مرکز مشاوره تلفنی مرکز مشاوره تلفنی .

مرکز مشاوره تلفنی

ثبت نام و لیست رشته های بدون کنکور علمی کاربردی واحد آموزشی گیلان

به نقل از مرکز مشاوره آویژه:|
دانشگاه علمی کاربردی واحد آموزشی گیلان یکی از دانشگاه های زیر مجموعه دانشگاه جامع علمی کاربردی است که در راستای نظام آموزش مهارت و فناوری وابسته به وزارت علوم، هر سال در دوره های مهر و بهمن و در دو مقطع کاردانی و کاردانی به کارشناسی از طریق ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی دانشجو می پذیرد. هدف این دانشگاه فراهم نمودن موجبات مشارکت ارگانها، سازمانها و دستگاههای متقاضی اجرایی دولتی و غیردولتی در امر تربیت نیروی انسانی کارآفرین، ماهر و متخصص مورد نیاز کشور است. بنابراین افرادی که میخواهند مهارتهای عملی و کاربردی را در زمان کم در یکی از رشته های دانشگاه علمی کاربردی موجود در دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی فراگرفته و با آگاهی از شرایط ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی از این مهارت در کسب و کار مورد علاقه خود استفاده کنند، میتوانند بدون کنکور در دانشگاه علمی کاربردی واحد آموزشی گیلان ثبت نام کنند.
دانشگاه علمی کاربردی واحد آموزشی گیلان
دانشگاه علمی کاربردی واحد آموزشی گیلان توسط موسسه آموزش عالی علمی کاربردی صنعت آب و برق زیر مجموعه وزارت نیرو به درخواست دانشگاه جامع علمی کاربردی در استان گیلان تاسیس شده و در در رشت – ساختمان شماره ۱: رشت- چهار راه پورسینا -خیابان دکتر حشمت ساختمان شماره ۲: خیابان امام خمینی- بین میدان فرهنگ و سه راه منظریه- روبروی موسسه مسافربری استقلال وافع است.
نظام آموزش مهارت و فناوری دانشگاه علمی کاربردی واحد آموزشی گیلان شامل آموزشهایی است که با هدف ارتقا و انتقال دانش کار و فناوری، به هنگام کردن مهارتهای شغلی و افزایش مستمر و فزاینده بهره وری در تمامی سطوح تحصیلی مهارت و فناوری به صورت آموزشهای رسمی و آموزشهای تکمیلی بین سطوح تحصیلی طراحی و اجرا میشود و با استفاده از فناوریهای آموزشی روز و ظرفیتهای آموزشی محیط کار، افراد را براساس استانداردها و صلاحیتهای شغلی و با تاکید بر اخلاق حرفه ای برای احراز شغل، حرفه و کسب و کار تا سطح مطلوب تربیت می نماید. قبل از ثبت نام و انتخاب رشته دانشگاه علمی کاربردی به داوطلبان توصیه میشود دفترچه ثبت نام علمی کاربردی را با دقت مطالعه نمایند.
همچنین فارغ التحصیلان دانشگاه علمی کاربردی میتوانند به اشتغال در همان سازمان یا شرکت مربوط به مرکز جامع علمی کاربردی امیدوار باشند.
بیشتر بخوانید: ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی
ثبت نام بدون کنکور کاردانی و کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی واحد آموزشی گیلان
دانشگاه علمی کاربردی واحد آموزشی گیلان به تمام کسانی که تمایل به یادگیری سریع و کسب تجربه، برای ورود به بازار کار و فعالیت اقتصادی را دارند، توصیه میشود. این دانشگاه شرایط لازم برای بالا بردن سطح دانش و تجربه را به صورت یکجا فراهم کرده و مدارک کاردانی و کارشناسی آن مورد تائید وزارت علوم میباشد. از این رو در صورتی که تمایل به تحصیلی در یکی از رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی واحد آموزشی گیلان را دارید میتوانید با مطالعه ادامه متن علاوه بر اطلاع از لیست رشته های بدون کنکور علمی کاربردی واحد آموزشی گیلان ، اطلاعات جامه ای را کسب نمایید و یا در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی از مشاوره ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی مرکز مشاوره آویژه بهرمند شوید.
بیشتر بخوانید: ثبت نام بدون کنکور کاردانی و کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی شرکت تعاونی البرز فاراب عمارلو
 لیست رشته ها و انتخاب رشته بدون کنکور علمی کاربردی واحد آموزشی گیلان
هر داوطلب ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی براساس میزان علاقمندی به رشته های تحصیلی منحصرا میتواند در یکی از چهار گروه آموزشی اصلی شامل: صنعت، کشاورزی، مدیریت و خدمات اجتماعی و فرهنگ و هنر برابر ضوابط شرکت نماید.
توجه داشته باشید که ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی واحد آموزشی گیلان به صورت همزمان انجام میشود، بنابراین انجام این کار حساسیت بالایی که در پاسخ به این نیاز ما مرکز مشاوره تحصیلی آویژه امکان مشاوره تلفنی ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی را فراهم کرده ایم.
افرادی که در مرحله اول ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی واحد آموزشی گیلان پذیرفته شوند برای پیگیری ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور باید قبل از ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی اطلاعات خود را در سایت هم اوا وارد کنند. داوطلبان لازم است تمام مدارک اولیه شامل تصویر صفحات شناسنامه، تصویر پشت و روی کارت ملی، تصویر کارت پایان خدمت و یا معافیت برای آقایان و تصویر مدرک دیپلم خود را اسکن کرده و در سایت هم آوا آپلود نمایند.
بعد از تکمیل نمودن اطلاعات اولیه در سایت هم آوا نسبت به ثبت نام اینترنتی خود اقدام نمایند. برای انتخاب رشته بدون کنکور علمی کاربردی واحد آموزشی گیلان میبایست از گروه و کد زیرگروه آموزشی، رشته های تحصیلی و دیپلم های مرتبط دارای اولویت پذیرش، ظرفیت پذیرش اعم از آزاد و شاغل، و نیز جنسیت پذیرش ( مندرج در دفترچه ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی ) اطلاع داشته باشید. برای اطلاع از دوره ها و مقاطع پذیرش، تعریف شاغل و شرایط اختصاصی، کد اشتغال و امکانات رفاهی، لیست رشته ها و کد اشتغال علمی کاربردی واحد آموزشی گیلان با ما همراه باشید.
بیشتر بخوانید: مراحل ثبت نام دانشگاه جامع علمی کاربردی
لیست رشته های کاردانی دانشگاه علمی کاربردی واحد آموزشی گیلان ورودی مهر ماه
کاردانی فنی فناوری اطلاعات – اینترنت و شبکه های گسترده
کاردانی فنی برق – توزیع
کاردانی فنی برق – انتقال
کاردانی حرفه ای خدمات مشترکین صنعت آب و برق
بیشتر بخوانید: لیست رشته های کاردانی دانشگاه علمی کاربردی فرهنگ و هنر واحد ۱ گیلان (رشت) ورودی مهر ماه
لیست رشته های کاردانی دانشگاه علمی کاربردی واحد آموزشی گیلان ورودی بهمن ماه
ندارد
بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی شیراز
لیست رشته های کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی واحد آموزشی گیلان ورودی مهر ماه
مهندسی فناوری شبکه های توزیع برق
مهندسی فناوری شبکه های انتقال برق
مهندسی فناوری اطلاعات – فناوری اطلاعات
بیشتر بخوانید: لیست رشته های کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی آستارا ورودی مهر ماه
لیست رشته های کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی واحد آموزشی گیلان ورودی بهمن ماه
ندارد
بیشتر بخوانید: لیست رشته های کاردانی دانشگاه علمی کاربردی
کد اشتغال و تعریف شاغل در دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد آموزشی گیلان
انتخاب رشته و پذیرش بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی واحد آموزشی گیلان به دو صورت سهمیه آزاد و سهمیه مشاغل انجام میشود. داوطلبان شاغل در مراکز دولتی و غیر دولتی به صورت سهمیه مشاغل پذیرش شده و برای هر مرکز یک کد اشتغال تعریف میشود که اطلاعات آن در دفترچه ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی وجود دارد. در مرکز جامع علمی کاربردی واحد آموزشی گیلان شاغل به فردی اطلاق میگردد که در وزارت راه و شهرسازی و یا زیرمجموعه های تابعه آن در حرفه منطبق با رشته انتخابی مشغول به کار باشد. کد اشتغال دانشگاه علمی کاربردی واحد آموزشی گیلان نیز ۱۱۰ است.
بیشتر بخوانید: کد اشتغال و تعریف شاغل در دانشگاه جامع علمی کاربردی شرکت خدمات دریایی تایدواتر خاورمیانه – انزلی
شماره تلفن تماس و آدرس مرکز جامع علمی کاربردی واحد آموزشی گیلان
دانشگاه علمی کاربری واحد آموزشی گیلان در استان گیلان و در رشت – ساختمان شماره ۱: رشت- چهار راه پورسینا -خیابان دکتر حشمت ساختمان شماره ۲: خیابان امام خمینی- بین میدان فرهنگ و سه راه منظریه- روبروی موسسه مسافربری استقلال واقع است. همچنین شماره تماس این دانشگاه ۰۱۳-۳۳۳۳۲۶۲۰ میباشد.
بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی تهران
شرایط اختصاصی و امکانات رفاهی علمی کاربردی واحد آموزشی گیلان
پذیرش در این دانشگاه شرایط اختصاصی خاصی ندارد.
وسیله ایاب و ذهاب : ندارد
سلف سرویس : ندارد
خوابگاه : ندارد
بیشتر بخوانید: شرایط اختصاصی و امکانات رفاهی علمی کاربردی صنایع چوب و کاغذ ایران ـ چوکا
زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی واحد آموزشی گیلان
پذیرش بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی واحد آموزشی گیلان هر سال در اواخر مرداد و اوایل شهریور ماه برای ترم مهر ماه و اواخر آذر و اوایل دی ماه برای ترم بهمن ماه، از طریق سایت سنجش به وسیله انتخاب رشته صرفا بر اساس سوابق تحصیلی (Educational records) دانشجو صورت می گیرد. داوطلبان پس از پذیرش در این دانشگاه می توانند با در دست داشتن مدارک لازم برای ثبت نام بدون کنکور به دانشگاه علمی کاربردی واحد آموزشی گیلان مراجعه نمایند.
بیشتر بخوانید: لیست رشته های کاردانی دانشگاه علمی کاربردی
شرایط عمومی و اختصاصی دفترچه ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی
اعتقاد به اسلام و یا یکی از ادیان تصریح شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.
نداشتن عناد ( نه اعتراض ) نسبت به نظام جمهوری اسلامی ایران. تبصره: در صورتی که داوطلب قبلا با نظام جمهوری اسلامی عناد داشته، باید تغییر نظر او احراز شود.
عدم سابقه عضویت در ساواک و فراماسونری و اعقاب آن بر اساس استعلام های انجام شده.
نداشتن فساد اخلاقی
شهرت نداشتن به ارتکاب اعمال خلاف شئون شغلی و تحصیلی در طول تحصیل یا زمان اشتغال (در صورت اشتغال قبلی)
داشتن توانایی جسمی متناسب با رشته تحصیلی و عدم اعتیاد به مواد مخدر.
داشتن دیپلم سه ساله نظام جدید (فنی و حرفه ای، کار دانش و نظری) و یا دیپلم نظام قدیم آموزش متوسطه (چهارساله یا شش ساله نظری و فنی و حرفه ای)
داشتن سایر شرایط ثبت نام به صورت اختصاصی اعلام شده توسط هر یک از مراکز آموزشی تحت نظارت دانشگاه جامع علمی کاربردی مندرج در دفترچه ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی.
داشتن شرایط مربوط به وظیفه عمومی برای داوطلبان مرد، مندرج در دفترچه ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی.
بیشتر بخوانید: ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی
برای تماس با مرکز مشاوره تحصیلی آویژه جهت مشاوره تلفنی ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی میتوانید از طریـق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد یا صفر با شماره تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ از سایر استانها تماس حاصل فرمایید.
مدارک لازم برای ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی (university of applied science and technology iran)
کلیه داوطلبان ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی باید اصل مدارک زیر را نزد خود نگاه داشته و پس از قبولی در زمان ثبت نام به واحد آموزشی گیلان ارایه نمایند.
فرم تکمیل شده استفاده از سهمیه مشاغل برای داوطلبانی که شاغل بوده و از سهمیه مشاغل در رشته متناسب استفاده مینمایند.
آخرین فیش حقوقی برای متقاضیان استفاده از سهمیه مشاغل.
گواهینامه پایان تحصیلات متوسطه و یا مدرک معتبر دیپلم.
گواهی معدل دار برای افرادی که گواهینامه پایان تحصیلات دوره متوسطه آنها فاقد معدل میباشد.
فرم تایید معدل برای فارغ التحصیلانی که تاکنون گواهینامه پایان تحصیلات برای آنان صادر نشده است.
 ثبت نام و لیست رشته های بدون کنکور علمی کاربردی واحد آموزشی گیلان
شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.
برای مشاوره در زمینه ثبت نام و لیست رشته های بدون کنکور علمی کاربردی واحد آموزشی گیلان
از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت
در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 
حتی ایام تعطیلمنبع: سایت مشاوره تلفنی روانشناسی و تحصیلی آویژهمشاوره تحصیلی و نظام وظیفه تلفنی

