مرکز مشاوره تلفنی مرکز مشاوره تلفنی .

مرکز مشاوره تلفنی

ثبت نام و لیست رشته های بدون کنکور علمی کاربردی شرکت یکدانه شرق

به نقل از مرکز مشاوره آویژه:|
دانشگاه علمی کاربردی شرکت یکدانه شرق یکی از دانشگاه های زیر مجموعه دانشگاه جامع علمی کاربردی است که در راستای نظام آموزش مهارت و فناوری وابسته به وزارت علوم، هر سال در دوره های مهر و بهمن و در دو مقطع کاردانی و کاردانی به کارشناسی از طریق ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی دانشجو می پذیرد. هدف این دانشگاه فراهم نمودن موجبات مشارکت ارگانها، سازمانها و دستگاههای متقاضی اجرایی دولتی و غیردولتی در امر تربیت نیروی انسانی کارآفرین، ماهر و متخصص مورد نیاز کشور است. بنابراین افرادی که میخواهند مهارتهای عملی و کاربردی را در زمان کم در یکی از رشته های دانشگاه علمی کاربردی موجود در دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی فراگرفته و با آگاهی از شرایط ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی از این مهارت در کسب و کار مورد علاقه خود استفاده کنند، میتوانند بدون کنکور در دانشگاه علمی کاربردی شرکت یکدانه شرق ثبت نام کنند.
دانشگاه علمی کاربردی شرکت یکدانه شرق
دانشگاه علمی کاربردی شرکت یکدانه شرق توسط شرکت یکدانه شرق زیر مجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت به درخواست دانشگاه جامع علمی کاربردی در استان خراسان رضوی تاسیس شده و در در قوچان – بلوار طالقانی – طالقانی ۳ – هشت متری گلستان – پلاک ۴ وافع است.
نظام آموزش مهارت و فناوری دانشگاه علمی کاربردی شرکت یکدانه شرق شامل آموزشهایی است که با هدف ارتقا و انتقال دانش کار و فناوری، به هنگام کردن مهارتهای شغلی و افزایش مستمر و فزاینده بهره وری در تمامی سطوح تحصیلی مهارت و فناوری به صورت آموزشهای رسمی و آموزشهای تکمیلی بین سطوح تحصیلی طراحی و اجرا میشود و با استفاده از فناوریهای آموزشی روز و ظرفیتهای آموزشی محیط کار، افراد را براساس استانداردها و صلاحیتهای شغلی و با تاکید بر اخلاق حرفه ای برای احراز شغل، حرفه و کسب و کار تا سطح مطلوب تربیت می نماید. قبل از ثبت نام و انتخاب رشته دانشگاه علمی کاربردی به داوطلبان توصیه میشود دفترچه ثبت نام علمی کاربردی را با دقت مطالعه نمایند.
همچنین فارغ التحصیلان دانشگاه علمی کاربردی میتوانند به اشتغال در همان سازمان یا شرکت مربوط به مرکز جامع علمی کاربردی امیدوار باشند.
بیشتر بخوانید: ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی
ثبت نام بدون کنکور کاردانی و کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی شرکت یکدانه شرق
دانشگاه علمی کاربردی شرکت یکدانه شرق به تمام کسانی که تمایل به یادگیری سریع و کسب تجربه، برای ورود به بازار کار و فعالیت اقتصادی را دارند، توصیه میشود. این دانشگاه شرایط لازم برای بالا بردن سطح دانش و تجربه را به صورت یکجا فراهم کرده و مدارک کاردانی و کارشناسی آن مورد تائید وزارت علوم میباشد. از این رو در صورتی که تمایل به تحصیلی در یکی از رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی شرکت یکدانه شرق را دارید میتوانید با مطالعه ادامه متن علاوه بر اطلاع از لیست رشته های بدون کنکور علمی کاربردی شرکت یکدانه شرق ، اطلاعات جامه ای را کسب نمایید و یا در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی از مشاوره ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی مرکز مشاوره آویژه بهرمند شوید.
بیشتر بخوانید: ثبت نام بدون کنکور کاردانی و کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی فنی و حرفه ای گناباد
لیست رشته ها و انتخاب رشته بدون کنکور علمی کاربردی شرکت یکدانه شرق
هر داوطلب ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی براساس میزان علاقمندی به رشته های تحصیلی منحصرا میتواند در یکی از چهار گروه آموزشی اصلی شامل: صنعت، کشاورزی، مدیریت و خدمات اجتماعی و فرهنگ و هنر برابر ضوابط شرکت نماید.
توجه داشته باشید که ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی شرکت یکدانه شرق به صورت همزمان انجام میشود، بنابراین انجام این کار حساسیت بالایی که در پاسخ به این نیاز ما مرکز مشاوره تحصیلی آویژه امکان مشاوره تلفنی ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی را فراهم کرده ایم.
افرادی که در مرحله اول ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی شرکت یکدانه شرق پذیرفته شوند برای پیگیری ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور باید قبل از ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی اطلاعات خود را در سایت هم اوا وارد کنند. داوطلبان لازم است تمام مدارک اولیه شامل تصویر صفحات شناسنامه، تصویر پشت و روی کارت ملی، تصویر کارت پایان خدمت و یا معافیت برای آقایان و تصویر مدرک دیپلم خود را اسکن کرده و در سایت هم آوا آپلود نمایند.
بعد از تکمیل نمودن اطلاعات اولیه در سایت هم آوا نسبت به ثبت نام اینترنتی خود اقدام نمایند. برای انتخاب رشته بدون کنکور علمی کاربردی شرکت یکدانه شرق میبایست از گروه و کد زیرگروه آموزشی، رشته های تحصیلی و دیپلم های مرتبط دارای اولویت پذیرش، ظرفیت پذیرش اعم از آزاد و شاغل، و نیز جنسیت پذیرش ( مندرج در دفترچه ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی ) اطلاع داشته باشید. برای اطلاع از دوره ها و مقاطع پذیرش، تعریف شاغل و شرایط اختصاصی، کد اشتغال و امکانات رفاهی، لیست رشته ها و کد اشتغال علمی کاربردی شرکت یکدانه شرق با ما همراه باشید.
بیشتر بخوانید: رشته های غیر حضوری دانشگاه علمی کاربردی
لیست رشته های کاردانی دانشگاه علمی کاربردی شرکت یکدانه شرق ورودی مهر ماه
کاردانی فنی فناوری اطلاعات – اینترنت و شبکه های گسترده
کاردانی فنی شیمی آزمایشگاهی – غذایی
کاردانی فنی ایمنی کار و حفاظت فنی
کاردانی حرفه ای مدیریت کسب و کار
کاردانی حرفه ای حسابداری – حسابداری مالی
بیشتر بخوانید: لیست رشته های کاردانی دانشگاه علمی کاربردی شرکت شهرک های صنعتی خراسان رضوی ورودی مهر ماه
لیست رشته های کاردانی دانشگاه علمی کاربردی شرکت یکدانه شرق ورودی بهمن ماه
کاردانی فنی صنایع غذایی – فراوری خشکبار
کاردانی فنی ایمنی کار و حفاظت فنی
کاردانی حرفه ای مدیریت کسب و کار
کاردانی حرفه ای حسابداری – حسابداری صنعتی
بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی تهران
لیست رشته های کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی شرکت یکدانه شرق ورودی مهر ماه
مهندسی فناوری صنایع غذایی – شیر و فراورده های لبنی
مهندسی فناوری الکترونیک صنعتی
مهندسی فناوری اطلاعات – فناوری اطلاعات
کارشناسی حرفه ای مدیریت تبلیغات تجاری
کارشناسی حرفه ای حسابداری – حسابداری خدمات و تولیدات صنعتی
کارشناسی حرفه ای ایمنی، سلامت و محیط زیست صنایع (HSE)
بیشتر بخوانید: لیست رشته های کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی شرکت چشمه نوشان خراسان (عالیس) ورودی مهر ماه
لیست رشته های کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی شرکت یکدانه شرق ورودی بهمن ماه
کارشناسی حرفه ای مدیریت کسب و کار
کارشناسی حرفه ای مدیریت تبلیغات تجاری
کارشناسی حرفه ای حسابداری – حسابداری خدمات و تولیدات صنعتی
کارشناسی حرفه ای ایمنی، سلامت و محیط زیست صنایع (HSE)
بیشتر بخوانید: رشته آشپزی دانشگاه علمی کاربردی
کد اشتغال و تعریف شاغل در دانشگاه جامع علمی کاربردی شرکت یکدانه شرق
انتخاب رشته و پذیرش بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی شرکت یکدانه شرق به دو صورت سهمیه آزاد و سهمیه مشاغل انجام میشود. داوطلبان شاغل در مراکز دولتی و غیر دولتی به صورت سهمیه مشاغل پذیرش شده و برای هر مرکز یک کد اشتغال تعریف میشود که اطلاعات آن در دفترچه ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی وجود دارد. در مرکز جامع علمی کاربردی شرکت یکدانه شرق شاغل به فردی اطلاق میگردد که در وزارت راه و شهرسازی و یا زیرمجموعه های تابعه آن در حرفه منطبق با رشته انتخابی مشغول به کار باشد. کد اشتغال دانشگاه علمی کاربردی شرکت یکدانه شرق نیز ۱۷۶ است.
بیشتر بخوانید: کد اشتغال و تعریف شاغل در دانشگاه جامع علمی کاربردی فنون و خدمات هوایی مشهد
شماره تلفن تماس و آدرس مرکز جامع علمی کاربردی شرکت یکدانه شرق
دانشگاه علمی کاربری شرکت یکدانه شرق در استان خراسان رضوی و در قوچان – بلوار طالقانی – طالقانی ۳ – هشت متری گلستان – پلاک ۴ واقع است. همچنین شماره تماس این دانشگاه ۰۵۱-۴۲۲۲۳۱۶۳ میباشد.
بیشتر بخوانید: مراحل ثبت نام دانشگاه جامع علمی کاربردی
شرایط اختصاصی و امکانات رفاهی علمی کاربردی شرکت یکدانه شرق
شرایط اختصاصی: ۱- شهریه به صورت اقساطی قابل پرداخت خواهد بود. ۲- کلاسها در نوبت عصر برگزار خواهد شد. ۳- وام دانشجویی بلندمدت ارایه میگردد.
وسیله ایاب و ذهاب : ندارد
سلف سرویس : ندارد
خوابگاه : ندارد
بیشتر بخوانید: شرایط اختصاصی و امکانات رفاهی علمی کاربردی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان خراسان رضوی
زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی شرکت یکدانه شرق
پذیرش بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی شرکت یکدانه شرق هر سال در اواخر مرداد و اوایل شهریور ماه برای ترم مهر ماه و اواخر آذر و اوایل دی ماه برای ترم بهمن ماه، از طریق سایت سنجش به وسیله انتخاب رشته صرفا بر اساس سوابق تحصیلی (Educational records) دانشجو صورت می گیرد. داوطلبان پس از پذیرش در این دانشگاه می توانند با در دست داشتن مدارک لازم برای ثبت نام بدون کنکور به دانشگاه علمی کاربردی شرکت یکدانه شرق مراجعه نمایند.
بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی تهران
شرایط عمومی و اختصاصی دفترچه ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی
اعتقاد به اسلام و یا یکی از ادیان تصریح شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.
نداشتن عناد ( نه اعتراض ) نسبت به نظام جمهوری اسلامی ایران. تبصره: در صورتی که داوطلب قبلا با نظام جمهوری اسلامی عناد داشته، باید تغییر نظر او احراز شود.
عدم سابقه عضویت در ساواک و فراماسونری و اعقاب آن بر اساس استعلام های انجام شده.
نداشتن فساد اخلاقی
شهرت نداشتن به ارتکاب اعمال خلاف شئون شغلی و تحصیلی در طول تحصیل یا زمان اشتغال (در صورت اشتغال قبلی)
داشتن توانایی جسمی متناسب با رشته تحصیلی و عدم اعتیاد به مواد مخدر.
داشتن دیپلم سه ساله نظام جدید (فنی و حرفه ای، کار دانش و نظری) و یا دیپلم نظام قدیم آموزش متوسطه (چهارساله یا شش ساله نظری و فنی و حرفه ای)
داشتن سایر شرایط ثبت نام به صورت اختصاصی اعلام شده توسط هر یک از مراکز آموزشی تحت نظارت دانشگاه جامع علمی کاربردی مندرج در دفترچه ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی.
داشتن شرایط مربوط به وظیفه عمومی برای داوطلبان مرد، مندرج در دفترچه ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی.
بیشتر بخوانید: ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی
برای تماس با مرکز مشاوره تحصیلی آویژه جهت مشاوره تلفنی ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی میتوانید از طریـق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد یا صفر با شماره تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ از سایر استانها تماس حاصل فرمایید.
مدارک لازم برای ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی (university of applied science and technology iran)
کلیه داوطلبان ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی باید اصل مدارک زیر را نزد خود نگاه داشته و پس از قبولی در زمان ثبت نام به شرکت یکدانه شرق ارایه نمایند.
فرم تکمیل شده استفاده از سهمیه مشاغل برای داوطلبانی که شاغل بوده و از سهمیه مشاغل در رشته متناسب استفاده مینمایند.
آخرین فیش حقوقی برای متقاضیان استفاده از سهمیه مشاغل.
گواهینامه پایان تحصیلات متوسطه و یا مدرک معتبر دیپلم.
گواهی معدل دار برای افرادی که گواهینامه پایان تحصیلات دوره متوسطه آنها فاقد معدل میباشد.
فرم تایید معدل برای فارغ التحصیلانی که تاکنون گواهینامه پایان تحصیلات برای آنان صادر نشده است.
خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره تحصیلی آویژه
برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه فرمایید
در این راستا مرکز مشاوره تحصیلی آویژه خدمات متنوعی را در زمینه ثبت نام رشته آرایشگری بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .
 برای مشاوره در زمینه ثبت نام و لیست رشته های بدون کنکور علمی کاربردی شرکت یکدانه شرق
از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت
در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 
حتی ایام تعطیلمنبع: سایت مشاوره تلفنی روانشناسی و تحصیلی آویژهمشاوره تحصیلی و نظام وظیفه تلفنی

