مرکز مشاوره تلفنی مرکز مشاوره تلفنی .

مرکز مشاوره تلفنی

قوانین معافیت سربازی و نظام وظیفه را بدانیم

به نقل از مرکز مشاوره آویژه:|
به این مطلب امتیاز دهید
قوانین معافیت سربازی چیست ؟ معافیت سربازی به چه کسانی تعلق می گیرد ؟ قوانین معافیت سربازی در مورد معافیت های پزشکی چیست ؟ مدت زمان معافیت و هم چنین مدارک مورد نیاز معافیت خدمت سربازی چیست ؟ همانطور که می دانید قوانین معافیت سربازی در شرایط مختلف متفاوت خواهد بود . قبل از هر چیز باید بدانیم برای مشمولین چه نوع معافیت هایی در نظر گرفته شده است . بعد از آن دانستن قوانین معافیت سربازی برای مشمولین ضرورت خواهد پیدا کرد . همانطور که می دانید انواع معافیت های مختلفی وجود دارد که ما در اینجا به طور مفصل راجع به آن ها صحبت خواهیم کرد .
بیشتر بخوانید: آخرین خبرهای معافیت سربازی نظام وظیفه
انواع معافیت ها بر اساس ضوابط و قوانین سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا
معافیت کفالت : به آن دسته معافیت هایی گفته می شود که مشمولین می توانند از این طریق کفالت پدر ، مادر یا سایر بستگان خود را گرفته و با توجه به قوانین معافیت کفالت از رفتن به خدمت وظیفه عمومی معاف می شوند . معافیت کفالت خدمت سربازی یکی از پرطرفدارترین نوع معافیت ها به حساب می آید که بسیاری از مشمولین از این طریق می توانند کارت معافیت خود را بگیرند .
معافیت پزشکی : به آن دسته از معافیت ها گفته می شود که مشمولین به دلیل رنج بردن از بیماری و نقص عضو نتوانند یه خدمت اعزام شوند و با رای شورای پزشکی سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا و قوانین معافیت پزشکی از رفتن به خدمت سربازی معاف شوند .
معافیت تحصیلی : به آن دسته از معافیت ها گفته می شود که مشمول برای ادامه تحصیل مجبور است از این نوع قوانین معافیت تحصیلی استفاده کرده و بر اساس قوانین معافیت سربازی در یک مدت تعیین شده معافیت تحصیلی بگیرد .
معافیت ایثارگران : به آن دسته ازمعافیت هایی گفته می شود که فرزندان جانبازان و ایثارگران به خاطر وجود پدر در جبهه و هم چنین جانباز شدن آن ها می توانند از قوانین معافیت سربازی پیروی کرده و از خدمت سربازی معاف شوند . همچنین بر اساس ماده ۴۵ قوانین سازمان نظام وظیفه عمومی مشمولین می توانند با ارائه ی سابقه آزادگی ، ایثارگری و جانبازی والدین می توانند از خدمت سربازی معاف شوند .
و سایر معافیت ها که براساس قوانین معافیت سربازی مشمولین می توانند با توجه به شرایط خود برای گرفتن کارت معافیت خود اقدام کنند .
بیشتر بخوانید: اطلاعیه ها معافیت سربازی – مشاوره نظام وظیفه
آخرین اخبار معافیت سربازی
بر اساس آخرین اخبار اعلام شده توسط سردار کمالی رئیس اداره سرمایه انسانی سربازان ستاد کل نیروهای مسلح ، معافیت ایثارگری به کسانی تعلق می گیرد که والدینشان دارای ۲۸ یا ۲۹ ماه سابقه ی ایثارگری باشند یا فرزندان جانبازان ۲۵ درصد به بالا می توانند هنگام مشمول شدن برای گرفتن معافیت سربازی اقدام کنند .
بر اساس ماده ۳۹ قوانین معافیت سربازی مشمولین از نظر جسمی و روحی در چهار دسته قرار می گیرند :
افرادی که دارای سلامتی کامل جسمی و روحی بوده و می توانند خدمت سربازی خود را به طور کامل بگذرانند .
افرادی که به دلیل مشکلات سلامتی و نقص عضو قادر به انجام خدمان رزمی نیستند .
آن دسته از مشمولینی که به دلیل ابتلا به بیماری و عدم رشد به طور موقت قادر به انجام خدمت سربازی خود نیستند .
مشمولینی که به دلیل بیماری و نقص عضو و بسیاری دلایل دیگر که در بالا نیز اشاره شد نمی توانند دوره خدمت ضرورت خود را بگذرانند و بر اساس قوانین معافیت سربازی به طور دائم از خدمت سربازی معاف می شوند .
بیشتر بخوانید: جزئیات آیین نامه های معافیت سربازی
برای معافیت سربازی با ما تماس بگیرید
شرایط معافیت پزشکی سربازی
شرایط معافیت سربازی
مدت خدمت سربازی
شرایط معافیت سربازی تک فرزندی
ساده ترین راه معافیت سربازی
قانون معافیت فرزندان ایثارگران
آیین نامه جدید معافیت پزشکی
معافیت پزشکی چشم
دفترچه معافیت پزشکی
معافیت سربازی کفالت
مراحل معافیت پزشکی
شرایط خرید سربازی
بیشتر بخوانید: توضیحات جامع درمورد انواع معافیت سربازی
جدیدترین قوانین معافیت سربازی
جدیدترین قوانین معافیت سربازی در ماه های اخیر توسط ابلاغیه ای از سوی ستاد کل نیروهای مسلح اعلام شده است . بر اساس این قوانین معافیت سربازی مشمولین غایبی که جریمه خود را هنوز پرداخت نکرده اند اجازه دارند تا آخر سال ۹۸ نسبت به پرداخت جریمه ی خود اقدام کنند . همانطور که فروردین امسال اعلام شده است قانون خرید سربازی برای مشمولین غایب در حال حاضر اجرا نخواهد شد . اما سایر مشمولین که تا فروردین امسال ۸ سال غیبت آن ها گذشته و درخواست خود را برای خرید خدمت ثبت کردند اجازه دارند تا پایان امسال جریمه های خود را از طریق بانک های اعلام شده از سوی سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا پرداخت کرده تا کارت معافیت خود را بگیرند .
هم چنین از جدیدترین قوانین معافیت سربازی می توانیم به معافیت بخشودگی سنی اشاره کنیم که بر اساس قوانین معافیت سربازی متولدین سال ۵۴ و ماقبل آن بر اساس مدرک تحصیلی خود می توانند برای معافیت اقدام کنند با مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی یا همان پلیس + ۱۰ مدارک معافیت خدمت خود را تحویل داده و درخواست خود را ثبت کنند . در این نوع معافیت علاوه بر شرط سنی مشمولین ، مدرک تحصیلی آنان نیز ملاک و معیاری برای معافیت می باشد .
مرکز مشاوره معافیت سربازی در سایت آویژه در نظر دارد مشاوره قوانین معافیت و انواع مشاوره معافیت را در اختیار مشمولین بگذارد . شما می توانید با تماس با مرکز مشاوره نظام وظیفه یا همان مرکز مشاوره معافیت سربازی اطلاعات کاملی در زمینه ی انواع معافیت ها و اخبار جدید در زمینه ی معافیت های مختلف بدست آورید .
بیشتر بخوانید: نظام وظیفه : معافیت خدمت سربازی چیست
قوانین معافیت سربازی و نظام وظیفه
قوانین معافیت سربازی و نظام وظیفه برای آن دسته از افردی که می خواهند از سابقه ایثارگری والدین خود استفاده کنند این گونه می باشد که بر اساس صحبت های سردار تقی مهری این مشمولین فقط تا شهریور سال ۹۸ مهلت دارند تا به واسطه ی سابقه ی ایثارگری والدین خود از خدمت سربازی معاف شوند . هم چنین بر اساس این قانون مشمولینی که والدینشان دارای ۲۸ یا ۲۹ ماه سابثه ایثارگری هستند در صورت نداشتن غیبت غیر موجه می توانند از قوانین معافیت سربازی و نظام وظیفه پیروی کرده و کارت معافیت دائم خود را دریافت کنند .
سردار تقی مهری اعلام کردند بعد از شهریور ماه معافیت سربازی به ازای سابقه ایثارگری ۲۸ یا ۲۹ ماه والدین دیگر اجرا نخواهد شد و بر اساس ماده ۴۵ قوانین معافیت سربازی سازمان خدمت وظیفه عمومی ناجا مبنای معافیت ایثارگری ۳۰ ماه سابقه رزمندگی ، ۲۵ درصد جانبازی و ۲۴ ماه آزادگی می باشد .
بیشتر بخوانید: انواع معافیت سربازی و شرایط استفاده از آن
انواع قوانین معافیت سربازی
انواع قوانین معافیت سربازی برای انواع معافیت های مختلف متفاوت می باشد همانطور که در بالا نیز به برخی از انواع معافیت ها اشاره کردیم این معافیت ها دارای قوانین خاص خود می باشند . که مشمولین بر اساس شرایط معافیت خود باید انواع قوانین معافیت سربازی مرتبط با آن را بررسی کرده و از آن آگاهی کامل داشته باشند . انواع معافیت ها شامل معافیت های پزشکی ، معافیت های کفالت بستگان ، معافیت تحصیلی ، معافیت ایثارگری ، معافیت سنی ( رهبری) ، معافیت مددجویان و معافیت متعهدین خدمت می باشد .
البته مشمولین غایب نیز بعد از گذشت ۸ سال از غیبت آن ها می توانند از معافیت برخوردار شوند . اما درباره ی این نوع معافیت باید در نظر داشته باشید که این مشمولین غایب باید بر اساس مدرک تحصیلی و میزان تحصیلات خود مبلغی را به عنون جریمه به سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا پرداخت کنند تا بتوانند کارت معافیت دائم خود را دریافت کنند .
بیشتر بخوانید: شرایط دریافت معافیت سربازی کفالت
سایر موارد مربوط به معافیت از سربازی
سن معافیت سربازی
بند ۱۲ معافیت سربازی
راه های معافیت از سربازی
آموزشی سربازی
حقوق سربازی
دوره احتیاط سربازی چیست؟
خرید خدمت سربازی
قیمت خرید خدمت سربازی
سایت نظام وظیفه خرید سربازی
معافیت تک پسری سال
شرایط معافیت کفالت پدر بیمار
شرایط معافیت کفالت مادر طلاق گرفته
سن کفالت پدر
ایا در حین تحصیل میتوان معافیت کفالت گرفت
کسری خدمت ایثارگری
عفو رهبری سربازی
بیشتر بخوانید: معافیت سربازی با پای پرانتزی
قوانین معافیت سربازی در ایران
قوانین معافیت سربازی در ایران بسیار متنوع می باشد . ما در اینجا به برخی از این قوانین معافیت سربازی در ایران درمورد انواع معافیت ها صحبت خواهیم کرد .
به طور مثال قوانین معافیت سربازی در ایران که مربوط به معافیت کفالت می باشد در سال های گذشته این گونه بود که مشمولینی که می خواستند از معافیت کفالت پدر استفاده کنند باید مدارک شناسایی پدر را که دال بر ۶۵ سال بودن او بود را به سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا ارائه می دادند . اما در سال های اخیر این قانون تغییرات قابل ملاحضه ای داشته و سن پدر از ۶۵ سال به ۷۰ سال تغییر کرده است .
قوانین معافیت سربازی در ایران مربوط به معافیت پزشکی نیز دارای بندها و تبصره های بسیاری می باشد ما در اینجا لیستی از این بیماری ها را برای مشمولین جمع آوری کرده ایم :
بیماری های عمومی
بیماری های عدد مترشحه داخلی
بیماری های پوستی
بیماری های داخلی مغز و اعصاب
بیماری ههای اعصاب و روان
بیماری های جراحی مغز و اعصاب
بیماری های ریه و قفسه صدری
بیماری های اسکلت و استخوان
بیماری های دستگاه گوارش و جراحی های عمومی
بیماری های خون و آنکولوژی
بیماری های دستگاه ادراری تناسلی
بیماری های فک و دهان و دندان
بیماری های چشم
بیماری های گوش ، حلق، بینی
بیماری های قلب و عروق
بیماری های روماتولوژی و بافت همبند
بیماری های عفونی
   برای مشاوره در زمینه قوانین معافیت سربازی و نظام وظیفه را بدانیم
از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت
در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 
حتی ایام تعطیلمنبع: سایت مشاوره تلفنی روانشناسی و تحصیلی آویژه

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲ مرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۲۳:۳۰ توسط:آویژه موضوع: نظرات (0)

