان سوال برانگیز است. همانطور که میدانید دانشگاه پیام نور در مقطع دکتری به دو شکل با آزمون و یا بدون آزمون دانشجو میپذیرد. لازمه ی قبولی در رشته های با آزمون همانطور که از نامشان پیداست شرکت در کنکور دکتری میباشد؛ در اینجا ما به بررسی رشته های با آزمون این دانشگاه برای هر یک از گروه های آزمایشی میپردازیم. در گروه علوم انسانی رشته هایی همچون زبان و ادبیات فارسی، جغرافیا و برنامه ریزی روستایی، علوم اقتصادی، مدیریت ورزشی، تاریخ، جامعه شناسی، علوم قرآن و حدیث، فقه و مبانی حقوق اسلامی، فلسفه و کلام اسلامی، روان شناسی، مدیریت بازرگانی، مدیریت دولتی و… در این لیست قرار دارند. رشته های دکتری پیام نور گروه علوم پایه شامل، شیمی ، زیست شناسی گیاهی گرایش سیستماتیک، زیست شناسی گیاهی سلولی و تکوینی، بیوشیمی، آمار، ریاضی، فیزیک و… میباشد.
لیست رشته های با آزمون دکتری دانشگاه پیام نور برای گروه آزمایشی فنی و مهندسی
لیست رشته های با آزمون دکتری دانشگاه پیام نور برای گروه آزمایشی فنی و مهندسی شامل مهندسی عمران، مهندسی صنایع، مهندسی برق، مهندسی مکانیک، مهندسی مواد و متالوژی، مهندسی شیمی و… است. در گروه آزمایشی کشاورزی و منابع طبیعی رشته هایی همچون: اقتصاد کشاورزی، سیاست و توسعه کشاورزی و… قرار دارند. رشته هایی که در لیست گروه آزمایشی زبان های خارجه قرار دارد شامل زبان شناسی همگانی، زبان و ادبیات انگلیسی، آموزش زبان انگلیسی و… میباشد. نکته ای که در اینجا باید به آن اشاره کنیم این است که هر دانشگاهی تنها تعدادی از این رشته ها را ارائه میدهد که معمولا ظرفیت پذیرش در آن ها نیز پایین است. همچنین در هر سال ممکن است تعدادی از این رشته ها خذف شوند یا رشته های دیگری به این لیست اضافه شود. گاهی نیز برخی واحد های پیام نور در هیچ یک از رشته های تحصیلی مقطع دکتری دانشجو نمیگیرند.
بیشتر بخوانید: میزان شهریه پیام نور چگونه است
لیست رشته های دکتری بدون آزمون دانشگاه پیام نور
لیست رشته های دکتری بدون آزمون دانشگاه پیام نور نیز از دیگر مواردی است که مورد توجه داوطلبان قرار دارد. قبل از هر چیز باید بگوییم که دانشگاه پیام نور برای تکمیل ظرفیت برخی از رشته های مقطع دکتری از بین علاقه مندان، به شکل بدون کنکور دانشجو میگیرد، در این حالت تنها آزمونی تحت عنوان آزمون فراگیر برگزار میشود که داوطلبان باید نمره ی قبولی را در این آزمون کسب کنند. اما لیست رشته های دکتری بدون آزمون دانشگاه پیام نور کدام است؟
رشته هایی همچون جغرافیا و برنامه ریزی علوم اقتصاد، تاریخ ایران بعد از اسلام، علوم قرآنی، حقوق بین الملل عمومی، حقوق خصوصی، روانشناسی و… در گروه علوم انسانی قرار دارند. رشته های شیمی ، زیست شناسی، ریاضی محض، بیو شیمی، ریاضی کاربردی، فیزیک و… از رشته های بدون آزمون دکتری پیام نور میباشند. در گروه مهندسی نیز رشته های مهندسی عمران و مهندسی صنایع قرار گرفته است.
درباره ی قبولی در این رشته های بدون کنکور دکتری پیام نور نکته ی قابل توجهی وجود دارد، که داوطلبان میتوانند با مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد غیر مرتبط نیز در این رشته ها ادامه تحصیل دهند. ولی لازمه ی آن دریافت نمره قبولی در آزمون فراگیر دکتری است. سازمان سنجش و آموزش منابعی را که داوطلبان برای هر یک از رشته ها ی دکتری پیام نور باید مطالعه کنند، اعلام میکند.
بیشتر بخوانید: نتایج نهایی دانشگاه آزاد چه زمانی اعلام میشود
لیست رشته های دکتری دانشگاه پیام نور بر اساس شهر
لیست رشته های دکتری دانشگاه پیام نور بر اساس شهر موضوعی است که در اینجا به بررسی آن میپردازیم. همانطور که میدانید دانشگاه های پیام نور در هر استان و شهرستان واحد هایی را مستقر کرده است که این موضوع دسترسی داوطلبان به این دانشگاه ها را افزایش داده است. ولی هر کدام از این دانشگاه ها در مقطع تحصیلی دکتری تنها برخی از رشته ها را ارائه میدهند، به طور مثال دانشگاه پیام نور تهران دانشگاهی است که رشته های علوم اقتصادی، تاریخ، جامعه شناسی، حقوق بین الملل، حقوق خصوصی، مدیریت دولتی، الهیات، شیمی، بیوشیمی، آمار، ریاضی، فیزیک، مهندسی صنایع، مهندسی عمران، سیاست و توسعه کشاورزی، زبان و ادبیات فارسی، آموزش زبان انگلیسی و… را در مقطع دکتری ارائه میدهد.
در حالیکه دانشگاه پیام نور مرکز مشهد تنها رشته های شیمی، فیزیک، ریاضی و… را ارائه میدهد. بنابراین لیست رشته های دکتری دانشگاه پیام نور بر اساس شهر متفاوت است.