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۶ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۰۴:۰۶:۲۵ توسط:آویژه موضوع: نظرات (0)

ثبت نام و لیست رشته های بدون کنکور علمی کاربردی گروه کارخانجات پارت لاستیک

به نقل از مرکز مشاوره آویژه:|
دانشگاه علمی کاربردی گروه کارخانجات پارت لاستیک یکی از دانشگاه های زیر مجموعه دانشگاه جامع علمی کاربردی است که در راستای نظام آموزش مهارت و فناوری وابسته به وزارت علوم، هر سال در دوره های مهر و بهمن و در دو مقطع کاردانی و کاردانی به کارشناسی از طریق ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی دانشجو می پذیرد. هدف این دانشگاه فراهم نمودن موجبات مشارکت ارگانها، سازمانها و دستگاههای متقاضی اجرایی دولتی و غیردولتی در امر تربیت نیروی انسانی کارآفرین، ماهر و متخصص مورد نیاز کشور است. بنابراین افرادی که میخواهند مهارتهای عملی و کاربردی را در زمان کم فراگرفته و از این مهارت در کسب و کار مورد علاقه خود استفاده کنند، میتوانند بدون کنکور در دانشگاه علمی کاربردی گروه کارخانجات پارت لاستیک ثبت نام کنند.
دانشگاه علمی کاربردی گروه کارخانجات پارت لاستیک
دانشگاه علمی کاربردی گروه کارخانجات پارت لاستیک توسط گروه کارخانجات پارت لاستیک زیر مجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت به درخواست دانشگاه جامع علمی کاربردی در استان خراسان رضوی تاسیس شده و در در مشهد – بلوار ساجدی-بین ساجدی ۲ و ۴ – پلاک ۷۱ واقع است.
نظام آموزش مهارت و فناوری دانشگاه علمی کاربردی گروه کارخانجات پارت لاستیک شامل آموزشهایی است که با هدف ارتقا و انتقال دانش کار و فناوری، به هنگام کردن مهارتهای شغلی و افزایش مستمر و فزاینده بهره وری در تمامی سطوح تحصیلی مهارت و فناوری به صورت آموزشهای رسمی و آموزشهای تکمیلی بین سطوح تحصیلی طراحی و اجرا میشود و با استفاده از فناوریهای آموزشی روز و ظرفیتهای آموزشی محیط کار، افراد را براساس استانداردها و صلاحیتهای شغلی و با تاکید بر اخلاق حرفه ای برای احراز شغل، حرفه و کسب و کار تا سطح مطلوب تربیت می نماید. قبل از ثبت نام و انتخاب رشته دانشگاه علمی کاربردی به داوطلبان توصیه میشود دفترچه ثبت نام علمی کاربردی را با دقت مطالعه نمایند.
همچنین فارغ التحصیلان دانشگاه علمی کاربردی میتوانند به اشتغال در همان سازمان یا شرکت مربوط به مرکز جامع علمی کاربردی امیدوار باشند.
بیشتر بخوانید: ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی
ثبت نام بدون کنکور کاردانی و کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی گروه کارخانجات پارت لاستیک
دانشگاه علمی کاربردی گروه کارخانجات پارت لاستیک به تمام کسانی که تمایل به یادگیری سریع و کسب تجربه، برای ورود به بازار کار و فعالیت اقتصادی را دارند، توصیه میشود. این دانشگاه شرایط لازم برای بالا بردن سطح دانش و تجربه را به صورت یکجا فراهم کرده و مدارک کاردانی و کارشناسی آن مورد تائید وزارت علوم میباشد. از این رو در صورتی که تمایل به تحصیلی در یکی از رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی گروه کارخانجات پارت لاستیک را دارید میتوانید با مطالعه ادامه متن علاوه بر اطلاع از لیست رشته های بدون کنکور علمی کاربردی گروه کارخانجات پارت لاستیک ، اطلاعات جامه ای را کسب نمایید و یا در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی از مشاوره ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی مرکز مشاوره آویژه بهرمند شوید.
بیشتر بخوانید: ثبت نام بدون کنکور کاردانی و کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی فنی و حرفه ای مشهد
لیست رشته ها و انتخاب رشته بدون کنکور علمی کاربردی گروه کارخانجات پارت لاستیک
هر داوطلب ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی براساس میزان علاقمندی به رشته های تحصیلی منحصرا میتواند در یکی از چهار گروه آموزشی اصلی شامل: صنعت، کشاورزی، مدیریت و خدمات اجتماعی و فرهنگ و هنر برابر ضوابط شرکت نماید.
توجه داشته باشید که ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی گروه کارخانجات پارت لاستیک به صورت همزمان انجام میشود، بنابراین انجام این کار حساسیت بالایی که در پاسخ به این نیاز ما مرکز مشاوره تحصیلی آویژه امکان مشاوره تلفنی ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی را فراهم کرده ایم.
افرادی که در مرحله اول ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی گروه کارخانجات پارت لاستیک پذیرفته شوند برای پیگیری ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور باید قبل از ورود به دانشگاه ثبت نام خود را در سایت هم اوا که مربوط به دانشگاه جامع علمی کاربردی است انجام دهند. داوطلبان لازم است تمام مدارک اولیه شامل تصویر صفحات شناسنامه، تصویر پشت و روی کارت ملی، تصویر کارت پایان خدمت و یا معافیت برای آقایان و تصویر مدرک دیپلم خود را اسکن کرده و در سایت هم آوا آپلود نمایند.
بعد از تکمیل نمودن اطلاعات اولیه در سایت هم آوا نسبت به ثبت نام اینترنتی خود اقدام نمایند. برای انتخاب رشته بدون کنکور علمی کاربردی گروه کارخانجات پارت لاستیک میبایست از گروه و کد زیرگروه آموزشی، رشته های تحصیلی و دیپلم های مرتبط دارای اولویت پذیرش، ظرفیت پذیرش اعم از آزاد و شاغل، و نیز جنسیت پذیرش ( مندرج در دفترچه ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی ) اطلاع داشته باشید. برای اطلاع از دوره ها و مقاطع پذیرش، تعریف شاغل و شرایط اختصاصی، کد اشتغال و امکانات رفاهی، لیست رشته ها و کد اشتغال علمی کاربردی گروه کارخانجات پارت لاستیک با ما همراه باشید.
بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور
لیست رشته های کاردانی دانشگاه علمی کاربردی گروه کارخانجات پارت لاستیک ورودی مهر ماه
کاردانی فنی مکانیک – تعمیرات ماشین آلات صنعتی
کاردانی فنی کنترل کیفیت قطعات مکانیکی
کاردانی فنی فناوری اطلاعات – اینترنت و شبکه های گسترده
کاردانی فنی پلیمر – قطعات پلاستیک، لاستیک و تزئینی خودرو
کاردانی فنی آسانسور و پله برقی
کاردانی فنی ایمنی کار و حفاظت فنی
کاردانی حرفه ای مدیریت – سرپرستی توزیع کالا و خدمات
کاردانی حرفه ای حسابداری – حسابداری صنعتی
کاردانی حرفه ای بازرگانی – انبارداری
بیشتر بخوانید: لیست رشته های کاردانی دانشگاه علمی کاربردی شرکت صنایع خیام الکتریک ورودی مهر ماه
لیست رشته های کاردانی دانشگاه علمی کاربردی گروه کارخانجات پارت لاستیک ورودی بهمن ماه
کاردانی فنی کنترل کیفیت قطعات مکانیکی
کاردانی فنی فناوری اطلاعات – اینترنت و شبکه های گسترده
کاردانی فنی پلیمر – قطعات پلاستیک، لاستیک و تزئینی خودرو
کاردانی فنی ایمنی کار و حفاظت فنی
کاردانی فنی آسانسور و پله برقی
کاردانی حرفه ای مدیریت – سرپرستی توزیع کالا و خدمات
کاردانی حرفه ای حسابداری – حسابداری صنعتی
کاردانی حرفه ای بازرگانی – انبارداری
بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بدون مدرک پیش دانشگاهی
لیست رشته های کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی گروه کارخانجات پارت لاستیک ورودی مهر ماه
مهندسی فناوری صنایع شیمیایی
مهندسی فناوری اطلاعات – فناوری اطلاعات
کارشناسی حرفه ای حسابداری – حسابداری خدمات و تولیدات صنعتی
کارشناسی حرفه ای ایمنی، سلامت و محیط زیست صنایع (HSE)
بیشتر بخوانید: لیست رشته های کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی شرکت خدمات علمی – صنعتی خراسان رضوی (مشهد) ورودی مهر ماه
لیست رشته های کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی گروه کارخانجات پارت لاستیک ورودی بهمن ماه
مهندسی فناوری صنایع شیمیایی
مهندسی فناوری اطلاعات – فناوری اطلاعات
مهندسی فناوری آسانسور و بالابرها
کارشناسی حرفه ای حسابداری – حسابداری خدمات و تولیدات صنعتی
کارشناسی حرفه ای ایمنی، سلامت و محیط زیست صنایع (HSE)
بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه جامع علمی کاربردی و رشته های آن
کد اشتغال و تعریف شاغل در دانشگاه جامع علمی کاربردی گروه کارخانجات پارت لاستیک
انتخاب رشته و پذیرش بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی گروه کارخانجات پارت لاستیک به دو صورت سهمیه آزاد و سهمیه مشاغل انجام میشود. داوطلبان شاغل در مراکز دولتی و غیر دولتی به صورت سهمیه مشاغل پذیرش شده و برای هر مرکز یک کد اشتغال تعریف میشود که اطلاعات آن در دفترچه ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی وجود دارد. در مرکز جامع علمی کاربردی گروه کارخانجات پارت لاستیک شاغل به فردی اطلاق میگردد که در وزارت راه و شهرسازی و یا زیرمجموعه های تابعه آن در حرفه منطبق با رشته انتخابی مشغول به کار باشد. کد اشتغال دانشگاه علمی کاربردی گروه کارخانجات پارت لاستیک نیز ۱۷۶ است.
بیشتر بخوانید: کد اشتغال و تعریف شاغل در دانشگاه جامع علمی کاربردی سازمان مدیریت صنعتی خراسان رضوی
شماره تلفن تماس و آدرس مرکز جامع علمی کاربردی گروه کارخانجات پارت لاستیک
دانشگاه علمی کاربری گروه کارخانجات پارت لاستیک در استان خراسان رضوی و در مشهد – بلوار ساجدی-بین ساجدی ۲ و ۴ – پلاک ۷۱ واقع است. همچنین شماره تماس این دانشگاه ۰۵۱-۳۷۶۵۴۷۷۲ میباشد.
بیشتر بخوانید: ثبت نام کارشناسی بدون کنکور علمی کاربردی
شرایط اختصاصی و امکانات رفاهی علمی کاربردی گروه کارخانجات پارت لاستیک
شرایط اختصاصی: ۱- کلاسهای شاغلین در بعدازظهرها و روزهای آخر هفته برگزار خواهد شد. ۲- دانشجویان غیربومی جهت استفاده از خوابگاه های خودگردان معرفی خواهند شد. ۳- شهریه به صورت قسطی دریافت خواهد شد. ۴- تمامی دانشجویان میتوانند از کلاسهای زبان و دیگر کلاسهای فوق برنامه مرکز به صورت رایگان استفاده کنند. ۵- امکان استفاده از سلف سرویس (غذای یارانه ای) و نیز سرویس ایاب و ذهاب رایگان برای تمامی دانشجویان وجود دارد.
وسیله ایاب و ذهاب : دارد
سلف سرویس : دارد
خوابگاه : ندارد
بیشتر بخوانید: شرایط اختصاصی و امکانات رفاهی علمی کاربردی جهاد کشاورزی خراسان رضوی (مشهد)
زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی گروه کارخانجات پارت لاستیک
پذیرش بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی گروه کارخانجات پارت لاستیک هر سال در اواخر مرداد و اوایل شهریور ماه برای ترم مهر ماه و اواخر آذر و اوایل دی ماه برای ترم بهمن ماه، از طریق سایت سنجش به وسیله انتخاب رشته صرفا بر اساس سوابق تحصیلی (Educational records) دانشجو صورت می گیرد. داوطلبان پس از پذیرش در این دانشگاه می توانند با در دست داشتن مدارک لازم برای ثبت نام بدون کنکور به دانشگاه علمی کاربردی گروه کارخانجات پارت لاستیک مراجعه نمایند.
بیشتر بخوانید: انتخاب رشته بدون کنکور علمی کاربردی
شرایط عمومی و اختصاصی دفترچه ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی
اعتقاد به اسلام و یا یکی از ادیان تصریح شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.
نداشتن عناد ( نه اعتراض ) نسبت به نظام جمهوری اسلامی ایران. تبصره: در صورتی که داوطلب قبلا با نظام جمهوری اسلامی عناد داشته، باید تغییر نظر او احراز شود.
عدم سابقه عضویت در ساواک و فراماسونری و اعقاب آن بر اساس استعلام های انجام شده.
نداشتن فساد اخلاقی
شهرت نداشتن به ارتکاب اعمال خلاف شئون شغلی و تحصیلی در طول تحصیل یا زمان اشتغال (در صورت اشتغال قبلی)
داشتن توانایی جسمی متناسب با رشته تحصیلی و عدم اعتیاد به مواد مخدر.
داشتن دیپلم سه ساله نظام جدید (فنی و حرفه ای، کار دانش و نظری) و یا دیپلم نظام قدیم آموزش متوسطه (چهارساله یا شش ساله نظری و فنی و حرفه ای)
داشتن سایر شرایط ثبت نام به صورت اختصاصی اعلام شده توسط هر یک از مراکز آموزشی تحت نظارت دانشگاه جامع علمی کاربردی مندرج در دفترچه ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی.
داشتن شرایط مربوط به وظیفه عمومی برای داوطلبان مرد، مندرج در دفترچه ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی.
بیشتر بخوانید: ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی
 برای تماس با مرکز مشاوره تحصیلی آویژه جهت مشاوره تلفنی ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی میتوانید از طریـق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد یا صفر با شماره تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ از سایر استانها تماس حاصل فرمایید.
مدارک لازم برای ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی (university of applied science and technology iran)
کلیه داوطلبان ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی باید اصل مدارک زیر را نزد خود نگاه داشته و پس از قبولی در زمان ثبت نام به گروه کارخانجات پارت لاستیک ارایه نمایند.
فرم تکمیل شده استفاده از سهمیه مشاغل برای داوطلبانی که شاغل بوده و از سهمیه مشاغل در رشته متناسب استفاده مینمایند.
آخرین فیش حقوقی برای متقاضیان استفاده از سهمیه مشاغل.
گواهینامه پایان تحصیلات متوسطه و یا مدرک معتبر دیپلم.
گواهی معدل دار برای افرادی که گواهینامه پایان تحصیلات دوره متوسطه آنها فاقد معدل میباشد.
فرم تایید معدل برای فارغ التحصیلانی که تاکنون گواهینامه پایان تحصیلات برای آنان صادر نشده است.
خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره تحصیلی آویژه
برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه فرمایید
در این راستا مرکز مشاوره تحصیلی آویژه خدمات متنوعی را در زمینه ثبت نام رشته آرایشگری بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .
 برای مشاوره در زمینه ثبت نام و لیست رشته های بدون کنکور علمی کاربردی گروه کارخانجات پارت لاستیک
از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت
در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 
حتی ایام تعطیلمنبع: سایت مشاوره تلفنی روانشناسی و تحصیلی آویژهمشاوره تحصیلی و نظام وظیفه تلفنی