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۱ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۰۸:۱۰:۰۰ توسط:آویژه موضوع: نظرات (0)

ثبت نام و لیست رشته های بدون کنکور علمی کاربردی فنی و حرفه ای شهید انصاری رشت

به نقل از مرکز مشاوره آویژه:|
دانشگاه علمی کاربردی فنی و حرفه ای شهید انصاری رشت یکی از دانشگاه های زیر مجموعه دانشگاه جامع علمی کاربردی است که در راستای نظام آموزش مهارت و فناوری وابسته به وزارت علوم، هر سال در دوره های مهر و بهمن و در دو مقطع کاردانی و کاردانی به کارشناسی از طریق ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی دانشجو می پذیرد. هدف این دانشگاه فراهم نمودن موجبات مشارکت ارگانها، سازمانها و دستگاههای متقاضی اجرایی دولتی و غیردولتی در امر تربیت نیروی انسانی کارآفرین، ماهر و متخصص مورد نیاز کشور است. بنابراین افرادی که میخواهند مهارتهای عملی و کاربردی را در زمان کم در یکی از رشته های دانشگاه علمی کاربردی موجود در دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی فراگرفته و با آگاهی از شرایط ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی از این مهارت در کسب و کار مورد علاقه خود استفاده کنند، میتوانند بدون کنکور در دانشگاه علمی کاربردی فنی و حرفه ای شهید انصاری رشت ثبت نام کنند.
بیشتر بخوانید: شرایط معافیت پزشکی خدمت سربازی
دانشگاه علمی کاربردی فنی و حرفه ای شهید انصاری رشت
دانشگاه علمی کاربردی فنی و حرفه ای شهید انصاری رشت توسط موسسه آموزش عالی علمی-کاربردی مهارت زیر مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به درخواست دانشگاه جامع علمی کاربردی در استان گیلان تاسیس شده و در در رشت – بلوار شهید انصاری-خیابان مهارت-روبروی آموزشکده سما-جنب مرکزشهید باهنر وافع است.
نظام آموزش مهارت و فناوری دانشگاه علمی کاربردی فنی و حرفه ای شهید انصاری رشت شامل آموزشهایی است که با هدف ارتقا و انتقال دانش کار و فناوری، به هنگام کردن مهارتهای شغلی و افزایش مستمر و فزاینده بهره وری در تمامی سطوح تحصیلی مهارت و فناوری به صورت آموزشهای رسمی و آموزشهای تکمیلی بین سطوح تحصیلی طراحی و اجرا میشود و با استفاده از فناوریهای آموزشی روز و ظرفیتهای آموزشی محیط کار، افراد را براساس استانداردها و صلاحیتهای شغلی و با تاکید بر اخلاق حرفه ای برای احراز شغل، حرفه و کسب و کار تا سطح مطلوب تربیت می نماید. قبل از ثبت نام و انتخاب رشته دانشگاه علمی کاربردی به داوطلبان توصیه میشود دفترچه ثبت نام علمی کاربردی را با دقت مطالعه نمایند.
همچنین فارغ التحصیلان دانشگاه علمی کاربردی میتوانند به اشتغال در همان سازمان یا شرکت مربوط به مرکز جامع علمی کاربردی امیدوار باشند.
بیشتر بخوانید: ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی
ثبت نام بدون کنکور کاردانی و کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی فنی و حرفه ای شهید انصاری رشت
دانشگاه علمی کاربردی فنی و حرفه ای شهید انصاری رشت به تمام کسانی که تمایل به یادگیری سریع و کسب تجربه، برای ورود به بازار کار و فعالیت اقتصادی را دارند، توصیه میشود. این دانشگاه شرایط لازم برای بالا بردن سطح دانش و تجربه را به صورت یکجا فراهم کرده و مدارک کاردانی و کارشناسی آن مورد تائید وزارت علوم میباشد. از این رو در صورتی که تمایل به تحصیلی در یکی از رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی فنی و حرفه ای شهید انصاری رشت را دارید میتوانید با مطالعه ادامه متن علاوه بر اطلاع از لیست رشته های بدون کنکور علمی کاربردی فنی و حرفه ای شهید انصاری رشت ، اطلاعات جامه ای را کسب نمایید و یا در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی از مشاوره ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی مرکز مشاوره آویژه بهرمند شوید.
بیشتر بخوانید: ثبت نام بدون کنکور کاردانی و کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی هلال احمر استان گیلان
 لیست رشته ها و انتخاب رشته بدون کنکور علمی کاربردی فنی و حرفه ای شهید انصاری رشت
هر داوطلب ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی براساس میزان علاقمندی به رشته های تحصیلی منحصرا میتواند در یکی از چهار گروه آموزشی اصلی شامل: صنعت، کشاورزی، مدیریت و خدمات اجتماعی و فرهنگ و هنر برابر ضوابط شرکت نماید.
توجه داشته باشید که ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی فنی و حرفه ای شهید انصاری رشت به صورت همزمان انجام میشود، بنابراین انجام این کار حساسیت بالایی که در پاسخ به این نیاز ما مرکز مشاوره تحصیلی آویژه امکان مشاوره تلفنی ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی را فراهم کرده ایم.
افرادی که در مرحله اول ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی فنی و حرفه ای شهید انصاری رشت پذیرفته شوند برای پیگیری ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور باید قبل از ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی اطلاعات خود را در سایت هم اوا وارد کنند. داوطلبان لازم است تمام مدارک اولیه شامل تصویر صفحات شناسنامه، تصویر پشت و روی کارت ملی، تصویر کارت پایان خدمت و یا معافیت برای آقایان و تصویر مدرک دیپلم خود را اسکن کرده و در سایت هم آوا آپلود نمایند.
بعد از تکمیل نمودن اطلاعات اولیه در سایت هم آوا نسبت به ثبت نام اینترنتی خود اقدام نمایند. برای انتخاب رشته بدون کنکور علمی کاربردی فنی و حرفه ای شهید انصاری رشت میبایست از گروه و کد زیرگروه آموزشی، رشته های تحصیلی و دیپلم های مرتبط دارای اولویت پذیرش، ظرفیت پذیرش اعم از آزاد و شاغل، و نیز جنسیت پذیرش ( مندرج در دفترچه ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی ) اطلاع داشته باشید. برای اطلاع از دوره ها و مقاطع پذیرش، تعریف شاغل و شرایط اختصاصی، کد اشتغال و امکانات رفاهی، لیست رشته ها و کد اشتغال علمی کاربردی فنی و حرفه ای شهید انصاری رشت با ما همراه باشید.
بیشتر بخوانید: رشته گریم دانشگاه علمی کاربردی
لیست رشته های کاردانی دانشگاه علمی کاربردی فنی و حرفه ای شهید انصاری رشت ورودی مهر ماه
کاردانی فنی مکانیک خودرو
کاردانی فنی مکانیک – تاسیسات مکانیکی ساختمان
کاردانی فنی متالورژی – ریخته گری
کاردانی فنی برق – برق صنعتی
کاردانی فنی آسانسور و پله برقی
کاردانی حرفه ای صنایع دستی – فرش دستباف
کاردانی حرفه ای دوخت و تکنولوژی لباس
بیشتر بخوانید: لیست رشته های کاردانی دانشگاه علمی کاربردی بهزیستی و تامین اجتماعی استان گیلان ورودی مهر ماه
لیست رشته های کاردانی دانشگاه علمی کاربردی فنی و حرفه ای شهید انصاری رشت ورودی بهمن ماه
ندارد
بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی
لیست رشته های کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی فنی و حرفه ای شهید انصاری رشت ورودی مهر ماه
مهندسی فناوری مکانیک خودرو
مهندسی فناوری مکانیک – ماشین افزار
مهندسی فناوری مکانیک – تاسیسات حرارتی و برودتی
مهندسی فناوری الکترونیک صنعتی
کارشناسی حرفه ای طراحی و الگوسازی پوشاک – لباس مجلسی و خانگی
بیشتر بخوانید: لیست رشته های کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی دادگستری کل استان گیلان ورودی مهر ماه
لیست رشته های کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی فنی و حرفه ای شهید انصاری رشت ورودی بهمن ماه
ندارد
بیشتر بخوانید: رشته های بدون کنکور دانشگاه جامع علمی کاربردی
کد اشتغال و تعریف شاغل در دانشگاه جامع علمی کاربردی فنی و حرفه ای شهید انصاری رشت
انتخاب رشته و پذیرش بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی فنی و حرفه ای شهید انصاری رشت به دو صورت سهمیه آزاد و سهمیه مشاغل انجام میشود. داوطلبان شاغل در مراکز دولتی و غیر دولتی به صورت سهمیه مشاغل پذیرش شده و برای هر مرکز یک کد اشتغال تعریف میشود که اطلاعات آن در دفترچه ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی وجود دارد. در مرکز جامع علمی کاربردی فنی و حرفه ای شهید انصاری رشت شاغل به فردی اطلاق میگردد که در وزارت راه و شهرسازی و یا زیرمجموعه های تابعه آن در حرفه منطبق با رشته انتخابی مشغول به کار باشد. کد اشتغال دانشگاه علمی کاربردی فنی و حرفه ای شهید انصاری رشت نیز ۱۰۳ است.
بیشتر بخوانید: کد اشتغال و تعریف شاغل در دانشگاه جامع علمی کاربردی جهاد دانشگاهی لنگرود
شماره تلفن تماس و آدرس مرکز جامع علمی کاربردی فنی و حرفه ای شهید انصاری رشت
دانشگاه علمی کاربری فنی و حرفه ای شهید انصاری رشت در استان گیلان و در رشت – بلوار شهید انصاری-خیابان مهارت-روبروی آموزشکده سما-جنب مرکزشهید باهنر واقع است. همچنین شماره تماس این دانشگاه ۰۱۳-۳۳۷۲۹۴۷۱ میباشد.
بیشتر بخوانید: ثبت نام کاردانی به کارشناسی علمی کاربردی
شرایط اختصاصی و امکانات رفاهی علمی کاربردی فنی و حرفه ای شهید انصاری رشت
پذیرش در این دانشگاه شرایط اختصاصی خاصی ندارد.
وسیله ایاب و ذهاب : ندارد
سلف سرویس : ندارد
خوابگاه : ندارد
بیشتر بخوانید: شرایط اختصاصی و امکانات رفاهی علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت
زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی فنی و حرفه ای شهید انصاری رشت
پذیرش بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی فنی و حرفه ای شهید انصاری رشت هر سال در اواخر مرداد و اوایل شهریور ماه برای ترم مهر ماه و اواخر آذر و اوایل دی ماه برای ترم بهمن ماه، از طریق سایت سنجش به وسیله انتخاب رشته صرفا بر اساس سوابق تحصیلی (Educational records) دانشجو صورت می گیرد. داوطلبان پس از پذیرش در این دانشگاه می توانند با در دست داشتن مدارک لازم برای ثبت نام بدون کنکور به دانشگاه علمی کاربردی فنی و حرفه ای شهید انصاری رشت مراجعه نمایند.
بیشتر بخوانید: رشته های غیر حضوری دانشگاه علمی کاربردی
شرایط عمومی و اختصاصی دفترچه ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی
اعتقاد به اسلام و یا یکی از ادیان تصریح شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.
نداشتن عناد ( نه اعتراض ) نسبت به نظام جمهوری اسلامی ایران. تبصره: در صورتی که داوطلب قبلا با نظام جمهوری اسلامی عناد داشته، باید تغییر نظر او احراز شود.
عدم سابقه عضویت در ساواک و فراماسونری و اعقاب آن بر اساس استعلام های انجام شده.
نداشتن فساد اخلاقی
شهرت نداشتن به ارتکاب اعمال خلاف شئون شغلی و تحصیلی در طول تحصیل یا زمان اشتغال (در صورت اشتغال قبلی)
داشتن توانایی جسمی متناسب با رشته تحصیلی و عدم اعتیاد به مواد مخدر.
داشتن دیپلم سه ساله نظام جدید (فنی و حرفه ای، کار دانش و نظری) و یا دیپلم نظام قدیم آموزش متوسطه (چهارساله یا شش ساله نظری و فنی و حرفه ای)
داشتن سایر شرایط ثبت نام به صورت اختصاصی اعلام شده توسط هر یک از مراکز آموزشی تحت نظارت دانشگاه جامع علمی کاربردی مندرج در دفترچه ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی.
داشتن شرایط مربوط به وظیفه عمومی برای داوطلبان مرد، مندرج در دفترچه ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی.
بیشتر بخوانید: ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی
برای تماس با مرکز مشاوره تحصیلی آویژه جهت مشاوره تلفنی ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی میتوانید از طریـق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد یا صفر با شماره تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ از سایر استانها تماس حاصل فرمایید.
مدارک لازم برای ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی (university of applied science and technology iran)
کلیه داوطلبان ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی باید اصل مدارک زیر را نزد خود نگاه داشته و پس از قبولی در زمان ثبت نام به فنی و حرفه ای شهید انصاری رشت ارایه نمایند.
فرم تکمیل شده استفاده از سهمیه مشاغل برای داوطلبانی که شاغل بوده و از سهمیه مشاغل در رشته متناسب استفاده مینمایند.
آخرین فیش حقوقی برای متقاضیان استفاده از سهمیه مشاغل.
گواهینامه پایان تحصیلات متوسطه و یا مدرک معتبر دیپلم.
گواهی معدل دار برای افرادی که گواهینامه پایان تحصیلات دوره متوسطه آنها فاقد معدل میباشد.
فرم تایید معدل برای فارغ التحصیلانی که تاکنون گواهینامه پایان تحصیلات برای آنان صادر نشده است.
 ثبت نام و لیست رشته های بدون کنکور علمی کاربردی فنی و حرفه ای شهید انصاری رشت
شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.
برای مشاوره در زمینه ثبت نام و لیست رشته های بدون کنکور علمی کاربردی فنی و حرفه ای شهید انصاری رشت
از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت
در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 
حتی ایام تعطیلمنبع: سایت مشاوره تلفنی روانشناسی و تحصیلی آویژهمشاوره تحصیلی و نظام وظیفه تلفنی