نحوه دریافت کسری خدمت سربازی و شرایط آن

به نقل از مرکز مشاوره آویژه:|
به این مطلب امتیاز دهید
کسری خدمت سربازی چیست ؟ انواع کسری خدمت کدام اند ؟ چه مشمولینی می توانند از کسری خدمت سربازی استفاده کنند ؟ کسری خدمت سربازی برای مشمولین غایب محاسبه می شود یا خیر ؟ مدت زمان کسری خدمت سربازی و شرایط و مدارک مورد نیاز کسری خدمت سربازی کدام است ؟ این ها تماما سوالاتی است که امروزه ذهن بسیاری از مشمولین را به خود درگیر کرده است . همانطور که می دانید جوانان باید بعد از اتمام سن ۱۸ سالگی و شروع سن ۱۹ سالگی برای اعزام به خدمت آماده شوند .
برخی از جوانان که می خواهند ادامه تحصیل دهند می توانند از معافیت تحصیلی استفاده کنند . برخی دیگر نیز شرایط معافیت را داشته و می توانند از طریق پزشکی ، کفالت ، ایثارگران ، مددجویان ، معافیت سنی و از طریق موارد دیگر معافیت دائم خود را دریافت کنند . اما امروزه رفتن به خدمت سربازی برای بسیاری از جوانان کاری سخت و بس دشوار به نظر می رسد . بنابراین جوانان به دنبال راهی می گردند تا حداقل بتوانند از کسری خدمت سربازی استفاده کرده و مدت ۲۱ ماه خدمت سربازی خود را کاهش دهند . اما این کسری خدمت سربازی چگونه امکان پذیر خواهد بود ؟ مشمولین با داشتن چه شرایطی می توانند از کسری خدمت بهره مند شوند ؟ مدارک کسری خدمت این افراد باید به چه سازمانی تحویل داده شود ؟
بیشتر بخوانید: آیین نامه های پروژه کسری خدمت
چگونه کسری خدمت سربازی بگیریم
مرکز مشاوره کسری خدمت با ارائه انواع مشاوره کسری خدمت سربازی به مشمولین کمک خواهد کرد تا اطلاعات لازم در زمینه های مختلف کسری خدمت را بدست آورده و بتوانند از کسری خدمت سربازی بهره مند شوند .
همانطور که می دانید کسری خدمت سربازی از جمله تسهیلاتی است که سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا برای مشمولین ایجاد کرده و قوانین ثابتی را نیز برای آن وضع کرده است . از آنجایی که مراحل دریافت و اخذ کسری خدمت بسیار گسترده است باید برای گرفتن کسری خدمت سربازی اول اطلاعات جامع و کاملی درمورد آن ها کسب کنیم . مرکز مشاوره نظام وظیفه در این مقاله تمام اطلاعات لازم در زمینه کسری خدمت و مراحل اخذ آن را در اختیار مشمولین خواهد گذاشت تا بدانند کدام نوع کسری خدمت سربازی به آن ها تعلق خواهد گرفت و از چه طریقی می توانند بیشترین کسری خدمت سربازی را دریافت کنند . برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید .
بیشتر بخوانید: اطلاعیه ها پروژه کسری خدمت – مشاوره نظام وظیفه
برای دریافت کسری خدمت سربازی با ما تماس بگیرید
شرایط خرید سربازی در سال
مراحل خرید سربازی
خرید خدمت سربازی
دوره احتیاط سربازی چیست؟
دوره آموزشی سربازی
حقوق سربازی
خدمت سربازی چند ماه است؟
دوره کد سربازی لیسانس
کسری خدمت فرزندان ایثارگران در سال
کسری خدمت جبهه پدر سال
کسری خدمت جبهه متولدین ۷۳
قانون معافیت فرزندان ایثارگران
انواع معافیت سربازی
شرایط معافیت سربازی تک فرزندی
ساده ترین راه معافیت سربازی
شرایط معافیت سربازی
خرید سربازی
معافیت سربازی دو تابعیتی
بیشتر بخوانید: نکات قابل توجه پروژه کسری خدمت – مشاوره نظام وظیفه
پروژه کسری خدمت
پروژه کسری خدمت نیز یکی از راه های موجود برای فارغ التحصیلان می باشد تا بتوانند از طریق پروژه کسری خدمت ماه های کمتری را مشغول گذراندن دوران خدمت ضرورت خود باشند . این پروژه کسری خدمت دارای مراحلی است که باید مشمولین آن را طی کرده تا بتوانند یک پروژه را اخذ کرده و کسری خدمت بگیرند . یکی از نکات مهم در این نوع کسری خدمت این است که مشمول باید دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد یا مقاطع بالاتر باشد تا بنیاد نخبگان پروژه کسری خدمت به آن ها بدهد . هم چنین میزان کسر شدن از خدمت این افراد بستگی به نوع پروژه و میزان سختی و آسانی آن می باشد .
برای برخی این سوال پیش می آید که آیا دانشجویان در حین تحصیل نیز می توانند مراحل اخذ پروژه کسری خدمت را طی کرده و پروژه را در طول تحصیل انجام دهند ؟ باید اشاره کنیم که انجام پروژه کسری خدمت در طول تحصیل نیز امکان پذیر است . بنابراین دانشجویان و فارغ التحصیلان مقازع ارشد و دکترا می توانند بین ۲ تا ۶ ماه بنا بر نوع پروژه کسری خدمت بگیرند و میزان خدمت ضرورت خود را کاهش دهند . مشمولین باید این مسئله را نیز در نظر داشته باشند که عنوان پروژه باید توسط سازمان ملی نخبگان مورد تایید قرار گرفته باشد . در غیر این صورت به هیچ عنوان کسری خدمت برای آنان در نظر گرفته نخواهد شد .
بیشتر بخوانید: پروژه کسری خدمت نظام وظیفه چیست
راه های کسری خدمت
راه های کسری خدمت همان راه های قانونی هستند که مشمولین می توانند بر اساس این راه ها با رعایت قوانین وضع شده از سوی سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا مدت زمان دوره ضرورت خود را کاهش دهند .ما در اینجا راه های کسری خدمت موجودد را به طور خلاصه بیان کرده و در ادامه مقاله توضیح مفصلی راجع به هر کدام خواهیم داشت .
کسری خدمت مناطق
کسری خدمت فرزند
کسری خدمت ایثارگری
کسری خدمت نخبگان
کسری خدمت بسیجی
بیشتر بخوانید: پروژه کسری خدمت سپاه
مراحل گرفتن کسری خدمت
مراحل گرفتن کسری خدمت آن زمانی امکان پذیر خواهد بود که مشمولین به سن ۱۹ سالگی رسیده باشند . بنابراین سن مشمولیت سنی است که مشمول می تواند برای انواع راه های کسری خدمت اقدام کرده و مراحل گرفتن کسری خدمت را طی کند . همچنین اولین مرحله برای درخواست کسری خدمت این است که مشمولین باید درخواست خود را از طریق دفاتر الکترونیک انتظامی یا همان پلیس + ۱۰ ثبت کنند . این نکته را نیز مشمولین باید در نظر داشته باشند که قبل از ارسال دفترچه به هیچ عنوان نمی توانند برای گرفتن کسری خدمت اقدام کنند . این افراد باید برای اقدام برای کسری خدمت خود برگه اعزام به خدمت را داشته باشند . در واقع آن دسته از افرادی که در حال گذراندن خدمت خود نیز هستند می توانند برای کسری خدمت از طریق دفاتر الکترونیک انتظامی یا همان پلیس + ۱۰ اقدامات لازم را انجام دهند .
بیشتر بخوانید: پروژه کسری خدمت شامل چه کسانی می شود
جهت آگاهی از موارد زیر با آویژه تماس بگیرید
 استعلام کسری خدمت
آخرین اخبار خرید خدمت سربازی
مدارک لازم برای گرفتن کسری خدمت جبهه
سامانه کسر خدمت
پروژه کسر از خدمت
لیست پروژه های کسر خدمت
استعلام پایان خدمت
پروژه کسری خدمت سربازی بنیاد نخبگان
پروژه کسری خدمت ارتش
انجام پروژه کسری خدمت
بنیاد نخبگان نیروهای مسلح
گرفتن پروژه کسری خدمت با لیسانس
پروژه کسری در حین خدمت
تاثیر بسیج فعال در سربازی
استعلام کسری بسیج
کسری بسیج در سال ۹۸
مدارک لازم جهت کسری بسیج
سایت نظام وظیفه خرید سربازی
قیمت خرید خدمت سربازی
بیشتر بخوانید: راهنمای دریافت پروژه کسری خدمت – مشاوره نظام وظیفه
انواع کسری خدمت
 انواع کسری خدمت همانطور که در بالا نیز اشاره شد بسیار متنوع می باشد . اگر بخواهیم به طور مفصل انواع کسری خدمت را برای مشمولین ارائه دهیم باید بگوییم چند راه متفاوت برای دریافت کسری خدمت وجود دارد .
بیشتر بخوانید: چه کسانی می توانند پروژه کسری خدمت بگیرند
کسری خدمت مناطق امنیتی و مناطق محروم و بد آب وهوا
این نوع کسری خدمت از انواع کسری خدمت می باشدکه افراد با توجه به محل خدمت خود می توانند از آن استفاده کنند . کسری خدمت مناطق امنیتی به آن دسته از مناطقی گفته می شود که مشمولین در مرزها و مناطق عملیاتی مجبور به انجام خدمت ضرورت خود هستند . همانطور که می دانید مدت خدمت ضرورت به طور عادی ۲۱ ماه است . اما افرادی که در مناطق عملیاتی مشغول به انجام خدمت وظیفه ی خود هستند به جای ۲۱ ماه می توانند ۱۸ ماه خدمت کنند . یعنی این ۳ ماه کسری خدمت آنان محسوب می شود . اما در مورد کسری مناطق محروم و بد آب و هوا باید مشمولین این نکته را در نظر داشته باشند که خدمت کردن در این مناطق محروم ۲۱ ماه خدمت ضرورت را به ۱۹ ماه کاهش می دهد . یعنی کسری خدمت برای مشمولین در این موارد ۲ ماه می باشد .
بیشتر بخوانید: مزایا و معایب پروژه کسری خدمت
کسری نخبگان یا همان ارائه پروژه کسری خدمت 
این نوع کسری خدمت بر اساس حکم رهبر جمهوری اسلامی جزو قوانین سازمان نظام وظیفه عمومی قرار گرفته است . این نکته ضروری است که این نوع کسری خدمت فقط شامل افرادی می شود که دارای مدرک کارشناسی ارشد یا بالاتر می باشند . این افراد تحصیل کرده برای افزایش سطح ارتقا علمی کشور با همکاری سازمان نحبگان می توانند پروژه های پژوهشی-تحققیقاتی انجام داده و مدت ۲ ماه تا ۶ ماه کسری خدمت بگیرند .
بیشتر بخوانید: جزئیات پروژه کسری خدمت نظام وظیفه
کسری خدمت فرزندان جانبازان ، ایثارگران و آزادگان
این نوع کسری خدمت یکی از پرمتقاضی ترین انواع کسری خدمت به حساب می آید که بسیاری از مشمولین بر طبق آخرین قوانین تصویب شده در این زمینه می توانند بر اساس میزان درصد جانبازی والدین ، میزان ایثارگری و حضور در جبهه والدین و هم چنین میزان اسارت از کسری خدمت برخوردار شوند . مدارک کسری خدمت ایثارگری باید از طریق بنیاد شهید و امور ایثارگران و هم چنین ادارات و سازمان های مربوطه جمع آوری شده تا سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا بتواند بر اساس مدارک موجود میزان کسری خدمت مشمولین را محاسبه کند . هم چنین محاسبه میزان کسری خدمت مشمولین به ازای هر درصد جانبازی ، هرماه اسارت و هرماه حضور در جبهه به مدت ۱۲ روز می باشد .
بیشتر بخوانید: پروژه کسری خدمت نیرو های مسلح
کسری خدمت فرزند
مشمولینی که متاهل هستند و دارای فرزند می باشند می توانند به ازای هر فرزند از ۳ ماه کسری خدمت استفاده کنند .
کسری خدمت بسیجیان فعال
این نوع کسری خدمت به افرادی تعلق می گیرد که دارای بسیجی فعال بوده و در رزمایش و رژه های سازمان بسیج فعالیت می کنند . میزان این نوع کسری خدمت بنابر نوع فعالیت بسیجیان بین ۲ تا ۶ ماه می باشد .
این ها انواع کسری خدمت می باشند که مشمولین میتوانند از آن ها استفاده کنند به شرطی که غیبت غیر موجه نداشته باشند .
 برای مشاوره در زمینه نحوه دریافت کسری خدمت سربازی و شرایط آن
از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت
در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 
حتی ایام تعطیلمنبع: سایت مشاوره تلفنی روانشناسی و تحصیلی آویژه

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲ مرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۰۵:۴۸ توسط:آویژه موضوع: نظرات (0)