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۶ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۴۶:۳۳ توسط:آویژه موضوع: نظرات (0)

انواع معافیت کفالت ۹۸

به نقل از مرکز مشاوره آویژه:|
۵٫۰
۰۱
انواع معافیت کفالت
انواع معافیت کفالت زیرشاخه ای از معافیت سربازی است . در سال هایی جاری این انواع معافیت کفالت بسیار مهم تلقی شده است . به همین دلیل سازمان نظام وظیفه نیز برای این انواع معافیت کفالت قوانین زیادی را تصویب کرده است . همانطور که می دانید همه ی جوانان در سن ۱۸ سالگی موظف اند به خدمت سربازی بروند . اما درصد بسیاری از این مشمولین قادر خواهند بود با توجه به شرایط خود از رفتن به خدمت منصرف شوند . این شرایط برای جوانان چه موقعیتی را فراهم خواهد کرد ؟ خوب می بینید که سازمان نظام وظیفه ی عمومی با آیین نامه ها و اجرای قوانین مختلف راه را برای جوانان ذکور هموار ساخته است . شما می توانید برای اطلاع از این قوانین و موقعیت ها با مشاوره نظام وظیفه در تماس باشید .
جوانان برای مقابله با رفتن به خدمت دنبال راه و روشی خواهند بود . دنبال روش هایی که بتوانند به خدمت سربازی نروند . یا راه حلی پیدا کنند تا بتوانند مدت خدمت دوره ی ضرورت را کوتاه تر کنند . اما این کارها با داشتن اطلاعات کافی و پیدا کردن راه حل های مناسب امکان پذیر خواهد بود . در مورد معافیت های خدمت سربازی چیزی شنیده اید ؟ معافیت های سربازی بهترین و مطمئن ترین راه برای خلاص شدن از دوره ی خدمت سربازی هستند . با گرفتن معافیت ، مشمولین کارت معافیت از خدمت می گیرند . این آرزوی هر جوان ایرانی است . معافیت های سربازی را در اینجا توضیح خواهیم داد .
انواع معافیت های سربازی نظام وظیفه :
انواع معافیت پزشکی
 معافیت ایثارگری
انواع معافبت کفالت 
معافیت مددجویان بهزیستی
معافیت سنی
معافیت نخبگان ملی
معافیت تحصیلی
این معافیت های نام برده شده راه های رهایی از خدمت هستند . مشمولین با داشتن شرایط خاص هر کدام می توانند از آن ها استفاده کنند .
بیشتر بخوانید: مدارک لازم برای معافیت کفالت ۹۸ چیست؟
شرایط انواع معافیت کفالت
شرایط انواع معافیت کفالت بسیار متفاوت و گسترده است . برای اطلاع از شرایط انواع معافیت کفالت ، باید اول از هرچیز با انواع معافیت کفالت آشنا شویم . داشتن اطلاعات کافی به مشمول کمک خواهد کرد تا بهترین روش را برای گرفتن معافیت انتخاب کند . زیرا هر کدام از معافیت های کفالت شرایط خاص خود را دارند . اما باید بدانید که شروطی نیز وجود دارند که برای گرفتن همه نوع معافیت کفالت از الزامات مهم هستند . این شروط اصلی می تواند مشمولین را یک قدم به هدف خود نزدیک کنند . این شرایط به شرح زیر می باشند .
شروط اصلی استفاده از انواع معافیت های کفالت خدمت سربازی :
داشتن سن قانونی مشمولیت برای جوانان : تنها جوانانی قادر خواهند بود از معافیت های کفالت استفاده کنند که به سن مشمولیت رسیده باشند .
وارد نشدن به غیبت : غیبت نداشتن دومین شرط برای مشمولین متقاضی معافیت های کفالت می باشد .
تک فرزند بودن و تنها پسر و فرد بالای ۱۸ سال خانواده : شرط سوم و مهم ترین شرط تک پسر بالای ۱۸ سال بودن است .
مشمولین با داشتن شروط بالا که از مهم ترین شرایط انواع معافیت کفالت به حساب می آیند . می توانند برای معافیت های کفالت اقدام کنند . زیرا معافیت کفالت از نوع معافیت هایی است که بسیار راحت و پر متقاضی است . در حالی که در سال های جاری سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا نسبت به معافیت ها بسیار سخت گیرانه عمل می کند . اما قوانین و آیین نامه در این نوع معافیت های کفالت بسیار سهل و آسان است . برای اطلاع از این قوانین می توانید با مشاوره نظام وظیفه در مرکز مشاوره آویژه در ارتباط باشید .
بیشتر بخوانید: شرایط معافیت سربازی کفالت پدر چگونه است؟
انواع معافیت کفالت سربازی
انواع معافیت کفالت سربازی شاید برای بسیاری از مشمولین و خانواده ی آن ها ناشناخته باشد . زیرا گستردگی و حجم قوانین در انواع معافیت کفالت سربازی بسیار زیاد است . در این مقاله ما سعی کردیم این معافیت ها را به طور جداگانه به شما مشمولین عزیز معرفی کنیم . با ما همراه باشید .
 انواع معافیت کفالت سربازی :
معافیت کفالت پدر بیمار و ناتوان .
معافیت کفالت سن پدر .
معافیت کفالت مادر بیوه و بدون همسر .
معافیت کفالت مادر طلاق گرفته و جدا شده .
معافیت کفالت خواهر .
معافیت کفالت همسر بیمار .
معافیت کفالت فرزند بدون مادر .
معافیت کفالت تک پسری .
معافیت کفالت برادر صغیر .
معافیت کفالیت پدربزرگ .
معافیت کفالت برادر کبیر و ناتوان .
معافیت کفالت سربازی مادر پدری یا مادری .
همانطور که می بینید تنوع در این نوع معافیت بسیار زیاد است . به همین دلیل متقاضیان انواع معافیت کفالت سربازی نیز روز به روز افزایش می یابند .
بیشتر بخوانید: سوالات کمیسیون معافیت کفالت ۹۸ چیست؟
انواع معافیت کفالت مادر
انواع معافیت کفالت مادر با توجه به شرایط مشمولین به دو صورت معرفی می شود . مشمولینی که قصد دارند از معافیت کفالت مادراستفاده کنند . باید در نظر داشته باشند که در برخی موارد نیز به آن ها معافیت موقت داده می شود .
معافیت کفالت مادر بدون همسر : مادری که همسرش فوت شده است می تواند برای فرزند پسر مشمول خود تقاضای معافیت کفالت بکند .
معافیت کفالت مادر جداشده از همسر : مشمولینی که مادر آن ها از همسر خود جدا شده اند نیز می توانند درخواست معافیت کفالت برای مادر خود بدهند .
بیشتر بخوانید: شرایط معافیت کفالت مادر برای سربازی
انواع معافیت کفالت پدر
انواع معافیت کفالت پدر برای افرادی موثر خواهد بود که پدر آن ها شاکل یکی از شروط زیر باشند . البته ناگفته نماند که متاسفانه قوانین مرتبط با این معافیت سال های گذشته با کمی تغییرات همراه بوده است . اما با این حال هنوز هم استفاده از این معافیت بسیار مورد توجه قرار می گیرد .
معافیت کفالت سربازی پدر با سن ۷۰ سال : پدری که به سن ۷۰ سالگی می رسد . فرزندش می تواند برای معافیت کفالت او اقدام کند . حتی اگر پدر از سلامت جسمی نیز برخوردار باشد این قانون تغییری نخواهد کرد .
معافیت کفالت پدر بیمار : مشمولینی که پدر آن ها نیازمند نگهداری و مراقبت می باشد می توانند از معافیت کفالت استفاده کنند . شرط سنی در این نوع معافیت مطرح نخواهد بود . تنها ملاک سازمان نظام وظیفه بیماری پدر می باشد .
بیشتر بخوانید:شرایط معافیت کفالت پدر بیمار ۹۸
شرایط گرفتن معافیت کفالت مادر
این دو شرط مهم ترین شروطی است که مشمولین برای استفاده از معافیت کفالت مادر باید به آن دقت کنند . زیرا سازمان نظام وظیفه برای کسانی که معافیت کفالت مادر می گیرند قوانینی خاصی در نظر گرفته است .
مادر مشمول نباید ازدواج مجدد کرده باشد .
از زمان طلاق مادر مشمول باید ۳۰ ماه گذسته باشد تا مشمول بتواند معافیت دائم بگیرد . در غیر این صورت معافیت موقت دریافت خواهد کرد . تا ۳۰ ماه کامل شود .
بیشتر بخوانید: نحوه و شرایط معافیت کفالت مادر
سن مشمولیت و معافیت
مشکل بزرگ همه ی افراد ذکور در جامعه ی ما رفتن به خدمت سربازی است . زیرا هم از طرفی مدت دوره ی خدمت ضرورت طولانی است . از طرف دیگر رفتن به خدمت سربازی از دیدگاه جوانان در سن بدی اتفاق می افتد . سن مشمولیت با آغاز و شروع سن جوانی مصادف می شود . این مسئله باعث ایجاد مشکلات روحی نیز برای جوانان خواهد شد . زیرا جوانان زیادی قصد دارند ادامه تحصیل دهند . یا اینکه پس از پایان دوره ی ۴ ساله ی دبیرستان می خواهند وارد بازار کار شوند . اما خدمت سربازی وقفه ای است که بین این ها ایجاد شده و بسیار طولانی است . پس معافیت راهی مطمئن برای هر جوان ایرانی خواهد بود . برای اطلاعات و راهنمایی های بیشتر در زمینه معافیت ها و مشاوره نظام وظیفه با مشاورین ما در تماس باشد .
بیشتر بخوانید: مدارک لازم برای معافیت کفالت پدر و مادر
انواع معافیت سربازی چیست؟
معافیت های سربازی راه های موثری است که جوانان می توانند از طریق آن ها به خدمت سربازی نروند .
این معافیت ها شامل معافیت پزشکی سربازی ، معافیت کفالت های مختلف ، معافیت های تحصیلی ، معافیت های ایثارگران و فرزندان شاهد و غیره می باشند .
معافیت سربازی کفالت چیست؟
یکی از مهم ترین معافیت ها بحساب می آید . در این نوع معافیت ها مشمولین باید کفالت یکی از اعضای خانواده ی خود را به عهده بگیرند .
شرایط معافیت کفالت سخت است؟
یکی از آسان ترین راه های استفاده از معافیت خدمت سربازی ، معافیت کفالت می باشد . بسیاری از مشمولین می توانند از این معافیت استفاده کنند . زیرا قوانین مطرح شده در این معافیت بسیار ساده است .
خدمات کلان مرکز مشاوره آویژه در زمینه نظام وظیفه
معافیت سربازی
معافیت تحصیلی
معافیت پزشکی
معافیت ایثارگری
معافیت موارد خاص
اخبار خدمت سربازی
خدمت سربازی
خروج از کشور
خرید خدمت سربازی
امریه سربازی
سربازی پزشکان
سرباز معلم
تحصیل همزمان با خدمت سربازی
ملاقات مردمی نظام وظیفه
 برای مشاوره در زمینه انواع معافیت کفالت ۹۸
از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت
در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 
حتی ایام تعطیلمنبع: سایت مشاوره تلفنی روانشناسی و تحصیلی آویژهمشاوره تحصیلی و نظام وظیفه تلفنی

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۵ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۱۱:۴۶ توسط:آویژه موضوع: نظرات (0)