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۱ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۰۷:۳۷:۵۰ توسط:آویژه موضوع: نظرات (0)

ثبت نام و لیست رشته های بدون کنکور علمی کاربردی برهان نیروی شمال

به نقل از مرکز مشاوره آویژه:|
دانشگاه علمی کاربردی برهان نیروی شمال یکی از دانشگاه های زیر مجموعه دانشگاه جامع علمی کاربردی است که در راستای نظام آموزش مهارت و فناوری وابسته به وزارت علوم، هر سال در دوره های مهر و بهمن و در دو مقطع کاردانی و کاردانی به کارشناسی از طریق ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی دانشجو می پذیرد. هدف این دانشگاه فراهم نمودن موجبات مشارکت ارگانها، سازمانها و دستگاههای متقاضی اجرایی دولتی و غیردولتی در امر تربیت نیروی انسانی کارآفرین، ماهر و متخصص مورد نیاز کشور است. بنابراین افرادی که میخواهند مهارتهای عملی و کاربردی را در زمان کم در یکی از رشته های دانشگاه علمی کاربردی موجود در دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی فراگرفته و با آگاهی از شرایط ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی از این مهارت در کسب و کار مورد علاقه خود استفاده کنند، میتوانند بدون کنکور در دانشگاه علمی کاربردی برهان نیروی شمال ثبت نام کنند.
دانشگاه علمی کاربردی برهان نیروی شمال
دانشگاه علمی کاربردی برهان نیروی شمال توسط موسسه آموزش عالی علمی کاربردی صنعت، معدن و تجارت زیر مجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت به درخواست دانشگاه جامع علمی کاربردی در استان گیلان تاسیس شده و در در رشت – ساختمان شماره ۱: خیابان سعدی-روبروی بانک صادرات ساختمان شماره ۲: شهر صنعتی رشت- ورودی اول- بعداز تامین اجتماعی وافع است.
نظام آموزش مهارت و فناوری دانشگاه علمی کاربردی برهان نیروی شمال شامل آموزشهایی است که با هدف ارتقا و انتقال دانش کار و فناوری، به هنگام کردن مهارتهای شغلی و افزایش مستمر و فزاینده بهره وری در تمامی سطوح تحصیلی مهارت و فناوری به صورت آموزشهای رسمی و آموزشهای تکمیلی بین سطوح تحصیلی طراحی و اجرا میشود و با استفاده از فناوریهای آموزشی روز و ظرفیتهای آموزشی محیط کار، افراد را براساس استانداردها و صلاحیتهای شغلی و با تاکید بر اخلاق حرفه ای برای احراز شغل، حرفه و کسب و کار تا سطح مطلوب تربیت می نماید. قبل از ثبت نام و انتخاب رشته دانشگاه علمی کاربردی به داوطلبان توصیه میشود دفترچه ثبت نام علمی کاربردی را با دقت مطالعه نمایند.
همچنین فارغ التحصیلان دانشگاه علمی کاربردی میتوانند به اشتغال در همان سازمان یا شرکت مربوط به مرکز جامع علمی کاربردی امیدوار باشند.
بیشتر بخوانید: ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی
ثبت نام بدون کنکور کاردانی و کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی برهان نیروی شمال
دانشگاه علمی کاربردی برهان نیروی شمال به تمام کسانی که تمایل به یادگیری سریع و کسب تجربه، برای ورود به بازار کار و فعالیت اقتصادی را دارند، توصیه میشود. این دانشگاه شرایط لازم برای بالا بردن سطح دانش و تجربه را به صورت یکجا فراهم کرده و مدارک کاردانی و کارشناسی آن مورد تائید وزارت علوم میباشد. از این رو در صورتی که تمایل به تحصیلی در یکی از رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی برهان نیروی شمال را دارید میتوانید با مطالعه ادامه متن علاوه بر اطلاع از لیست رشته های بدون کنکور علمی کاربردی برهان نیروی شمال ، اطلاعات جامه ای را کسب نمایید و یا در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی از مشاوره ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی مرکز مشاوره آویژه بهرمند شوید.
بیشتر بخوانید: ثبت نام بدون کنکور کاردانی و کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی شرکت دانیال شمال
 لیست رشته ها و انتخاب رشته بدون کنکور علمی کاربردی برهان نیروی شمال
هر داوطلب ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی براساس میزان علاقمندی به رشته های تحصیلی منحصرا میتواند در یکی از چهار گروه آموزشی اصلی شامل: صنعت، کشاورزی، مدیریت و خدمات اجتماعی و فرهنگ و هنر برابر ضوابط شرکت نماید.
توجه داشته باشید که ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی برهان نیروی شمال به صورت همزمان انجام میشود، بنابراین انجام این کار حساسیت بالایی که در پاسخ به این نیاز ما مرکز مشاوره تحصیلی آویژه امکان مشاوره تلفنی ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی را فراهم کرده ایم.
افرادی که در مرحله اول ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی برهان نیروی شمال پذیرفته شوند برای پیگیری ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور باید قبل از ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی اطلاعات خود را در سایت هم اوا وارد کنند. داوطلبان لازم است تمام مدارک اولیه شامل تصویر صفحات شناسنامه، تصویر پشت و روی کارت ملی، تصویر کارت پایان خدمت و یا معافیت برای آقایان و تصویر مدرک دیپلم خود را اسکن کرده و در سایت هم آوا آپلود نمایند.
بعد از تکمیل نمودن اطلاعات اولیه در سایت هم آوا نسبت به ثبت نام اینترنتی خود اقدام نمایند. برای انتخاب رشته بدون کنکور علمی کاربردی برهان نیروی شمال میبایست از گروه و کد زیرگروه آموزشی، رشته های تحصیلی و دیپلم های مرتبط دارای اولویت پذیرش، ظرفیت پذیرش اعم از آزاد و شاغل، و نیز جنسیت پذیرش ( مندرج در دفترچه ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی ) اطلاع داشته باشید. برای اطلاع از دوره ها و مقاطع پذیرش، تعریف شاغل و شرایط اختصاصی، کد اشتغال و امکانات رفاهی، لیست رشته ها و کد اشتغال علمی کاربردی برهان نیروی شمال با ما همراه باشید.
بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی یزد
لیست رشته های کاردانی دانشگاه علمی کاربردی برهان نیروی شمال ورودی مهر ماه
کاردانی فنی مکانیک – تاسیسات مکانیکی ساختمان
کاردانی فنی معماری – معماری شهری
کاردانی فنی عمران – سازه های پیش ساخته
کاردانی حرفه ای مدیریت کسب و کار
کاردانی حرفه ای حسابداری – حسابداری صنعتی
بیشتر بخوانید: لیست رشته های کاردانی دانشگاه علمی کاربردی مرکز آموزش علوم و صنایع شیلاتی میرزا کوچک خان رشت ورودی مهر ماه
لیست رشته های کاردانی دانشگاه علمی کاربردی برهان نیروی شمال ورودی بهمن ماه
کاردانی فنی مکانیک – تاسیسات مکانیکی ساختمان
کاردانی فنی معماری – معماری شهری
کاردانی فنی عمران – سازه های پیش ساخته
کاردانی حرفه ای مدیریت کسب و کار
کاردانی حرفه ای حسابداری – حسابداری صنعتی
بیشتر بخوانید: زمان ثبت نام دانشگاه جامع علمی کاربردی
لیست رشته های کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی برهان نیروی شمال ورودی مهر ماه
مهندسی فناوری مکانیک – تاسیسات حرارتی و برودتی
مهندسی فناوری عمران – ساختمان سازی
کارشناسی حرفه ای مدیریت کسب و کار
کارشناسی حرفه ای حسابداری – حسابداری خدمات و تولیدات صنعتی
بیشتر بخوانید: لیست رشته های کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی جهاد کشاورزی گیلان (رشت) ورودی مهر ماه
لیست رشته های کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی برهان نیروی شمال ورودی بهمن ماه
مهندسی فناوری مکانیک – تاسیسات حرارتی و برودتی
کارشناسی حرفه ای معماری – طراحی محیط بیرونی
کارشناسی حرفه ای مدیریت کسب و کار
کارشناسی حرفه ای حسابداری – حسابداری خدمات و تولیدات صنعتی
بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی یزد
کد اشتغال و تعریف شاغل در دانشگاه جامع علمی کاربردی برهان نیروی شمال
انتخاب رشته و پذیرش بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی برهان نیروی شمال به دو صورت سهمیه آزاد و سهمیه مشاغل انجام میشود. داوطلبان شاغل در مراکز دولتی و غیر دولتی به صورت سهمیه مشاغل پذیرش شده و برای هر مرکز یک کد اشتغال تعریف میشود که اطلاعات آن در دفترچه ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی وجود دارد. در مرکز جامع علمی کاربردی برهان نیروی شمال شاغل به فردی اطلاق میگردد که در وزارت راه و شهرسازی و یا زیرمجموعه های تابعه آن در حرفه منطبق با رشته انتخابی مشغول به کار باشد. کد اشتغال دانشگاه علمی کاربردی برهان نیروی شمال نیز ۱۷۶ است.
بیشتر بخوانید: کد اشتغال و تعریف شاغل در دانشگاه جامع علمی کاربردی مجتمع سرزمین میرزای جنگلی
شماره تلفن تماس و آدرس مرکز جامع علمی کاربردی برهان نیروی شمال
دانشگاه علمی کاربری برهان نیروی شمال در استان گیلان و در رشت – ساختمان شماره ۱: خیابان سعدی-روبروی بانک صادرات ساختمان شماره ۲: شهر صنعتی رشت- ورودی اول- بعداز تامین اجتماعی واقع است. همچنین شماره تماس این دانشگاه ۰۱۳-۳۳۱۲۷۲۳۲ میباشد.
بیشتر بخوانید: رشته های غیر حضوری دانشگاه علمی کاربردی
شرایط اختصاصی و امکانات رفاهی علمی کاربردی برهان نیروی شمال
پذیرش در این دانشگاه شرایط اختصاصی خاصی ندارد.
وسیله ایاب و ذهاب : ندارد
سلف سرویس : دارد
خوابگاه : ندارد
بیشتر بخوانید: شرایط اختصاصی و امکانات رفاهی علمی کاربردی فنی و حرفه ای صومعه سرا
زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی برهان نیروی شمال
پذیرش بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی برهان نیروی شمال هر سال در اواخر مرداد و اوایل شهریور ماه برای ترم مهر ماه و اواخر آذر و اوایل دی ماه برای ترم بهمن ماه، از طریق سایت سنجش به وسیله انتخاب رشته صرفا بر اساس سوابق تحصیلی (Educational records) دانشجو صورت می گیرد. داوطلبان پس از پذیرش در این دانشگاه می توانند با در دست داشتن مدارک لازم برای ثبت نام بدون کنکور به دانشگاه علمی کاربردی برهان نیروی شمال مراجعه نمایند.
بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بدون مدرک پیش دانشگاهی
شرایط عمومی و اختصاصی دفترچه ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی
اعتقاد به اسلام و یا یکی از ادیان تصریح شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.
نداشتن عناد ( نه اعتراض ) نسبت به نظام جمهوری اسلامی ایران. تبصره: در صورتی که داوطلب قبلا با نظام جمهوری اسلامی عناد داشته، باید تغییر نظر او احراز شود.
عدم سابقه عضویت در ساواک و فراماسونری و اعقاب آن بر اساس استعلام های انجام شده.
نداشتن فساد اخلاقی
شهرت نداشتن به ارتکاب اعمال خلاف شئون شغلی و تحصیلی در طول تحصیل یا زمان اشتغال (در صورت اشتغال قبلی)
داشتن توانایی جسمی متناسب با رشته تحصیلی و عدم اعتیاد به مواد مخدر.
داشتن دیپلم سه ساله نظام جدید (فنی و حرفه ای، کار دانش و نظری) و یا دیپلم نظام قدیم آموزش متوسطه (چهارساله یا شش ساله نظری و فنی و حرفه ای)
داشتن سایر شرایط ثبت نام به صورت اختصاصی اعلام شده توسط هر یک از مراکز آموزشی تحت نظارت دانشگاه جامع علمی کاربردی مندرج در دفترچه ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی.
داشتن شرایط مربوط به وظیفه عمومی برای داوطلبان مرد، مندرج در دفترچه ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی.
بیشتر بخوانید: ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی
برای تماس با مرکز مشاوره تحصیلی آویژه جهت مشاوره تلفنی ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی میتوانید از طریـق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد یا صفر با شماره تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ از سایر استانها تماس حاصل فرمایید.
مدارک لازم برای ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی (university of applied science and technology iran)
کلیه داوطلبان ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی باید اصل مدارک زیر را نزد خود نگاه داشته و پس از قبولی در زمان ثبت نام به برهان نیروی شمال ارایه نمایند.
فرم تکمیل شده استفاده از سهمیه مشاغل برای داوطلبانی که شاغل بوده و از سهمیه مشاغل در رشته متناسب استفاده مینمایند.
آخرین فیش حقوقی برای متقاضیان استفاده از سهمیه مشاغل.
گواهینامه پایان تحصیلات متوسطه و یا مدرک معتبر دیپلم.
گواهی معدل دار برای افرادی که گواهینامه پایان تحصیلات دوره متوسطه آنها فاقد معدل میباشد.
فرم تایید معدل برای فارغ التحصیلانی که تاکنون گواهینامه پایان تحصیلات برای آنان صادر نشده است.
 ثبت نام و لیست رشته های بدون کنکور علمی کاربردی برهان نیروی شمال
شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.
برای مشاوره در زمینه ثبت نام و لیست رشته های بدون کنکور علمی کاربردی برهان نیروی شمال
از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت
در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 
حتی ایام تعطیلمنبع: سایت مشاوره تلفنی روانشناسی و تحصیلی آویژهمشاوره تحصیلی و نظام وظیفه تلفنی