انواع بیماری های معافیت پزشکی خدمت سربازی

به نقل از مرکز مشاوره آویژه:|
به این مطلب امتیاز دهید
بیماری های معافیت پزشکی چیست ؟ بیماری های معافیت پزشکی از مواردی است که بسیاری از مشمولین درگیر آن ها هستند . همانطور که می دانید پسران در ایران در پایان سن ۱۸ سالگی و در آغاز سن ۱۹ سالگی به سن مشمولیت رسیده و یک مرحله ی اجباری در زندگیشان پیش رو خواهند داشت . بنابراین هر کدام از آن ها تصمیم می گیرند به نحوی از رفتن سر باز زنند و به خدمت سربازی نروند . اما این اتفاق چگونه ممکن است ؟ آیا مشمولین می توانند بی دلیل دوره ی خدمت ضرورت خود را بگذرانند ؟ مشمولین چگونه می توانند از خدمت سربازی معاف شوند ؟ انواع معافیت های سربازی کدام اند ؟ آیا مشمولین می توانند از طریق بیماری های معافیت پزشکی کارت معافیت دائم خود را بگیرند؟
بیماری های معافیت پزشکی دارای چه ویژگی هایی هستند؟ آیا همه ی بیماری ها در لیست بیماری های معافیت پزشکی قرار دارند؟ مراحل گرفتن معافیت از طریق بیماری های معافیت پزشکی چگونه خواهد بود؟ مشمولین چگونه می توانند معافیت سربازی خود را بگیرند؟ آیا غیبت کردن مشمولین در گرفتن معافیت پزشکی خدمت سربازی تاثیر منفی دارد؟ در این جا مرکز مشاوره معافیت پزشکی انواع مشاوره معافیت را در اختیار مشمولین قرار خواهد داد . در نتیجه مشمولین اطلاعات لازم در زمینه انواع معافیت ها بخصوص اطلاعات راجع به بیماری های معافیت پزشکی را بدست خواهند آورد .
با ما تا انتهای مقاله همراه باشید . ما در این مقاله درباره ی بند ها و ماده های قوانین وضع شده از سوی سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا درباره لیست بیماری های معافیت پزشکی و نوع معافیت آن ها از نظر معافیت دائم ، معافیت موقت یا معاف از خدمات رزمی صحبت خواهیم کرد .
بیشتر بخوانید: اطلاعیه ها معافیت پزشکی – مشاوره نظام وظیفه
قوانین معافیت پزشکی
بر اساس ماده ۳۹ از قوانین پزشکی سازمان نظام وظیفه افراد ذکوری که به سن مشمولیت می رسند از نظر سلامت جسمی و وضعیت مزاجی خود در چهار گره مختلف قرار می گیرند . ما در اینجا توضیخات کامل راجع به این گروه ها را در اختیارتان خواهیم گذاشت .
مشمولینی که از سلامت کامل برخوردار بوده و توانایی انجام همه خدمات رزمی و غیر رزمی را دارد .
مشمولینی که دچار بیماری یا نقص عضو بوده و تنها قادرند خدمات غیر رزمی را انجام دهند .
مشمولینی که به دلیل بیماری یا عدم رشد به صورت موقت از سربازی معاف می شوند .
مشمولینی که بیماری و نقص عضو آن ها در حدی است که به هیچ عنوان نمی توانند دوره ضرورت خود را بگذرانند .
حال مشمولین بعد از کسب کردن اطلاعات راجع به این چهار گروه ذکر شده باید ببینند با توجه به شرایط خود ، آن ها در کدام گروه ها قرار می گیرند و با مشورت از طریق مشاوره معافیت پزشکی اطمینان پیدا خواهند کرد که آیا این مشمولین از طریق بیماری های معافیت پزشکی می توانند معافیت دائم خود را بگیرند یا خیر . همچنین مشمولین باید در نظر داشته باشند که بر اساس تبصره ی همین قانون شیوه ی طبقه بندی آن ها و نخوه ی معاینه شان بر اساس مقاطع تحصیلی آن ها صورت می گیرد .
بیشتر بخوانید: جزئیات آخرین خبر های معافیت پزشکی
برای آگاهی از شرایط معافیت خدمت سربازی با آویژه تماس بگیرید
معافیت سربازی
مجموع نمره چشم برای معافیت
هیپرمتروپی یعنی چی؟
کسری خدمت ایثارگری
معافیت ایثارگری
کارت ایثارگری کسری خدمت
روش های معافیت سربازی
شرایط جدید معافیت سربازی
بند ۱۲ معافیت سربازی
قانون معافیت از خدمت سربازی
سن سربازی
آموزشی سربازی
فواید سربازی
مدت زمان سربازی
بیشتر بخوانید: مدت زمان معافیت پزشکی خدمت سربازی
لیست بیماریهای معافیت پزشکی
 لیست بیماریهای معافیت پزشکی که در اینجا برای مشمولین آورده شده است بسیار گسترده است . در این لیست بیماری های معافیت پزشکی انواع مختلفی از بیماری های معافیت پزشکی به همراه نوع و میزان آن ها دارای معافیت های مختلف می باشد . به این صورت که مشمولین با مبتلا بودن به برخی بیماری ها می توانند از معافیت دائم استفاده کرده و کارت معافیت خود را بگیرند . اما برخی دیگر از بیماری های موجود در لیست بیماری های معافیت پزشکی از نظر سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا نیازی به معافیت دائم نداشته و مشمولین با رای شورای پزشکی از انجام خدمات رزمی معاف می شوند .
از طرف دیگر برخی بیماری ها در لیست بیماری های معافیت پزشکی تنها معافیت موقت را به دنبال خواهد داشت . مشمولین باید در نظر داشته باشند که تشخیص نوع بیماری و میزان حاد بودن آن بر عهده پزشکان معتمد ستاد نیروی مسلح بوده و رای نهایی توسط کمیسیون پزشکی سازمان نظام وظیفه عمومی صادر خواهد شد . بنابراین گرفتن این نوع معافیت از طریق بیماری های معافیت پزشکی کار چندان آسانی نخواهد بود . پس مشمولین تا می توانند باید اطلاعاذت خود در این زمینه را باید بالا ببرند تا بتوانند به نتیجه ای مطلوب و دلخواه برسند .
لیست بیماری های معافیت پزشکی بر اساس آخرین قوانین صادر شده از سوی سازمان نظام وظیفه عمومی :
بیماری های عمومی
بیماری های عدد مترشحه داخلی
بیماری های پوستی و بافت های زیر پوستی
بیماری های داخلی مغز و اعصاب
بیماری های اعصاب و روان
بیماری های جراحی مغز و اعصاب
بیماری های ریه و قفسه صدری
بیماری های اسکلت و استخوان
بیماری های دستگاه گوارش و جراحی عمومی
بیماری های خون و آنکولوژی
بیماری های دستگاه ادراری تناسلی
بیماری های فک و دهان و دندان
بیماری های چشم
بیماری های گوش ، حلق ، بینی
بیماری های قلبی و عروقی
بیماری ههای روماتولوژی و بافت همبند
بیماری های عفونی
بیشتر بخوانید: چگونه معافیت پزشکی بگیریم ؟
بیماری های معافیت پزشکی سربازی
بیماری های معافیت پزشکی سربازی میتوانند باعث ایجاد معافیت دائم ، معافیت موقت و معافیت از خدمات رزمی شوند .
معافیت دائم برای آن دسته از افرادی است که دارای بیماری های حاد بوده و بر اساس لیست بیماری های معافیت پزشکی و رای شورای پزشکی به این افراد معافیت دائم تعلق می گیرد و می توانند با مدارک معافیت خدمت خود کارت معافیت بگیرند .
معافیت موقت برای آن دسته از افرادی است که بیماری آن ها بعد از مدت کوتاه ۶ ماهه یا کمی بیشتر بهبود می یابد.این افراد بعد از بهبود یافتن از بیماری باید مراحل اعزام به خدمت خود را انجام داده و به خدمت سربازی بروند .
معافیت از خدمات رزمی برای آن دسته از افرادی است که بیماری و مشکلشان در حدی خواهد بود که فقط از خدمات رزمی معاف شده و دیگر نیاز نیست که به اردوهای رزمی بروند یا در رژه ها شرکت کنند . این مشمولین مانند سایر مشمولین دیگر ۲۱ ماه خدمت ضرورت را انجام می دهند اما اجازه ندارند کارهای رزمی و سخت انجام دهند .
بیشتر بخوانید: معافیت پزشکی حین خدمت
دیگر موارد مربوط به معافیت پزشکی سربازی
معافیت پزشکی سربازی
مراحل معافیت پزشکی
نحوه درخواست معافیت پزشکی
شرایط معافیت پزشکی سربازی
انواع معافیت سربازی
معافیت پزشکی حین تحصیل
آیین نامه جدید معافیت پزشکی
دفترچه معافیت پزشکی
سن معافیت سربازی
کمیسیون پزشکی نظام وظیفه
معافیت پزشکی خارج از کشور
لیست بیماری های معافیت پزشکی حین تحصیل
بیشتر بخوانید: شرایط معافیت پزشکی خدمت سربازی
انواع بیماری های معافیت پزشکی
انواع بیماری های معافیت پزشکی که در لیست بیماری های معافیت پزشکی قرار دارند می توانند به مشمولین کمک کنند تا به آسانی معافیت دائم یا موقت خود را بگیرند . اما برای شناخت انواع بیماری های معافیت پزشکی و مراحل دریافت این نوع معافیت مشمولین چه کارهایی را باید انجام دهند ؟ ما در بالا لیستی از انواع بیماری های معافیت پزشکی را به طور کامل نام برده و در ادامه مراحل دریافت معافیت از طریق بیماری های معافیت پزشکی را برای مشمولین به طور کامل توضیح خواهیم داد .
در مرحله اول مشمولین باید درخواست معافیت پزشکی خود را از طریق دفاتر الکترونیک انتظامی یا همان پلیس +۱۰ ثبت کرده و دفترچه راهنمای نظام وظیفه را باید دریافت کنند . در این مرحله باید مدارک پزشکی خود را تکمیل کردهه و به دفاتر مذکور تحویل دهند .
در مرحله بعد مشمولین معرفی نامه ای دریافت می کنند که باید بر اساس آن به بیمارستان های ستاد نیروهای مسلح مراجعه کرده و مورد معاینه قرار بگیرند .
در مرحله سوم مشمولین بعد از معاینات تخصصی باید منتظر بمانند تا به کمیسیون پزشکی دعوت شوند . این پروسه ممکن از ۳۰ روز بعد از معاینات در بیمارستان طول بکشد . در کمیسیون پزشکی بر اساس رای شورای پزشکان مشمولین متوجه خواهند شد که معافیت آن هها دائم خواهد بود یا خیر .
بیشتر بخوانید: نظام وظیفه : معافیت خدمت سربازی چیست
لیست بیماری های معافیت پزشکی خدمت سربازی
لیست بیماری های معافیت پزشکی خدمت سربازی همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم بسیار گسترده است . این لیست بیماری های معافیت پزشکی خدمت سربازی دارای انواع بیماری ها می باشد که متاسفانه درصد زیادی از مشمولین به آن ها مبتلا هستند . این افراد می توانند با داشتن مدارک مورد نیاز معافیت پزشکی خدمت سربازی و اطلاعات لازم در زمینه مدت زمان معافیت پزشکی سربازی برای گرفتن معافیت پزشکی سربازی به سرعت اقدام کنند و به نتیجه برسند . با تماس با مرکز مشاوره نظام وظیفه مشمولین می توانند به پاسخ تمام سوالات خود در خصوص انواع معافیت ها به ویژه معافیت های پزشکی برسند . پس برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید .
 برای مشاوره در زمینه انواع بیماری های معافیت پزشکی خدمت سربازی
از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت
در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 
حتی ایام تعطیلمنبع: سایت مشاوره تلفنی روانشناسی و تحصیلی آویژه

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲ مرداد ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۵۰:۱۹ توسط:آویژه موضوع: نظرات (0)

مراحل معافیت خدمت سربازی چگونه است؟

به نقل از مرکز مشاوره آویژه:|
به این مطلب امتیاز دهید
مراحل معافیت کفالت که مانند سایر انواع کفالت ها نیازمند کسب اطلاعات لازم در مورد آن می باشد ، یکی از انواع معافیت های ساده ای می باشد که ما در این مقاله به آن خواهیم پرداخت .قبل از هرچیز باید کمی توضیحات درباره ی خدمت سربازی و چگونگی گرفتن انواع معافیت ها در اختیار مشمولین قرار دهیم . حال این سوال پیش می آید که مشمولین کیست و به چه کسی می گویند ؟ باید بگوییم مشمول آن فرد ذکور ایرانی است که سن ۱۸ سالگی آن تمام شده و وارد سن ۱۹ سالگی می شود . با شروع سن ۱۹ سالگی مشمول باید تکلیف سربازی رفتن خود را مشخص کند .
در واقع یا باید مراحل اعزام به خدمت را انجام داده و به سربازی برود . که این کار برای درصد زیادی از مشمولین بسیار سخت است . ۲۱ ماه خدمت سربازی برای بسیاری از مشمولین از تمام کارهای سخت دنیا سخت تر است . آن ها دنبال راهی می گردند تا بتوانند از رفتن به سربازی سر باز زنند و این مرحله را با گرفتن معافیت بگذارند . در واقع با کسب اطلاعات بیشتر از راه های معافیت استفاده کرده و مراحل معافیت خود را پشت سر گذاشته و کارت معافیت دائم خود را بگیرد .
اما این معافیت ها چه نوعی هستند ؟ مشمولین چگونه می توانند از این معافیت ها استفاده کرده و معافیت خود را بگیرند ؟ مدارک معافیت خدمت برای مشمولین چیست ؟ مراحل معافیت کفالت به چه صورت است ؟ مشمولین با گرفتن مشاوره معافیت می توانند از انواع معافیت ها مانند معافیت تحصیلی ، معافیت کفالت ، معافیت پزشکی خدمت سربازی ، معافیت ایثارگری ، معافیت بخشودگی سنی و سایر معاففیت ها استفاده کنند ؟ آیا گرفتن معافیت پزشکی سربازی کار راحتی است ؟ مدت زمان معافیت پزشکی سربازی و مدارک مورد نیاز معافیت پزشکی خدمت سربازی چیست ؟ مراحل معافیت کفالت کدام است ؟
مشمولین چگونه می توانند مراحل معافیت کفالت را به درستی طی کرده و اطمینان داشته باشند که معافیت آن ها صد درصدی است ؟مرکز مشاوره نظام وظیفه در این مقاله سعی کرده است که راجع به مراحل معافیت هم چنین مراحل معافیت کفالت ، پزشکی ، ایثارگری و سایر معافیت ها اطلاعات کاملی در اختیار مشمولین قرار دهد . تا انتهای مقاله با ما همراه باشید تا از این اطلاعات مفید استفاده کنید . مشمولین باید بدانند برای گرفتن معافیت کفالت باید مراحل معافیت کفالت را به درستی طی کرده تا بتوانند به نتیجه مطلوب یعنی گرفتن کارت معافیت برسند . اما برای گذراندن مراحل معافیت کفالت باید از شروط اصلی این نوع معافیت نیز بهره مند باشند . داشتن این شروط اصلی برای رد شدن از مراحل معافیت کفالت الزامی است .
بیشتر بخوانید: انواع معافیت سربازی و شرایط استفاده از آن
شروط اصلی برای گرفتن انواع معافیت های کفالت
مشمولین باید به سن ۱۹ سالگی رسیده باشند تا بتوانند برای گذراندن مراحل معافیت کفالت اقدام کنند .
مشمولین نباید هیچ نوع غیبتی داشته باشد تا بتواند از معافیت کفالت استفاده کرده و کارت معافیت دائم حود را بگیرد .
مشمولین باید تنها فرزند یا سرپرست و نگهدارنده ی بالای ۱۸ سال فردی باشند که می خواهند کفالت آن را به عهده بگیرند .
اگر مشمولی این شرایط را دارد می تواند با کسب اطلاعات بیشتر راجع به سایر مراحل معافیت کفالت از این نوع معافیت استفاده کرده و معافیت کفالت خود را بگیرد . ما در اینجا شرایط دیگر معافیت کفالت را در اختیار خوانندگان عزیز خواهیم گذاشت .
بیشتر بخوانید: شرایط دریافت معافیت سربازی کفالت
قوانین معافیت کفالت
بر اساس ماده ۴۴ از قوانین معافیت کفالت سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا مشمولینی که به جز داشتن شروط اصلی بالا ، دارای هر کدام از شرایط زیر باشند می توانند از مراحل معافیت گذشته و معافیت خود را بگیرند .
مشمول باید تنها فرزند بالای ۱۸ سال پدر خود باشد که این پدر یا بالای ۷۰ سال بوده یا نیازمند مراقبت باشد .
مشمول باید تنها فرزند بالای ۱۸ سال مادر فاقد شوهر خود بوده باشد .
مشمول باید تنها برادر تنی خواهر خود باشد که فاقد پدر و مادر و بدون همسر و فرزند باشد .
مشمول باید تنها برادر سرپرست و نگهدارنده ی برادر کبیر خود باشد که نیازمند مراقبت است و پدر و مادر و زن و فرزندی نیز ندارد .
مشمول باید تنها سرپرست بالای ۱۸ سال برادر صغیر خود باشد .
تنها نوه ی ذکور بالای ۱۸ سال برای جد پدری یا مادری خود بوده و نگهدارنده و سرپرست آن ها باشد .
تنها نوه ی ذکور بالای ۱۸ سال برای جده پدری یا مادری خود بوده و سرپرستی آن ها را به عهده داشته باشد .
مشمولی که همسرش فوت شده و دارای فرزند صغیر می باشد تا زمانی که ازدواج نکرده باشد می تواند معافیت کفالت فرزند خود را داشته باشد .
مشمول دارای همسر معلول بوده باشد و همسرش نیز نیازمند مراقبت و نگهداری باشد .
بیشتر بخوانید: آخرین خبرهای معافیت سربازی نظام وظیفه
مراحل معافیت پزشکی
مراحل معافیت پزشکی و داشتن اطلاعات راجع به این نوع معافیت برای کسانی که می خواهند این مراحل معافیت پزشکی را طی کنند بسیار ضروری است . بسیاری از مشمولین در سن ۱۸ سالگی تمایل دارند از معافیت پزشکی استفاده کنند .طی کردن مراحل معافیت پزشکی یکی از راه های آسان و بی دردسری است که بسیاری از آن ها انتخاب می کنند . اما باید این نکته را نیز توجه داشت گرفتن معافیت پزشکی خدمت سربازی منوط به رای شورای پزشکی سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا می باشد .
اما مشمولین با تماس با مرکز مشاوره معافیت پزشکی و همچنین بهره مندی از مشاورین مجرب ما در زمینه مشاوره معافیت پزشکی می توانند اطلاعات لازم درباره تمام مراحل معافیت پزشکی را بدست آورده و با راهنمایی کامل برای این نوع معافیت اقدام کنند . در واقع معافیت پزشکی یکی از روش های قانونی معافیت خدمت وظیفه عمومی می باشد که بسیار شایع شده و درصد زیادی از مشمولین از همین طریق کارت معافیت دائم خود را می گیرند . بر اساس ماده ۳۹ قانون معافیت پزشکی مشمولین وظیفه از نظر سلامت جسمی و روحی در چهار گروه دسته بندی می شوند که شامل :
افرادی که از سلامت کامل برخوردار بوده و توانایی انجام خدمت را دارند .
افرادی که به علت بیماری و نقص عضو نمی توانند خدمات رزمی انجام دهند .
افرادی که به علت بیماری و عدم رشد به طور موقت قادر به انجام خدمت وظیفه خود نیستند .
بیشتر بخوانید: چگونه معافیت سربازی کفالت والدین را بگیریم؟
برای اطلاع دقیق از مراحل معافیت سربازی با ما تماس بگیرید
شرایط معافیت پزشکی سربازی
شرایط معافیت سربازی
مدت خدمت سربازی
شرایط معافیت سربازی تک فرزندی
ساده ترین راه معافیت سربازی
قانون معافیت فرزندان ایثارگران
آیین نامه جدید معافیت پزشکی
معافیت پزشکی چشم
دفترچه معافیت پزشکی
معافیت سربازی کفالت
مراحل معافیت پزشکی
شرایط خرید سربازی
بیشتر بخوانید: جزئیات آیین نامه های معافیت سربازی
مراحل معافیت کفالت مادر
مراحل معافیت کفالت مادر یکی دیگر از مراحل معافیت هایی می باشد که مشمولین به راحتی از مراحل گذز کرده و معافیت خود را می گیرند . یکی از اولین و در واقع مهم ترین مراحل گرفتن معافیت کفالت مادر این است که مشمول دارای یک سری شرایط عمومی باشد . این شرایط عبارتند از :
مادر مشمول باید فاقد شوهر باشد . ( یا پدر مشمول فوت شده باشد یا مادر مشمول از همسر خود جدا شده باشد و ازدواج مجدد نکرده باشد .)
مشمولین باید تنها فرزند ذکور بالای ۱۸ سال برای مادر باشد .
مشمول نباید وارد غیبت شده باشد .
سالم بودن و شاغل بودن مادر مشمول هیچ تاثیری بر رای سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا در مورد صادر کردن کارت معافیت کفالت برای مشول ندارد .
بعد از داشتن شرایط بالا ، مشمول می تواند با طی کردن مراحل زیر مراحل معافیت کفالت مادر را گذرانده و معافیت کفالت حود را بگیرد . در ابتدا مشمول باید مذارک حود را جمع آوری کرده و به سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا ارسال کند . بعد از ارسال مدارک ، سازمان نظام وظیفه در تاریخی از مشمول دعوت کردهه تا در جلسه رسیدگی شرکت کند . پس از تایید از سوی این شورا مشمول می تواند معافیت دائم خود را بگیرد . اما مشمولین باید دقت داشته باشند که اگر از تاریخ طلاق مادر ۳۰ ماه نگذشته باشد سازمان نظام وظیفه معافیت موقت برای مشمولین صادر می کند . پس از آن اگگر بعد از گذشت ۳۰ ماه مادر مشمول هنوز ازدواج نکرده باشد معافیت موقت مشمولین تبدیل به معافیت دائم خواهد شد .
بیشتر بخوانید: توضیحات جامع درمورد انواع معافیت سربازی
مراحل معافیت خدمت سربازی
مراحل معافیت خدمت سربازی همانطور که در بالا نیز اشاره کردیم بسیار گسترده است . مراحل معافیت خدمت سربازی برای انواع معافیت ها به صورت مجزا خواهد بود . در اینجا انواع معافیت ها و مراحل معافیت خدمت سربازی را به طور خلاصه توضیح خواهیم داد .
انواع معافیت ها :
معافیت کفالت : به معافیت هایی گفته می شود که مشمول برای گرفتن کفالت پدر یا مادر یا سایر بستگان خود اقدام می کند .
معافیت پزشکی : به معافیت هایی گفته می شود که مشمولین به دلیل وجود بیماری های مختلف از آن استفاده می کنند .
معافیت تحصیلی :برای مشمولینی است که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه ها را دارند .
معافیت بخشودگی سنی : برای افرادی است که به خاطر بالا بودن سن آن ها از سوی رهبر انقلاب اسلامی بخشیده شده و معافیت می شوند .
معافیت مددجویان : برای افراد تحت پوشش سازمان های کمیته امداد و بهزیستی است که می توانند از این نوع معافیت استفاده کنند .
معافیت ایثارگری : این نوع معافیت به فرزندان جانباز و ایثارگر و آزادگان تعلق می گیرد که با گذراندن مراحل معافیت خدمت سربازی می توانند کارت معافیت خود را بگیرند .
بیشتر بخوانید: نظام وظیفه : معافیت خدمت سربازی چیست
سایر موارد مربوط به مراحل معافیت از سربازی
سن معافیت سربازی
بند ۱۲ معافیت سربازی
راه های معافیت از سربازی
آموزشی سربازی
حقوق سربازی
دوره احتیاط سربازی چیست؟
خرید خدمت سربازی
قیمت خرید خدمت سربازی
سایت نظام وظیفه خرید سربازی
معافیت تک پسری سال
شرایط معافیت کفالت پدر بیمار
شرایط معافیت کفالت مادر طلاق گرفته
سن کفالت پدر
ایا در حین تحصیل میتوان معافیت کفالت گرفت
کسری خدمت ایثارگری
عفو رهبری سربازی
بیشتر بخوانید: معافیت سربازی با پای پرانتزی
مراحل معافیت بهزیستی
مراحل معافیت بهزیستی یا همان معافیت مددجویان که در بالا نیز اشاره ی کوتاهی به آن شد . از مراحلی است که به افرادی تعلق می گیرد که عضو سازمان های بهزیستی و کمیته امداد می باشند و با داشتن شرایط می توانند از این مراحل گذر کرده و کارت معافیت خود را بگیرند . بر اساس ماده ۴۴ از قانون سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا گذراندن مراحل معافیت بهزیستی برای ۴ گروه زیر مجاز است :
معافیت یکی از فرزندان ذکور بالای ۱۸ سال مادر فاقد شوهر که تحت پوشش کمیته امداد یا بهزیستی می باشد .
معافیت مشمولینی که دارای فرزند معلول می باشند .
معافیت تنها فرزند ذکور خانواده ک دارای ۳ دختر می باشند .
معافیت مشمولینی که دارای همسر معلول می باشند .
 برای مشاوره در زمینه مراحل معافیت خدمت سربازی چگونه است؟
از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت
در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 
حتی ایام تعطیلمنبع: سایت مشاوره تلفنی روانشناسی و تحصیلی آویژه