بیشتر بخوانید: شرایط پذیرش دانشگاه پیام نور
لیست رشته های علوم انسانی دکتری دانشگاه پیام نور
لیست رشته های علوم انسانی دکتری دانشگاه پیام نور موضوع مهمی است که داوطلبان گروه آزمایشی علوم انسانی باید از آن اطلاع یابند. البته این رشته ها تحت عنوان رشته های با آزمون و بدون آزمون ارائه میشوند که داوطلبان میتوانند در نهایت با توجه به شرایط خود رشته مورد علاقه خود را انتخاب کنند.
باید توجه داشته باشید که این لیست برای دانشگاه ها و شهر های مختلف، متفاوت میباشد. برخی از رشته هایی که در لیست رشته های علوم انسانی دکتری دانشگاه پیام نور قرار دارد به شرح زیر است: فقه و مبانی حقوق اسلامی، زبان و ادبیات فارسی، علوم اقتصادی، تاریخ، جامعه شناسی، علوم قرآن و حدیث، فلسفه و کلام اسلامی، روان شناسی، مدیریت بازرگانی، مدیریت دولتی، مدیریت ورزشی، جغرافیا و برنامه ریزی روستایی، جغرافیا و برنامه ریزی شهری، حقوق بین الملل، حقوق خصوصی، فلسفه تعلیم و تربیت، محیط زیست، الهیات گرایش علوم و معارف نهج البلاغه و…
بیشتر بخوانید: اعلام نتایج دانشگاه پیام نور
لیست رشته های فنی مهندسی دکتری دانشگاه پیام نور
لیست رشته های فنی مهندسی دکتری دانشگاه پیام نور مورد توجه علاقه مندان به رشته های مهندسی و فنی میباشد. این لیست توسط دانشگاه ها و با توجه به امکاناتی که در اختیار دارند، به سازمان سنجش ارائه میشود. این سازمان نیز این لیست را در اختیار داوطلبان قرار میدهد. ما نیز در اینجا سعی کرده این به بررسی این لیست بپردازیم. لازم به ذکر است که دانشگاه پیام نور در رشته های فنی و مهندسی نیز به شکل بدون کنکور دانشجو میپذیرد. لیست رشته های فنی مهندسی دکتری دانشگاه پیام نور شامل مواردی همچون مهندسی برق، مهندسی مکانیک مهندسی عمران، مهندسی صنایع، مهندسی شیمی و… میباشد.
سوالات متداول
۱٫ لیست رشته های دکتری علوم انسانی دانشگاه پیام نور کدام است؟
فقه و مبانی حقوق اسلامی، زبان و ادبیات فارسی، علوم اقتصادی، تاریخ، جامعه شناسی، علوم قرآن و حدیث، فلسفه و کلام اسلامی، روان شناسی، مدیریت بازرگانی و … در این لیست قرار دارند.
۲٫ برخی از رشته های با آزمون دکتری پیام نور کدامند؟
برای گروه آزمایشی فنی و مهندسی شامل مهندسی عمران، مهندسی صنایع، مهندسی برق، مهندسی مکانیک، مهندسی مواد و متالوژی، مهندسی شیمی و… است. در گروه آزمایشی کشاورزی و منابع طبیعی رشته هایی همچون: اقتصاد کشاورزی، سیاست و توسعه کشاورزی و… قرار دارند.
۳٫ لیست رشته های علوم پایه دکتری پیام نور کدامند؟
رشته های دکتری پیام نور گروه علوم پایه شامل، شیمی ، زیست شناسی گیاهی گرایش سیستماتیک، زیست شناسی گیاهی سلولی و تکوینی، بیوشیمی، آمار، ریاضی، فیزیک و… میباشد.
خدمات کلان مرکز مشاوره آویژه در زمینه مشاوره تحصیلی
آخرین رتبه های قبولی
 دسترسی به لیست رشته های دکتری پیام نور
شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.
برای مشاوره در زمینه دسترسی به لیست رشته های دکتری پیام نور
از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت
در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 
حتی ایام تعطیلمنبع: سایت مشاوره تلفنی روانشناسی و تحصیلی آویژهمشاوره تحصیلی و نظام وظیفه تلفنی

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۰ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۲۸:۳۵ توسط:آویژه موضوع: نظرات (0)

رشته های فنی مهندسی دکتری پیام نور کدامند؟

به نقل از مرکز مشاوره آویژه:|
۵٫۰
۰۱
رشته های فنی مهندسی دکتری پیام نور از آن دسته رشته هایی است که طرفداران بسیاری دارد. این دانشگاه سالانه تعداد زیادی دانشجو در مقاطع مختلف و در رشته های مختلف فنی مهندسی میپذیرد. اگر شما نیز قصد ادامه تحصیل در مقطع دکتری دانشگاه پیام نور در رشته های فنی مهندسی را دارید، قطعا با سوال مهمی مواجه میشوید، اینکه ارزش و اعتبار مدرک تحصیلی دانشگاه پیام نور چگونه است؟ در پاسخ این سوال باید گفت که این دانشگاه یکی از معتبر ترین دانشگاه های کشور است و داوطلبان از این بابت نباید هیچگونه نگرانی داشته باشند. علاوه بر این دانشگاه های پیام نور یکی از متنوع ترین دانشگاه ها از نظر واحد های دانشگاهی هستند، در ادامه خواهید دید که این دانشگاه با ارائه ی تعدادی از رشته های فنی مهندسی دکتری پیام نور به هدف بسیاری از داوطلبان مقطع دکتری بدل شده است.