استخدام روانشناس بالینی در بیمارستان چگونه است؟

به نقل از مرکز مشاوره آویژه:|
۵٫۰
۰۱
استخدام روانشناس بالینی در بیمارستان
استخدام روانشناس بالینی در بیمارستان یکی از فرصت های شغلی است که برای افراد دارای این مدرک فراهم شده است . یکی از نکات مهم درباره استخدام روانشناس بالینی در بیمارستان این است که ؛ هر بیمارستان در هر دوره ای با توجه به نیاز خود به نیروی کار جوان اقدام به استخدام میکند . متقاضیانی که علاقه مند به کار در بیمارستان میباشند ، ضمن داشتن مدرک تحصیلی مربوطه و شرایط عمومی اعلام شده ، میبایست واجد تمام شرایط اختصاصی که از سوی بیمارستان و نظام روانشناسی اعلام میشود نیز باشند . استخدام روانشناس بالینی در بیمارستان ، این فرصت را ایجاد کرده است که وضعیت روحی و روانی بیماران تحت نظر قرار گیرد . و با توجه به نیاز های هر بیمار و وضعیت روحی هر بیمار به امر درمانگری میپردازند .
بسیاری از افرادی که در رشته های روانشناسی ادامه تحصیل میدهند ، به امید فعالیت در بیمارستان ها و به عبارتی در بالین بیماران ، وارد این عرصه میشوند . اما این افراد باید بدانند علاوه بر قوانین سخت گیرانه ای که بر سر راه استخدام روانشناس بالینی در بیمارستان وجود دارد ، مهارت ها و دانش خاصی نیز برای ورود به این حوزه مورد نیاز است . چرا که گاهی روانشناسان بالینی با افراد نابهنجار ویا رفتارهای پرخاشگرانه مواجه میشوند ، که در رویایی با این مشکلات داشتن قدرت و علاقه و انگیزه روحی بالا لازم میباشد . در زمان استخدام روانشناس بالینی در بیمارستان ، در مراحل مختلف استخدام ؛ از جمله مصاحبه حضوری این مهارت ها و توانایی ها مورد سنجش قرار میگیرند . و درنهایت با توجه به نتیج حاصل از بررسی های مختلف روانشناسان در بیمارستان ها پذیرش میشوند .
شرایط استخدام روانشناس بالینی در بیمارستان
شرایط استخدام روانشناس بالینی در بیمارستان ازجمله مواردی میباشد که متقاضیان کار در بیمارستان ها باید از آن مطلع شوند . در حال حاضرشرایط استخدام روانشناس بالینی در بیمارستان از سوی مراجع زیربط همچون وزارت بهداشت و درمان کشور و همچنین خود بیمارستان ها به اطلاع متقاضیان میرسد . همانطور که در پاراگراف قبل گفته شد شرایط استخدام روانشناس بالینی در بیمارستان ، شامل دو دسته شرایط عمومی و اختصاصی میباشد .
از جمله ی شرایط عمومی استخدام در بیمارستان ها ، داشتن تابعیت ایرانی ، انجام دوره خدمت سربازی و یا داشتن کارت معافیت از خدمت سربازی برای آقایان ، نداشتن اعتیاد به مواد مخدر ، نداشتن سابقه ی کیفری ، داشتن گواهی سلامت جسمی و سلامت روانی ، اعتقاد به دین اسلام و یا یکی از ادیان تصریح شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران ، نداشتن دشمنی با جمهوری اسلامی ایران و همچنین التزام به قوانین کشور و … را میتوان نام برد .
علاوه بر این موارد برخی از شرایط استخدام روانشناس بالینی در بیمارستان متناسب با آیین نامه ها و قوانین خود بیمارستان ها میباشد . که بر اساس این موارد و برای تکمیل کادر پرسنل خود اقدام به استخدام روانشناس بالینی مینماید .
مراحل استخدام روانشناس بالینی در بیمارستان
مراحل استخدام روانشناس بالینی در بیمارستان بر اساس قوانین و مقررات و همچنین آیین نامه های مربوطه به هر بیمارستان و سازمان های زیربط صورت میگیرد . اکثریت داوطلبان کنکور به دلیل علاقه ای که به فعالیت در حوزه بیمارستان ها و مراکز درمانی دارند ، دررشته ی روانشناسی بالینی ادامه تحصیل میدهند . زمانیکه متقاضیان موفق به دریافت مدرک تحصیلی خود میشوند ، داوطلب فعالیت در بیمارستان ها و مراکز مشاوره خواهند بود . از جمله مراحل استخدام روانشناس بالینی در بیمارستان ، انتشار اطلاعیه های بیمارستان ها مبنی بر نیاز به نیروی کار جوان میباشد . داوطلبان با ارسال مدارک و روزومه ی کاری خود به بیمارستان ها علاقه مندی خودشان را به فعالیت در این حوزه اعلام مینمایند . یکی دیگر از مراحل استخدام روانشناس بالینی در بیمارستان مصاحبه حضوری داوطلبان میباشد . بر اساس نتایج حاصل از بررسی این مراحل ، پذیرش یا عدم پذیرش داوطلبان اعلام خواهد شد .
مدارک لازم برای استخدام روانشناس بالینی در بیمارستان
مدارک لازم برای استخدام روانشناس بالینی در بیمارستان یکی از موارد سوال برانگیز برای متقاضیان کار در این رشته ها میباشد . این مدارک لازم در زمان استخدام روانشناس بالینی در بیمارستان و از سوی بیمارستان ها و مراجع مربوطه به اطلاع متقاضیان میرسد . اگر بخواهیم لیست مدارک لازم برای استخدام روانشناسان بالینی در بیمارستان را ذکر کنیم باید به مدارکی همچون : مدرک تحصیلی مورد تایید بیمارستان و نظام روانشناسی و سایر سازمان های مربوطه ، مدارک شناسایی شامل شناسنامه و کارت ملی ، مدرک معافیت یا پایان خدمت سربازی برای آقایان ، گواهی سلامت روانی و جسمی ، تاییدیه نظام روانشناسی و مشاوره کشور اشاره کرد .
استخدام روانشناس در بیمارستان
استخدام روانشناس در بیمارستان از جمله مواردی میباشد که در سال های اخیر اهمیت زیادی پیدا کرده است . پرا که رسیدگی به وضعیت روحی و روانی بیماران به همان اندازه اهمیت دارد ، که رسیدگی به سلامت جسمانی آنها دارای اهمیت است . علاوه بر این ، استخدام روانشناس در بیمارستان میتواند برای ارائه مشاوره به همراهان بیمار نیز ثمر بخش باشد . همانطور که میدانید روانشناسی حرفه ای بسیار تخصصی میباشد . لذا کسانی که به این عرصه وارد میشوند باید با صعه ی صدر ، تحمل و به کارگیری تخصص و مهارت خود در مواجه با انواع بیماران و اختلالات رفتاری مختلف بهترین رویکرد را داشته باشند . بنابراین استخدام روانشناسان علاوه بر مدرک تحصیلی به مهارت های فردی نیز بستگی دارد . استخدام روانشناسان و مشاوران در بیمارستان ها علاوه بر کمک به بهبود وضعیت سلامت روانی جامعه ، بستر مناسبی برای فعالیت حرفه ای روانشناسان فراهم آورده است .
شرح وظایف روانشناسان در بیمارستان ها و مهارت های لازم برای روانشناس و …
زمانی که بیمارستان ها اقدام به استخدام روانشناسان میکنند ، مجموعه وظایفی برای این افراد تعریف میشود . که ما سعی میکنین برخی از این وظایف را برای شما عزیزان و متقاضیان گرامی برشمریم . انجام برخی از تست های روانشناسی مانند تست هوش ، تست های شخصیت شناسی و … ، رفتار درمانی ، آموزش خانواده ی بیماران برای مواجه با بیماری ، بررسی سلامت عقلانی و روانی بیماران ، شرکت در برنامه های پژوهشی و تحقیقی بیماران ، انجام مطالعات برای بالا بردن کیفیت خدمات روان درمانی و همچنین دادن آموزش های لازم به سایر دستیاران از جمله وظایفی میباشد که معمولا برای روانشناسان تعریف میشوند .علاوه بر این موارد و داشتن تخصص و مهارت کافی در زمینه ی علم روانشناسی داشتن مهارت های فردی و شخصیتی نیز از جمله پارامتر های یک روانشناس خوب میباشد .
از جمله ی این موارد میتوان به توانایی برقراری ارتباط با دیگران اشاره داشت . روانشناس با داشتن این توانایی میتواند به راحتی درباره احساسات و حالات بیماران ، با آنها صحبت کند و این امر پروسه ی درمان را آسان تر میکند . توصیه ی ما به شما متقاضیان عزیزان که علاقه مند به کار در بیمارستان ها میباشید این است ، در صورتیکه با سوالات و ابهاماتی درباره چگونگی پذیرش در بیمارستان ها مواجه شدید ، میتوانید از مشاوران ما در مرکز مشاوره آویژه کمک بگیرید .
سوالات متداول
حقوق روانشناس بالینی در بیمارستان چگونه است ؟
حقوق روانشناسان بالینی با توجه به مدرک تحصیلی متفاوت میباشد . اما به طور کلی حقوق روانشناسان در بیمارستان های کشور به نسبت زحماتی که رضایت بخش نمیباشد .
آینده شغلی روانشناس بالینی در بیمارستان ؟
با وجود افزایش نیازهای جامعه به مشاوره های روانشناسی آینده ی شغلی خوبی برای این رشته تصور میشود . که برای روانشناسان بالینی در بیمارستان ها نیز جای پیشرفت شغلی وجود دارد .
استخدام روانشناس بالینی در بیمارستان چگونه است ؟
هر بیمارستان با توجه به رزومه کاری ، سوابق ، مدرک تحصیلی ، تاییدیه نظام مشاوره و روانشناسی کشور و سایر مدارک ارسال شده از سوی متقاضیان اقدام به استخدام روانشناس میکند .
 برای مشاوره در زمینه استخدام روانشناس بالینی در بیمارستان چگونه است؟
از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت
در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 
حتی ایام تعطیلمنبع: سایت مشاوره تلفنی روانشناسی و تحصیلی آویژهمشاوره تحصیلی و نظام وظیفه تلفنی

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۵ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۰۵:۵۹:۰۱ توسط:آویژه موضوع: نظرات (0)