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲ مرداد ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۲۷:۱۶ توسط:آویژه موضوع: نظرات (0)

شرایط معافیت کفالت سربازی چگونه است؟

به نقل از مرکز مشاوره آویژه:|
به این مطلب امتیاز دهید
شرایط معافیت کفالت سربازی برای افراد چگونه است ؟ افرادی که می خواهند از معافیت کفالت استفاده کنند باید چه مراحلی را طی کنند ؟ مشمولین با داشتن شرایط معافیت کفالت از معافیت ذائم بهره مند شده یا باید معافیت موقت بگیرند ؟ مشمول به چه کسانی گفته می شود ؟ شرایط معافیت کفالت پدر و معافیت کفالت مادر چگونه است ؟ اول از هر چیز باید بگوییم مشمول به کسی گفته می شود که وارد سن ۱۹ سالگی می شود . یعنی سن ۱۹ سالگی همان سن مشمولیت است که مشمولین باید در این سن یا مراحل اعزام به خدمت خود را طی کند و به خدمت مقدس سربازی برود .
همانطور که می دانید خدمت سربازی ۲۱ ماه است که مشمولین باید این مدت را در خدمت سربازی بگذرانند . این ۲۱ ماه کم نخواهد شد مگر اینکه برخی مشمولین بتوانند از انواع کسری خدمت سربازی استفاده کرده و این مدت ۲۱ ماه را کاهش دهند . باید این نکته را توجه داشته باشید که کسر خدمت برای مشمولین با توجه به شرایطشان متغیر بوده و از ۲ ماه تا ۶ ماه نیز افزایش خواهد یافت .
اما این سوال برای تمام مشمولین پیش خواهد آمد که چگونه می توانند از رفتن به سربازی معاف شوند و این ۲۱ ماه خدمت دوره ضرورت را معافیت بگیرند ؟ مشمولین باید بدانند اگر از شرایط معافیت سربازی مانند شرایط معافیت کفالت سربازی ، شرایط معافیت پزشکی ، شرایط معافیت تحصیلی و شرایط سایر معافیت ها مانند ایثارگری ، مددجویان و غیره برخوردارند ، می توانند با کسب اطلاعات صحیح و جامع در مورد شرایط هر یک از این معافیت ها مراحل مربوط به هریک را به درستی طی کرده و از سربازی معاف شوند . ما در این مقاله قصد داریم به طور اختصاصی راجع به معافیت سربازی کفالت صحبت کنیم . معافیت کفالت چیست ؟ چه کسانی از شرایط معافیت کفالت سربازی برخوردارند و اصلی ترین شرایط معافیت کفالت سربازی کدام است ؟
معافیت کفالت به آن دسته از معافیت هایی گفته می شود که مشمولین تنها سرپرست و نگهدارنده ی ذکور بالای ۱۸ سال پدر ، مادر و یا سایر بستگان خود بوده و باید کفالت آن ها را به عهده بگیرد . باید این نکته را نیز توجه کنید که مشمولین باید از شرایط اختصاصی دیگری نیز بهره مند باشند که در اینجا به تمامی آن ها اشاره خواهیم کرد .
بیشتر بخوانید: اطلاعیه ها معافیت کفالت – مشاوره نظام وظیفه
اصلی ترین شرایط معافیت کفالت سربازی
مشمولینی که قصد دارند از شرایط معافیت کفالت سربازی بهره مند شوند نباید وارد غیبت شده باشند . ورود به غیبت ، آن ها را از معاف شدن محروم خواهد کرد .
مشمولین باید تنها سرپرست و نگهدارنده ی بالای ۱۸ سال فردی باشند که می خواهند کفالت آن را به عهده بگیرند .
مشمولین برای اقدام و بهره مندی از شرایط معافیت کفالت سربازی باید به سن ۱۹ سالگی وارد شده باشند و پس از آن برای معافیت کفالت اقدام کنند .
این ها از اصلی ترین و اولین شرایط معافیت کفالت سربازی بوده که مشمولین باید آن ها را دارا بوده و با گرفتن راهنمایی و مشاوره در این زمینه برای مراحل دیگر معافیت کفالت اقدام کنند .
بیشتر بخوانید: جزئیات آیین نامه های معافیت کفالت
برای معافیت کفالت سربازی با ما تماس بگیرید
سوالات کمیسیون معافیت کفالت
مراحل معافیت کفالت
سن پدر برای معافیت سربازی
قوانین معافیت پزشکی سال
آیین نامه جدید معافیت پزشکی
شرایط معافیت قد و وزن
شرایط معافیت پزشکی سربازی
وزن معافیت پزشکی
تحقیقات محلی معافیت کفالت مادر
شرایط معافیت کفالت مادر مطلقه سال
شرایط معافیت سربازی
معافیت قد و وزن
معافیت پزشکی
شرایط معافی لاغری
تلفن پاسخگویی سازمان نظام وظیفه
معافیت کفالت در حین تحصیل
کفالت مادربزرگ
پیگیری معافیت کفالت
شرایط معافیت کفالت پدر بیمار
معافیت کفالت
بیشتر بخوانید: شرایط معافیت کفالت مادر برای سربازی
مراحل و شرایط معافیت کفالت سربازی
مراحل و شرایط معافیت کفالت سربازی بر اساس ماده ۴۴ از قوانین بخش سوم معافیت کفالت سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا که در تاریخ ۲۲/۰۸/۱۳۹۰ اصلاح شده است به شرح زیر می باشد :
مشمول باید تنها فرزند ذکور بالای ۱۸ سال پدر بالای ۷۰ سال خود باشد یا فرزند ذکور بالای ۱۸ سال پدری باشد که بیمار است و نیازمند مراقبت می باشد .
مشمول باید یگانه فرزند ذکور بالای ۱۸ سال مادر خود باشد که یا همسرش فوت شده باشد یا به خاطر مسئله ی طلاق از همسر خود جدا شده باشید و دیگر ازدواج نکرد باشد .
مشمول باید بدون پدر و مادر بوده و یگانه برادر ذکور بالای ۱۸ سال خواهر خود باشد که همسر و فرزند ندارد .
مشمول باید بدون پدر و مادر بوده و یگانه برادر ذکور بالای ۱۸ سال برادر صغیر خود باشد .
مشمول فاقد پدر و مادر و تنها نگهدارنده ی برادر کبیر خود بوده که همسر و فرزند ندارد و نیازمند مراقبت می باشد .
مشمول باید تنها نوه ی ذکور بالای ۱۸ سال جد مادری یا پدری خود بوده و مراقب و نگهدارنده ی یکی از آن ها باشد .
مشمولی که تنها نوه ی ذکور بالای ۱۸ سال جده پدری یا مادری خود است و به عنوان کفیل از آن ها مراقبت و نگهداری می کند .
این مراحل و شرایط معافیت کفالت سربازی که در بالا ذکر شد به مشمولین کمک خواهد کرد تا بر اساس آن شرایط خود را مورد سنجش قرار داده و هر چه زودتر برای بهره مندی از شرایط معافیت کفالت سربازی خود اقدامات لازم را انجام دهند . چون همانطور که در بالا گفته شد اگر مشمولی وارد غیبت شده باشد حتی اگر از شرایط معافیت کفالت سربازی نیز بهره مند باشد نمی تواند از آن استفاده کند .
بیشتر بخوانید: شرایط معافیت کفالت پدر برای سربازی
شرایط معافیت کفالت خدمت سربازی
 شرایط معافیت کفالت خدمت سربازی همانطور که در بالا نیز گفته شد بسیار ساده است . اما دانستن آن ها و کسب اطلاعات درمورد شرایط معافیت کفالت خدمت سربازی بسیار ضروری است . در واقع بسیاری از افراد هستند که از شرایط معافیت کفالت سربازی برخوردار بوده اما در مورد این شرایط معافیت کفالت خدمت سربازی هیچ اطلاعاتی ندارند . بنابراین این مشمولین ناخواسته مجبورند خدمت سربازی را بگذرانند . بنابراین گرفتن مشاوره در زمینه انواع معافیت ها به ویژه معافیت کفالت به مشمولین کمک خواهد کرد تا مراحل و شرایط معافیت کفالت سربازی را به درستی پشت سر گذاشته و به نتیجه ی مطلوب برسند .
مدارک مورد نیاز برای بهره مندی از شرایط معافیت کفالت خدمت سربازی :
تکمیل برگه شماره دو یا همان تکمیل برگ وضعیت مشمولین .
تکمیل برگه شماره چهار یا همان برگ واکسیناسیون .
تکمیل برگه شماره یک یا همان برگ استعلام آخرین وضعیت مشمول .
تکمیل برگ شماره پنج دفترچه نظام وظیفه مربوط به معاینه اولیه پزشکی مشمولین .
یک قطعه عکس رنگی ۳*۴ با پس زمینه سفید و تمام رخ از مشمولین .
اصل کارت شناسایی ملی و کپی آن .
اصل شناسنامه و کپی از تمام صفحات آن .
کپی از تمام صفحات پدر و مادر و همه ی خواهران و برادران .
اصل گواهی آخرین مدرک تحصیلی به همراه کپی تایید شده آن .
بیشتر بخوانید: چگونه معافیت کفالت سربازی بگیریم؟
شرایط معافیت کفالت سربازی مادر
شرایط معافیت کفالت سربازی مادر نیز همانطور که گفته شده دارای ویژگی های خاصی می باشد . که مشمولین با در نظر گرفتن شرایط معافیت کفالت خدمت سربازی می توانند از این نوع معافیت کفالت بهره مند شوند .
اصلی ترین و مهم ترین شرایط معافیت کفالت سربازی مادر
مادر مشمول باید بدون شوهر باشد . یعنی یا همسر ایشان در قید حیات نباشد . یا اینکه از هم طلاق گرفته باشند . ( البته گرفتن کفالت مادر در صورت طلاق به این صورت خواهد بود که مادر مشمول نباید ازدواج مجدد کند . )
مشمول باید تنها فرزند ذکور بالای ۱۸ سال مادر خود باشد . ( یعنی برادر تنی بالای ۱۸ سال نداشته باشد . )
مشمول نباید وارد غیبت غیر موجه شده باشد .
نیاز نیست مادر مشمول دارای بیماری بوده یا ختما شاغل نباشد . ( توجه داشته باشید که شغل مادر یا بیمار نبودن او هیچ مغایرتی با گرفتن معافیت کفالت نخواهد داشت . )
بیشتر بخوانید: افزایش شرط سن پدر برای معافیت کفالت
جهت اطلاع از راه های معافیت سربازی با ما تماس بگیرید
تاثیر تک پسری در سربازی
سربازی تک پسر در شهر خود
راه های معافیت از سربازی
معافیت کفالت پدر بیمار قلبی
مدارک لازم برای معافیت کفالت پدر بیمار
آیین نامه معافیت پزشکی
معافیت سه برادری
معافیت کفالت مادر
طلاق توافقی برای معافیت کفالت
طلاق صوری برای معافیت
سن کفالت پدر
ایا در حین تحصیل میتوان معافیت کفالت گرفت
شرایط معافی کفالت مادر
بیماری قلبی و معافیت سربازی
مراحل معافیت کفالت پدر بیمار
معافیت کفالت پدر عمل قلب باز
شرایط معافیت از کار افتادگی پدر
سن معافیت سربازی
شرایط معافیت تک فرزندی سال
مزایای تک فرزندی در سربازی
معافیت کفالت دیسک کمر پدر
شرایط معافیت کفالت پدر نیازمند مراقبت
بیشتر بخوانید: ضوابط و مقررات معافیت کفالت سربازی
شرایط معافیت کفالت سربازی پدر
شرایط معافیت کفالت سربازی پدر و مراحل اخذ این نوع معافیت یکی از مسائلی است که مشمولین بسیار در مورد آن سوال می پرسند . برای پاسخ به این سوال و صحبت درباره ی شرایط معافیت کفالت سربازی پدر مشمولین باید به نکات زیر دقت کنند :
بر اساس آخرین قوانین وضع شده در سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا ، سن پدر برای معافیت فرزند ذکور آن ۷۰ سال به بالا می باشد .
مشمول باید تنها فرزند ذکور بالای ۱۸ سال پدر ۷۰ ساله ی خود باشد . ( البته بر اساس تبصره ی این بند اگر مشمول دارای برادر بالای ۱۸ سال باشد اما برادر به دلیل بیماری و معلولیت قادر به نگهداری از پدر نباشد نیز مشمول می تواند از شرایط معافیت کفالت سربازی پدر استفاده کرده و معافیت کفالت خود را بگیرد . )
اگر بدر مشمول سن کمتر از ۷۰ سال داشته باشد اما به دلیل بیماری و شرایط دیگر نیازمند مراقبت و نگهداری باشد . در این مورد نیز مشمول می تواند از مراحل و شرایط معافیت کفالت سربازی بهره مند شود .
 برای مشاوره در زمینه شرایط معافیت کفالت سربازی چگونه است؟
از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت
در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 
حتی ایام تعطیلمنبع: سایت مشاوره تلفنی روانشناسی و تحصیلی آویژه