رشته های فنی مهندسی دکتری پیام نور
از دیگر نکاتی که باید درباره دانشگاه پیام نور بدانید مربوط به شرایط تحصیل و نحوه ی برگزاری کلاس های درس میباشد. بر این اساس حضور در کلاس های درس این دانشگاه اختیاری است. موضوع دیگری که باعث محبوبیت رشته های فنی مهندسی در مقطع دکتری دانشگاه های پیام نور شده است مربوط به شهریه ی این دانشگاه است که به نسبت دیگر دانشگاه ها کمتر است. ممکن است شما به عنوان داوطلب مقطع دکتری رشته های مهندسی پیام نور اطلاعی از این رشته ها و واحد های دانشگاهی ارائه دهنده این رشته ها نداشته باشید. لذا استفاده از مشاوره تحصیلی میتواند برای شما بسیار مفید باشد. برای این منظور با تماس با مرکز مشاوره تحصیلی میتوانید تمام ابهامات و سوالات خود را برطرف کنید، در ادامه ی این مقاله سعی کرده ایم به موضوعات مهمی همچون لیست رشته های فنی و دانشگاه پیام نور ارائه دهنده آن ها بپردازیم.
بیشتر بخوانید: میزان شهریه پیام نور چگونه است
دانشگاه های رشته های فنی مهندسی دکتری پیام نور
دانشگاه های رشته های فنی مهندسی دکتری پیام نور و اطلاع از لیست این دانشگاه ها یکی از دغدغه هایی است که داوطلبان با آن مواجه هستند. دانشگاه پیام نور یکی از دانشگاه هایی است که تقریبا در تمام استان ها و شهرستان ها واحد هایی را دایر کرده است. لذا امکان دسترسی به این دانشگاه برای اکثر داوطلبان وجود دارد. اما ذکر این نکته ی مهم الزامی است که ممکن است یک واحد دانشگاهی پیام نور همه ی رشته های فنی و مهندسی مربوط به مقطع دکتری را ارائه ندهد.
برخی از این دانشگاه های رشته های فنی مهندسی دکتری پیام نور شامل دانشگاه پیام نور تهران واحد تهران شمال، دانشگاه پیام نور اصفهان، دانشگاه پیام نور شیراز و… است. البته همانطور که گفته شد هر کدام از این دانشگاه ها با توجه به نیاز سالانه خود و استان ها به نیروی متخصص تنها در برخی رشته ها دانشجو میگیرند.
بیشتر بخوانید: ثبت نام ٬ زمان برگزاری و دریافت کارت آزمون زبان دکتری پیام نور
شهرهای رشته های فنی مهندسی دکتری پیام نور
شهر های رشته های فنی مهندسی دکتری پیام نور یکی از مهم ترین مواردی است که داوطلبان دکتری فنی مهندسی در نظر میگیرند. با وجود تعداد زیادی از واحد های دانشگاهی پیام نور در حال فعالیت در سطح کشور اما به طور کلی تنها بعضی از این واحد های دانشگاه پیام نور دانشجویان را در مقطع دکتری پذیرش میکنند. لذا داوطلبان اغلب مجبور میشوند در دانشگاه هایی به غیر از دانشگاه شهر محل سکونت خود تحصیل کنند. البته با توجه به اختیاری بودن حضور در کلاس های درس این دانشگاه این موضوع تا حدودی حل شده است. یکی از شهر های رشته های فنی مهندسی دکتری پیام نور دانشگاه پیام نور واحد تهران میباشد.
این دانشگاه برخی از رشته ها همچون مهندسی عمران و مهندسی صنایع را برای داوطلبان ارائه میدهد. افرادی که بتوانند نمره قبولی را در آزمون و مصاحبه کسب کنند میتوانند در این دانشگاه مشغول به تحصیل شوند.
بیشتر بخوانید: مشاوره آخرین رتبه های قبولی پیام نور
ثبت نام رشته های فنی مهندسی دکتری پیام نور
ثبت نام رشته های فنی مهندسی دکتری پیام نور با ثبت نام در آزمون دکتری امکان پذیر است. البته داوطلبان میتوانند در دوره های فراگیر یا بدون کنکور مقطع دکتری دانشگاه پیام نور نیز شرکت کنند. در ادامه به شرح و بررسی این دو مورد میپردازیم. داوطلبان دکتری پیام نور رشته های مهندسی باید در آزمون دکتری که توسط سازمان سنجش برگزار میشود شرکت کنند. برای این منظور مراجعه به سایت سازمان سنجش و وارد کردن اطلاعات شناسایی و تحصیلی الزامی است. بعد از بر گزاری آزمون نتایج اولیه مربوط به کنکور دکتری منتشر میشود که طی آن افرادی که مجاز به انتخاب رشته شده باشند، باید دوباره به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند و کد رشته های مورد نظر خود را وارد کنند. بعد از انجام بررسیهای نهایی پذیرفته شدگان اعلام میشوند که این افراد باید مدارک مورد نیاز را برای ثبت نام حضوری به دانشگاه ها ارائه دهند.
ثبت نام رشته های فنی مهندسی دکتری پیام نور بدون شرکت در کنکور نیز امکان پذیر است. گاهی دانشگاه پیام نور برای تکمیل ظرفیت دانشجویان دکتری، اقدام به پذیرش دانشجو به شکل فراگیر یا بدون کنکور میکند. اولین قدم برای شرکت در این دوره ها دریافت دفترچه مربوطه و مطالعه دقیق آن و ثبت نام از طریق سایت سازمان سنجش میباشد. طی این مرحله داوطلبان اطلاعات شناسایی و تحصیلی خود و همچنین رشته امتحانی مورد نظرشان را مشخص میکنند. بعد از این مراحل آزمونی تحت عنوان آزمون فراگیر برگزار میشود، افرادی که موفق به اخذ نمره قبولی در این آزمون شوند میتوانند در دانشگاه های پیام نور ادامه تحصیل دهند. لازم به ذکر است که دانشگاه پیام نور تنها در تعداد کمی از رشته های مهندسی مقطع دکتری پذیرش دانشجو به شکل بدون کنکور دارد.