شرایط تاسیس کلینیک روانشناسی چگونه است؟

به نقل از مرکز مشاوره آویژه:|
۵٫۰
۰۱
تاسیس کلینیک روانشناسی
تاسیس کلینیک روانشناسی ضوابط و قوانین و مقرات خاص خود را دارد . که این قوانین از سوی سازمان های ناظر بر فعالیت این کلینیک ها اعلام میگردد . میدانیم که همه ساله تعداد زیادی از داوطلبان کنکور سراسری رشته های روانشناسی و مشاوره را برای ادامه تحصیل بر میگزینند . همچنین این رشته ها در مقاطع بالاتر همچون کارشناسی ارشد و دکترا نیز طرفداران خود را دارد . که تعداد زیادی از این افراد با هدف تاسیس کلینیک روانشناسی وارد این عرصه میشوند . که تنها داشتن مدرک تحصیلی برای فعالیت در این حوزه کافی نمیباشد . و داشتن شرایط اعلام شده از سوی سازمان های ناظر الزامی میباشد . درواقع نظارت بر فعالیت مراکز مشاوره و روانشناسی و همچنین نظارت بر تاسیس کلینیک روانشناسی ، بر عهده ی نظام روانشناسی کشور میباشد .
این سازمان با تایید صلاحیت متقاضیان ، اجازه فعالیت و کسب مجوز را برای این افراد صادر نماید . لذا افراد علاقه مند به فعالیت در این حوزه و تاسیس کلینیک روانشناسی باید تمام معیار های اعلام شده از سوی این سازمان را داشته باشند . حال ممکن است سوالات مختلفی درباره چگونگی راه اندازی کلینیک مشاوره و روانشناسی و همچنین قوانین و ضوابط حاکم بر آن پیش آید . در ادامه ی این متن تلاش شده است پاسخ تعداد زیادی از سوالات و ابهامات پیش آمده برای متقاضیان دریافت مجوز تاسیس مطب روانشناسی مطرح شود .
شرایط تاسیس کلینیک روانشناسی
شرایط تاسیس کلینیک روانشناسی از جمله سوالات رایج متقاضیان اخذ مجوز کلینیک روانشناسی میباشد . همچنین این موضوع که منبع این شرایط کدام سازمان و ارگان است نیز یکی دیگر از موضوعات مهمی است که در ادامه ی متن ، به بررسی این مطالب میپردازیم . درواقع شرایط تاسیس کلینیک روانشناسی شامل بندها و مواردی میباشد ، که هر فرد برای تاسیس کلینیک روانشناسی ، باید واجد تمام این شرایط باشد . شرایط تاسیس کلینیک روانشناسی توسط سازمان مشاوره و روانشناسی کل کشور تعیین میگردد . اگر بخواهیم ممترین شرایط تاسیس کلینیک روانشناسی را ذکر کنیم باید به مواردی همچون داشتن مدرک تحصیلی اشاره کرد . حداقل مدرک تحصیلی مورد نیاز برای تاسیس مطب روانشناسی و مشاوره ، کارشناسی ارشد در رشته های روانشناسی و یا مشاوره میباشد . و رشته های دیگر حتی اگر مرتبط نیز باشند ، اجازه دریافت مجوز و فعالیت در این زمینه را ندارند .
یکی از مواردی که برای دریافت مجوز فعالیت کلینیک روانشناسی ضروری میباشد ، عضویت در سازمان روانشناسی و مشاوره کشور است . برای عضویت در این سازمان نیز مدارک و شرایطی در نظر گرفته شده است . اما این نکته حائز اهمیت است که صرفا عضویت در این سازمان به معنای کسب مجوز فعالیت نمیباشد . بلکه متقاضیان ، پس از عضویت در این سازمان میبایست برای دریافت پروانه ی فعالیت اقدام نمایند . همچنین گذشتن زمان معینی از اخذ مدرک تحصیلی ، که معمولا یک سال است ، یکی دیگر ازشرایط لازم برای دریافت مجوز میباشد . علاوه بر این موارد برای آقایان نیز نداشتن ممنوعیت از نظر نظام وظیفه ی عمومی یکی از الزامات میباشد . و داوطلبان مرد باید دارای مدرک پایان خدمت سربازی باشند . اما در سالهای اخیر بر خلاف گذشته انجام کارورزی حرفه ای ، برای دریافت مجوز فعالیت مطب روانشناسی امر ضروری نمیباشد .
مراحل تاسیس کلینیک روانشناسی
مراحل تاسیس کلینیک روانشناسی از سوی سازمان ها و ارگان های مربوطه برای داوطلبان مطرح میگردد . همانطور که گفته شد مدرک مورد نیاز برای فعالیت و راه اندازی مراکز مشاوره و روانشناسی کارشناسی ارشد و بالاتر رشته های روانشناسی و مشاوره میباشد . با توجه به اینکه اکثر داوطلبان با هدف راه اندازی کلینیک روانشناسی وارد این رشته ها میشوند ، پس از اخذ مدرک تحصیلی برای دریافت مجوز اقدام میکنند . از اولین مراحل تاسیس کلینیک روانشناسی عضو شدن در سازمان نظام روانشناسی و مشاوره میباشد . که پس از عضویت در این سازمان پروانه ی فعالیت به متقاضیان پذیرفته شده اهدا میگردد . حال برای عضویت در این سازمان نیز باید مراحلی طی شود . که شامل مراحلی همچون تکمیل فرم های مربوطه که بر روی سایت این سازمان قرار دارند و همچنین ارائه مدارک خواسته شده میباشد . این مدارک توسط کمیسیون هایی مورد بررسی قرار میگیرند .
پس از آنکه مدارک ارسال شده مورد تایید کمیسیون ها قرار گرفت ، این موضوع به متقاضی اعلام میگردد . از دیگر مراحل تاسیس کلینیک روانشناسی میتوان به مصاحبه ی حضوری اشاره کرد . که در این مصاحبه سلامت روانی ، سطح علمی و توانایی فرد مورد سنجش قرار میگیرد . پس از اجام مصاحبه اگر متقاضی قبول نشود ، دلایل مربوطه به اطلاع وی میرسد . همچنین چنانچه متقاضی پذیرفته شود ، برای ارائه ی پروانه فعالیت دعوت میشود . بعد از اخذ پروانه فعالیت نیز سازمان روانشناسی و مشاوره کشور بر فعالیت این مراکز نظارت میکند و کلیه ی خدمات ارائه شده توسط این مراکز باید در چارچوب قوانین این سازمان صورت پذیرد .
چگونگی تاسیس کلینیک روانشناسی
چگونگی تاسیس کلینیک روانشناسی همانگونه که گفته شد شامل چندین پله میباشد . که هر فرد باید با گذر از این مراحل شرایط لازم را کسب نماید و درنهایت موفق به اخذ پروانه فعالیت شود . بقا توجه به افزایش توجه اقشار مردم به مسائل روانشناسی و همچنین افزایش نیاز در این حوزه ، نظارت ها بر فعالیت مراکز روانشناسی نیز شدید تر شده است . چرا که نمیتوان تایید کرد که یک فرد تنها با داشتن مدرک تحصیلی شایستگی لازم برای ارائه ی خدمات مشاوره ای به دیگران را دارد . به همین دلیل مراکز مختلفی برای بررسی فعالیت و مدارک این افراد به وجود آمده است . که از جمله ارگان هایی که وظیفه نظارت بر چگونگی تاسیس کلینیک روانشناسی را دارد همان سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور میباشد . این سازمان با تایید یا عدم تایید صلاحیت متقاضیان دریافت مجوز نقش مهمی در حوزه روانشناسی ایفا میکند .
مدارک لازم برای تاسیس کلینیک روانشناسی
مدارک لازم برای تاسیس کلینیک روانشناسی شامل مدارکی میباشد که از سوی سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور اعلام میگردد . متقاضیان میتوانند برای اطلاع از لیست این مدارک به سایت این سازمان مراجعه نمایند . البته بسیاری از سایت های دیگر نیز لیست مدارک لازم برای ریافت پروانه فعالیت و مجوز مطب روانشناسی را دسترس کاربران اینترنتی قرار میدهند . ما نیز در اینجا به شرح این مدارک لازم برای تاسیس کلینیک روانشناسی میپردازیم . همانطور که قبلا هم ذکر کردیم یکی از مهم ترین این مدارک ، مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد و دکترا در رشته های روانشناسی و مشاوره میباشد . از جمله دیگر مدارک مورد نیاز میتوان به کپی برابر اصل آخرین حکم استخدامی ، کپی تمام صفحات شناسنامه و کارت ملی ، کپی کارت عضویت در سازمان روانشناسی و مشاوره کشور ، گواهی عدم سابقه کیفری ، چند قطعه عکس پرسنلی اشاره کرد .
همچنین داشتن معرفی نامه علمی و حرفه ای ، کپی سند مالکیت یا رهن و یا اجاره محل پیشنهادی ارائه خدمات روانشناسی از دیگر مدارک لازم میباشد . ذکر این نکته الزامی است که ذاشتن مدرک پایان خدمت یکی از ملزومات داوطلبان مرد میباشد .
سوالات متداول
؟ شرایط گرفتن مجوز کلینیک روانشناسی چیست
داشتن کارت پایان خدمت برای آقایان ، داشتن حداقل مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد در یکی از رشته های مشاوره و یا روانشناسی ، عضویت در نظام روانشناسی و مشاوره کشور و دریافت پروانه فعالیت از شرایط لازم گرفتن مجوز میباشد .
صدور مجوز کلینیک روانشناسی چگونه است ؟
سازمان نظام روانشناسی کشور بار صدور مجوز کلینیک های روانشناس نظارت دارد و داوطلبان دارای مدرک دانشگاهی مورد تایید این سازمان با عضویت در آن میتوانند مجوز لازم را دریافت نمایند .
چگونگی تاسیس کلینیک روانشناسی
افراد واجد شرایط و دارای پروانه ی فعالیت از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور میتوانند اقذام به تاسیس مطب روانشناسی نمایند .
 برای مشاوره در زمینه شرایط تاسیس کلینیک روانشناسی چگونه است؟
از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت
در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 
حتی ایام تعطیلمنبع: سایت مشاوره تلفنی روانشناسی و تحصیلی آویژهمشاوره تحصیلی و نظام وظیفه تلفنی

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۵ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۰۴:۵۵:۵۱ توسط:آویژه موضوع: نظرات (0)

کارورزی روانشناسی چگونه است؟

به نقل از مرکز مشاوره آویژه:|
۵٫۰
۰۱
کارورزی روانشناسی
کارورزی روانشناسی برای روانشناسان و فارغ التحصیلان این رشته ، واژه ای گوش آشنا میباشد که کمابیش با آن سروکار دارند . زمانیکه فردی در رشته ی روانشناسی تحصیل میکند و موفق به دریافت مدرک تحصیلی روانشناسی میشود ( حال در هر مقطع تحصیلی که باشد ) ، از نظر کسب دانش و اطلاعات تئوری آمادگی هایی کسب کرده است . اما مهمترین بخشی که یک روانشناس را برای این شغل و حرفه آماده میکند ، مهارت ها و تجربه های عملی میباشد . که داوطلبان میتوانند این مهارت ها را در قالب کارورزی روانشناسی دریافت نمایند . همچنین در گذشته ی نه چندادن دور ، گذراندن کارورزی روانشناسی ، یکی از الزامات و شرایط مورد نیاز برای دریافت پروانه ی فعالیت مراکز مشاوره و روانشناسی بود . اما در سال های اخیر قوانین بسیاری درباره گذراندن دوره های کارورزی روانشناسی از سوی نظام روانشناسی به تصویب رسیده است .
از جمله مهمترین این قوانین میتوان به حذف لزوم گذراندن دوره های کارورزی روانشناسی برای اخذ پروانه فعالیت روانشناسان اشاره کرد . اما این موضوع به معنای بی نیازی مطلق روانشناسان از این دوره ها نمیباشد . چراکه گذراندن چنین دوره هایی ، با بالا بردن تجربه و مهارت عملی روانشناسان ، میتواند آنها را برای ورود به بازار کار آماده کند . همچنین ، با وجود حذف شرط گذراندن این دوره ها برای دریافت مجوز تاسیس مراکز دروانی و روانشناسی ، اما کارورزی روانشناسی همچنان میتواند برای دریافت پروانه ی فعالیت کمک کننده باشد . چرا که آموزش هایی که متقاضیان دریافت مجوز مطب یا مرکز مشاوره ، در این دوره ها میبینند ، میتواند تایید کننده ی صلاحیت و مهارت آنها برای فعالیت در حوزه درمانی باشد . در ادامه ی این مطلب سعی میکنیم به تفضیل به بررسی شرایط و چگونگی گذراندن این دوره ها بپردازیم .
شرایط کارورزی روانشناسی
شرایط کارورزی روانشناسی ، از جمله مواردی میباشد که برای متقاضیان شرکت در دوره های کارورزی ، سوالات زیادی را به همراه دارد . و یکی از چالش برانگیز ترین موارد مربوط به فعالیت در عرصه ی روانشناسی میباشد . از جمله شرایط مربوط به استاد این دوره ها و همچنین خود متقاصیان ، مواردی میباشند که باید به آنها توجه داشت . ابتدا باید این نکته را بیان کنیم که شرایط کارورزی روانشناسی از سوی سازمان نظام مشاوره و روانشناسی کشور تحت عنوان آیین نامه هایی اعلام میگردد ، که در ادامه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت . بر اساس این آیین نامه ها ، استاد ناظر در این دوره ها میبایست دارای مدرک دکترا در یکی از رشته های روانشناسی و یا مشاوره باشد . همچنین داشتن پروانه فعالیت مورد تایید سازمان روانشناسی و سابقه کاری مرتبط به مدت تعیین شده ، از دیگر شرایط کارورزی روانشناسی ، میباشد .
هزینه ی دوره های کارورزی نیز یکی دیگر از شرایط کارورزی روانشناسی میباشد که باید بر اساس تعرفه های سازمان ناظر صورت پذیرد . مطلب مهم این است که ، دوره های کاروزی باید متناسب با موضوعات و مفاهیم ضروری رشته باشد . و هر متقاضی باید در این دوره ها ، با شرایط مصاحبه با بیماران ، بررسی بالینی و نتیجه گیری آشنا شود . متقاضیان شرکت در دوره های کارورزی باید حداقل دارای مدرک کارشناسی ارشد باشند .
کارورزی روانشناسی در بیمارستان
کارورزی روانشناسی در بیمارستان مسیری را برای فارغ التحصیلان روانشناسی فراهم میکند ، که بتوانند با کار دربالین بیمار ، آموزه های خود در طی دوره ی تحصیل در دانشگاه را به کار گیرند . علاوه بر این کارورزی روانشناسی در بیمارستان با افزایش تجربه روانشناسان جوان ، باعث ارتقا کیفی خدمات روانشناسی در سطح کشور و افزایش اعتماد اقشار مردم به روانشناسان میشود . چنانچه فارغ التحصیلان رشته های روانشناسی و مشاوره ، دوره های کارورزی در بیمارستان ها را طی کنند ، نیاز به کارگاه ها و دوره های آموزشی دیگر ، به حداقل میرسد . با توجه به اهمیت این موارد ، برخی از بیمارستان ها در سطح کشور ، اقدام به برگزاری این دوره ها نموده اند . بنابراین کارورزی روانشناسی در بیمارستان یکی از راه هایی است که میتواند به روانشناسان و فارغ التحصیلان این رشته ها برای فراگیری مهارت ها ی لازم کمک کند .
ضرورت کارورزی روانشناسی
ضرورت کارورزی روانشناسی از بحث برانگیز ترین مطالب روانشناسی در یکی دو سال گذشته بوده است . چرا که در سالهای اخیر قانون حذف مدرک کارورزی برای تشکیل دادن پرونده و همچنین دریافت پروانه فعالیت ، از سوی سازمان روانشناسی کشور لغو شد . البته نمیتوان این را به عنوان بی اهمیت بودن این موضوع تلقی کرد . بر اساس همین قوانین و آیین نامه ها داشتن مدرک کارورزی برای حضور افراد در کمیسیون ها ی تخصصی سازمان روانشناسی کشور ضرورت دارد . علاوه بر این موارد و تبصره های قانون ، ضرورت کارورزی روانشناسی برای فارغ التحصیلان مقاطع ارشد و دکتری ، بسیار زیاد میباشد . چرا که همانطور که در متن بار ها اشاره کردیم ، شرکت در این دوره ها علاوه بر ارتقا مهارت های فردی روانشناس ، راهی است برای استفاده از دانش و آموزش های تئوری که در طول دوره ی تحصیل کسب نموده اند .
بنابراین فارغ التحصیلان روانشناسی تنها به صرف اینکه دیگر برای مراحل اخذ مجوزمطب روانشناسی و مراکز مشاوره نیازی به مدرک کارورزی نمیباشد ، نباید به راحتی از این موضوع عبور کرد . و این دوره ها همانند گذشته یکی از شرایطی میباشد که هر روانشناس باید به آن توجه داشته باشد .
کارورزی روانشناسی در بهزیستی
کارورزی روانشناسی در بهزیستی نیز ازجمله فرصت هایی میباشد که متقاضیان شرکت در دوره های کارورزی میتوانند از آن استفاده کنند . همانطور که میدانید سازمان بهزیستی کشور نقش بسیار مهمی در کنترل و ارائه خدمات روانشناسی و مشاوره ای در زمینه های مختلف و به اقشار مردم دارد . لذا با توجه به این موضوع سازمان بهزیستی نیز همانند بیمارستان ها میتواند یکی از مراکز هدف برای فارغ التحصیلان دوره های ارشد و دکتری روانشناسی ، به منظور دریافت خدمات و آموزش های عملی روانشناسی میباشد . به منظور برخورداری از این آموزش ها شرکت در دوره های مربوط به کارورزی روانشناسی در بهزیستی میتواند کمک کننده باشد . متقاضیان شرکت در این دوره ها نیز میتوانند با برقراری ارتباط با بیماران و همچنین تحت نظر اساتید مورد تایید سازمان روانشناسی و مشاوره کشور بسیاری از مهارت ها و توانایی ها ی یک روانشناس خوب را کسب نمایند .
 مباحث ارائه شده در دوره های کارورزی روانشناسی
در دوره های مختلف کارورزی که تحت نظر مراکز و سازمان های روانشناسی تشکیل میشود ، مباحث و موضوعات متفاوتی ارائه میشود . در وهله ی اول در این دوره ها مطالب تئوری با اهمیت بالا ارائه میشوند . که بر این اساس متقاضیان میتوانند به تشخیص ، ارزیابی و همچنین راه های درمان یک بیماری بپردازند . در مرحله ی بعد کار عملی آغاز میشود و روانشناس میتواند بر اساس مطالبی که فراغ گرفته است ، به درمان بیماران بپردازد . به این ترتیب تجربه قرار گرفتن در محیط کار و مواجه شدن به بیماران برای متقاضیان فراهم میشود . و این موضوع باعث ارتقا سطح علمی روانشناسان و همچنین کسب توانایی های لازم برای مواجه شدن با شرایط مختلف میشود .
سوالات متداول
کارورزی روانشناسی الزامی است ؟
در حال حاضر کارورزی روانشناسی برای دریافت مجوز فعالیت مطب روانشناسی و مراکز مشاوره الزامی نمیباشد . اما برای کسب مهارت های تخصصی الزامی میباشد .
کارورزی روانشناسی در بهزیستی چگونه است ؟
متقاضیان میتوانند برای گذراندن دوره های کارورزی روانشناسی ، در دوره های مربوط به سازمان بهزیستی کشور شرکت نمایند . و در این دوره ها مهارت های عملی لازم را کسب نمایند .
کارورزی روانشناسی دربیمارستان چگونه است ؟
کارورزی روانشناسی دربیمارستان ها این فرصت را در اختیار متقاضیان قرار میدهد ، که در بالین بیماران به کسب دانش و مهارت های لازم برای پروسه ی تشخیص و درمان بیماران بپردازند .
 برای مشاوره در زمینه کارورزی روانشناسی چگونه است؟
از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت
در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 
حتی ایام تعطیلمنبع: سایت مشاوره تلفنی روانشناسی و تحصیلی آویژهمشاوره تحصیلی و نظام وظیفه تلفنی