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲ مرداد ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۰۷:۱۶ توسط:آویژه موضوع: نظرات (0)

شرایط معافیت سربازی چشم چیست ؟

به نقل از مرکز مشاوره آویژه:|
به این مطلب امتیاز دهید
 معافیت سربازی چشم از انواع معافیت های رایجی است که شاید به گوش بسیاری از شما نیز خورده باشد . اطراف خود را که نگاه کنید می بینید که آدم های زیادی هستند که عینک بر چشم خود دارند . این افراد دارای ضعف بینایی می باشند که می توانند به راحتی از معافیت سربازی چشم استفاده کرده و برای گرفتن معافیت پزشکی سربازی اقدام کنند . اما این نوع معافیت سربازی چگونه است و دارای چه شرایطی است ؟ آیا معافیت سربازی چشم در گروه معافیت پزشکی خدمت سربازی قرار می گیرد ؟
مدت زمان معافیت پزشکی سربازی و مدارک مورد نیاز معافیت پزشکی خدمت سربازی کدام است ؟ مرکزمشاوره نظام وظیفه و مشاوره معافیت به مشمولین کمک خواهد کرد تا اطلاعات لازم در زمینه مدارک معافیت خدمت و همچنین معافیت سربازی چشم بدست آورده تا بتوانند به راحتی برای گرفتن انواع معافیت ها اقدام کنند . اما برای معافیت سربازی چشم مشمولین باید چه شرایطی را داشته باشند ؟ یعنی بیماری های چشمی که مشمولین می توانند از طریق آن ها معافیت سربازی چشم بگیرند کدام است ؟ مرکز مشاوره معافیت پزشکی و هم چنین مشاورین متخصص ما در زمینه مشاوره معافیت پزشکی در این مقاله مشمولین را با انواع بیماری های معافیت سربازی چشم آشنا کرده و راهنمایی های لازم در این زمینه را در اختیارشان خواهد گذاشت . با ما همراه باشید .
همانطور که می بینید امروزه درصد زیادی از مشمولین به دنبال راه هایی هستند تا بتوانند از رفتن به سربازی معاف شوند . اما اگر دقت کنید خواهید دید بسیاری از این افراد حتی حاضرند به سلامتی خود آسیب برسانند تا این ۲۱ ماه خدمت دوره ی ضرورت را نگذرانند . در واقع معافیت پزشکی خدمت سربازی از انواع معافیت هایی است که مشمولین به راحتی می توانند از این طریق کارت معافیت دائم خود را بگیرند . اما این افراد برای گرفتن معافیت پزشکی باید با پرونده و مدارک پزشکی خود در کمیسیون پزشکی سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا حضور پیدا کنند و بر اساس آخرین رای شورای پزشکی مشخص خواهد شد که این افراد می توانند معافیت سربازی خود را بگیرند یا خیر . ما در این مقاله لیست انواع بیماری هایی که مشمولین می توانند از طریق آن ها معافیت پزشکی خدمت سربازی خود را بگیرند را در اختیارشان خواهیم گذاشت .
بیشتر بخوانید: اطلاعیه ها معافیت پزشکی – مشاوره نظام وظیفه
لیست بیماری ها بر اساس قوانین صادر شده از سوی سازمان نظام وظیفه عمومی
بیماری های عمومی
بیماری های عدد مترشحه داخلی
بیماری های پوستی و بافت های زیر پوستی
بیماری های داخلی مغز و اعصاب
بیماری های اعصاب و روان
بیماری های مرتبط با جراحی های مغز و اعصاب
بیماری های ریوی و قفسه صدری
بیماری های اسکلت و استخوان
بیماری های دستگاه گوارش و جراحی های عمومی
بیماری های خون و آنکولوژی
بیماری های دستگاه ادراری تناسلی
بیماری های فک و دهان و دندان
بیماری های چشم و بینایی
بیماری های مرتبط با گوش ، حلق و بینی
بیماری های قلبی و عروقی
بیماری های روماتولوژی و بافت همبند
بیماری های عفونی
معافیت سربازی چشم جزو بخش سیزدهم این فهرست بیماری ها می باشد که مشمولین می توانند با کسب اطلاعات راجع به این نوع معافیت سربازی چشم از شرایط آن بهره مند شوند .
بیشتر بخوانید: جزئیات آخرین خبر های معافیت پزشکی
معافیت سربازی چشم آستیگمات
معافیت سربازی چشم آستیگمات از بندهای موجود در قوانین بخش بیماری های چشم و عارضه های بینایی می باشد که دانستن آن ها بسیار ضروری و مهم است . مشمولین می توانند با گرفتن مشاوره پزشکی در این زمینه ، از معافیت سربازی چشم آستگمات استفاده کرده و معافیت سربازی چشم خود را بگیرند .در بند سوم از قوانین بیماری های چشمی در آستیگماتیسم ساده ، مرکب یا مخلوط باید مجموع دیوپتر ها در یک چشم بالای ۵ باشد در این صورت فرد می تواند از معافیت سربازی چشم آستیگمات بهره مند شود . اما این قانون برای آن دسته از افرادی که دارای مدارک تحصیلی بالا هستند صادق نیست . یعنی این مقدار دیوپتر ها برای افراد با مدرک کارشناسی و مدارک تحصیلی بالاتر بیشتر خواهد بود . مشمولین می توانند برای کسب اطلاعات بیستر با مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه تماس بگیرند . مشاورین ما همه روزه پاسخگوی عزیزان خواهند بود .
البته بر اساس همین بند از قوانین سازمان نظام وظیفه آستیگماتیسم ساده ، مرکب یا مخلوط اگر بین ۳ تا ۵ دیوپتر برای هر کدام از چشم ها باشد تنها معاف از خدمات رزمی را به دنبال خواهد داشت . یعنی مشمولین نمی توانند از معافیت سربازی چشم آستیگمات استفاده کنند . البته عزیزان باید در نظر داشته باشند که این مقدار آستیگماتیسم برای افرادی با مدرک تحصیلی کارشناسی و بالاتر باید بین ۳ تا ۷ دیوپتر باشد تا این افراد بتوانند از خدمات رزمی معاف شوند .
بیشتر بخوانید: مدت زمان معافیت پزشکی خدمت سربازی
معافیت سربازی چشمی
معافیت سربازی چشمی از انواع معافیت های پزشکی می باشد . در واقع مشمولینی که ضعف بینایی داشته و یا از انواع بیماری ها و عارضه های دیگر چشمی رنج می برند می توانند از معافیت سربازی چشمی استفاده کنند . حال این سوال پیش خواهد آمد که مراخل دریافت معافیت سربازی چشمی چگونه است ؟ مشمولین باید چه مراحلی را طی کنند تا بتوانند از معافیت سربازی چشمی استفاده کنند .
بیشتر بخوانید: چگونه معافیت پزشکی بگیریم ؟
برای گرفتن معافیت سربازی چشم با نا تماس بگیرید
معافیت سربازی کفالت
انواع معافیت سربازی
ساده ترین راه معافیت سربازی
معافیت سربازی از طریق خالکوبی
خدمت سربازی چند ماه است
کسری خدمت متاهلین
دوره آموزشی سربازی در سپاه
حقوق سربازی
معافیت سربازی دو تابعیتی
شرایط معافیت پزشکی سربازی
کارت ایثارگری کسری خدمت
ژنیکوماستی و معافیت سربازی
مدت خدمت سربازی
نظام وظیفه خرید سربازی
تاثیر تک پسری در سربازی
سربازی تک پسر در شهر خود
محل خدمت سربازی تک پسر
مزایای تک فرزندی در سربازی
تک پسر بودن در سربازی
آخرین اخبار خرید خدمت سربازی
استعلام کسری خدمت
کسری خدمت بسیج
کسری خدمت ایثارگری
بیشتر بخوانید: معافیت پزشکی حین خدمت
مراحل دریافت معافیت سربازی چشمی
مشمولین در مرحله اول باید به یکی از دفاتر الکترونیک انتظامی یا همان پلیس + ۱۰ مراجعه کرده و فرم درخواست معافیت پزشکی را دریافت کنند .
در مرحله ی دوم مشمولین باید فرم ها را پرکرده و به همراه مدارک دیگر به دفاتر الکترونیک انتظامی یا همان پلیس + ۱۰ تحویل داده و درخواست معافیت سربازی چشم خود را در این مراکز ثبت کنند .
در مرحله سوم مشمولین به بیمارستان هایی که زیر نظر ستاد نیروهای مسلح و سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا می باشند دعوت شده و در آنجا مورد معاینه قرار خواهند گرفت .
پس از گذراندن مراحل بالا ، مشمولین به کمیسیون پزشکی دعوت شده و بر اساس رای صادره از سوی شورای پزشکی مشخص خواهد شد که مشمولین می توانند از معافیت سربازی چشمی بهره مند شوند یا خیر .
بیشتر بخوانید: شرایط معافیت پزشکی خدمت سربازی
شرایط معافیت سربازی چشم
 شرایط معافیت سربازی چشم در افراد با بیماری ها و عارضه های مختلف چشمی متفاوت خواهد بود .بنابراین مشمولین باید اطلاعات لازم در زمینه انواع بیماری های چشمی و شرایط معافیت سربازی چشم را داشته باشند تا بتوانند از این طریق معافیت سربازی خود را بگیرند .
شرایط معافیت سربازی چشم بر اساس مشکل هیپرمتروپی با سیکلوپلژی کامل :
افرادی که هیپرمتروپی در یکی از چشم های آن ها بیش از ۶ دیوپتر باشد می توانند از معافیت سربازی چشم بهره مند شوند .
افرادی که دارای مدرک تحصیلی کارشناسی یا بالاتر باشند باید مقدار دیوپتر در یک چشم آن ها بیش از ۸ باشد تا بتوانند از معافیت دائم برخوردار شوند .
مشمولینی که میزان هیپرمتروپی آن ها بین ۳ تا ۶ دیوپتر در هر یک از چشم هایشان دیده شود تنها می توانند از خدمات رزمی معاف شوند . به این افراد معافیت دائم داده نمی شود .
مشمولینی که دارای مدرک تحصیلی کارشناسی یا بالاتر هستند باید میزان هیپرمتروپی آن در هر چشم بین ۳ تا ۸ دیوپتر باشد تا بتوانند از معافیت از خدمات رزمی استفاده کنند .
بیشتر بخوانید: نظام وظیفه : معافیت خدمت سربازی چیست
سایر موارد مربوط به معافیت پزشکی چشم
کسری خدمت جبهه متولدین ۷۳
کسری خدمت سربازی
پروژه کسری خدمت
مدارک لازم برای گرفتن کسری خدمت جبهه
مراحل معافیت پزشکی
معافیت پزشکی حین تحصیل
نحوه درخواست معافیت پزشکی
دفترچه معافیت پزشکی
کمیسیون پزشکی نظام وظیفه
معافیت پزشکی خارج از کشور
لیست بیماری های معافیت پزشکی
لیست بیماری های معافیت پزشکی حین تحصیل
کسری خدمت ایثارگری
معافیت ایثارگری
آیین نامه جدید معافیت پزشکی
واریکوسل و معافیت سربازی
معافیت پزشکی واریکوسل
بیشتر بخوانید: ضوابط و مقررات معافیت کفالت سربازی
معافیت چشم سربازی
معافیت چشم سربازی بر اساس قوانین وضع شده از سوی سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا می تواند معافیت دائم یا معافیت از خدمات رزمی را در پی داشته باشد .
بر اساس بند ۶ از قوانین بیماری های چشمی و عارضه های بینایی بیماری های ملتحمه و پلک از قبیل گزروزیس ،سیمبلفارون ، آنتروپیون واکتروپیون اگر دو چسم را درگیر کرده باشند مشمول می تواند از معافیت چشم سربازی به صورت دائم استفاده کند . اما اگر این بیماری ها فقط در یکی از چشم های مشمول دیده شود این افراد تنها می توانند از خدمات رزمی معاف شوند .
بر اساس بند ۷ این قوانین افراد با داشتن بیماری ناخنک پیشرفته نیز می توانند از معافیت چشم سربازی بهره مند شوند . اما این بند نیز دارای تبصره هایی می باشد که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد .
ناخنک پیشرفته ای که تا مرکز قرنیه پیشرفت کرده باشد و در دو چشم باعث اختلال در میدان بینایی شود معافیت دائم را به همراه خواهد داشت . البته مشمولین بباید توجه داشته باشند که این بیماری اگر در یک چشم دیده شود باعث معافیت از خدمات رزمی خواهد شد .
 برای مشاوره در زمینه شرایط معافیت سربازی چشم چیست ؟
از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت
در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 
حتی ایام تعطیلمنبع: سایت مشاوره تلفنی روانشناسی و تحصیلی آویژه