بیشتر بخوانید: فراگیر پیام نور چیست انواع پذیرش دانشجو در دانشگاه پیام نور
ظرفیت رشته های فنی مهندسی دکتری پیام نور
ظرفیت رشته های فنی مهندسی دکتری پیام نور مقوله ی مهمی است که داوطلبان باید به آن توجه داشته باشند. میدانیم که هر دانشگاهی برای پذیرش در رشته های تحصیلی مختلف، ظرفیت هایی را در نظر میگیرد که این ظرفیت ها بر اساس پارامتر های مختلفی مشخص میشوند. این موضوع درباره ی رشته های فنی و مهندسی دکتری مربوط به دانشگاه پیام نور نیز صدق میکند. هر دانشگاهی بر اساس امکاناتی که در اختیار دارد، نیاز سالانه هر استان و شهرستان و… تعداد ظرفیت های خود را به سازمان سنجش و آموزش کشور ارائه میدهد. باید توجه داشت که ظرفیت رشته های فنی مهندسی دکتری پیام نور برای هر رشته با رشته های دیگر فرق میکند. به طور مثال ظرفیت پذیرش دانشگاه پیام نور تهران برای دکتری رشته ی مهندسی صنایع ۵ نفر میباشد.
همچنین ظرفیت پذیرش دانشجو در مقطع دکتری برای رشته ی مهندسی عمران دانشگاه پیام نور واحد تهران شمال نیز ۵ نفر است. همانطور که مشاهده میکنید ظرفیت های دانشگاه ها برای مقطع دکتری و رشته های ارائه شده در این مقطع محدود هستند. این موضوع شانس قبولی داوطلبان را تحت تاثیر قرار میدهد. چرا که هر چه ظرفیت پذیرش در یک رشته بیشتر باشد شانس قبولی داوطلبان نیز افزایش پیدا میکند.
بیشتر بخوانید: مشاوره تحصیلی
لیست رشته های فنی مهندسی دکتری پیام نور
لیست رشته های فنی مهندسی دکتری پیام نور یکی از متداول ترین سوالاتی است که داوطلبان کنکور دکتری با آن مواجه هستند. همانطور که قبلا هم اشاره کردیم تعداد رشته هایی که دانشگاه پیام نور برای مقطع دکتری گروه فنی و مهندسی ارائه میدهد محدود است و به عوامل مختلفی بستگی دارد. اگر بخواهیم به برخی از لیست رشته های فنی مهندسی دکتری پیام نور اشاره کنیم باید مواردی همچون، مهندسی شیمی، مهندسی صنایع، مهندسی مواد و متالوژی، مهندسی مکانیک، مهندسی عمران، مهندسی کامپیوتر، مهندسی برق و … را نام ببریم. البته همه ی این رشته ها در یک دانشگاه و یا یک سال تحصیلی ارائه نمیشود. به طور مثال در سال جاری رشته ی مهندسی عمران گرایش راه و ترابری تنها در دانشگاه پیام نور واحد تهران ارائه میشود. لذا آگاهی از این لیست برای داوطلبان تحصیل در مقطع دکتری این دانشگاه بسیار ضروری میباشد.
سوالات متداول
۱٫ لیست رشته های فنی مهندسی پیام نور در مقطع دکتری کدامند؟
مهندسی شیمی، مهندسی صنایع، مهندسی مواد و متالوژی، مهندسی مکانیک، مهندسی عمران، مهندسی کامپیوتر، مهندسی برق و … از جمله این رشته ها میباشند.
۲٫ ظرفیت پذیرش رشته های فنی مهندسی دکتری پیام نور چگونه است؟
هر دانشگاهی بر اساس امکاناتی که در اختیار دارد، نیاز سالانه و… تعداد ظرفیتها را مشخص میکند. ظرفیت پذیرش دانشگاه پیام نور تهران رشته ی مهندسی صنایع ۵ نفر، ظرفیت پذیرش مهندسی عمران دانشگاه پیام نور واحد تهران شمال نیز ۵ نفر است.
۳٫ دانشگاه های رشته های فنی مهندسی دکتری پیام نور کدامند؟
دانشگاه پیام نور یکی از دانشگاه هایی است که تقریبا در تمام استان ها و شهرستان ها واحد هایی را دایر کرده است. لذا امکان دسترسی به این دانشگاه برای اکثر داوطلبان وجود دارد.
 رشته های فنی مهندسی دکتری پیام نور کدامند؟
شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.
برای مشاوره در زمینه رشته های فنی مهندسی دکتری پیام نور کدامند؟
از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت
در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 
حتی ایام تعطیلمنبع: سایت مشاوره تلفنی روانشناسی و تحصیلی آویژهمشاوره تحصیلی و نظام وظیفه تلفنی

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۸ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۲۵:۲۲ توسط:آویژه موضوع: نظرات (0)

میزان شهریه پیام نور چگونه است؟

به نقل از مرکز مشاوره آویژه:|
۵٫۰
۰۱
شهریه پیام نور هر ساله با توجه به مصوباتی که صورت میگیرد ممکن است درصدی افزایش یابد. به طور کلی در دانشگاه هایی مانند دانشگاه پیام نور که از دانشجویان شهریه طلب میکنند، این هزینه به دو صورت شهریه ثابت و شهریه متغییر در نظر گرفته میشود. شهریه ثابت که مقدار مشخصی است و ممکن است سالانه درصدی افزایش پیدا کند. اما شهریه متغییر بر حسب هر ترم مقدار متفاوتی است که در ادامه توضیح خواهیم داد. با توجه به مقطع تحصیلی داوطلب برای هر رشته شهریه خاصی در نظر گرفته میشود. نکته مهم دیگر اینکه، میزان شهریه برای رشته های با کنکور و یا بدون کنکور تفاوتی ندارد. هر دو گروه جهت تحصیل در دانشگاه پیام نور مستلزم پرداخت شهریه می باشند.