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۱ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۰۵:۵۸:۰۶ توسط:آویژه موضوع: نظرات (0)

انواع بیماری هایی که معافیت سربازی دارند ؟

به نقل از مرکز مشاوره آویژه:|
۵٫۰
۰۱
بیماری هایی که معافیت سربازی دارند یکی از پیچیده ترین قوانینی است که توسط سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا تصویب شده است . در واقع بیماری هایی که معافیت سربازی دارند به قدری گسترده است که مشمولین باید برای جمع آوری اطلاعات در مورد آن ها مطالعه ی بسیاری انجام داده و مشاوره های زیادی را از مشاورین متخصص بگیرند . اما اگر چه بیماری هایی که معافیت سربازی دارند بسیار زیاد هستند و گاهی به نظر پیچیده می آیند . اما باید بگوییم که معافیت پزشکی یکی از آسان ترین روش ها برای گرفتن معافیت است و مشاوره نظام وظیفه با این کار موافق است.
انواع بیماری هایی که معافیت سربازی دارند ؟
در سال های جاری بالاترین درصد معافیت به بیماری هایی که معافیت سربازی دارند تعلق می گیرد . چرا که مشمولین با گرفتن مشاوره ای درست می توانند شرایط بیماری هایی که معافیت سربازی دارند را برای خود ایجاد کرده و به راحتی کارت پایان خدمت خود را بگیرند . البته ناگفته نماند که سازمان نظام وظیفه ی عمومی ناجا شرایط معافیت زیادی را به مشمولین ارائه داده است . هرساله درصد زیادی از مشمولان خدمت وظیفه به جای اینکه مراحل اعزام به خدمت خود را انجام دهند ، مراحل گرفتن معافیت خدمت سربازی را می گذرانند .
انواع معافیت های ارائه شده از سوی سازمان نظام وظیفه ی عمومی ناجا به مشمولین خدمت وظیفه :
معافیت کفالت پدر یا مادر
معافیت پزشکی
معافیت ممدجویان
معافیت ایثارگران
معافیت تک فرزندی
معافیت بنیاد ملی نخبگان
معافیت بخشودگی سنی
بیشتر بخوانید: شرایط معافیت پزشکی خدمت سربازی
 انواع بیماری هایی که معافیت سربازی دارند
انواع بیماری هایی که معافیت سربازی دارند می توانند به مشمولین کمک کنند تا راحت تر مراحل معافیت را طی کنند . پس انواع بیماری هایی که معافیت سربازی دارند را با هم مرور می کنیم .
فهرست انواع بیماری هایی که معافیت سربازی دارند که در ماده ۲ از قوانین معافیت پزشکی آمده است :
بیماری های قلبی و عروقی : بیماری های قلبی مادرزادی ، هر نوع بیماری عروق کرونر
بیماری های گوش و حلق و بینی : کرو لال بودن ، مشکلان شنوایی .
بیماری های فک و دهان و دندان : ناهنجاریهای زبانی مانند آتروفی و آنکیلوگلوسی ، هم چنین ناهنجاری های استخوانی فک و صورت که باعث اختلال در جویدن خواهد شد .
بیماری های استخوانی : انحرافات ستون فقرات مادرزادی ، تومورهای خوش خیم استخوانی .
بیماری های عفونی : بیماری هایی مانند هپاتیت ، سل ، جزام .
بیماری های دستگاه گوارش و جراحی های عمومی : دیورتیکولهای مری ،معده ، اثنی عشر و انواع زخم دستگاه گوارش .
بیماری های روماتولوژی : آرتریت های عفونی مزمن ، آرتریت های التهابی .
بیماری های عمومی : به بیماری ها و مشکلات کوتاهی قد یا چاقی مفرط مربوط می شود .
بیماری های اعصاب و روان : اختلالات خلقی ، اختلال وسواس و اختلال پانیک .
بیماری های چشم و مشکلات بینایی : ضعف چشم و دروبینی و نزدیک بینی .
بیماری های ریوی و قفسه صدری : تغییر شکلهای مادرزادی قفسه سینه ، شکستگی دنده ها و انواع پلورزیها .
بیماری های غدد مترشحه :غدد تیروئید ، پاراتیروئید ،بیماری های عدد هیپوفیز .
بیماری های جراحی مغز و اعصاب : تومورهای استخوانی خوش خیم ستون فقرات و انواع شکستگی های مهره ها در این فهرست بیماری ها قرار می گیرند .
بیماری های داخلی مغز و اعصاب : اختلالات سلولهای عصبی و مولتیپل اسکلروزیس جزو بیماری های داخلی مغز و اعصاب به حساب می آیند .
بیماری های دستگاه ادراری و تناسلی : بیماری های واریکوسل ، تک بیضه ای و مشکلات دیگر مرتبط با دستگاه ادراری و تناسلی می باشند .
بیماری های پوستی : اگزماهای شدید ، عفونت های پوستی .
بیماری های خون و آنکولوژی : کم خونی های مگالوبلاستیک ، کم خونی های حاد مادرزادی .
مشمولین باید در نظر داشته باشند علاوه بر بدست آوردن اطلاعات درباره ی لیست انواع بیماری هایی که معافیت خدمت سربازی دارند ، مشمولین باید مراحلی را نیز برای گرفتن معافیت پزشکی طی کنند . اولین قدم مهمی که مشمولین می توانند پس از شناخت انواع بیماری های معافیت خدمت سربازی انجام دهند این است که مدارک پزشکی مستندی برای خود جمع آوری کنند . در واقع مدارک پزشکی کامل به آن ها کمک خواهد کرد تا مراحل معافیت پزشکی خود را سریع تر انجام دهند .
بیشتر بخوانید: مراحل معافیت پزشکی خدمت سربازی
بیماری هایی که باعث معافیت سربازی میشوند به طور کامل و جامع در اختیار مشمولین قرار گرفت . در اینجا علاوه بر لیست بیماری هایی که باعث معافیت سربازی میشوند . ما قصد داریم لیستی از مدارک لازم و مورد نیاز برای گرفتن معافیت پزشکی را در اختیار مشمولین بگذاریم .
عکس پرسنلی ۳*۴ یک قطعه رنگی با زمینه ی سفید
شناسنامه و کپی از صفحات آن
کارت ملی و کپی از آن
اصل مدرک تحصیلی با کپی از آن
افتتاح حساب در بانک مورد نظر سازمان مربوطه
برگه واکسیناسیون (فرم شماره ۵ )
برگه معاینه اولیه ( فرم شماره ۲ )
برگه وضعیت مشمول ( فرم شماره ۱ )
مدارک پزشکی
مشمول باید نوع بیماری خود را در میان بیماری هایی که باعث معافیت سربازی میشوند پیدا می کند .سپس باید به همراه مدارک گفته شده در بالا برای گرفتن معافیت به نزدیک ترین دفتر خدمات الکترونیک انتظامی یا پلیس + ۱۰ تحویل دهد .
شرایط بیماری هایی که معافیت سربازی دارند
شرایط بیماری هایی که معافیت سربازی دارند طوری است که بر اساس میزان تحصیلات افراد می تواند معافیت های مختلفی را به دنبال داشته باشد . انواع معافیت هایی که شرایط بیماری هایی که معافیت سربازی دارند به آن ها تعلق می گیرد شامل :
معافیت موقت
معافیت دائم
معافیت از خدمات رزمی
شرایط بیماری هایی که معافیت سربازی دارند در مقاله های این سایت به طور کامل آورده شده است . مشمولین پس از آماده کردن مدارک مراحل زیر را طی خواهند کرد :
فرد در مرحله اول فرم های مورد نیاز را پر کرده و مدارک لازم را آماده خواهد کرد .
سپس باید به نزدیک ترین دفتر خدمات الکترونیک انتظامی مراجعه کرده و درخواست معافیت پزشکی خود را ثبت کند .
سپس برگه ی معرفی نامه به بیمارستان را دریافت خواهد کرد . برای معاینات تخصصی باید به بیمارستان مربوطه مراجعه کند .
پس از معاینات ، مشمولین به کمیسیون اصلی دعوت شده که قرار است رای نهایی صادر شود .
در کمیسیون ، شورای پزشکی رای نهایی را صادر می کند .
سپس مشمول می تواند معافیت پزشکی گرفته و کارت معافیت خود را دریافت کند .
بیشتر بخوانید: راه های معافیت پزشکی خدمت سربازی
شرایط پزشکی بیماری هایی که معافیت سربازی دارند
شرایط پزشکی بیماری هایی که معافیت سربازی دارند برای کسانی که مدرک دیپلم دارند بهتر خواهد بود . زیرا شرایط پزشکی بیماری هایی که معافیت سربازی دارند با داشتن مدرک لیسانس یا مدارک تحصیلی بالاتر سخت تر خواهد بود .
اگر بخواهیم به طور دقیق تری راجع به بیماری هایی که معافیت خدمت سربازی دارند صحبت کنیم باید بگوییم سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا لیستی از بیماری های معافیت سربازی را در قوانین خود نام برده اند و برای هر کدام از آن ها ماده قانون هایی تصویب شده است . در اینجا نیز مرکز مشاوره آویژه بیماری هایی که معافیت های سربازی دارند را برای مشمولین در لیست کاملی با مثال توضبح داده است . در ادامه لیست بیماری هاو امراضی که معافیت سربازی دارند برای علاقه مندان ذکر کرده ایم . اما قبل از آن مشمولینی که قصد دارند از معافیت پزشکی استفاده کنند در نظر داشته باشند که افراد از نظر سلامت جسمی و روحی در چهار گروه قرار گرفته و بر اساس این گروه بندی به افراد انواع معافیت های پزشکی داده خواهد شد :
افراد سالم که باید به خدمت سربازی رفته و به طور کامل خدمت دوره ی ضرورت را بگذرانند .
افراد بیمار یا دارای نقص عضو که قادر به انجام خدمت دوره ی ضرورت نبوده و معاف دائم خواهند شد .
افرادی که بر اثر عدم رشد و بیماری معافیت موقت گرفته و بلافاصله پس از بهبود باید مراحل اعزام به خدمت را پشت سر بگذارند .
افرادی که مشکل و نقص عضو داشته و باید از انجام خدمات رزمی معاف شوند .
مشمولین می توانند برای کسب اطلاعات و راهنمایی های دقیق تر در زمینه مشاوره نظام وظیفه و مشاوره معافیت خدمت سربازی با مرکز مشاوره آویژه تماس بگیرند .
 خدمات کلان مرکز مشاوره آویژه در زمینه نظام وظیفه
معافیت سربازی
معافیت تحصیلی
معافیت پزشکی
معافیت ایثارگری
معافیت موارد خاص
اخبار خدمت سربازی
خدمت سربازی
خروج از کشور
خرید خدمت سربازی
امریه سربازی
سربازی پزشکان
سرباز معلم
تحصیل همزمان با خدمت سربازی
ملاقات مردمی نظام وظیفه
 انواع بیماری هایی که معافیت سربازی دارند ؟
شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.
برای مشاوره در زمینه انواع بیماری هایی که معافیت سربازی دارند ؟
از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت