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲ مرداد ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۴۷:۳۴ توسط:آویژه موضوع: نظرات (0)

مراحل معافیت خدمت سربازی چگونه است؟

به نقل از مرکز مشاوره آویژه:|
به این مطلب امتیاز دهید
مراحل معافیت کفالت که مانند سایر انواع کفالت ها نیازمند کسب اطلاعات لازم در مورد آن می باشد ، یکی از انواع معافیت های ساده ای می باشد که ما در این مقاله به آن خواهیم پرداخت .قبل از هرچیز باید کمی توضیحات درباره ی خدمت سربازی و چگونگی گرفتن انواع معافیت ها در اختیار مشمولین قرار دهیم . حال این سوال پیش می آید که مشمولین کیست و به چه کسی می گویند ؟ باید بگوییم مشمول آن فرد ذکور ایرانی است که سن ۱۸ سالگی آن تمام شده و وارد سن ۱۹ سالگی می شود . با شروع سن ۱۹ سالگی مشمول باید تکلیف سربازی رفتن خود را مشخص کند .
در واقع یا باید مراحل اعزام به خدمت را انجام داده و به سربازی برود . که این کار برای درصد زیادی از مشمولین بسیار سخت است . ۲۱ ماه خدمت سربازی برای بسیاری از مشمولین از تمام کارهای سخت دنیا سخت تر است . آن ها دنبال راهی می گردند تا بتوانند از رفتن به سربازی سر باز زنند و این مرحله را با گرفتن معافیت بگذارند . در واقع با کسب اطلاعات بیشتر از راه های معافیت استفاده کرده و مراحل معافیت خود را پشت سر گذاشته و کارت معافیت دائم خود را بگیرد .
اما این معافیت ها چه نوعی هستند ؟ مشمولین چگونه می توانند از این معافیت ها استفاده کرده و معافیت خود را بگیرند ؟ مدارک معافیت خدمت برای مشمولین چیست ؟ مراحل معافیت کفالت به چه صورت است ؟ مشمولین با گرفتن مشاوره معافیت می توانند از انواع معافیت ها مانند معافیت تحصیلی ، معافیت کفالت ، معافیت پزشکی خدمت سربازی ، معافیت ایثارگری ، معافیت بخشودگی سنی و سایر معاففیت ها استفاده کنند ؟ آیا گرفتن معافیت پزشکی سربازی کار راحتی است ؟ مدت زمان معافیت پزشکی سربازی و مدارک مورد نیاز معافیت پزشکی خدمت سربازی چیست ؟ مراحل معافیت کفالت کدام است ؟
مشمولین چگونه می توانند مراحل معافیت کفالت را به درستی طی کرده و اطمینان داشته باشند که معافیت آن ها صد درصدی است ؟مرکز مشاوره نظام وظیفه در این مقاله سعی کرده است که راجع به مراحل معافیت هم چنین مراحل معافیت کفالت ، پزشکی ، ایثارگری و سایر معافیت ها اطلاعات کاملی در اختیار مشمولین قرار دهد . تا انتهای مقاله با ما همراه باشید تا از این اطلاعات مفید استفاده کنید . مشمولین باید بدانند برای گرفتن معافیت کفالت باید مراحل معافیت کفالت را به درستی طی کرده تا بتوانند به نتیجه مطلوب یعنی گرفتن کارت معافیت برسند . اما برای گذراندن مراحل معافیت کفالت باید از شروط اصلی این نوع معافیت نیز بهره مند باشند . داشتن این شروط اصلی برای رد شدن از مراحل معافیت کفالت الزامی است .
بیشتر بخوانید: انواع معافیت سربازی و شرایط استفاده از آن
شروط اصلی برای گرفتن انواع معافیت های کفالت
مشمولین باید به سن ۱۹ سالگی رسیده باشند تا بتوانند برای گذراندن مراحل معافیت کفالت اقدام کنند .
مشمولین نباید هیچ نوع غیبتی داشته باشد تا بتواند از معافیت کفالت استفاده کرده و کارت معافیت دائم حود را بگیرد .
مشمولین باید تنها فرزند یا سرپرست و نگهدارنده ی بالای ۱۸ سال فردی باشند که می خواهند کفالت آن را به عهده بگیرند .
اگر مشمولی این شرایط را دارد می تواند با کسب اطلاعات بیشتر راجع به سایر مراحل معافیت کفالت از این نوع معافیت استفاده کرده و معافیت کفالت خود را بگیرد . ما در اینجا شرایط دیگر معافیت کفالت را در اختیار خوانندگان عزیز خواهیم گذاشت .
بیشتر بخوانید: شرایط دریافت معافیت سربازی کفالت
قوانین معافیت کفالت
بر اساس ماده ۴۴ از قوانین معافیت کفالت سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا مشمولینی که به جز داشتن شروط اصلی بالا ، دارای هر کدام از شرایط زیر باشند می توانند از مراحل معافیت گذشته و معافیت خود را بگیرند .
مشمول باید تنها فرزند بالای ۱۸ سال پدر خود باشد که این پدر یا بالای ۷۰ سال بوده یا نیازمند مراقبت باشد .
مشمول باید تنها فرزند بالای ۱۸ سال مادر فاقد شوهر خود بوده باشد .
مشمول باید تنها برادر تنی خواهر خود باشد که فاقد پدر و مادر و بدون همسر و فرزند باشد .
مشمول باید تنها برادر سرپرست و نگهدارنده ی برادر کبیر خود باشد که نیازمند مراقبت است و پدر و مادر و زن و فرزندی نیز ندارد .
مشمول باید تنها سرپرست بالای ۱۸ سال برادر صغیر خود باشد .
تنها نوه ی ذکور بالای ۱۸ سال برای جد پدری یا مادری خود بوده و نگهدارنده و سرپرست آن ها باشد .
تنها نوه ی ذکور بالای ۱۸ سال برای جده پدری یا مادری خود بوده و سرپرستی آن ها را به عهده داشته باشد .
مشمولی که همسرش فوت شده و دارای فرزند صغیر می باشد تا زمانی که ازدواج نکرده باشد می تواند معافیت کفالت فرزند خود را داشته باشد .
مشمول دارای همسر معلول بوده باشد و همسرش نیز نیازمند مراقبت و نگهداری باشد .
بیشتر بخوانید: آخرین خبرهای معافیت سربازی نظام وظیفه
مراحل معافیت پزشکی
مراحل معافیت پزشکی و داشتن اطلاعات راجع به این نوع معافیت برای کسانی که می خواهند این مراحل معافیت پزشکی را طی کنند بسیار ضروری است . بسیاری از مشمولین در سن ۱۸ سالگی تمایل دارند از معافیت پزشکی استفاده کنند .طی کردن مراحل معافیت پزشکی یکی از راه های آسان و بی دردسری است که بسیاری از آن ها انتخاب می کنند . اما باید این نکته را نیز توجه داشت گرفتن معافیت پزشکی خدمت سربازی منوط به رای شورای پزشکی سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا می باشد .
اما مشمولین با تماس با مرکز مشاوره معافیت پزشکی و همچنین بهره مندی از مشاورین مجرب ما در زمینه مشاوره معافیت پزشکی می توانند اطلاعات لازم درباره تمام مراحل معافیت پزشکی را بدست آورده و با راهنمایی کامل برای این نوع معافیت اقدام کنند . در واقع معافیت پزشکی یکی از روش های قانونی معافیت خدمت وظیفه عمومی می باشد که بسیار شایع شده و درصد زیادی از مشمولین از همین طریق کارت معافیت دائم خود را می گیرند . بر اساس ماده ۳۹ قانون معافیت پزشکی مشمولین وظیفه از نظر سلامت جسمی و روحی در چهار گروه دسته بندی می شوند که شامل :
افرادی که از سلامت کامل برخوردار بوده و توانایی انجام خدمت را دارند .
افرادی که به علت بیماری و نقص عضو نمی توانند خدمات رزمی انجام دهند .
افرادی که به علت بیماری و عدم رشد به طور موقت قادر به انجام خدمت وظیفه خود نیستند .
بیشتر بخوانید: چگونه معافیت سربازی کفالت والدین را بگیریم؟
برای اطلاع دقیق از مراحل معافیت سربازی با ما تماس بگیرید
شرایط معافیت پزشکی سربازی
شرایط معافیت سربازی
مدت خدمت سربازی
شرایط معافیت سربازی تک فرزندی
ساده ترین راه معافیت سربازی
قانون معافیت فرزندان ایثارگران
آیین نامه جدید معافیت پزشکی
معافیت پزشکی چشم
دفترچه معافیت پزشکی
معافیت سربازی کفالت
مراحل معافیت پزشکی
شرایط خرید سربازی
بیشتر بخوانید: جزئیات آیین نامه های معافیت سربازی
مراحل معافیت کفالت مادر
مراحل معافیت کفالت مادر یکی دیگر از مراحل معافیت هایی می باشد که مشمولین به راحتی از مراحل گذز کرده و معافیت خود را می گیرند . یکی از اولین و در واقع مهم ترین مراحل گرفتن معافیت کفالت مادر این است که مشمول دارای یک سری شرایط عمومی باشد . این شرایط عبارتند از :
مادر مشمول باید فاقد شوهر باشد . ( یا پدر مشمول فوت شده باشد یا مادر مشمول از همسر خود جدا شده باشد و ازدواج مجدد نکرده باشد .)
مشمولین باید تنها فرزند ذکور بالای ۱۸ سال برای مادر باشد .
مشمول نباید وارد غیبت شده باشد .
سالم بودن و شاغل بودن مادر مشمول هیچ تاثیری بر رای سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا در مورد صادر کردن کارت معافیت کفالت برای مشول ندارد .
بعد از داشتن شرایط بالا ، مشمول می تواند با طی کردن مراحل زیر مراحل معافیت کفالت مادر را گذرانده و معافیت کفالت حود را بگیرد . در ابتدا مشمول باید مذارک حود را جمع آوری کرده و به سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا ارسال کند . بعد از ارسال مدارک ، سازمان نظام وظیفه در تاریخی از مشمول دعوت کردهه تا در جلسه رسیدگی شرکت کند . پس از تایید از سوی این شورا مشمول می تواند معافیت دائم خود را بگیرد . اما مشمولین باید دقت داشته باشند که اگر از تاریخ طلاق مادر ۳۰ ماه نگذشته باشد سازمان نظام وظیفه معافیت موقت برای مشمولین صادر می کند . پس از آن اگگر بعد از گذشت ۳۰ ماه مادر مشمول هنوز ازدواج نکرده باشد معافیت موقت مشمولین تبدیل به معافیت دائم خواهد شد .
بیشتر بخوانید: توضیحات جامع درمورد انواع معافیت سربازی
مراحل معافیت خدمت سربازی
مراحل معافیت خدمت سربازی همانطور که در بالا نیز اشاره کردیم بسیار گسترده است . مراحل معافیت خدمت سربازی برای انواع معافیت ها به صورت مجزا خواهد بود . در اینجا انواع معافیت ها و مراحل معافیت خدمت سربازی را به طور خلاصه توضیح خواهیم داد .
انواع معافیت ها :
معافیت کفالت : به معافیت هایی گفته می شود که مشمول برای گرفتن کفالت پدر یا مادر یا سایر بستگان خود اقدام می کند .
معافیت پزشکی : به معافیت هایی گفته می شود که مشمولین به دلیل وجود بیماری های مختلف از آن استفاده می کنند .
معافیت تحصیلی :برای مشمولینی است که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه ها را دارند .
معافیت بخشودگی سنی : برای افرادی است که به خاطر بالا بودن سن آن ها از سوی رهبر انقلاب اسلامی بخشیده شده و معافیت می شوند .
معافیت مددجویان : برای افراد تحت پوشش سازمان های کمیته امداد و بهزیستی است که می توانند از این نوع معافیت استفاده کنند .
معافیت ایثارگری : این نوع معافیت به فرزندان جانباز و ایثارگر و آزادگان تعلق می گیرد که با گذراندن مراحل معافیت خدمت سربازی می توانند کارت معافیت خود را بگیرند .
بیشتر بخوانید: نظام وظیفه : معافیت خدمت سربازی چیست
سایر موارد مربوط به مراحل معافیت از سربازی
سن معافیت سربازی
بند ۱۲ معافیت سربازی
راه های معافیت از سربازی
آموزشی سربازی
حقوق سربازی
دوره احتیاط سربازی چیست؟
خرید خدمت سربازی
قیمت خرید خدمت سربازی
سایت نظام وظیفه خرید سربازی
معافیت تک پسری سال
شرایط معافیت کفالت پدر بیمار
شرایط معافیت کفالت مادر طلاق گرفته
سن کفالت پدر
ایا در حین تحصیل میتوان معافیت کفالت گرفت
کسری خدمت ایثارگری
عفو رهبری سربازی
بیشتر بخوانید: معافیت سربازی با پای پرانتزی
مراحل معافیت بهزیستی
مراحل معافیت بهزیستی یا همان معافیت مددجویان که در بالا نیز اشاره ی کوتاهی به آن شد . از مراحلی است که به افرادی تعلق می گیرد که عضو سازمان های بهزیستی و کمیته امداد می باشند و با داشتن شرایط می توانند از این مراحل گذر کرده و کارت معافیت خود را بگیرند . بر اساس ماده ۴۴ از قانون سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا گذراندن مراحل معافیت بهزیستی برای ۴ گروه زیر مجاز است :
معافیت یکی از فرزندان ذکور بالای ۱۸ سال مادر فاقد شوهر که تحت پوشش کمیته امداد یا بهزیستی می باشد .
معافیت مشمولینی که دارای فرزند معلول می باشند .
معافیت تنها فرزند ذکور خانواده ک دارای ۳ دختر می باشند .
معافیت مشمولینی که دارای همسر معلول می باشند .
 برای مشاوره در زمینه مراحل معافیت خدمت سربازی چگونه است؟
از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت
در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 
حتی ایام تعطیلمنبع: سایت مشاوره تلفنی روانشناسی و تحصیلی آویژه

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱ مرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۷:۳۱:۳۲ توسط:آویژه موضوع: نظرات (0)