شما برای آگاهی از شهریه پیام نور و سایر اطلاعات لازم به یک مشاوره تحصیلی نیاز دارید. مرکز مشاوره تحصیلی آویژه میتواند راهنمای مناسبی برای شما باشد. علاوه بر این میتوانید برای اطلاع از میزان شهریه رشته های مختلف اطلاعیه های سازمان سنجش را بررسی کنید . یا در کانال اطلاع رسانی تلگرام دانشگاه پیام نور عضو شوید.
نرخ جدید شهریه پیام نور
نرخ جدید شهریه پیام نور به طور دقیق توسط سازمان سنجش اعلام میشود. شهریه هر گروه آزمایشی و هر رشته ای متفاوت است. نرخ جدید دانشگاه پیام نور را میتوانید با افزایش ۱۰_۱۵ درصد به هزینه سال قبل شهریه دانشگاه پیام نور را محاسبه کنید. یکی از مزایای تحصیل در دانشگاه پیام نور میزان کم شهریه این مرکز آموزشی می باشد. شهریه مقطع کارشناسی ارشد را در سال جاری به ریال ذکر میکنیم. علوم انسانی_ شهریه ثابت : ۱۴۹۸۰۰۰ _شهریه دروس عمومی : ۱۷۳۰۰۰ _شهریه دروس نظری : ۲۰۷۰۰۰ _شهریه دروس اصلی و اختصاصی : ۲۲۵۰۰۰ _شهریه دروس عملی کم هزینه ۵۱۸۰۰۰ و شهریه دروس عملی پر هزینه ۶۹۱۰۰۰ میباشد. این ها مبالغی است که در مقطع کارشناسی برای هر واحدی در نظر گرفته شده است.
داوطلبان میتوانند پیش از انتخاب رشته هزینه شهریه پیام نور در رشته های مختلف را در نظر بگیرند و با توجه به توانایی مالی در پرداخت هزینه و علاقه خود، رشته دلخواه را انتخاب نمایند.
بیشتر بخوانید: شرایط پذیرش دانشگاه پیام نور
شهریه پیام نور ۹۸_۹۹
شهریه پیام نور ۹۸_۹۹ در هر گروه آزمایشی مقدار متفاوتی است. به طور مثال نرخ جدید شهریه پیام نور برای علوم پایه در مقطع کارشناسی جهت شهریه ثابت مبلغی بین ۱۶۴_۱۷۲ تومان، شهریه دروس عمومی بین ۱۹_۲۰ تومان، شهریه دروس پایه نظری ۲۴_۲۵ تومان، شهریه دروس اختصاصی ۲۶_۲۸ تومان، دروس عملی کم هزینه ۷۶_۷۹ تومان و هزینه شهریه دروس عملی پر هزینه ۱۱۳_۱۱۹ تومان میباشد.
شهریه پیام نور ۹۸_۹۹ نیز طبق روال سابق در هر رشته ای یک بخش شهریه ثابت دارد که به سال ورود داوطلب و رشته تحصیلی بستگی دارد. شهریه ثابت به صورت ترمی تغییر نمیکند اما هر سال ۱۰_۱۵ درصد افزایش پیدا میکند. به غیر رشته های دانشگاه سراسری که هزینه شهریه ندارند، در سایر دانشگاه ها که دانشجویان شهریه پرداخت میکنند، میزان شهریه بسیار اهمیت دارد. طبیعی است که هر داوطلبی جدا از رشته مورد علاقه خود، به دنبال رشته ای کم هزینه است. دانشگاه پیام نور با کمترین شهریه نسبت به سایر دانشگاه ها توانسته جزء دانشگاه های برتر کشور قرار بگیرد .
بیشتر بخوانید: چه شرایطی برای پذیرش بدون کنکور پیام نور کارشناسی نیاز است
شهریه دروس عملی پیام نور
شهریه دروس عملی پیام نور به دو صورت دروس عملی پر هزینه و دروس عملی کم هزینه تقسیم بندی میشوند. شهریه پیام نور ۹۸_۹۹ برای دروس عمومی در شاخه های مختلف به این صورت میباشد. علوم انسانی: شهریه بین ۵۶_۵۹ تومان، علوم پایه: ۷۶_۷۹ تومان، فنی و مهندسی: ۷۶_۷۹ تومان، کشاورزی ، معماری و هنر نیز ۷۶_۷۹ تومان میباشد . این هزینه ها مرتبط با شهریه دروس عملی پیام نور در واحدهای عملی کم هزینه هستند.
همانطور که ذکر کردیم دانشگاه پیام نور واحدهای عملی پر هزینه نیز دارد که شرح خواهیم داد. شهریه واحدهای عملی پر هزینه گروه انسانی بین ۷۶_۷۹ تومان، شهریه گروه علوم پایه، فنی و مهندسی، کشاورزی، معماری و هنر نیز بین ۱۱۳_۱۱۹ تومان میباشد. نکته قابل ملاحظه در مورد شهریه دانشگاه پیام نور وجود وام های دانشجویی میباشد. دانشجویانی که در برخی ترم های تحصیلی توانایی پرداخت شهریه را ندارند، طی شرایط خاصی و با توجه به قوانین صندوق رفاه دانشجویی میتوانند از کمک هزینه های تحصیلی دانشگاه پیام نور برخوردار شوند.