در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 
حتی ایام تعطیلمنبع: سایت مشاوره تلفنی روانشناسی و تحصیلی آویژهمشاوره تحصیلی و نظام وظیفه تلفنی

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۰ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۰۸:۱۶:۱۵ توسط:آویژه موضوع: نظرات (0)

قانون معافیت پزشکی شامل چه افرادی میشود؟

به نقل از مرکز مشاوره آویژه:|
۵٫۰
۰۱
قانون معافیت پزشکی مجموعه قوانینی است که سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا برای مشمولین تصویب کرده است . این مجموع قوانین معافیت پزشکی چه چیزهایی را در برمی گیرد ؟ قانون معافیت پزشکی چیست ؟ در قانون معافیت خدمت سربازی پزشکی چه بیماری های گفته شده است ؟ بر اساس قانون های معافیت پزشکی مشمولین می توانند از چه نوع معافیت هایی استفاده کنند ؟ بر اساس این قوانین معافیت پزشکی مشمولین در چند گروه قرار خواهند گرفت ؟
قانون معافیت پزشکی
بسیاری از مشمولین علاقه مند هستند درباره ی قانون معافیت پزشکی بیشتر بدانند . اگر بخواهیم درباره ی معافیت ها صجبت کنیم باید بگوییم سازمان نظام وظیفه عمومی قوانین مختلفی را تصویب کرده تا جوانان بتوانند از راه های مختلفی کارت معافیت خود را بگیرند . مشمولین نیز برای شناخت این نوع معافیت ها باید از مشاوره نظام وظیفه و مشاوره معافیت سربازی کمک بگیرند . این عزیزان باید قبل از هرچیز قوانین را شناخته و سپس برای گرفتن انواع معافیت ها اقدام کنند .
حال بر اساس ضوابط معافیت پزشکی ، به برخی بیماری ها معافیت دائم داده خواهد شد . به برخی بیماری ها معافیت موقت تعلق می گیرد . در جالی که برخی مشمولین به دلیل مشکل و بیماری خود فقط می توانند از خدمات رزمی معاف شوند . با توجه به قانون معافیت پزشکی ، نوع تمام این ها بر اساس رای نهایی شورای پزشکی تعیین می شود و مشمول با رای شورای پزشکی می تواند از یکی از این رای ها استفاده کند .
جدیدترین قانون معافیت پزشکی
جدیدترین قانون معافیت پزشکی مشمولین را در چهار گروه تقسیم بندی می کند . بر اساس جدیدترین قانون معافیت پزشکی مشمولین در این گروه ها بر اساس میزان سلامت جسمی و روحی قرار خواهند گرفت .
دسته بندی مشمولین از نظر سلامت جسمی و روحی طبق ماده ۳۹ از جدید ترین قانون معافیت پزشکی :
گروهی که باید به طور کامل خدمت سربازی را بروند .
گروهی که به دلیل بیماری معافیت دائم دارند .
گروهی که از معافیت موثت بهره مند هستند .
گروهی دیگر که معاف از خدمات رزمی می شوند .
بنابراین جدید ترین قانون های معافیت پزشکی به مشمولین این اجازه را می دهد که با توجه به شرایط خود و رای شورای پزشکی از یکی از انواع معافیت های گفته شده در بالا بهره مند شوند .
بیشتر بخوانید: جزئیات معافیت پزشکی خدمت سربازی
قانون معافیت پزشکی سربازی
قانون معافیت پزشکی سربازی صادر شده از سوی سازمان نظام وظیفه لیستی از بیماری ها را در برمی گیرد . بر طبق این قانون معافیت پزشکی سربازی بیماری ها در هفده بخش تقسیم بندی شده اند . مشمولین باید این دسته بندی را مطالعه کرده و اطلاعات لازم در زمینه قانون معافیت پزشکی سربازی مرتبط با بیماری ها را کسب کنند . این کسب اطلاعات به عزیزان کمک می کند تا سریع تر به هدف خود برسند . ما را همراهی کنید تا در ادامه ی مقاله لیستی از این بیماری ها را برایتان توضیح دهیم .
لییست بیماری های موجود در قوانین معافیت های پزشکی سربازی :
بیماری های قلبی – عروقی
بیماری های عفونی
بیماری های روماتولوژی
بیماری های عمومی
بیماری های اعصاب و روان
بیماری های غدد مترشحه
بیماری های پوستی
بیماری های جراحی مغز و اعصاب
بیماری های گوش و حلق و بینی
بیماری های مرتبط چشم و بینایی
بیماری های گوارش و جراحی های عمومی
بیماری های ریوی
بیماری های دستگاه تناسلی
بیماری های داخلی مغز و اعصاب
بیماری های استخوان
بیماری های خون و آنکولوژی
بیماری های فک و دهان و دندان
این فهرست بیماری هایی است که ضوابط معافیت های پزشکی سربازی برای هر کدام از آن ها قوانینی در نظر گرفته است . سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا نیز بر اساس قانون های معافیت پزشکی با پرونده ی مشمولین برخورد خواهد کرد و آن ها را مورد بررسی قرار خواهد داد .
بیشتر بخوانید: شرایط معافیت پزشکی خدمت سربازی
قانون معافیت پزشکی خدمت سربازی
قانون معافیت پزشکی خدمت سربازی کارت معافیت خدمت سریازی را به آن دسته از مشمولینی خواهد داد که مبتلا به یکی از بیماری هایی باشند که در گروه های بالا از آن ها نام بردیم . بر طبق آخرین قوانین معافیت های پزشکی خدمت سربازی نوع معافیت پزشکی مشمولین بر اساس میزان تحصیلات آن ها بررسی خواهد شد . به همین دلیل مشمولین نمی توانند زمانی که در حال تحصیل و استفاده از معافیت تحصیلی هستند برای گرفتن معافیت پزشکی اقدام کنند . مگر اینکه نوع بیماری به گونه ای باشد که میزان تحصیلات در نوع معافیت بی تاثیر باشد .
قانون معافیت پزشکی نظام وظیفه
قانون معافیت پزشکی نظام وظیفه از جمله قانون هایی است که مشمولین می توانند از طریق مرکز مشاوره آویژه اطلاعات لازم در این زمینه را در اختیار بگیرند . مشمولین توجه داشته باشند که پس از رسیدن به سن مشمولیت بهترین و مناسب ترین زمان برای پیگیری انواع معافیت ها است . پس اگر به سن مشمولیت رسیده اید برای راهنمایی های بیشتر با مشاورین ما در مرکز مشاوره آویژه تماس بگیرید . مجموعه قانون های معافیت پزشکی نظام وظیفه را از مشاورین مرکز مشاوره آویژه بخواهید .
 طبقه بندی نوع معافیت ها بر اساس قانون معافیت پزشکی :
قانون معافیت پزشکی معافیتی که به مشمولین قرار می گیرد را در سه گروه زیر طبقه بندی کرده است :
معافیت های دائم : به نوعی از معافیت گفته می شود که به طور دائمی به مشمول داده خواهد شد . در واقع مشمول پس از انجام مراحل معافیت این کارت معافیت دائم را دریافت کرده و دیگر نیاز نیست به خدمت سربازی برود . ( البته این نکته را عزیزان باید در نظر داشته باشند که برخی معافیت های دائم فقط در زمان صلح اعتبار خواهد داشت . یعنی در زمان جنگ کارت معافیت دائم مشمولین بی اعتبار می شود.)
معافیت های موقت : بر اساس قانون و ضوابط معافیت پزشکی معافیت موقت به کسی داده می شود که به دلیل مریضی و بیماری یا حتی جراحی به طور موقت از رفتن به خدمت و گذراندن دوره ی ضرورت معذور است . به این دلیل مشمول به مدت ۶ ماه تا ۱ سال از سوی سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا معافیت موقت دریافت خواهد کرد .
معافیت های خدمات رزمی : این معافیت برای افرادی داده می شود که به خاطر مشکل یا بیماری یا جراحی که از قبل داشته اند توانایی انجام کار در دوره ی خدمت ضرورت را نخواهند داشت . این افراد با رای شورای پزشکی در کمیسیون نهایی معاف از انجام خدمات رزمی خواهند شد .
بیشتر بخوانید: راه های معافیت پزشکی خدمت سربازی
مشمولین از نظر سلامت روجی و جسمی
گروهی دیگر از مشمولین دچار برخی نقص عضوها ی عدم رشد و بیماری هستند . یا اینکه به دلیل بیماری تحت عمل جراحی قرار گرفته اند . این افراد می توانند از معافیت موقت توضیح داده شده در بالا استفاده کنند . مشمولین باید در نظر د اشته باشند برای استفاده از معافیت موقت نیز باید تمام مدارک خود را آماده کرده و به سازمان مربوطه تحویل دهند .
گروه سوم افرادی خواهند بود که درگیر بیماری و مشکلات هستند . این افراد توانایی انجام دوره ی خدمت ضرورت را نخواهند داشت . البته بر اساس جدید ترین و آخرین قوانین معافیت پزشکی تشخیص این موضوع بر عهده ی شورای پزشکی کمیسیون سازمان نظام وظیفه خواهد بود .
گروهی از مشمولین که سالم هستند و از نظر جسمی و روحی مشکلی آن ها را تهدید نخواهد کرد . این مشمولین می توانند تمام مراحل اعزام به خدمت را انجام دهند . این افراد طبق جدید ترین قانون معافیت پزشکی باید به طور کامل خدمت دوره ی ضرورت خود را بگذرانند .
اعضای گروه چهارم افرادی هستند که بر اثر جراحی های گذشته و یا نوعی بیماری نمی توانند در خدمت سربازی کارهای سخت و سنگین انجام دهند . هم چنین مشکل این افراد طوری نیست که شورای پزشکی بتواند معافیت دائم برای آن ها صادر کند . بنابراین این افراد از خدمات رزمی معاف می شوند . یعنی باید خدمت دوره ی ضرورت را بگذرانند . اما در عوض برای انجام اردوهای نظامی یا کارهای سنگین دیگر اجازه به آن ها داده نخواهد شد .
خدمات کلان مرکز مشاوره آویژه در زمینه نظام وظیفه
معافیت سربازی
معافیت تحصیلی
معافیت پزشکی
معافیت ایثارگری
معافیت موارد خاص
اخبار خدمت سربازی
خدمت سربازی
خروج از کشور
خرید خدمت سربازی
امریه سربازی
سربازی پزشکان
سرباز معلم
تحصیل همزمان با خدمت سربازی
ملاقات مردمی نظام وظیفه
  قانون معافیت پزشکی شامل چه افرادی میشود؟
شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.
برای مشاوره در زمینه قانون معافیت پزشکی شامل چه افرادی میشود؟
از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت
در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 
حتی ایام تعطیلمنبع: سایت مشاوره تلفنی روانشناسی و تحصیلی آویژهمشاوره تحصیلی و نظام وظیفه تلفنی