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۵ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۵۲:۰۵ توسط:آویژه موضوع: نظرات (0)

شرایط تاسیس مرکز مشاوره خانواده چگونه است؟

به نقل از مرکز مشاوره آویژه:|
۵٫۰
۰۱
تاسیس مرکز مشاوره خانواده
تاسیس مرکز مشاوره خانواده یکی از نیاز های اساسی هر کشوری میباشد . به خصوص در کشور ما در سال های اخیر ، با توجه به افزایش نیاز به مشاوره تخصصی در زمینه های مختلف ، تاسیس مرکز مشاوره خانواده اهمیت دوچندان پیدا کرده است . میدانیم که خانواده مهمترین بنیاد اجتماعی میباشد که موفقیت افراد در خانواده ، به موفقیت جامعه میانجامد . به این منظور و برای رفع نیاز ها و مشکلات متعدد خانواده ها ، بسیاری از مراکز ازجمله نظام روانشناسی ، در تلاش هستند با نظارت بر روند تاسیس مراکز مشاوره نقش موثری در بهبود کیفیت زندگی افراد داشته باشند . علاوه بر این ، تاسیس مرکز مشاوره خانواده یک فرصت شغلی مناسب برای افراد دارای مدرک تحصیلی روانشناسی و مشاوره در مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد و دکترا میباشد . و اکثر داوطلبان کنکور سراسری با هدف تاسیس مراکز مشاوره و روانشناسی به این رشته ها وارد میشوند .
حال موضوعی که مطرح میشود اینست که برای تاسیس مرکز مشاوره خانواده چه مدارک و شرایطی مورد نیاز است ، و به دست آوردن اطلاعات دقیق از شرایط و ضوابط مربوط به آن یکی از چالش های پیش روی متقاضیان تاسیس مرکز مشاوره میباشد . علاقه مندان به این کار ضمن داشتن مدرک تحصیلی مرتبط میبایست تمام شرایط اعلام شده از سوی سازمان های زیربط را داشته باشند . اگر شما یکی از متقاضیان تاسیس مرکز مشاوره خانواده میباشید در ادامه ی این مطالب مفیدی از شرایط و ضوابط مربوط به این کار ارائه میشود ، که توصیه میکنیم به دقت به مطالعه این نکات بپردازید .
شرایط تاسیس مرکز مشاوره خانواده
شرایط تاسیس مرکز مشاوره خانواده ازجمله دغدغه های علاقه مندان به امر ارائه خدمات مشاوره و روانشناسی میباشد . لذا هر فردی که علاقه مند به تاسیس مرکز مشاوره خانواده باشد ، باید واجد تمام این شرایط باشد و با توجه به این شرایط اقدامات لازم را انجام دهد . از جمله شرایط تاسیس مرکز مشاوره خانواده داشتن حداقل مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد معتبر از دانشگاه های داخلی و خارجی و در رشته هایی همچون مشاوره ، روانشناسی ، مددکاری اجتماعی و … را میتوان ذکر کرد . همچنین باید به مواردی همچون عضویت در سازمان نظام مشاوره و روانشناسی کشور توجه نمود .
عضویت در این سازمان نیز ضوابط و قوانین مربوط به خود را دارد که شامل شرایط عمومی که در ادامه متن ارائه میشود ، میباشند . داشتن تبعیت جمهوری اسلامی ایران نیز از دیگر شرایط لازم برای این کار میباشد . داشتن حداقل سن اعلام شده از سوی سازمان و داشتن سابقه کاری مرتبط از جمله ی دیگر شرایط تاسیس مرکز مشاوره خانواده میباشد .
عدم سوپیشینه کیفری ، نداشتن دشمنی و عناد با نظام جمهوری اسلامی ایران ، عدم اعتیاد به مواد مخدر و مواد روانگردان و نداشتن فساد اخلاقی و عدم تجاهر به فسق از دیگر شرایط تاسیس مرکز مشاوره خانواده میباشد . درباره ی متقاضیان آقا نیز نباید هیچگونه محدودیتی ، از بابت شرایط نظام وظیفه ی عمومی وجود داشته باشد . در نهایت داشتن کارت پایان خدمت سربازی یا کارت معافیت از خدمت وظیفه عمومی یکی از شرایط لازم میباشد . که تمام این شرایط باید مورد تایید قرار گیرند .
مدارک لازم جهت تاسیس مرکز مشاوره خانواده
مدارک لازم جهت تاسیس مرکز مشاوره خانواده ازسوی سازمان های مربوطه از جمله مرکز امور مشاوران و نظام مشاوره و روانشناسی کشور ، به اطلاع متقاضیان اخذ مجوز میرسد . داوطلبان ملزم هستند که تمام این مدارک را تهیه نمایند و به مراجع مربوطه ارائه دهند . مهمترین مدارک لازم جهت تاسیس مرکز مشاوره خانواده همان حداقل مدرک تحصیلی معتبر میباشد . که این مدرک باید حداقل کارشناسی در یکی از رشته های روانشناسی و مشاوره مددکاری اجتماعی و … باشد . البته این مدارک باید مورد تایید وزارت علوم و تحقیقات و یا وزارت بهداشت کشور باشد . علاوه بر این داشتن مدرک عضویت در سازمان روانشناسی و مشاوره کشور از مهمترین مدارک لازم جهت تاسیس مرکز مشاوره خانواده میباشد . ارائه مدارک شناسایی همچون کارت ملی و کپی تمام صفحات شناسنامه از جمله مدارک لازم برای تاسیس مرکز مشاوره خانواده میباشد .
گواهی عدم سو سابقه کیفری ، مدرک پایان خدمت سربازی و یا مدرک معافیت از خدمت وظیفه ی عمومی برای آقایان ، گواهی سلامت روحی و روانی از دیگر مدارکی است ، که برای تاسیس مراکز مشاوره و روانشناسی مورد نیاز است .
مراحل تاسیس مرکز مشاوره خانواده
مراحل تاسیس مرکز مشاوره خانواده از طریق سازمان های زیربط به اطلاع متقاضی میرسد . بدیهی است که اولین مرحله برای اخذ مجوز ، دریافت مدرک تحصیلی مورد تایید میباشد . عضویت در سازمان مشاوره و روانشناسی کشور نیز یکی از مراحل تاسیس مرکز مشاوره خانواده میباشد . علاوه بر اینها متقاضیانی که تمایل دارند مجوز مرکز مشاوره خانواده دریافت کنند ، بعد از ارائه مدارک باید در آزمون شرکت کنند . این آزمون بر اساس مطالب و موضوعات تخصصی هر رشته برگزار میشود . البته این آزمون تنها از افراد دارای شرایط اعلام شده ، گرفته میشود . همچنین باید این نکته را ذکر نمود که ، اعضای هیئت علمی دانشگاه ها از این آزمون معاف میباشند . پس از آنکه متقاضیان قبول شده در آزمون مشخص شدند ، صلاحیت این افراد توسط مرکز امور مشاوره بررسی میشود . در نهایت آخرین مرحله ، انجام مصاحبه حضوری میباشد .
یکی دیگر از پله هایی که داوطلبان دریافت مجوز مرکز مشاوره خانواده باید طی کنند ، کارآموزی میباشد . کارآموزی میتواند برای تقویت توانایی های تخصصی و مهارت های مشاوره بسیار موثر باشد . از این جهت گذراندن تمامی این مراحل برای اخذ مجوز ضروری میباشد .
چگونگی تاسیس مرکز مشاوره خانواده
چگونگی تاسیس مرکز مشاوره خانواده بر اساس آیین نامه ها و قوانین سازمان روانشناسی مشاوره و مرکز امور مشاوران تعیین میگردد . متقاضیان اخذ مجوز مراکز مشاوره ، برای این کار باید به اطلاعیه های این مراکز توجه نمایند . دسترسی به این اطلاعیه ها به شکل اینترنتی و از طریق سایت ها ی هر سازمان امکان پذیر میباشد . به علاوه اطلاعات مربوط به چگونگی تاسیس مرکز مشاوره خانواده به طور گسترده دررسانه ها و سایت های دیگر نیز قابل دسترسی میباشد . برای اخذ مجوز مرکز مشاوره تبصره ها و قوانین ویژه ای وجود دارد . که از آن جملهمیتوان به موارد زیر اشاره کرد : تابلوی مربوط به تعرفه ها و منشور اخلاقی میبایست در معرض دید قرار گیرد ، تبلیغات مرکز باید در چارچوب قوانین مربوط به سازمان باشد ، برگزاری دوره ها و کارگاه های تخصصی ، برای افراد دارای مجوز و مدرک تحصیلی مورد قبول امکان پذیر میباشد .
نصب‌اصل مجوز فعالیت در محل کار الزامی میباشد . مشاورین موظف میباشند برای هر کدام از مراجعین پرونده تشکیل دهند و مسئولیت آن بر عهده ی مشاور میباشد . به کار گرفتن افرادی که واجد شرایط نباشند ، به طور کلی افراد غیر مجاز در امر مشاوره غیر قانونی میباشد . نکته ی دیگر این است که انتقال مجوز یا پروانه ی فعالیت مراکز مشاوره به دیگران تخلف به حساب میاید .
سوالات متداول
آزمون مجوز مرکز مشاوره خانواده چگونه است ؟
این آزمون برای متقاضیان واجد شرایط که مدارک تحصیلی و … خود را ارائه میدهند ، میباشد . که سوالات این آزمون بر اساس موضوعات تخصصی هر رشته طرح میگردد .
ثبت نام پروانه مرکز مشاوره خانواده چگونه است ؟
ثبت نام برای دریافت مجوز مرکز مشاوره از سوی سازمان های مربوطه همچون سازمان روانشناسی و مشاوره کشور و همچنین مرکز خدمات مشاوره امکان پذیر میشد . لذا متقاضیان برای ثبت نام باید به این مراکز مراجعه نمایند .
دستورالعمل تاسیس مرکز مشاوره خانواده چگونه است؟
متقاضیان با تهیه ی مدارک لازم باید درخواست خود را برای تاسیس مرکز مشاوره ثبت نمایند و در نهایت با گذراندن مراحل مختلف از جمله آزمون و مصاحبه میتوانند مرکز خود را تاسیس نمایند .
 برای مشاوره در زمینه شرایط تاسیس مرکز مشاوره خانواده چگونه است؟
از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت
در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 
حتی ایام تعطیلمنبع: سایت مشاوره تلفنی روانشناسی و تحصیلی آویژهمشاوره تحصیلی و نظام وظیفه تلفنی

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۵ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۱۴:۳۵ توسط:آویژه موضوع: نظرات (0)