بیشتر بخوانید: نحوه ثبت نام دانشگاه پیام نور چگونه است
شهریه دروس تئوری پیام نور
شهریه دروس تئوری پیام نور به سه دسته تقسیم میشوند. شهریه این واحدها در گروه های آزمایشی مختلف ممکن است مقدار متفاوتی باشد. به طور مثال شهریه دروس عمومی برای گروه های انسانی، فنی و مهندسی، علوم پایه، کشاورزی، معماری و هنر ۱۹۰۰۰ تومان، شهریه دروس پایه برای علوم انسانی ۲۴۰۰۰ تومان، گروه علوم پایه ۲۶۰۰۰ تومان، در گروه فنی و مهندسی، کشاورزی، معماری و هنر نیز ۲۷۰۰۰ تومان میباشد. بخش سوم واحدهای اصلی و اختصاصی هستند، شهریه واحدهای اختصاصی در گروه انسانی ۲۶۰۰۰ تومان، در گروه علوم پایه ۲۸۰۰۰ تومان، کشاورزی، فنی و مهندسی، معماری و هنر نیز ۳۰۰۰ تومان میباشد.
شهریه دروس تئوری پیام نور در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری نیز در سایت های اطلاع رسانی این دانشگاه موجود است. به این ترتیب داوطلبان با در دست داشتن این اطلاعات می توانند در هر ترم شهریه خود را محاسبه کنند. البته علاوه بر شهریه، دانشجویان باید هزینه های خدمات و حق بیمه را نیز پرداخت کنند.
بیشتر بخوانید: آشنایی با رشته های فنی مهندسی کارشناسی ارشد پیام نور
تغییرات شهریه پیام نور
تغییرات شهریه پیام نور به چه عواملی بستگی دارد؟ این تغییر معمولا تا چه میزان است؟ و سوالاتی در این مورد که برای دانشجویان بسیار مهم است. به طور کلی تغییرات شهریه پیام نور به دو صورت است. یک بخش مربوط به شهریه ثابت میباشد. این تغییر سالانه است و شهریه ثابت ۱۰_۱۵ درصد افزایش پیدا میکند. این افزایش قیمت هر ساله به طور دقیق توسط سازمان سنجش اعلام میشود. بخش دیگر شهریه متغییر است، بیشترین نوسانات شهریه به این بخش مرتبط است.
با توجه به تعداد واحدهای اخذ شده توسط دانشجو شهریه هر ترم تحصیلی متفاوت است. اینکه چه تعداد از واحدها اصلی یا عمومی هستند؟ چند واحد عملی اخذ شده است؟ واحدهای عملی پر هزینه هستند یا کم هزینه؟ چه تعدادی از واحدهای تئوری عمومی، پایه و اختصاصی هستند ؟ همگی مواردی میباشند که در تغییرات شهریه پیام نور تاثیر میگذارند. همه این عوامل میزان شهریه ترمی دانشجویان را مشخص میکند و باعث افزایش یا کاهش شهریه در ترم های مختلف تحصیلی میشوند.
بیشتر بخوانید: با رشته های فنی مهندسی دانشگاه پیام نور آشنا شوید
جدول شهریه پیام نور
جدول شهریه پیام نور به چه صورتی است؟ با توجه به تغییرات سالانه شهریه، دانشگاه پیام نور برای سازماندهی و اطلاع رسانی، جدول هایی برای مشخص کردن شهریه رشته های مختلف خود ارائه کرده است. این جداول شامل بخش های مختلفی هستند. ابتدا در یک ستون گروه های آزمایشی انسانی، علوم پایه، فنی و مهندسی، کشاورزی، معماری و همراه با ناحیه تحصیلی ذکر شده اند. چرا که میزان شهریه برخی دروس با توجه به ناحیه تحصیلی متفاوت است. در مقابل هر گروه آزمایشی شهریه ثابت، شهری واحدهای عمومی نظری، پایه نظری، اختصاصی نظری، واحدهای عملی کم هزینه، عملی پر هزینه و در پایان هزینه پایان نامه هر گروه مشخص شده است. جدول شهریه پیام نور برای مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری تقسیم بندی شده است. از آنجایی که دانشگاه پیام نور در مقطع کاردانی دانشجو نمی پذیرد، جدولی در ارتباط با این مقطع تحصیلی نیز وجود ندارد.
سوالات متداول
۱٫ میزان شهریه پیام نور چه قدر است؟
میزان شهریه پیام نور به سال ورود و رشته دانشجو دربخش شهریه ثابت بستگی دارد. در بخش شهریه متغییر نیز به تعداد و نوع واحدهای ترمی بستگی دارد.
۲٫ شهریه دروس عملی چگونه است؟
شهریه دروس عملی دو بخش است. دروس عملی کم هزینه و دروس عملی پرهزینه، با توجه به نوع واحد میزان شهریه نیز متفاوت است.
۳٫ چه عواملی در تغییر شهریه پیام نور اثرگذار است؟
عوامل تغییر شهریه پیام نور مواردی مانند تغییر سالانه شهریه ثابت، تعداد واحدهای ترمی، نوع واحدها از لحاظ واحدهای تئوری، عملی، اختصاصی و عمومی میباشد.
 میزان شهریه پیام نور چگونه است؟
شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.