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۰ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۰۸:۰۵:۱۶ توسط:آویژه موضوع: نظرات (0)

شرایط معافیت خدمت سربازی چیست؟

به نقل از مرکز مشاوره آویژه:|
۵٫۰
۰۱
معافیت خدمت سربازی یکی از راه هایی است که امروزه جوانان درگیر آن هستند . حال این سوال پیش روی ما است که معافیت سربازی به چه مشمولینی تعلق می گیرد ؟ آیا همه ی مشمولین می توانند از معافیت خدمت سربازی استفاده کنند ؟ انواع معافیت خدمت سربازی کدام است ؟ اول از هرچیز باید بگوییم دغدغه معافیت خدمت سربازی یکی از بزررگ ترین دغدغه های جوانان در کشور به حساب می آید . چرا که جوانان ما پس از اتمام سن ۱۸ سالگی شان و شروع سن ۱۹ سالگی باید برای وضعیت نظام وظیفه ی خود فکری بکنند .
معافیت خدمت سربازی
جوانان وقتی به سن مشمولیت می رسند چندین راه پیش روی خود دارند . برخی علاقه مند هستند که اطلاعات در زمینه معافیت خدمت سربازی بدست بیاورند . برخی دیگر اطلاعات لازم در زمینه ی معافیت خدمت سربازی را بدست آوردند . اما برخی دیگر برای ادامه تحصیل سعی می کنند از معافیت هایی مانند معافیت تحصیلی استفاده کنند .
عده ای نیز که هیچ یک از راه های بالا را پیش رو ندارند تلاش می کنند درمورد کسری خدمت سربازی اطلاعات بدست آورند . تا لااقل بتوانند کمتر از ۲۱ ماه خدمت کنند . اما رسیدن به هر کدام از این راه ها نیازمند راهنمایی و مشاوره است که مرکز مشاوره آویژه در این امر مشمولین را راهنمایی خواهد کرد . مشمولین می توانند انواع
مشاوره نظام وظیفه و مشاوره معافیت خدمت سربازی را از مرکز مشاوره آویژه بخواهند .
ما در این مقاله قصد داریم درباره انواع معافیت های خدمت سربازی و هم چنین شرایط گرفتن معافیت با مشمولین صحبت کنیم . معافیت های سربازی مبحث گسترده ای است که ما در این مقاله به شرح مختصری از آن ها خواهیم پرداخت . مشمولین می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره آویژه در تماس باشند .
بیشتر بخوانید: شرایط معافیت سربازی چگونه است؟
معافیت خدمت سربازی کفالت
معافیت خدمت سربازی کفالت یکی از انواع معافیت های رایج در کشور می باشد . افراد زیادی از طریق همین معافیت خدمت سربازی کفالت می توانند کارت معافیت خود را دریافت کنند . اما این سوال در ذهن هر مشمولی خواهد آمد که معافیت خدمت سربازی کفالت به چه کسانی تعلق می گیرد ؟ مشمولین چگونه می توانند از معافیت خدمت سربازی کفالت استفاده کنند ؟ باید بگوییم برای گرفتن معافیت سربازی کفالت مشمولین متقاضی باید از سه شرط اصلی زیر بهره مند باشند :
مشمولین باید به سن مشمولیت ، یعنی سن ۱۹ سالگی وارد شده باشند تا بتوانند برای معافیت کفالت اقدامات لازم را انجام دهند .
مشمولین باید تنها فرد ذکور بالای ۱۸ سال بستگان خود باشند تا بتوانند کفالت آن ها را به عهده گرفته و از آن ها مراقبت و نگهداری کنند .
مشمولین باید در نظر داشته باشند که اقدام برای معافیت سربازی کفالت نیازمند این است که مشمول وارد غیبت نشده باشد . اگر مشمولی پس از سن مشمولیت وارد غیبت شده باشد . حتی اگر تمام شرایط معافیت کفالت را نیز داشته باشد نمی تواند از معافیت سربازی کفالت بهره مند شود .
انواع معافیت خدمت سربازی
انواع معافیت خدمت سربازی همانطور که در بالا اشاره شد بسیار مفصل و گسترده است . ما انواع معافیت خدمت سربازی را در اینجا برای مشمولین توضیح خواهیم داد .
انواع معافیت خدمت سربازی :
معافیت پزشکی : رایج ترین نوع معافیت که بسیاری از مشمولین می توانند از این طریق کارت معافیت خود را بگیرند .
معافیت بنیاد ملی نخبگان : این نوع معافیت برای افرادی است که مدارک فوق لیسانس یا بالاتر را دارند و پس از گذراندن دوره ی آموزشی با انجام پروژه ای از سربازی معاف خواهند شد . در واقع این مشمولین به جای رفتن به خدمت سربازی کار پژوهشی انجام خواهند داد .
معافیت ایثارگران : این معافیت برای آن دسته از مشمولینی کاربرد دارد که فرزند شهیدان ، جانبازان ، آزادگان و ایثارگران هستند . این مشمولین می توانند از معافیت ایثارگری استفاده کنند و کارت معافیت خود را دریافت کنند .
معافیت کفالت : این نوع معافیت همانطور که در بالا نیز به طور مفصل توضیح داده شد می تواند برای بسیاری از مشمولین کاربرد داشته باشد . چون مشمولین می توانند کفالت بستگان خود از پدر و مادر گرفته تا خواهر و برادر و مادربزرگ و پدربزرگ را به عهده بگیرند .
معافیت تحصیلی : این نوع معافیت نوعی معافیت موقت به حساب می آید که مشمولین می توانند برای ادامه تحصیل از آن بهره مند شوند .
معافیت مددجویان : برای افرادی است که خود یا خانواده یشان عضو سازمان های مددجویی مانند بهزیستی و کمیته امداد هستند . این افراد به راحتی می توانند با رعایت قوانین معافیت مددجویی از این نوع معافیت استفاده کنند .
معافیت بخشودگی سنی : ااین معافیت برای افرادی کاربرد دارد که از غیبت سربازی استفاده کرده و پس از گذشت سالیان زیادی هنوز موفق به دریافت معافیت خود نشده اند . رهبر معظم انقلاب اسلامی آن ها را عفو کرده و از سربازی معاف خواهند شد .
بیشتر بخوانید: مراحل معافیت خدمت چگونه است؟
معافیت خدمت سربازی کفالت مادر یکی از انواع معافیت های کفالت است . که مشمولین می توانند از معافیت های خدمت سربازی کفالت مادر زمانی استفاده کنند که مادر فاقد شوهر باشد . یعنی یکی از شروط زیر را دارا باشد :
مادر فاقد همسر باشد یعنی همسرش فوت شده باشد .
مادر فاقد شوهر باشد . در واقع از همسر خود طلاق گرفته باشد و ازدواج مجدد نیز نکرده باشد .
اگر مادر مشمول یکی از شروط بالا را دارد و مشمول تنها فرزند ذکور بالای ۱۸ سال اوست . مادر می تواند برای معافیت کفالت پسر خود اقدام کند . اما در نظر داشته باشید که مشمول برای گرفتن معافیت خدمت سربازی کفالت مادر می تواند در درجه ی اول از معافیت موقت بهره مند شود . پس از آن اگر ۳۰ ماه از طلاق مادر یا فوت همسرش گذشته باشد و مادر ازدواج مجدد نکند مشمول متقاضی معافیت دائم کفالت خواهد بود .
شرایط معافیت خدمت سربازی
شرایط معافیت خدمت سربازی برای افراد متفاوت خواهد بود . در واقع شروط معافیت های خدمت سربازی برای کسانی که می خواهند از معافیت پزشکی استفاده کنند به این صورت است که باید بیماری های این نوع معافیت را شناسایی کرده و بدانند ضوابط معافیت سربازی برای این نوع معافیت چگونه خواهد بود . بنابراین مشمولین باید اطلاعات خود را در زمینه های مختلف معافیت و شرایط معافیت سربازی بالا ببرند .مشمولین می توانند برای مشاوره و راهنمایی های لازم با مرکز مشاوره آویژه در تماس باشند .
بیشتر بخوانید: مشاوره معافیت سربازی نظام وظیفه
انواع معافیت سربازی کفالت ها
مشمولین پس از بررسی شروط گفته شده در بالا متوجه خواهند شد که می توانند برای معافیت های خدمت سربازی کفالت اقدام کنند یا خیر . اما پس از داشتن شروط بالا مشمولین باید بدانند کفالت چه کسانی را می توانند به عهده بگیرند . برای معافیت سربازی کفالت بر اساس ماده ۴۴ از قوانین سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا ، مشمولین می توانند از افراد زیر مراقبت و نگهداری کنند :
مشمول می تواند از پدر بالای ۷۰ سال خود نگهداری و مراقبت کرده و کفالت آن را به عهده بگیرد .
مشمول می تواند مراقب و نگهدارنده ی پدر بیمار و از کار افتاده ی خود نیز باشد .
مشمولین تنها فرزند بالای ۱۸ سال مادر فاقد شوهر خود باشند . نیز می توانند کفالت مادرشان را به عهده بگیرند .
مشمول می تواند کفالت خواهر تنی خود که فاقد سرپرست است را نیز به عهده بگیرد .
مشمول می تواند سرپرستی برادر صغیر خود که کمتر از ۱۸ سال سن دارد را به عهده گرفته و کفالتش را بگیرد .
مشمول می تواند سرپرستی برادر کبیر خود که معلول و ناتوان است و سرپرست دیگری نیز ندارد را به عهده بگیرد .
مشمول می تواند سرپرست جد پدری یا مادری خود نیز باشد و کفالت آن ها را به عهده بگیرد .
مشمولین می توانند مراقبت جده پدری یا مادری خود را که فاقد شوهر و فرزند هستند را ب عهده بگیرد .
مشمولینی که همسرشان فوت کرده نیز می توانند تا زمانی که ازدواج مجدد نکرده اند و از فرزندان خود سرپرستی و مراقبت می کنند از معافیت کفالت استفاده کنند .
خدمات کلان مرکز مشاوره آویژه در زمینه نظام وظیفه
معافیت سربازی
معافیت تحصیلی
معافیت پزشکی
معافیت ایثارگری
معافیت موارد خاص
اخبار خدمت سربازی
خدمت سربازی
خروج از کشور
خرید خدمت سربازی
امریه سربازی
سربازی پزشکان
سرباز معلم
تحصیل همزمان با خدمت سربازی
ملاقات مردمی نظام وظیفه
 شرایط معافیت خدمت سربازی چیست؟
شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.
برای مشاوره در زمینه شرایط معافیت خدمت سربازی چیست؟
از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت
در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 
حتی ایام تعطیلمنبع: سایت مشاوره تلفنی روانشناسی و تحصیلی آویژهمشاوره تحصیلی و نظام وظیفه تلفنی