منابع ارشد مشاوره خانواده

به نقل از مرکز مشاوره آویژه:|
۵٫۰
۰۱
منابع ارشد مشاوره خانواده
منابع ارشد مشاوره خانواده کتاب ها و جزوات و رفرانس هایی را شامل میشود که از سوی وزارت علوم اعلام میگردد . دانشجویانی که موفق به اخذ مدرک کارشناسی شده باشند ، حال باید خود را برای آزمون کارشناسی ارشد آماده کنند . رشته ی مشاوره در دوره ی کارشناسی ارشد از چند گرایش مختلف ، شامل رشته های مشاوره مدرسه ، مشاوره شغلی ، مشاوره خانواده و مشاوره توانبخشی تشکیل شده است . که تمام این گرایش ها جز رشته های پرطرفدار دانشگاهی میباشند اما در بین گرایش های کارشناسی ارشد رشته ی مشاوره ، گرایش مشاوره خانواده از همه پرطرفدار تر میباشد . علت استقبال داوطلبان برای این رشته ها ، این است که متقاضیان پس از گذراندن دوره کارشناسی ارشد فرصتی را در اختیار دارند که با کمک نظام روانشناسی، مراکز مشاوره و روانشناسی تاسیس کنند . که این موضوع به عنوان یک فرصت شغلی میتواند امیدوار کننده باشد .
چیزی که در این مرحله برای داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد رشته ی مشاوره خانواده اهمیت بسیار زیادی دارد ، آمادگی برای کنکور کارشناسی ارشد و مطالعه ی منابع درست و کامل میباشد . و سوالی که برای تمام داوطلبان پیش خواهد آمد ، این است که منابع ارشد مشاوره خانواده شامل چه کتاب ها و مباحثی میباشند ؟ اما داوطلبان عزیز نباید در این باره نگرانی داشته باشند . چرا که همه ساله منابع ارشد مشاوره خانواده همزمان با منابع لازم برای سایر رشته ها و گرایش ها ، از سوی سازمان های مربوطه از جمله وزارت علوم ون تحقیقات کشور تعیین میگردد . و درنهایت منابع ارشد مشاوره خانواده طی اطلاعیه هایی منتشر میشود و داوطلبان میتوانند این منابع را به راحتی تهیه نمایند . در ادامه متن به بررسی دقیق منابع ارشد مشاوره خانواده میپردازیم .
کاملترین منابع ارشد مشاوره خانواده
کاملترین منابع ارشد مشاوره خانواده از جمله چالش برانگیز ترین موضوعات برای داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد در رشته ی مشاوره خانواده میباشد . همانطور که عنوان کردیم این منابع از سوی وزارت علوم و تحقیقات کشور اعلام میشوند . برای رشته ی مشاوره خانواده نیز به مانند سایر گرایش ها ی این رشته مطالعه چندین درس الزامی میباشد . که داوطلب باید برای موفقیت در کنکور و برای تمام این دروس امتحانی ، کاملترین منابع ارشد مشاوره خانواده را مطالعه نماید . علاوه بر این بسیاری از سایت ها و مراکز مشاوره تحصیلی که در این موضوع تخصص دارند اقدام به معرفی کاملترین منابع ارشد مشاوره خانواده مینمایند . دروس امتحانی شامل زبان عمومی و تخصصی ، مبانی مشاوره و راهنمایی ، روش ها و فنون راهنمایی در مشاوره ، نظریه های مشاوره و روان درمانی ، کاربرد آزمون های روانی در مشاوره ، روانشناسی شخصیت ، آمار و روش های تحقیق میباشد .
که برای هریک از این دروس کتاب های متعدد و ارزشمندی به چاپ رسیده است . اما چنانچه بخواهیم کاملترین منابع ارشد مشاوره خانواده را برای هر درس برشمریم میتوان برای درس زبان به کتاب متون روانشناسی از لیندا لیل و کتابهای زبان عمومی همچون ضروریات تافل اشاره کرد . از جمله منابع ارشد مشاوره خانواده برای درس مشاوره و راهنمایی ، مقدمات راهنمایی و مشاوره عبدالله شفیع آبادی و همچنین اصول و مبانی مشاوره ساموئل گلادینگ ترجمه ی گنجی ؛ برای درس روش و فنون راهنمایی در مشاوره منابعی همچون روش ها و فنون مشاوره عبدالله شفیع آبادی ؛ در درس نظریه های مشاوره و روان درمانی کتاب شفیع آبادی و جرالد کری ؛ برای آزمون های روانی در مشاوره روانشناسی و هوش سنجی و همچنین کاربرد آزمون های روانی گنجی ؛ در درس روانشناسی شخصیت کتاب های روانشناسی شخصیت نویسندگانی همچون شولتز و فیست و جان پروین و … میباشند .
ضرایب منابع ارشد مشاوره خانواده
ضرایب منابع ارشد مشاوره خانواده نیز یکی از مهم ترین مطالب برای داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد رشته ی مشاوره خانواده میباشد . زمانیکه دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد منتشر میشود ، اطلاعات مربوط به ضرایب منابع ارشد مشاوره خانواده را نیز دربرمیگیرد . بر اساس این اطلاعات هر درس دارای یک ضریب میباشد ، که این ضریب میزان اهمیت و میزان اعمابل تاثیرات مربوط به آن درس را نشان میدهد . ضرایب منابع ارشد مشاوره خانواده برای هریک دروس شامل : درس زبان عمومی و تخصصی دارای ضریب سه ، درس آمار و روش های تحقیق دارای ضریب دو ، درس مبانی مشاوره و راهنمایی دارای ضریب دو ، روش ها و فنون روانشناسی در مشاوره دارای ضریب سه ، درس نظریه های مشاوره و روان درمانی دارای ضریب سه ، کاربرد آزمون های روانی در مشاوره با ضریب دو و درنهایت روان شناسی شخصیت با ضریب دو ؛ میباشد .
لازم به ذکر است که این ضرایب برای تمام گرایش های کارشناسی ارشد رشته ی مشاوره مانند مشاوره شغلی و مشاوره توانبخشی و مشاوره مدرسه ، یکسان میباشد . همچنین هر چه ضریب درسی بالاتر باشد میزان تاثیر آن در قبولی داوطلب نیز بیشتر است .
دروس منابع ارشد مشاوره خانواده
دروس منابع ارشد مشاوره خانواده همانطور که گفته شد شامل هشت درس میباشد . که تعداد سوالات و ضریب هر درس متفاوت میباشد . زبان عمومی و زبان تخصصی که میتواند زبان انگلیسی یا فرانسه باشد از جمله دروس مورد نیاز برای ارشد مشاوره خانواده میباشد که برای قبولی داوطلبان اهمیت بسیار زیادی دارد . از دیگر دروس منابع ارشد مشاوره خانواده میتوان به درس های تخصصی همچون مبانی مشاوره و راهنمایی ، روش ها و فنون راهنمایی در مشاوره ، نظریه های مشاوره و روان درمانی ، آمار و روش های تحقیق ، روان شناسی شخصیت ، کاربرد آزمون های روانی اشاره کرد . هر یک از این دروس اطلاعاتی درباره مهارت های مختلف در اختیار داوطلبان قرار میدهد و آنها را برای ورود به دوره ی ارشد آماده میکند . داوطلبان با مطالعه این موارد میتوانند اطلاعاتی درخصوص مشاوره همسر گزینی ، ازدواج ، آموزش فرزند و … کسب نمایند .
منابع ارشد مشاوره خانواده وزارت بهداشت
منابع ارشد مشاوره خانواده وزارت بهداشت از سوی وزارت بهداشت و درمان کشور ، برای داوطلبان علاقه مند به ادامه تحصیل در دانشگاه های تحت نظارت این وزارت اعلام میگردد . که داوطلبان برای اطلاع از این منابع باید به اطلاعیه های منتشر شده ی این سازمان توجه نمایند . با توجه به اینکه این وزارتخانه بر آموزش بالینی تاکید دارد ، لذا منابع ارشد مشاوره خانواده وزارت بهداشت نیز بیشتر جنبه ی بالینی دارند . از جمله ی این منابع میتوان به دروسی همچون آمار و روش های تحقیق ، نظریه های شخصیت و نظریه های روان درمانی ، اصول خدمات بهداشتی و بهداشت روان و … اشاره کرد . وزارت بهداشت علاوه بر ذکر نام دروسی که باید مطالعه شوند ، رفرانس ها و منابع مربوطه را نیز معرفی میکند . که سوالات کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت تنها از روی این منابع اعلام شده طرح خواهد شد .
سوالات متداول
منابع کنکور ارشد مشاوره خانواده ؟
از سوی وزارت علوم و تحقیقات اعلام میشود و که داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد مشاوره خانواده باید این منابع را مطالعه نمایند . که شامل دروس زبان ، روانشناسی شخصیت ، مبانی مشاوره و راهنمایی و … میباشد .
منابع دروس ارشد مشاوره خانواده ؟
این دروس که از سوی وزارت علوم اعلام میشود شامل زبان عمومی و تخصصی ، روش ها و فنون راهنمایی در مشاوره ، روانشناسی شخصیت ، نظریه های مشاوره و روان درمانی ، کاربرد آزمون های روانی در مشاوره و مبانی مشاوره میباشد .
ضرایب منابع کارشناسی ارشد مشاوره خانواده ؟
ضرایب منابع ارشد مشاوره به شرح زیر است ؛ زبان با ضریب سه ، آمار و روش های تحقیق ضریب ۲ ، مبانی مشاوره ضریب ۲ ، روش ها و فنون راهنمایی در مشاوره ضریب ۳ ، روانشناسی شخصیت ضریب ۲ ، کاربرد آزمونهای روانی در مشاوره ۲ و نظریه ها مشاوره و روان درمانی با ضریب ۳ .
 برای مشاوره در زمینه منابع ارشد مشاوره خانواده
از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت
در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 
حتی ایام تعطیلمنبع: سایت مشاوره تلفنی روانشناسی و تحصیلی آویژهمشاوره تحصیلی و نظام وظیفه تلفنی

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۴ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۵۵:۴۱ توسط:آویژه موضوع: نظرات (0)

شرایط تاسیس مطب روانشناسی چگونه است؟

به نقل از مرکز مشاوره آویژه:|
۵٫۰
۰۱
تاسیس مطب روانشناسی
تاسیس مطب روانشناسی یکی از انگیزه های داوطلبان کنکور سراسری برای انتخاب این رشته میباشد . سالانه بسیاری از داوطلبان در مقاطع تحصیلی مختلف کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا در رشته ی روانشناسی پذیرش میشوند . که هدف اکثریت این داوطلبان تاسیس مطب روانشناسی میباشد . اما با توجه به اهمیت بالای امر مشاوره و روانشناسی در جامعه و همچنین افزایش نیاز در این زمینه برای فعالیت در این حوزه قوانین سخت گیرانه ای تصویب شده است . لذا با وجود اینکه داشتن مدرک تحصیلی یکی از شرایط لازم برای تاسیس مطب روانشناسی میباشد ، اما باید توجه نمود که داشتن این مدرک شرط کافی برای این امر نیست . بلکه فردی که متقاضی تاسیس مطب روانشناسی است باید واجد تمام شرایط تعیین شده از سوی نظام روانشناسی نیز باشد . که اخذ تاییدیه و یا همان پروانه ی اشتغال از این سازمان مراحل و ضوابط خود را دارد .
علاقه مندان و متقاضیان تاسیس مطب روانشناسی ممکن است درباره ی شرایط لازم و قوانین تصویب شده و همچنین مراحل اداری اخذ پروانه فعالیت با سوالات مختلفی مواجه باشند . به همین خاطر در ادامه ی این متن سعی میکنیم به پاسخ سوالاتی همچون مدرک تحصیلی مورد تایید برای اخذ پروانه ی فعالیت برای مطب روانشناسی ، چگونگی دریافت پروانه فعالیت مراکز مشاوره و روانشناسی ، مراحل صدور آن و بسیاری مطالب دیگر که متقاضیان در این مسیر باید بدانند ، خواهیم پرداخت . لذا به شما توصیه میکنیم برای اطلاع از این موارد و رفع ابهامات و سوالات خود به موارد ذکر شده در این مطلب دقت نمایید .
شرایط تاسیس مطب روانشناسی
شرایط تاسیس مطب روانشناسی در سازمان روانشناسی و مشاوره به تصویب رسیده است . که تنها افراد دارای این شرایط میتوانند برای تاسیس مطب روانشناسی اقدام نمایند . اگر بخواهیم به برخی از شرایط تاسیس مطب روانشناسی بپردازیم باید به مواردی همچون داشتن مدرک تحصیلی مرتبط اشاره کرد . که حداقل مدرک تحصیلی مورد نظر شامل مدرک کارشناسی ارشد روانشناسی و مشاوره میباشند و دیگر رشته های مرتبط با این حوزه ، اجازه فعالیت ندارند . این در حالی است که داوطلبان با رشته های نامرتبط در مقطع کارشناسی که مدرک کارشناسی ارشد و یا دکترا مرتبط دریافت میکردند ، تا قبل سال نود و سه میتوانستند مجوز فعالیت مرکز مشاوره و روانشناسی دریافت کنند . اما پس از این تاریخ داشتن مدرک کارشناسی مرتبط نیز یکی از شرایط لازم برای دریافت مجوز است . از دیگر شرایط تاسیس مطب روانشناسی باید به عضویت در نظام مشاوره و روانشناسی کشور اشاره کرد .
همچنین برای دریافت اجازه فعالیت در زمینه ی مشاوره روانشناسی و ارائه خدمات در مطب روانشناسی حداقل باید یک سال از زمان فارغ التحصیلی متقاضی گذشته باشد . از دیگر شرایط تاسیس مطب روانشناسی مربوط به شرایط نظام وظیفه ی آقایان میباشد . که بر این اساس متقاضیان مرد باید دارای کارت پایان خدمت سربازی باشند و هیچگونه محدودیتی در این مورد نداشته باشند . یکی از مواردی که در گذشته برای دریافت مجوز فعالیت الزامی بود داشتن مدرک کارورزی بود . این مدرک مبنی بر داشتن سابقه فعالیت حرفه ای است . که در حال حاضر جز شرایط لازم برای اخذ مجوز مطب روانشناسی نمیباشد . اما این به این معنا نیست که داشتن مهارت ها و سابقه عملی برای این کار لازم نمیباشد . بلکه یکی از ضروریات فعالیت در هر زمینه ای اخذ تجربه و مهارت کافی در آن مورد میباشد .
مراحل تاسیس مطب روانشناسی
مراحل تاسیس مطب روانشناسی شامل تمام مواردی میباشد که از سوی سازمان های زیربط اعلام شده و متقاضی تاسیس مرکز مشاوره و روانشناسی ملزم به گذراندن تمام این مراحل میباشد . یکی از اولین مراحل تاسیس مطب روانشناسی عضویت در سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور میباشد . که برای این کار باید فرم های مربوطه را پر کند و مدارک خواسته شده را برای این سازمان ارسال نماید . پس از ارسال این مدارک و بررسی آنها در کمیسیون های مربوطه ، نتیجه پذیرش و یا عدم پذیرش متقاضی به شکل کتبی اعلام میگردد . انجام مصاحبه حضوری از دیگر مراحل تاسیس مطب روانشناسی میباشد . در این مصاحبه تعیین میگردد که فرد متقاضی برای فعالیت در حوزه مشاوره و روانشناسی فرد مناسبی میباشد یا خیر . که در صورت عدم قبولی دلیل آن به اطلاع متقاضیان میرسد .
همچنین در صورت قبولی در این مصاحبه ، مراجعه برای دریافت پروانه فعالیت و یا مجوز مطب روانشناسی میباشد . افراد دارای این مدرک میتوانند برای راه اندازی مطب روانشناسی اقدام نمایند . این افراد پس از تاسیس مطب موظف میباشند ضمن نصب تابلو بر اساس مصوبات و تعرفه های سازمان مربوطه هزینه ی مربوط به خدمات خود را دریافت نمایند .
چگونگی اخذ مجوز تاسیس مطب روانشناسی
چگونگی اخذ مجوز تاسیس مطب روانشناسی همانطور که در پاراگراف قبل گفته شد ، شامل چند مرحله و پله میباشد . که متقاضی باید بر اساس این مراحل برای راه اندازی مطب روانشناسی گام بردارد . در حال حاضر نیاز به خدمات مشاوره دربین اقشار مختلف جامعه افزایش یافته است ، لذا نظارت بر تاسیس مراکز مشاوره و دریافت پروانه ی فعالیت در این زمینه افزایش یافته است . و صرفا داشتن مدرک تحصیلی نمیتواند تایید کننده صلاحیت فرد برای فعالیت در این حوزه باشد . به همین دلیل سازمان نظام مشاوره و روانشناسی کشور برای نظارت بر این موضوع راه اندازی شده است . لذا متقاضیان برای کسب اطلاعات کامل درباره چگونگی اخذ مجوز تاسیس مطب روانشناسی باید به سایت اینترنتی این سازمان مراجعه نمایند و در نهایت در این سازمان عضو شوند تا طی مراحلی صلاحیت و یا عدم صلاحیت آنها برای دریافت مجوز راه اندازی مطب روانشناسی تایید شود .
متقاضیان میبایست بعد از دریافت پروانه فعالیت از این سازمان ، نسبت به تاسیس مرکز مشاوره و روانشناسی اقدام کنند . در این مورد نیز باید پس از تکمیل فرم های مربوطه ، مدارک خواسته شده ارائه شوند . که این مدارک شامل شرحی از فعالیت ها و سوابق حرفه ای متقاضی و همچنین کپی پروانه فعالیت میباشد . پس از دریافت مجوز نیز فعالیت مراکز مشاوره تحت نظر سازمان روانشناسی و مشاوره کشور میباشد . که تعرفه ها و هزینه های دریافتی از مراجعین باید منطبق بر مصوبات و قوانین این سازمان باشد .
مدارک لازم برای تاسیس مطب روانشناسی
مدارک لازم برای تاسیس مطب روانشناسی یکی از چندین سوالی است که پیش روی متقاضیان تاسیس مراکز روانشناسی و مشاوره میباشد . این مدارک از سوی سازمان ناظر بر صدور مجوز فعالیت مراکز مشاوره و روانشناسی اعلام میگردد . لذا متقاضیان دریافت مجوز مرکز مشاوره و روانشناسی برای اطلاع از این مدارک باید به اطلاعیه های این سازمان توجه نمایند . اما برای راحتی کار شما عزیزان ما در اینجا به شرح این مدارک میپردازیم . از جمله مدارک لازم برای تاسیس مطب روانشناسی میتوان به مواردی همچون ؛ کپی برابر اصل تمام مدارک تحصیلی مربوط به رشته های مشاوره و روانشناسی ، عضویت در سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور و داشتن تاییدیه از این سازمان ، گواهی سلامت روانی ، کپی تمام صفحات شناسنامه و کارت ملی ، گواهی عدم سابقه کیفری ، دوقطعه عکس پرسنلی و … اشاره نمود .
سوالات متداول
شرایط گرفتن مجوز دفتر مشاوره چیست ؟
داشتن مدرک تحصیلی مشاوره و یا روانشناسی در مقطع کارشناسی ارشد و بالاتر ، عضویت در سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور از جمله شرایط گرفتن مجوز مرکز مشاوره میباشد .
صدور مجوز دفتر مشاوره خانواده چیست ؟
صدور مجوز شامل دریافت اجازه فعالیت در حوزه مشاوره و روانشناسی و راه اندازی مطب روانشناسی میباشد که تحت نظر سازمان نظام روانشناسی کشور صورت میپذیرد .
چگونگی تاسیس مطب روانشناسی ؟
علاقه مندان باید ضمن داشتن مدرک تحصیلی و همچنین مهارت های مورد تایید سازمان روانشناسی کشور و همچنین عضویت در این سازمان برای راه اندازی مطب روانشناسی اقدام نمایند .
 برای مشاوره در زمینه شرایط تاسیس مطب روانشناسی چگونه است؟
از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت
در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 
حتی ایام تعطیلمنبع: سایت مشاوره تلفنی روانشناسی و تحصیلی آویژهمشاوره تحصیلی و نظام وظیفه تلفنی