برای مشاوره در زمینه میزان شهریه پیام نور چگونه است؟
از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت
در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 
حتی ایام تعطیلمنبع: سایت مشاوره تلفنی روانشناسی و تحصیلی آویژهمشاوره تحصیلی و نظام وظیفه تلفنی

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۷ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۵:۲۴:۲۷ توسط:آویژه موضوع: نظرات (0)

نتایج نهایی دانشگاه آزاد چه زمانی اعلام میشود؟

به نقل از مرکز مشاوره آویژه:|
۵٫۰
۰۱
اعلام نتایج دانشگاه آزاد طی دو مرحله میباشد. از آنجایی که کنکور دانشگاه آزاد و دانشگاه سراسری در چند سال اخیر ادغام شده است از این رو طی مرحله اول اعلام نتایج، مشخص خواهد شد که آیا داوطلبان هر دانشگاه مجاز به انتخاب رشته در آن دانشگاه خواهند بود یا نه. در مرحله بعد افرادی که متقاضی ورود به دانشگاه آزاد هستند دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد را با توجه به اولویت بندی خود ثبت میکنند. پس از گذشت حدود یک ماه اعلام نتایج دانشگاه آزاد همزمان با دانشگاه سراسری صورت میگیرد. البته این اعلام نتایج فقط در مورد انتخاب رشته اصلی میباشد.
نتیجه انتخاب رشته دانشگاه آزاد به صورت مستقل اعلام میشود. به طور معمول در نیمه دوم شهریور ماه نتایج انتخاب رشته دانشگاه آزاد اعلام میشود و کلیه داوطلبان با مراجعه به سایت دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org و رفتن به قسمت اعلام نتایج، مشخصات پرونده خود را وارد کنند و نتیجه انتخاب رشته خود را مشاهده کنند.
اعلام نتایج دانشگاه آزاد
نتایج نهایی دانشگاه آزاد اعلام شد! قطعا شنیدن این خبر برای تمامی متقاضیان ورود به دانشگاه آزاد سرشار از استرس و هیجان میباشد خصوصا زمانی که داوطلب هیچ اطلاعی از زمان اعلام نتایج نداشته باشد. از این رو اگر در انتظار اعلام نتایج نهایی میباشید بهترین کار این است که به کمک مشاوره تحصیلی پیگیر باشید تا هنگامی که نتایج نهایی دانشگاه آزاد اعلام شد آمادگی لازم را داشته باشید. مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی آویژه میتواند راهنمای مناسبی برای شما در این زمینه باشد و علاوه بر مطلع کردن شما از زمان اعلام نتایج در مسائل دیگری مانند شرایط ثبت نام، مراحل ثبت نام، تکمیل ظرفیت و. . . میتواند به شما کمک کند. زمانی که نتایج نهایی دانشگاه آزاد اعلام شد با مراجعه به سایت مربوطه متوجه شوید که در چه رشته محلی پذیرش شده اید.
بیشتر بخوانید: انتخاب رشته دانشگاه آزاد
زمان اعلام نتایج دانشگاه آزاد
زمان اعلام نتایج دانشگاه آزاد برای ورودی ها و مراحل مختلف متفاوت است. چراکه اعلام نتایج دانشگاه آزاد برای انتخاب رشته اصلی و تکمیل ظرفیت و همینطور در مورد ورودی مهر ماه و ورودی بهمن ماه قطعا نمیتواند مشابه باشد. در مورد انتخاب رشته اصلی دانشگاه آزاد باید گفت که تکلیف این مرحله از دیگر مراحل مشخص تر است و همزمان با اعلام نتیجه دانشگاه سراسری نتایج دانشگاه آزاد نیز بر روی سایت دانشگاه قرار میگیرد که زمان آن معمولا هفته سوم شهریور ماه است. زمان اعلام نتایج دانشگاه آزاد برای افرادی که در رشته های بدون کنکور مهر ماه ثبت نام کرده اند نیز معمولا به همین صورت است.
اما در مورد تکمیل ظرفیت مهر ماه نتایج آن در اواخر مهر ماه اعلام میشود و نتایج تکمیل ظرفیت نیمه دوم نیز در اواخر دی ماه مشخص خواهد شد. باید گفت که تاریخ دقیقی برای هیچ یک از موارد فوق را نمیتوان از پیش اعلام کرد اما داوطلبان میتوانند به کمک مشاوره تحصیلی پیگیر زمان دقیق اعلام نتایج باشند.
بیشتر بخوانید: دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد
اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه آزاد
اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه آزاد نیز در حالت های مختلفی قابل بررسی است. به طور کل از تمامی رشته های دانشگاهی موجود حدود ۱۵% از رشته ها تنها از طریق کنکور قابل پذیرش هستند و با این حساب میتوان گفت که بیش از ۸۰% از رشته ها در دانشگاه های مختلف سراسر کشور بدون کنکور قابل تحصیل میباشند. دانشگاه آزاد نیز از این قضیه مستثنا نمیباشد. زمان نتایج دانشگاه آزاد برای رشته های بدون کنکور در دو نیمه قابل بررسی است. اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه آزاد برای نیمه مهر ماه معمولا هم زمان با نتایج سراسری و در نیمه دوم شهریور خواهد بود. برای ورودی بهمن ماه رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد نیز نتایج معمولا در هفته سوم دی ماه مشخص میشود تا پذیرش شدگان بتوانند در بهمن ماه وارد دانشگاه شوند. باید گفت که پذیرش در رشته های بدون کنکور بر اساس سوابق تحصیلی میباشد.