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۰ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۰۷:۴۹:۳۵ توسط:آویژه موضوع: نظرات (0)

شرایط معافیت تک فرزندی چیست ؟

به نقل از مرکز مشاوره آویژه:|
۵٫۰
۰۱
معافیت تک فرزندی یکی از زیرشاخه های معافیت کفالت به حساب می آید . اما آیا معافیت تک پسری امروزه وجود دارد ؟ کسانی هستند که از معافیت تک فرزندی استفاده کرده باشند ؟ معافیت تک فرزندی به چه مشمولینی تعلق می گیرد ؟ همانظور که می دانید خدمت سربازی یکی از سخت ترین مراحل زندگی هر پسری محسوب می شود . زیرا افراد ذکور در کشور ما پس از سن ۱۸ سالگی به مشمولیت رسیده و باید به خدمت سربازی اعزام شوند . اما همه دنبال راه و روشی می گردند تا بتوانند از انواع معافیت ها استفاده کنند . حال این نوع معافیت ها کدام هستند ؟
معافیت تک فرزندی
آری معافیت تک فرزندی نیز یکی از همین نوع معافیت ها است . معافیت تک فرزندی همانطور که از اسمش نیز پیداست به افرادی تعلق می گیرد که تک فرزند باشند . اما تک فرزند بودن تنها شرط گرفتن معافیت تک فرزندی می باشد ؟ دقیقا این سوالی است که ذهن همه را درگیر کرده است . سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا قوانینی زیادی برای انواع معافیت ها تصویب کرده است . این نکته نیز جای تامل دارد که برخی از این قوانین در سال های اخیر با کمی تغییر همراه بوده است . در بالا نیز اشاره کردیم که معافیت تک فرزندی یکی از رایج ترین نوع معافیت های کفالت می باشد .
اما توجه داشته باشید معافیت کفالت تک فرزندی تنها ملاک تک فرزند بودن را نیاز ندارد . معافیت تک پسری نیازمند شروط بسیاری است که در ادامه ی این مقاله به آن ها اشاره خواهیم کرد .
شرایط معافیت تک فرزندی
شرایط معافیت تک فرزندی شروط سختی نخواهد داشت . اما همانظور که گفتیم معافیت کفالت تک فرزندی زیر مجموعه ای از معافیت کفالت است . بنابراین شرایط معافیت تک فرزندی مانند معافیت کفالت دارای سه شرط کلی می باشد که باید به آن ها دقت کنید .
فرد نباید به هیچ وجه غیبت داشته باشد . در صورت غیبت کردن نیز ،، شرایط توجیه آن را داشته باشد .
فرد باید در سن مشمولیت برای معافیت تک پسری اقدام کند .
فرد باید تک فرزند پسر خانواده باشد تا کفالت بستگان را بتواند عهده دار شود .
این سه شرط اصلی از شرایط معافیت تک فرزندی بود که مششمولین باید به آن دقت کافی داشته باشند . اما شرایط معافیت تک فرزندی شروط دیگری نیز دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت . شما می توانید برای کسب اطلاعات دقیق تر با مرکز مشاوره آویژه در تماس باشید . مرکز مشاوره آویژه انواع مشاوره نظام وظیفه و هم چنین مشاوره معافیت خدمت سربازی را در اختیار مشمولین و سایر علاقمندان خواهد گذاشت .
سایر شرایط معافیت کفالت تک فرزندی عبارتند از :
داشتن پدری که سنش به ۷۰ سالگی رسیده و نیازمند مراقبت است . مشمول برای گرفتن معافیت کفالت تک فرزندی باید تنها فرزند ذکور بالای ۱۸ سال این پدر باشد .
داشتن پدری که بیمار است و نیازمند مراقبت می باشد . مشمول باید تنها پسر پدر بیمار باشد .
داشتن مادری که همسرش فوت شده و تنها پسر ۱۸ ساله اش مشمول خدمت سربازی شده است .
داشتن مادری که از همسرش ظلاق گرفته و ازدواج مجدد نکرده باشد .
داشتن خانواده ای که تحت پوشش سازمان های حمایتی مانند کمیته امداد یا بهزیستی هستند .
داشتن سه خواهر نیز از دیگر شرایط معافیت کفالت تک فرزندی می باشد .
 بیشتر بخوانید: مراحل معافیت خدمت سربازی چگونه است؟
مشمولین معافیت تک فرزندی
مشمولین معافیت تک فرزندی برای اقدام جهت گرفتنمعافیت تک پسری ، علاوه بر داشتن شرایط و ضوابط معافیت کفالت تک فرزندی باید مراحلی را نیز طی کنند . مشمولین معافیت کفالت تک فرزندی باید در نظر داشته باشند که تنها مرکزی که آن ها می توانند برای درخواست معافیت کفالت تک پسری اقدام کنند دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی یا همان پلیس + ۱۰ می باشد . پس مراحلی که مشمولین معافیت تک فرزندی باید آن را بگذرانند را با هم مرور خواهیم کرد .
تکمیل مدارک و تحویل آن به مرکز پلیس + ۱۰ . (مشمولین باید مدارک خود را کامل کنند تا بتوانند مراحل دیگر را سریع تر انجام دهند . )
ثبت درخواست از طریق نزدیک ترین دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی . (پس از ثبت درخواست باید منتظر و پیگر باشند .)
دریافت دعوت نامه برای شرکت در کمیسیون . (پس از دریافت دعوت نامه باید در روز و تاریخ تعیین شده در جلسه حضور داشته باشند . )
شرکت در کمیسیون و رای شورای هیئت رسیدگی به پرونده ی مشمولین معافیت تک فرزندی . ( رای صادره اصلی ترین و مهم ترین رای شورا می باشد .)
صادر شدن رای نهایی توسط شورای رسیدگی . ( رای نهایی یا پذیرش معافیت مشمول می باشد یا رد کردن درخواست مشمول برای معافیت کفالت تک فرزندی می باشد . )
گرفتنمعافیت های کفالت تک فرزندی و دریافت کارت معافیت خدمت سربازی .( کارت معافیت صادر خواهد شد .)
مشمولین معافیت کفالت تک فرزندی در نظر داشته باشند داشتن برادر در برخی موارد نیز می تواند آن ها را از رفتن به خدمت معاف کند . فقط دقت داشته باشید همه ی این موارد بستگی به شرایط مشمول دارد .
قانون معافیت تک فرزندی
قانون معافیت تک فرزندی به مشمولینی که دارای برادر نیز هستند این امکان را می دهند تا با داشتن شرایطی خاص از معافیت استفاده کنند . این قوانین معافیت تک پسری علاوه بر شرایط بالا اینگونه است که اگر فردی از معافیت کفالت بهره مند شد . بعد از گذشت مدتی فرد بمیرد یا بیمار شود که توانایی مراقبت از فرد مورد نظر را نداشته باشد . برادر دیگرش که به سن مشمولیت رسیده می تواند از قانون معافیت کفالت تک فرزندی استفاده کرده و معافیت کفالت را بگیرد .
مدارک اولیه مورد نیاز برای گرفتن معافیت کفالت تک فرزندی :
برگه وضعیت مشمولان . ( فرم ۲ دفترچه نظام وظیفه )
برگه معاینه پزشکی . ( فرم ۵ دفترچه )
برگه واکسیناسیون . ( فرم شماره ۴ )
برگه استعلام آخرین وضعیت مشمول . ( فرم شماره ۱ )
یک قطعه عکس ۳*۴ رنگی پرسنلی با پس زمینه ی سفید و تمام رخ از صورت مشمول .
مدرک تحصیلی با کپی تایید شده .
شناسنامه ی عکس دار با کپی صفحات .
گواهی اشتغال به خدمت مشمولانی که به خدمت اعزام شده و قصد دارند از معافیت حین خدمت استفاده کنند .
کپی شناسنامه پدر و مادر و خواهر و برادر . (در صورتی که مشمول خواهر و برادر داشته باشد .)
کارت شناسایی ملی مشمول و کپی از پشت و روی کارت آن .
بیشتر بخوانید: شرایط معافیت خدمت سربازی چگونه است؟
شرایط گرفتن معافیت تک فرزندی
شرایط گرفتن معافیت تک فرزندی به این صورت است که این کارت معافیت فقط برای دوران صلح صادر خواهد شد . در شرایط و ضوابط گرفتن معافیت تک پسری آمده است که کارت معافیت مشمول فقط برای دوران صلح قابل اعتبار است . در زمان جنگ و زمانی که ارتش به نیرو نیاز داشته باشد . کارت اعتبار خود را از دست خواهد داد .
انواع معافیت های کفالت سازمان نظام وظیفه عمومی
معافیت کفالت نوع از معافیت های بسیار گسترده است که افراد می توانند با داشتن شرایط خاص کفالت افراد زیر را به عهده بگیرند :
کفالت پدری که به سن خاصی رسیده باشد . این سن در سال های گذشته ۶۵ سال بود . اما در قانون جدید با تغییراتی همراه بوده است .
کفالت پدری که نیازمند مراقبت بوده و بیمار است .
کفالت مادری که همسرش مرده است .
کفالت مادری که از همسر یا همسرانش طلاق گرفته باشد .
کفالت خواهری که پدر و مادر و همسر و ففرزند ندارد و برار باید از او مراقبت کند .
کفالت برادر صغیری که هیچ بستگانی ندارد .
کفالت برادر کبیری که بیمار بوده و مادر و پدر و زن و فرزند نیز ندارد .
کفالت مادربزرگ مادری یا پدری که نیازمند مراقبت است .
کفالت پدربزرگ پدری یا مادری که نیاز است از آن نگهداری شود .
کفالت از همسر نیز جزو این گروه قرار می گیرد .
کفالت فرزندی که مادر ندارد .
بیشتر بخوانید: انواع معافیت سربازی و شرایط استفاده از آن
  خدمات کلان مرکز مشاوره آویژه در زمینه نظام وظیفه
معافیت سربازی
معافیت تحصیلی
معافیت پزشکی
معافیت ایثارگری
معافیت موارد خاص
اخبار خدمت سربازی
خدمت سربازی
خروج از کشور
خرید خدمت سربازی
امریه سربازی
سربازی پزشکان
سرباز معلم
تحصیل همزمان با خدمت سربازی
ملاقات مردمی نظام وظیفه
 شرایط معافیت تک فرزندی چیست ؟
شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.
برای مشاوره در زمینه شرایط معافیت تک فرزندی چیست ؟
از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت
در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 
حتی ایام تعطیلمنبع: سایت مشاوره تلفنی روانشناسی و تحصیلی آویژهمشاوره تحصیلی و نظام وظیفه تلفنی