ثبت نام بدون کنکور وزارت بهداشت

به نقل از مرکز مشاوره آویژه:|
به این مطلب امتیاز دهید
دانش آموختگان رشته علوم تجربی که علاقه زیادی به رشته هایی مانند پزشکی ، پرستاری ، علوم پزشکی و بسیاری از رشته هایی که زیر مجموعه وزارت بهداشت است دارند می توانند ثبت نام بدون کنکور وزارت بهداشت را داشته باشند. اما نحوه ثبت نام بدون کنکور تجربی به چه صورتی است ؟
شرایط ثبت نام بدون کنکور هنر به چه صورتی است ؟ مرکز مشاوره آویژه به عنوان مشاوره ثبت نام بدون کنکور تجربی به شما خواهند گفت که مراحل ثبت نام بدون کنکور هنر به چه صورتی است .
امیدوارم علاقه شما تنها به واسطه پولی که در آینده قرار است به دلیل داشتن این رشته عایدتان شود نباشد . علاقه قلبی شما به این رشته ها می تواند قطعا زمینه ساز موفقیت شما باشد .
شرایط ثبت نام بدون کنکور وزارت بهداشت
شرایط ثبت نام بدون کنکور وزارت بهداشت از موضوعات دارای اهمیت برای هر یک از داوطلبان رشته تجربی می باشد .
چرا که داوطلب باید پیش از انجام مراحل ثبت نام بدون کنکور وزارت بهداشت کلیه این شرایط را که شامل شرایط عمومی و شرایط اختصاصی می باشد را مطالعه کرده و با اشراف کامل بر شرایط نسبت به ثبت نام اقدام کند .
در ابتدا شرایط اختصاصی و سپس شرایط عمومی را بررسی می کنیم .
بیشتر بدانید: ثبت نام بدون کنکور رشته ریاضی
شرایط اختصاصی ثبت نام بدون کنکور وزارت بهداشت :
داوطلب باید مدرک دیپلم نظام ۴ ساله یا دیپلم و پیش دانشگاهی یا مدرک نظام جدید ۱۲ ساله را دارا باشد .
داوطلبانی که در حال حاضر دانشجو هستند باید تا تاریخ ۲۰ اسفند ماه سال ۹۷ انصراف قطعی خود از دانشگاه را اعلام کنند .
اگر مدرک دیپلم فرد با گروه آزمایشی که خواهان آن می باشد متغایر باشد در صد تاثیر معدل کتبی در نتایج متفاوت است و این مقدار تفاوت در دفترچه راهنمای بدون کنکور قابل مشاهده است .
از بین چندین دانشگاهی که پذیرش می کنند در نهایت بایستی در یکی از رشته محل هایی که مورد موافقت قرار گرفته است مراحل ثبت نام خود را پیگیری کند .
 حال به شرایط عمومی ثبت نام بدون کنکور وزارت بهداشت می پردازیم:
داوطلب باید به نطام جمهوری اسلامی اعتقاد داشته باشد .
با نظام جمهوری اسلامی ایران عنادی نداشته باشد .
از قوانین جمهوری اسلامی ایران تبعیت کند .
قوانین و مقررات دانشگاه را رعایت کند .
سایت آویژه به عنوان یکی از مطرح ترین مشاوره ثبت نام بدون کنکور وزارت بهداشت این نکته را به شما داوطلب عزیز خاطر نشان می کند که پیش از انجام مراحل ثبت نام مشورت کردن با افراد متخصص امری بسیار یاری کننده می باشد.
برای مشاوره با مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی آویژه با شماره تماس ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ با ما در ارتباط باشید . مشاورین ما همه روزه از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب در کنار شما هستند .
 بیشتر بدانید: ثبت نام بدون کنکور هنر 
رشته های ثبت نام بدون کنکور وزارت بهداشت
هر داوطلب رشته تجربی حتما پیش خود رشته های تحصیلی را مد نظر دارد که در آینده در دانشگاه به تحصیل در آن رشته بپردازد .
سازمان سنجش رشته های تحصیلی بدون کنکور و دانشگاه های آن رشته ها را به تفکیک محل تحصیل در دفترچه مربوطه بر روی سایت رسمی سازمان قرار داده است تا کلیه داوطلبان پیش از ثبت نام اقدام به دریافت آن کرده و به بررسی کامل پرداخته تا مطمین شوند رشته مورد علاقه آن ها و شهری که متناسب با شرایط آن ها می باشد در لیست رشته های بدون کنکور وزارت بهداشت می باشد .
در این دفترچه که با عنوان دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته برای پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی شناخته می شود برای شما در فصل دوم رشته های موجود به تفکیک استان و نام دانشگاه قابل مشاهده است .
البته دقت کنید که تمامی رشته ها جزو وزارت بهداشت نیستند و این را باید یک متخصص متوجه شود اگر برای شما سخت است که بفهمید می توانید با انتخاب رشته خود جزو وزارت بهداشت باشید یا خیر با مشاورین ما در مرکز مشاوره تحصیلی آویژه در تماس باشید .
  وزارت بهداشت به دلیل مزایای حقوقی که دارد داوطلبین زیادی را به سمت خود می کشد . البته ما به شما توصیه می کنیم حتما به علاقه خود از نظر روحی توجه کنید تنها پول در آینده مهم نیست .
ما تعدادی از کد رشته های قابل ثبت نام را برای شما آورده ایم که می توان به رشته های زیر اشاره کرد :
پزشکی
دندان پزشکی
پرستاری
پرتو درمانی
فیزوتراپ
داروسازی
هوشبری
کاردرمانی
مامایی
و….
 مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی آویژه با شماره تماس ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ با ما در ارتباط باشید . مشاورین ما همه روزه از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب در کنار شما هستند .
بیشتر بدانید: ثبت نام بدون کنکور رشته انسانی
زمان ثبت نام بدون کنکور وزارت بهداشت
ثبت ‌نام و انتخاب رشته برای گزینش در رشته‌ های تحصیلی که پذیرش در آنها صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی (معدل کتبی دیپلم) صورت می ‌پذیرد.
منحصراً به صورت اینترنتی از روز دوشنبه مورخ ۲۰/۱۲/۱۳۹۷ آغاز و در روز چهارشنبه مورخ ۰۶/۰۶/۱۳۹۸ پایان می‌ پذیرد .
اگر دقت کنید تنها چند روزی مانده به زمان ثبت نام بدون کنکور وزارت بهداشت مانده است پس حتما عجله کنید .
البته فرصت خوبی است که همین حالا به خودمان بیاییم و فکر کنیم آیا واقعا این رشته ها به درد ما می خورد؟ چرا به دنبال اینگونه رشته ها می روید ؟ آیا پول برای شما همه چیز شده است ؟ سعی کنید منطقی باشید .
در جامعه گروه زیادی هستند که دکتر شده اند و اکنون کار خود را رها کرده اند حال چه به دلیل عدم مراجعه به آن ها و یا به دلیل شخصی که دارند . اگر فکر می کنید پول انگیزه خوبی برای ادامه تحصیل آن هم تحصیلات وزارت بهداشت که کتب سنگینی دارد در اشتباه بزرگی هستید .
مرکز مشاور تحصیلی آویژه به عنوان مرکز تخصصی در امر مشاوره کنکور و هدایت تحصیلی به شما داوطلبان محترم و عزیز توصیه می کند. حتما در صورت علاقه به رشته تجربی این رشته را انتخاب کرده و برای مشاوره در خصوص انواع رشته های این رشته و آینده آن با ما از طریق شماره ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ در تماس و ارتباط باشید .
مرکز مشاوره تحصیلی آویژه برای شما آرزوی موفقیت می کند .
  برای مشاوره در زمینه ثبت نام بدون کنکور وزارت بهداشت
از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت
در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 
حتی ایام تعطیلمنبع: سایت مشاوره تلفنی روانشناسی و تحصیلی آویژه

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳۱ تیر ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۳۱:۳۵ توسط:آویژه موضوع: نظرات (0)

معافیت موقت سربازی چیست ؟

به نقل از مرکز مشاوره آویژه:|
به این مطلب امتیاز دهید
معافیت موقت سربازی به آن دسته از معافیت هایی گفته می شود که دائمی نیستند و بو صورت موقت به مشمولین داده می شود . این معافیت موقت سربازی می تواند در بخش های مختلف معافیت به مشمولین داده شود . به طور مثال برخی مشمولین می توانند به دلیل داشتن بیماری معافیت موقت سربازی خود را در بخش پزشکی بگیرند . از طرف دیگر افراد می توانند از طریق گرفتن کفالت پدر یا مادر از معافیت موقت سربازی استفاده کنند . یا بسیاری از دلایل دیگری که به مشمولین این اجازه را خواهد داد تا بتوانند برای مدت کوتاهی معافیت موقت سربازی داشته باشند و به خدمت سربازی نروند .
برای برخی مشمولین این سوال پیش خواهد آمد که معافیت موقت چیست و به چه کسانی تعلق می گیرد ؟ زمان معافیت موقت سربازی به چه صورتی خواهد بود ؟ مشمولین چه زمانی می توانند برای معافیت موقت سربازی اقدام کنند ؟ مدارک معافیت موقت سربازی کدام اند ؟ بعد از گرفتن معافیت موقت ، مدت زمان اعزام به خدمت سربازی به چه صورت خواهد بود ؟ تمام این سوالات در جای خود مهم و قابل بحث خواهند بود .
بیشتر بخوانید: معافیت موقت پزشکی
انواع معافیت موقت سربازی
مرکز مشاوره نظام وظیفه در نظر دارد تا اطلاعات جامع و کامل درباره ی مشاوره معافیت موقت سربازی را در اختیار مشمولین قرار دهد .همانطور که می دانید افراد ذکور در پایان سن ۱۸ سالگی و شروع سن ۱۹ سالگی مشمول خدمت وظیفه عمومی خواهند شد . حال اگر مشمولین براساس شرایط و ضوابط تعریف شده از شوی سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا بتوانند از انواع معافیت ها استفاده کنند و خدمت سربازی نروند ، می توانند برای گرفتن معافیت خود اقدام کنند . حال اگر بخواهیم به طور کلی درباره ی معافیت ها صحبت کنیم باید بگوییم معافیت ها به دو نوع معافیت دائم و معافیت موقت سربازی تقسیم می شوند .
همانطور که باید بدانید در معافیت دائم ، مشمول به دلیل داشتن مشکلات پزشکی یا گرفتن کفالت مادر یا پدر و یا بسیاری شرایط دیگر می تواند از معافیت دائم استفاده کرده و معافیت سربازی را با توجه به شرایط خود بگیرد . اما در معافیت موقت سربازی مشمول برای مدت کوتاهی از اعزام به خدمت معاف می شود . بعد از اتمام این زمان موقت ، مشمولین موظف هستند برای اعزام به خدمت اقدام کرده و مراحل آن را انجام دهند و برای رفتن به خدمت سربازی آماده شوند .
بیشتر بخوانید: معاف از رزم بیماری های معافیت پزشکی
برای معافیت موقت سربازی با ما تماس بگیرید
واریکوسل و معافیت سربازی
ژنیکوماستی و معافیت سربازی
معافیت سربازی بیماری قلبی
معافیت چاقی
مراحل معافیت پزشکی
معافیت دیسک کمر
دفترچه معافیت پزشکی
شرایط معافیت سربازی تک فرزندی
شرایط معافیت پزشکی سربازی
انواع معافیت سربازی
ساده ترین راه معافیت سربازی
شرایط خرید سربازی
معافیت افسردگی
معافیت واریکوسل
معافیت پزشکی چشم
کوتاهی تاندون آشیل معافیت
معافیت پزشکی ماده ۳۰ بند ۵
بیشتر بخوانید: شرایط معافیت پزشکی خدمت سربازی
معافیت موقت پزشکی
معافیت موقت پزشکی به آن دسته از معافیت هایی اطلاق می شود که مشمولین به خاطر رویارویی با بیماری در دوره ای کوتاه مدت بین ۳ تا ۶ ماه از رفتن به خدمت وظیفه عمومی معاف می شوند . همان طور که می دانید سطح سلامت جسمی و روحی مشمولین برای رودر رو شدن با دوران سربازی بسیار مهم است . به همین دلیل قبل از اعزام به خدمت ، مشمولین باید توسط پزشکان معتمد سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا معاینه شوند و سطح سلامت آن ها بررسی گردد . بنابراین در صورت سلامت کامل ، مشمولین در ردیف سربازان سالم قرار گرفته و خود را برای مراحل اعزام به خدمت آماده می کنند . این افراد باید به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی یا همان پلیس + ۱۰ مراجعه کرده و مراحل اعزام را طی کنند .
اما برخی دیگر به دلیل بیماری های گوناگون ممکن است معافیت دائم بگیرند یا از خدمات رزمی معاف شوند . یک گروهی از سربازان که از مشکلات و بیماری کوتاه مدت خاصی رنج می برند . باید برای بررسی بیشتر بیماری از سوی نظام وظیفه عمومی ناجا به بیمارستان های تخصصی زیر نظر خود سازمان فرستاده می شوند تا بیماری آن ها به طور جدی بررسی شده تا بتوانند از معافیت موقت پزشکی استفاده کنند و به طور موقت معاف شوند . این افراد به دلیل داشتن بیماری به طور موقتی قادر نخواهند بود خدمت سربازی خود را انجام دهند بنابراین با نطر نهایی کمیسیون پزشکی سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا این افراد معافیت موقت پزشکی می گیرند .
این نکته را نیز توجه داشته باشید که به از اتمام این معافیت موقت مشمولین یک ماه فرصت دارند تا برای اعززام به خدمت وظیفه عمومی تعیین تکلیف شوند . در بعضی موارد اگر بیماری مشمول بهبود نیابد ممکن است این افراد معافیت دائم دریافت کنند . اما در برخی موارد دیگر با نظر کمیسیون پزشکی سازمان وظیفه عمومی ناجا زمان معافیت موقت پزشکی آنان تمدید خواهد شد .
بیشتر بخوانید: انواع معافیت سربازی و شرایط استفاده از آن
معافیت موقت کفالت
معافیت موقت کفالت نیز از جمله معافیت هایی است که مشمولین می توانند از آن استفاده کرده و معافیت موقت کفالت بگیرند . به طور مثال اگر فرزند ذکور بالای ۱۸ سال یک خانواده در صورت طلاق و جدایی پدر و مادر یا فوت پدر تنها فرزند ذکور شناخته شده باشد . می تواند کفالت مادر را گرفته و از معافیت موقت کفالت استفاده کند . اما این جا این سوال مطرح خواهد شد که آیا با ازدواج مجدد مادر هم فرزند می تواند از معافیت کفالت استفاده کند ؟
در این جا باید بگوییم طبق قوانین سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا مدت کفالت مادر از تاریخ طلاق یا فوت پدر مشمول محاسبه می شود . یعنی بعد از طلاق یا فوت ، فرزند ذکور بالای ۱۸ سال به مدت ۳۰ ماه بعد از ثبت طلاق یا فوت می تواند از معافیت موقت کفالت استفاده کند . اگر در این مدت مادر ازدواج مجدد کند ، معافیت موقت کفالت باطل خواهد شد و مشمول باید مراحل اعزام به خدمت را انجام داده و به خدمت سربازی برود . حال در صورتی که مادر مشمول بعد از گذشت ۳۰ ماه از طلاق یا فوت هنوز ازدواج نکرده باشد . معافیت موقت کفالت فرزند ذکور بالای ۱۸ سال او تبدیل به معافیت دائم خواهد شد .
بیشتر بخوانید: شرایط معافیت پزشکی خدمت سربازی
برای اطلاع از مراحل معافیت سربازی با آویژه تماس بگیرید
معافیت پزشکی حین تحصیل
معافیت پزشکی سربازی
معافیت پزشکی اعصاب و روان
آیین نامه جدید معافیت پزشکی
کمیسیون پزشکی نظام وظیفه
هرنی دیسکال
بیماری دیسک کمر
انواع دیسک کمر
تورم دیسک کمر
فتق دیسک گردن
پروتروژن دیسک
معافیت پزشکی مغز و اعصاب
شرایط معافیت پزشکی سربازی
معافیت کفالت
هم چنین بر اساس ماده ۲ قانون کفالت سازمان نظام وظیفه ی عمومی ناجا آن دسته از مشمولینی که با افراد معلول جسمی و حرکتی ازدواج می کنند نیز می توانند از معافیت موقت کفالت استفاده کحنند . مدت زمان این معافیت موقت کفالت برای این افراد ۵ سال متوالی می باشد . چنانچه بهد از گذشت ۵ سال ازدواج آن ها استمرار داشته باشد معافیت موقت کفالت آن ها تبدیل به معافیت دائم خواهد شد .
آن دسته از افرادی که پدر آن ها بر اساس حکم قضایی به حبس بیش از ۱۰ سال مجکوم شده باشند نیز می توانند به مدت ۵ سال از معافیت موقت کفالت استفاده کنند .
بیشتر بخوانید: مزایا و معایب معاف از رزم خدمت سربازی چیست ؟
معافیت موقت تحصیلی
معافیت موقت تحصیلی نیز یکی دیگر از انواع معافیت های موقت می باشد که مشمولین می توانند از آن استفاده کرده و به تحصیل خود ادامه دهند . معافیت موقت تحصیلی بر اساس ماده ۳۱ قانون محصلین سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا به این صورت خواهد بود که تمامی دانش آموزان و دانشجویان محصل در مراکز آموزش عالی مورد تایید وزارت علوم که در حین تحصیل به سن مشمولیت می رسند می توانند تا زمانی که مشغول به تحصیل هستند از معافیت موقت تحصیلی استفاده کنند .
مدت سنوات مجاز برای افرادی که در مقاطع مختلف در حال تحصیل می باشند متفاوت است . در اینجا به طور کامل مدت زمان سنوات مجاز برای تمامی مقاطع را توضیح خواهیم داد .
مقطع کاردانی : ۲ سال و نیم .
مقطع کارشناسی ناپیوسته : ۳ سال .
مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته : ۳ سال .
مقطع کارشناسی پیوسته : ۵ سال .
مقطع کارشناسی ارشد پیوسته : ۶ سال .
مقطع دکتری پزشکی پیوسته : ۸ سال .
مقطع دکتری تخصصی : ۶ سال .
بیشتر بخوانید: معافیت سربازی با پای پرانتزی
معافیت موقت حین خدمت
معافیت موقت حین خدمت به آن دسته از معافیت هایی اطلاق می شود که افراد در حین خدمت مجبور می شوند از آن استفاده کنند . به طور مثال آن دسته از مشمولینی که قبل از اعزام به خدمت دارای بیماری ساده یا عارضه ی کمی هستند . اما این عارضه یا بیماری در حین خدمت جدی شده و موجب سخت شدن شرایط برای مشمول می شود . یا اینکه برخی افراد در حین خدمت وظیفه عمومی دچار مشکل یا عارضه ای می شوند که با تشخیص پزشک معتمد سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا و بیمارستان های زیر نظر این سازمان ، این سربازان از ادامه ی خدمت سربازی مرخص می شوند . بر اساس قوانین سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا این مشمولین از معافیت موقت حین خدمت استفاده کرده و تا بهبودی کامل در مرخصی خواهند ماند .
 برای مشاوره در زمینه معافیت موقت سربازی چیست ؟
از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت
در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 
حتی ایام تعطیلمنبع: سایت مشاوره تلفنی روانشناسی و تحصیلی آویژه