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۴ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۰۸:۲۹:۵۵ توسط:آویژه موضوع: نظرات (0)

بازار کار رشته روانشناسی چگونه است؟

به نقل از مرکز مشاوره آویژه:|
۵٫۰
۰۱
بازار کار رشته روانشناسی
بازار کار رشته روانشناسی یکی از مهم ترین دغدغه های داوطلبان و علاقه مندان به این رشته میباشد . با توجه به اینکه این رشته جز یکی از پرطرفدار ترین رشته های گروه انشانی میباشد به طبع پذیرش در آن نیز سخت تر از سایر رشته ها میباشد . اما گاهی داوطلبان این سوال را میپرسند که آیا با وجود سختی هایی که برای قبولی در این رشته وجود دارد ، آینده ی شغلی و بازار کار رشته روانشناسی امیدوار کننده هست یا خیر ؟ برای پاسخ به این پرسش باید گفت داوطلبان در این رشته ها با مدرک کارشناسی میتوانند در بسیاری از مراکز از جمله بهزیستی و مراکز مشاوره مشغول به کار شوند . اما نکته ی مهم که اکثر داوطلبان این رشته باید در نظر داشته باشند چگونگی تاسیس مطب روانشناسی میباشد . باید توجه کرد که تاسیس مطب زیر نظر نظام روانشناسی کشور میباشد .
آن دسته از داوطلبانی که علاقه مند به تاسیس مطب و مرکز مشاوره میباشد باید به دستورالعمل های این نظام توجه نمایند . البته ذکر این نکته الزامی است که بازار کار رشته روانشناسی با وجود امکان تاسیس مخطب برای مقاطع کارشناسی ارشد و بالاتر بهتر از مقاطع تحصیلی پایین تر میباشد . چرا اجازه فعالیت و مجوز مطب روانشناسی تنها به افراد دارای مدارک تحصیلی کارشناسی ارشد و بالاتر اهدا میگردد . بنابراین فرصت های شغلی رشته ی روانشناسی در هر مقطع تحصیلی متفاوت از دیگر مقاطع میباشد . در ادامه ی متن سعی میکنیم به بررسی بازارکار رشته روانشناسی در مقاطع مختلف تحصیلی بپردازیم .
بازار کار رشته روانشناسی در مقطع دکتری
بازار کار رشته روانشناسی در مقطع دکتری با بازار کار این رشته در سایر مقاطع متفاوت میباشد . چرا که داوطلبان در مقاطع پایین تر شانس کمتری برای تاسیس مراکز روانشناسی دارند . ولی یکی از گزینه های مثبت که برای بازار کار رشته روانشناسی در مقطع دکتری همین اجازه تاسیس مطب و فعالیت به عنوان مشاور و روانشناس میباشد . همچنین فعالیت در دانشگاه ها به عنوان عضو هیئت علمی یکی دیگر از فرصت های مربوط به بازار کار رشته روانشناسی در مقطع دکتری میباشد . علاوه بر این استخدام در سازمان های دولتی نیز از فرصت های شغلی مربوط به این رشته میباشد . از جمله این سازمان ها که به عنوان بازار کار رشته روانشناسی در مقطع دکتری تلقی میشوند میتوان به مراکزی همچون بهزیستی ، نیروی انتظامی ، کلینیک های ترک اعتیاد به مواد مخدر ،شهرداری و بسیاری سازمان های دیگر اشاره کرد .
بازار کار رشته روانشناسی در مقطع کارشناسی ارشد
بازار کار رشته روانشناسی در مقطع کارشناسی ارشد نیز از دغدغه های فارغ التحصیلان و یا داوطلبان رشته ی روانشناسی در این مقطع تحصیلی میباشد . داوطلبانی که پس از اخذ مدرک کارشناسی اقدام به ادامه ی تحصیل در این رشته میکنند ، این فرصت را خواهند داشت که همانند افراد دارای مدرک تحصیلی دکتری شانس خود را برای اخذ مجوز مطب روانشناسی امتحان کنند . که برای این کار علاوه بر داشتن مدرک تحصیلی باید تایید سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کل کشور را نیز داشته باشند و صرفا داشتن مدرک به معنای اجازه فعالیت و ارائه ی خدمات مشاوره نمیباشد . اما با توجه به این موضوع میتوان گفت که بازار کار رشته روانشناسی در مقطع کارشناسی ارشد کمی وسیعتر از مقاطع پایین تر میباشد .
همانند انچه که درباره بازار کار رشته ی روانشناسی در مقاطع بالاتر تحصیلی از جمله دکتری گفته شد میتوان به این مورد نیز اشاره کرد . که سالانه مراکز دولتی مختلف از بین فارغ التحصیلان دوره های مختلف روانشناسی استخدام به عمل میاورند . که از جمله مهم ترین این مراکز که به عنوان بازار کار رشته روانشناسی در مقطع کارشناسی ارشد مطرح میشوند ، میتوان به نیروی انتظامی کشور ، آموزش و پرورش ، کانون اصلاح و تربیت ، مراکز ترک اعتیاد و حتی باشگاه های ورزشی و … اشاره کرد .
بازار کار رشته روانشناسی در مقطع کارشناسی
بازار کار رشته روانشناسی در مقطع کارشناسی برای داوطلبان کنکور سراسری و متقاضیان ادامه تحصیل در این رشته ها یکی از بزرگترین سوالات و دغدغه ها میباشد . همچنین همانطور که میدانید این رشته یکی از پرطرفدار ترین رشته های دانشگاهی دربین داوطلبان کنکور سراسری میباشد . بنابراین رقابت برای پذیرش در آن نیز تنگاتنگ میباشد . در طی سالیان اخیر در کشور ما با افزایش آگاهی مردم توجه به حوزه روانشناسی و مشاوره افزایش پیدا کرده است . مخصوصا نیاز به مشاوره های پیش از ازدواج و مشاوره کودکان و … این موضوع به خودی خود باعث افزایش نیاز به نیروی متخصص و حرفه ای در این حوزه میشود . بنابراین میتوان آینده ی امیدوارکننده ای برای بازار کار رشته روانشناسی در مقطع کارشناسی متصور شد .
البته نباید از این موضوع مهم غافل شد ، که بخش عمده ای از شانس استخدام و یا ایجاد فرصت های شغلی به مهارت های فردی و نیز تخصص و سطح سواد افراد نیز بستگی دارد . چرا هر مرکز و اداره ای نیازمند نیروی جوان و حرفه ای میباشد . از جمله مراکزی که میتوان به عنوان بازار کار رشته روانشناسی معرفی کرد ، مراکزی همچون مراکز مشاوره تحصیلی ، مراکز ترک اعتیاد ، مدارس ، نیروی انتظامی و … را میتوان نام برد . اما به طور کلی بازار کار رشته روانشناسی در این مقطع نسبت به مقاطع بالاتر از تنوع و گستردگی کمتری برخوردار است .
بازار کار رشته روانشناسی در ایران
بازار کار رشته روانشناسی در ایران به عوامل مختلفی بستگی دارد که در این متن به برخی از این موارد پرداختیم . از جمله ی این عوامل میتوان به مهارت فردی افراد ، و یا میزان نیاز سالانه ی کشور به کارشناسان و متخصصان مشاوره اشاره کرد . همانطور که تا به اینجای متن نیز گفته شد ، بازار کار رشته روانشناسی در ایران و همچنین فرصت های شغلی در هر مقطع تحصیلی متفاوت میباشد . به شکلی که رونق بازار کار در این رشته برای متقاضیان با مدرک تحصیلی کارشناسی و پایین تر بسیار کمتر از سایر مقاطع میباشد . و چنانچه با رویای داشتن مطب روانشناسی و یا مرکز مشاوره به این رشته وارد شوید ، باید مقطع کارشناسی ارشد را نیز پشت سر بگذارید . بجز تاسیس مرکز مشاوره و مراکز درمانگری بسیاری از ادارات دولتی و غیر دولتی نیز نیازمند متخصصین روانشناسی و مشاوره میباشند .
به طور مثال افراد دارای مدرک روانشناسی در هر مقطع تحصیلی میتوانند در مهد های کودک کشور مشغول به فعالیت شوند . و یا نسبت به تاسیس مهد کودک اقدام نمایند . مراکز ترک اعتیاد به مواد مخدر ، آموزش و پروش و نیروی انتظامی کشور نیز از مراکز هدف برای استخدام کارشناسان روانشناسی میباشند . از دیگر فرصت های شغلی برای روانشناسان میتوان به عضویت در هیئت علمی دانشگاه ها اشاره کرد . لذا افرادی که علاقه مند به کار تدریس و فضای دانشگاهی باشند میتوانند ، با داشتن مدرک کارشناسی ارشد و بالاتر ، به تربیت نیروی کار و متخصص روانشناسی در دانشگاه ها بپردازند .
سوالات متداول
بازار کار رشته روانشناسی در خارج چگونه است ؟
با توجه به اهمیت بسیار بالای این رشته در خارج از کشور ، بازار کار مربوط به رشته ی روانشناسی در خارج از کشور رونق و گسترش بسیاری یافته است .
آینده شغلی رشته روانشناسی ؟
آینده شغلی در هر رشته ای به پارامترهای مختلف بستگی دارد . در رشته ی روانشناسی نیز با توجه به میزان مهارت متقاضی ، نیاز سالانه و … متفاوت میباشد . اما به طور کلی آینده ی شغلی این رشته امیدوار کننده است .
آینده شغلی رشته روانشناسی بالینی چگونه است ؟
دز این رشته فرصت های شغلی بیشتری برای داوطلبان وجود دارد . از جمله استخدام در مراکز مشاوره ، بیمارستان ها ، اموزش و پرورش ، دانشگاه ها و …
 برای مشاوره در زمینه بازار کار رشته روانشناسی چگونه است؟
از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت
در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 
حتی ایام تعطیلمنبع: سایت مشاوره تلفنی روانشناسی و تحصیلی آویژهمشاوره تحصیلی و نظام وظیفه تلفنی

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۴ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۰۷:۱۲:۰۴ توسط:آویژه موضوع: نظرات (0)