بیشتر بخوانید: شرایط پذیرش دانشگاه آزاد
نتایج تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد
نتایج تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد نیز برای ورودی های مختلف قابل پیگیری میباشد. دانشگاه آزاد پس از ثبت نام کامل دانشجویان پذیرفته شده در مرحله اصلی انتخاب رشته و نیز دانشجویانی که برای رشته های بدون کنکور ثبت نام کرده اند، لیست رشته های دارای ظرفیت خود را به سازمان سنجش و پذیرش ارائه میدهد. برای رشته های بدون کنکور تمام افراد دارای مدرک دیپلم و برای رشته های دارای کنکور افرادی که در کنکور مجاز به انتخاب رشته شده اند میتوانند در تکمیل ظرفیت شرکت کنند. نتایج تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد برای نیمه اول در اواخر مهر ماه اعلام میشود و نتایج تکمیل ظرفیت نیمه دوم نیز معمولا در هفته سوم دی ماه مشخص میشود. باید گفت که کلیه نتایج تکمیل ظرفیت توسط سایت دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.orgمنتشر میشود.
بیشتر بخوانید: زمان تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد و جزییات مربوط به آن
نتایج نهایی دانشگاه آزاد
نتایج نهایی دانشگاه آزاد همان نتیجه انتخاب رشته دانشگاه آزاد میباشد. دانشگاه آزاد در دو نیمه از سال یعنی مهر ماه و بهمن ماه بصورت کنکوری و بدون کنکور دانشجو میپذیرد و از این رو در هر کدام از این حالت ها زمان اعلام نتایج ممکن است متفاوت باشد. نتایج نهایی دانشگاه آزاد مشخص خواهد کرد که فرد در چه رشته محلی پذیرش شده است. شما به عنوان یک داوطلب میتوانید برای اطلاع از نتیجه انتخاب رشته خود ابتدا به سایت دانشگاه آزاد مراجعه کنید و در منو بر روی قسمت اعلام نتایج کلیک کنید سپس اطلاعات پرونده خود را در قسمت تکمیل اطلاعات درج کنید تا وارد صفحه شخصی انتخاب رشته خود شوید و نتایج خود را مشاهده کنید. کلیه نتایج مربوط به انتخاب رشته دانشگاه آزاد توسط خود سایت دانشگاه آزاد و به صورت مستقل ارائه میشود.
بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه آزاد و بررسی مراحل و نکات آن
نتایج انتخاب رشته دانشگاه آزاد
نتایج انتخاب رشته دانشگاه آزاد با وجود ادغام کنکور سراسری و آزاد به صورت مجزا و از طریق سایت رسمی دانشگاه آزاد منتشر میشود. نتیجه انتخاب رشته دانشگاه آزاد برای آن دسته از رشته هایی که تنها بر اساس کنکور پذیرش میشوند در مرحله اصلی همزمان با نتایج دانشگاه سراسری اعلام میشود. اما نتایج انتخاب رشته دانشگاه آزاد برای مرحله تکمیل ظرفیت به این صورت است که در نیمه اول، تقریبا سه هفته پس از ثبت نام دانشجویان پذیرش شده یعنی در اواخر مهر ماه نتایج بر روی سایت قرار میگیرند.
در مورد تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد نیز نتایج در نیمه دوم دی ماه اعلام میشوند و پذیرفته شدگان میتوانند از اول بهمن به دانشگاه بروند. در پایان با توجه به مراحل مختلف ثبت نام و تمدید مهلت ثبت نام، زمان اعلام نتایج اکثر اوقات با نوساناتی همراه است و بهتر است که داوطلبان از طریق مراکز مشاوره تحصیلی پیگیر اعلام نتایج دانشگاه آزاد باشند.
سوالات متداول
۱٫ چگونه میتوان به نتایج انتخاب رشته دانشگاه آزاد دسترسی پیدا کرد؟
داوطلبان باید به سایت رسمی دانشگاه آزاد مراجعه کنند و با وارد کردن کد پیگیری خود در قسمت اعلام نتایج، نتیجه انتخاب رشته خود را مشاهده کنند.
۲٫ نتیجه تکمیل ظرفیت در نیمه های اول و دوم چه زمانی خواهد بود؟
ثبت نام تکمیل ظرفیت نیمه اول اوایل مهر ماه میباشد و نتیجه آن نیز در اواخر مهر ماه اعلام خواهد شد. ثبت نام تکمیل ظرفیت نیمه دوم نیز معمولا اوایل دی ماه میباشد و نتیجه آن نیز در اواخر دی ماه اعلام میشود.
۳٫ آیا نتیجه انتخاب رشته دانشگاه آزاد در سایت سازمان سنجش قابل پیگیری است؟
با توجه به اینکه چند سال اخیر کنکور سراسری و آزاد ادغام شده است برخی فکر میکنند که نتیجه انتخاب رشته آزاد نیز توسط سازمان سنجش منتشر میشود اما اینگونه نمیباشد و نتایج انتخاب رشته توسط سایت دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org منتشر میشود.
۴٫ چه افرادی میتوانند در تکمیل ظرفیت آزاد شرکت کنند؟
برای رشته هایی که دارای کنکور هستند افرادی که در نتیجه اول کنکور مجاز به انتخاب رشته دانشگاه آزاد شده اند میتوانند در تکمیل ظرفیت شرکت کنند. برای رشته های بدون کنکور نیز افراد برای پذیرش در رشته ها بر اساس سوابق تحصیلی ارزیابی میشوند و کلیه افراد دارای مدرک دیپلم متوانند شرکت کنند.
 نتایج نهایی دانشگاه آزاد چه زمانی اعلام میشود؟
شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.
برای مشاوره در زمینه نتایج نهایی دانشگاه آزاد چه زمانی اعلام میشود؟
از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت
در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 
حتی ایام تعطیلمنبع: سایت مشاوره تلفنی روانشناسی و تحصیلی آویژهمشاوره تحصیلی و نظام وظیفه تلفنی

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۷ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۵:۰۰:۳۰ توسط:آویژه موضوع: نظرات (0)