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳۰ تیر ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۳۱:۴۲ توسط:آویژه موضوع: نظرات (0)

ثبت نام دانشگاه های علمی کاربردی تهران

به نقل از مرکز مشاوره آویژه:|
به این مطلب امتیاز دهید
دانشگاه های علمی کاربردی تهران تعداد زیادی از واحد های دانشگاهی زیر مجموعه دانشگاه جامع علمی کاربردی را تشکیل می دهند . دانشگاه های علمی کاربردی تهران در دو مقطع کاردانی و کارشناسی دانشجو می پذیرند . مجموعه دانشگاه های علمی کاربردی تهران هر ساله در دو نوبت مهر ماه و بهمن ماه در رشته های مختلف دانشجو می پذیرند . متقاضیان دارای مدرک دیپلم ( نظام قدیم یا جدید ) می توانند در یکی از نو بت های مهر یا بهمن برای مقطع کاردانی در دانشگاه های علمی کاربردی تهران ثبت نام به عمل آورند . همچنین متقاضیان دارای مدرک کاردانی نیز می توانند در رشته مورد علاقه خود در مقطع کارشناسی در این دانشگاه ها برای ورودی مهر و یا بهمن اقدام کنند .
بیشتر بخوانید: مراحل ثبت نام دانشگاه جامع علمی کاربردی
واحد های پر پذیرش دانشگاه علمی کاربردی در استان تهران
مجموعه واحد های دانشگاه علمی کاربردی در استان تهران بسیار زیاد می باشند که مفصل در مورد آنها بحث خواهد شد . در میان واحد های مختلف دانشگاه علمی کاربردی در تهران می توان به دو واحد دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان تهران شرق ، و دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان تهران شرق به عنوان بزرگترین و پر پذیرش ترین واحد ها در میان دانشگاه های علمی کاربردی تهران اشاره کرد . این واحد ها در تمامی رشته های کاردانی و رشته های کارشناسی چهار زمینه اصلی کشاورزی ، خدمات ، صنعت ، و فرهنگ و هنر هر ساله در دو مرحله دانشجو می پذیرند . جهت اطلاع از لیست رشته های علمی کاربردی این دو واحد آموزشی می توانید به دفترچه علمی کاربردی بهمن و مهر مراجعه کنید . متقاضیان می توانند دفترچه ثبت نام علمی کاربردی را از طریق سایت سازمان سنجش بگیرند .
بیشتر بخوانید: ثبت نام کاردانی به کارشناسی علمی کاربردی بدون کنکور
لیست دانشگاه های علمی کاربردی تهران
لیست دانشگاه های علمی کاربردی تهران بصورت کامل درون دفترچه ثبت نام علمی کاربردی شرح داده شده است . در بین لیست دانشگاه های علمی کاربردی تهران تعداد تقریبی ۲۱۰-۲۲۰ مورد به چشم می خورد . در لیست دانشگاه های علمی کاربردی تهران دانشگاه هایی وجود دارند که از لحاظ تولید علم پیش رو می باشند . تاسیس واحد اصلی و مرکزی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان تهران به سال ۱۳۷۱ باز می گردد و هم اکنون تعداد اساتید و محققان تمامی مراکز آموزشی این مجموعه بالغ بر پنجاه هزار نفر می باشد . تعدادی از واحد های آموزشی مربوط دانشگاه جامع علمی کاربردی تهران را در ادامه می توانید مشاهده کنید ، اما توجه داشته باشید که این لیست تنها تعدادی از واحد های آموزشی را نشان می دهد نه تمام آنها را ، زیرا لیست واحد های آموزشی زیر مجموعه بسیار زیاد می باشد .
برای ثبت نام در دانشگاه های علمی کاربردی تهران با آویژه تماس بگیرید
زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ۹۷-۹۸
دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ۹۸
ثبت نام کنکور سراسری
دانشگاه علمی کاربردی تهران
لیست رشته های علمی کاربردی
ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بهمن ۹۸
دفترچه علمی کاربردی ۹۸
دفترچه دانشگاه علمی کاربردی
دانلود دفترچه علمی کاربردی
ثبت نام کنکور سراسری ۹۸
سازمان سنجش سراسری
ثبت نام آزمون سراسری سال ۱۳۹۸
سازمان سنجش کارشناسی ارشد
ثبت نام کنکور ۹۸
خرید سریال ثبت نام کنکور ۹۸
بیشتر بخوانید: پیگیری ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور
لیست برخی از واحد های دانشگاه علمی کاربردی تهران
مرکز آموزش علمی کاربردی :
جهاد دانشگاهی تهران ۴
علوم و فنون فارابی
جهاد کشاورزی شهید زمانپور
شرکت مرکز آموزش و تحقیقات صنعتی ایران
موسسه توسعه آموزشی پژوهشی سینا – تهران
شرکت استیل آذین
شرکت بهداشتی دکتر عبیدی
فرهنگ و هنر واحد ۴ ، ۵ ، ۷ ، ۱۰ ، ۱۱ ، ۱۲ ، ۱۳ ، ۱۴ ، ۲۰ ، ۲۳ ، ۲۵ ، ۳۱ ، ۳۵ ، ۴۱ ، ۴۴ ، ۴۸ و ۵۵ تهران
خبرگزاری فارس
شرکت بهره‌برداری راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو)
شرکت خدمات بهداشتی و درمانی خاتم‌الانبیاء
شهید صیاد شیرازی
موسسه پژوهش و تبیین گفتمان انقلاب اسلامی
ساختمان و شهرسازی تهران
دانشکده شهید مطهری
شهید چمران فاوا
امام خمینی (ره)
اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی ایران
فرماندهی انتظامی تهران بزرگ(فاتب)
سازمان تبلیغات اسلامی تهران
دادگستری کل استان تهران
پست و مخابرات
سازمان صنایع هوایی
گروه صنعتی ایران خودرو
بیشتر بخوانید: شرایط ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی
لیست دانشگاه های علمی کاربردی تهران بدون کنکور
لیست دانشگاه های علمی کاربردی تهران بدون کنکور شامل تمامی واحد های آموزش علمی کاربردی در استان تهران می شود . جهت اطلاع از لیست دانشگاه های علمی کاربردی تهران بدون کنکور می توانید به سامانه آموزش علمی کاربردی استان تهران مراجعه کنید و لیست کاملی از واحد های آموزشی علمی کاربردی که شامل ۲۱۴ مورد می باشد را مشاهده کنید . همچنین در این لیست آدرس تمام واحد های آموزشی علمی کاربردی به همراه شماره تماس مربوط به هر واحد وجود دارد . این واحد ها تنها دو مقطع کاردانی و کارشناسی را بدون آزمون ورودی یا همان کنکور پوشش می دهند و ارشد بدون کنکور علمی کاربردی عملا برای دانشگاه علمی کاربردی وجود ندارد .
بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی ۹۸
رشته های دانشگاه های علمی کاربردی استان تهران
تعداد واحد های آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی در استان تهران بسیار زیاد بوده و تمامی رشته های آموزشی را در مقطع کاردانی و کارشناسی را بدون کنکور پوشش می دهند و متقاضیان دارای مدرک کاردانی می توانند از طریق کاردانی به کارشناسی بدون کنکور می توانند ثبت نام کاردانی به کارشناسی را انجام دهند . اما در خصوص لیست رشته های پیراپزشکی علمی کاربردی باید ذکر کرد که تنها به چند رشته محدود در هر مقطع ختم می شوند و همگی بدون کنکور می باشند ، و رشته های اصلی مانند تجهیزات پزشکی ، علوم آزمایشگاهی و دامی ، کارشناسی حرفه ای بهداشت ، اتاق عمل ، علوم تغذیه ، شنوایی سنجی ، بهداشت محیط ، مامایی ، بینایی سنجی ، هوشبری ، پرستاری ، فیزیوتراپی و داروسازی جز رشته های پیراپزشکی بدون کنکور دانشگاه های علمی کاربردی نمی باشند .
بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی برای بدون کنکور علمی کاربردی
مهلت ثبت نام دانشگاه های علمی کاربردی تهران بدون کنکور ورودی بهمن ماه
مهلت ثبت نام دانشگاه های علمی کاربردی تهران بدون کنکور ورودی بهمن ماه محدود می باشد و داوطلبان نهایت دقت را در ثبت نام به خرج دهند . مهلت ثبت نام دانشگاه های علمی کاربردی تهران بدون کنکور ورودی بهمن ماه در نیمه دوم دی ماه آغاز می شود مهلت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی برای ورودی بهمن تقریبا حدود یک هفته یا ده روز به طول می باشد . در زمان مهلت انتخاب رشته متقاضیان ورود به کاردانی و کارشناسی می توانند تعداد ۳۰ عدد از کد رشته ها را انتخاب کنند و بعداز قبولی در یکی از آنها می توانند انتخاب واحد هر ترم خود را از طریق سامانه هم آوا علمی کاربردی انجام دهند .
بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی انتخاب رشته بدون کنکور علمی کاربردی
نکات تکمیلی برای ورودی بهمن
چندی بعداز اینکه مهلت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی برای ورودی بهمن به اتمام برسد ، سایت سازمان سنجش اطلاعیه ای تحت عنوان تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی می دهد که نشان می دهد چه تعداد ظرفیت در کدام رشته ها و کدام دانشگاه ها باقی مانده و مهلتی برای آن مشخص می شود که در آن بازه زمانی متقاضیان جا مانده می توانند ثبت نام کنند .
جهت اطلاع از جزئیات ثبت نام در دانشگاه های علمی کاربردی تهران با ما تماس بگیرید
آزمون سنجش
نتایج کنکور سراسری ۹۸
آدرس دانشگاه علمی کاربردی تهران
رشته های دانشگاه علمی کاربردی تهران
پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان تهران 
ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی تهران
آدرس ساختمان مرکزی دانشگاه جامع علمی کاربردی تهران
دانشگاه علمی کاربردی هم آوا
سامانه هم آوا دانشگاه علمی کاربردی
لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی کرج
رشته حقوق علمی کاربردی
ثبت نام علمی کاربردی
دانشگاه علمی کاربردی کیش
ثبت نام دانشگاه پیام نور
بیشتر بخوانید: انتخاب رشته بدون کنکور علمی کاربردی
زمان ثبت نام دانشگاه های علمی کاربردی تهران بدون کنکور ورودی مهر ماه
زمان ثبت نام دانشگاه های علمی کاربردی تهران بدون کنکور ورودی مهر ماه از اواخر مرداد ماه آغاز می شود . زمان ثبت نام دانشگاه های علمی کاربردی تهران بدون کنکور ورودی مهر ماه پیش از شروع ، توسط سایت سازمان سنجش اطلاع رسانی می شود . معمولا پس از اتمام زمان ثبت نام علمی کاربردی مهلت ثبت نام چند روزی تمدید می شود که این آخرین فرصتی است که متقاضیان می توانند برای ثبت نام اقدام کنند . با توجه به این موضوع که فرصت ثبت نام محدود است و تنها دو بار در سال می باشد ، لذا متقاضیان باید نهایت دقت را در زمان ثبت نام داشته باشند و حتی قبل از شروع آن آن اطلاعات کافی کسب کنند .
بیشتر بخوانید: رشته عکاسی دانشگاه علمی کاربردی
مشاوره تحصیلی
با توجه به محدودیت زمانی ثبت نام دانشگاه در هر دو ورودی مهر و بهمن ماه ، داوطلبان تحصیل در دانشگاه علمی کاربردی می توانند با مرکز مشاوره تحصیلی آویژه در تماس باشند و در خصوص ثبت نام در واحد های دانشگاه علمی کاربردی و شرایط پیرامون این امر مانند شرایط پذیرش ، رشته های مختلف کاردانی و کارشناسی ، زمان ثبت نام ، مدارک مورد نیاز و تکمیل ظرفیت برای هر دو مرحله مهر و بهمن اطلاعات کافی بدست آورند . مرکز مشاوره تحصیلی آویژه با سابقه و تجربه چندین ساله و بکارگیری مشاوران کار بلد می تواند مشاوره تحصیلی کاربردی برای داوطلبان ارائه دهد .
 برای مشاوره در زمینه ثبت نام دانشگاه های علمی کاربردی تهران
از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت
در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 
حتی ایام تعطیلمنبع: سایت مشاوره تلفنی روانشناسی و تحصیلی آویژه

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۰ تیر ۱۳۹۸ساعت: ۰۸:۳۱:۴۶ توسط:آویژه موضوع: نظرات (0)