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۰ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۰۶:۳۸:۲۱ توسط:آویژه موضوع: نظرات (0)

شرایط جدید کسری خدمت ۹۸ چگونه است؟

به نقل از مرکز مشاوره آویژه:|
۵٫۰
۰۱
کسری خدمت چیست ؟ این اولین سوالی است که برای همه پیش می آید . شاید شما نیز از گوشه و کنار ، یا دوست و آشنا در مورد کسری خدمت چیزهایی شنیده باشید. اما آیا می دانید کسری های خدمت سربازی به چه کسانی تعلق می گیرد ؟ یا چه کسانی می توانند از این کسری هااستفاده کنند ؟ برای استفاده از این کسری ها چه شرایطی لازم است ؟ مشمولین چه شرایطی را باید داشته باشند تا بتوانند از کسری خدمت استفاده کنند ؟ برای رسیدن به پاسخ این سوالات و هم چنین اخذ و استفاده از کسری خدمت مشمولین باید اطلاعات جامعی درمورد کسری خدمت را بدست آورند تا بتوانند مراحل گرفتن کسری های خدمت سربازی وظیفه را طی کرده و از آن بهره مند شوند . زیرا انواع کسری خدمت بسیاری وجود دارد که مشمولین با توجه به شرایط خود می توانند از آن ها استفاده کنند .
شرایط جدید کسری خدمت چگونه است؟
به نظر شما جوانان برای رهایی از این شرایط چه کارهایی را می توان انجام داد؟ چه کارهایی نیاز است تا جوانان انجام دهند و شرایط خدمت رفتن را برای خود آسان کنند ؟ به نظر شما کم کردن مدت خدمت یا گرفتن معافیت ها کار آسان و ممکنی خواهد بود ؟ برای رسیدن به جواب این سوال مهم ادامه ی مقاله را بخوانید . پس قبل از توضیجات لازم درباره ی کسری خدمت و شرایط و ضوابط خاص هر کدام از آن ها ، باید انواع کسری خدمت را بشناسید . سپس ما در این مقاله سعی می کنیم شرایط هر یک از کسری خدمت را توضیح داده و مشمولین را نسبت به قوانین مرتبط با کسری خدمت آشنا خواهیم کرد . در این صورت مشمولین خواهند توانست از انواع کسری های خدمت وظیفه استفاده کرده و مراحل گرفتن آن را به آسانی طی خواهند کرد .
بیشتر بخوانید: شرایط پروژه کسری سربازی
کسری خدمت سربازی از راه های مهم برای کم شدن مدت خدمت وظیفه ی عمومی می باشد . اما شناخت انواع این کسری خدمت سربازی نیازمند مطالعه و بدست آوردن اطلاعات است . مشمولین برای استفاده از کسری خدمت سربازی باید انواع آن ها را بشناسند . .
جوانان می توانند برای فرار از ۲۱ ماه خدمت دوره ی ضرورت ، با توجه به شرایط خود یکی از راه های زیر را انتخاب کنند :
از انواع معافیت های پزشکی ، کفالت ، نخبگی ، تحصیلی و بخشودگی سنی ، مددجویی و غیره استفاده کرده و معافیت دائم بگیرند .
از انواع معافیت های خدمات رزمی استفاده کرده که باعث می شود جوانان از انجام کارهای سخت و رزمی در دوران کسری خدمت سربازی معاف شوند .
مهم تر از همه اینکه با توجه به شرایط خود از انواع کسرها استفاده کرده و به راحتی ۶ ماه تا یک سال از دوره ی خدمت خود را کاهش داده و زمان کمتری را به خدمت سربازی بروند .
امروزه کسری خدمت سربازی وظیفه عمومی انواع مختلفی دارد که باید آن ها را کامل بشناسید . ما در اینجا آن ها را نام خواهیم برد و راجع به هر کدام مفصل توضیح خواهیم داد .
کسری خدمت بسیج
کسری خدمت بسیج از مهم ترین انواع کسری های خدمت وظیفه عمومی به حساب می آید که مشمولین می توانند از آن به آسانی استفاده کنند . زیرا کسری خدمت بسیج راهی بسیار آسان است . جوانان اگر قصد دارند میزان خدمت دوره ضرورت خود را کاهش دهند باید قبل از رسیدن به سن مشمولیت به فکر باشند و در بسیج مساجد و دانشگاه ها عضو شوند و فعالیت داشته باشند . این افراد به آسانی می توانند از کسری خدمت بسیج استفاده کنند .
برای گرفتن کسر خدمت بسیجیان به میزان سابقه ی فعالیت در این ارگان ها مقدار مشخصی از خدمت سربازی مشمول کسر خواهد شد . این نوع کسری خدمت سربازی برای کسانی مورد استفاده قرار می گیرد که در بسیج مساجد و دانشگاه ها فعال بوده و کارت عضویت بسیج داشته باشند . این افراد به آسانی می توانند از ۶ ماه تا یک سال از کسری استفاده کنند . پس جوانان در نظر داشته باشند که برای استفاده از انواع کسری خدمت آن چنان که فکر می کنید نیاز به شرایط خاصی نخواهید داشت .
کافی است با مرکز مشاوره آویژه در تماس باشید تا بتوانید از آخرین قوانین سازمان نظام وظیفه در زمینه کسری های خدمت و معافیت ها مطلع شوید . کسر خدمت بسیجیان اگر چه روشی راحت و متداول برای کم کردن دوران خدمت می باشد . اما شرایط خاص خود را نیز دارد که باید از آن ها مطلع شوید .
بیشتر بخوانید: نحوه دریافت کسری سربازی و شرایط آن
کسری خدمت ایثارگران از دیگر انواع کسری های خدمت وظیفه محسوب می شود که جوانان زیادی می توانند از این کسر خدمت ایثارگری استفاده کرده و مدت کمتری به خدمت سربازی بروند . حتی در سال های اخیر تعداد زیادی از مشمولین در کشور به جای استفاده از کسری خدمت ایثارگران ، از معافیت بهره مند شده اند . برای بهره مندی از معافیت ایثارگری یا کسری خدمت ایثارگران ، تنها کافی است مشمولین اطلاعات خود را در این زمینه ها افزایش داده و از به روز ترین اخبار و قوانین سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا در این رابطه مطلع شوند .
بر اساس آخرین آمار بدست آمده هر ساله بیش از ۲۰ هزار نفر از مشمولین می توانند از امتیازات ایثارگری استفاده کرده و کسر خدمت ایثارگری بگیرند . درصدی از این افراد نیز با امتیازات ایثارگری ، جانبازی و رزمندگی توانسته اند مراحل معافیت را طی کرده و از معافیت خدمت سربازی بهره مند شوند . مدت و میزان این کسر خدمت جانبازان و ایثارگران همانطور که می دانید به عوامل زیادی وابسته است . این عوامل عبارتند از :
مدت زمان حضور در جبهه پدر مشمول .
درصد جانبازی پدر مشمول .
مدت زمان اسارت پدر مشمول .
هر کدام از این موارد عامل مهمی است تا مشمولین بتوانند از کسری های خدمت چانبازی و ایثارگری بهره مند شوند . بر اساس آخرین گزارش های معاونت اجتماعی سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا ، در ماده ۸۸ قانون توسعه حداکثر ۲۰ هزار فرزند ایثارگر با داشتن درصد جانبازی ، آزادگی و سابقه ی اسارت می توانند با بالاترین امتیاز از کسر خدمت آزاذگان و ایثارگران استفاده کنند .
بیشتر بخوانید: چگونه کسری خدمت بگیریم
کسری خدمت جبهه
کسری خدمت جبهه نیز مانند کسری های خدمت ایثارگری ، موقعیتی است که نظام وظیفه ی عمومی برای فرزندان رزمنده قرار داده است . در کسر خدمت جبهه مشمولین می توانند سوابق ایثارگری پدر یا سوابق ایثارگری پدر و مادر خود را با هم به سازمان نظام وظیفه ارائه داده و از کسری خدمات جبهه ی آن ها بهره مند شود .
یکی از نکات مهمی که می توان در مورد کسر خدمت جبهه والدین گفت این است که حتی کسانی که فرزند اول آن ها از سابقه ی ایثارگری و جبهه ی والدینشان استفاده می کند و معافیت می گیرد . فرزند دوم نیز می تواند از باقی مانده ی سابقه ی جبهه ی والدینش استفاده کرده و از کسری خدمت جبهه بهره مند شود .
سابقه ی جبهه ی پدر
میزان کسری سربازی جبهه و سابقه ی جبهه ای که فرزندان می توانند از آن استفاده کنند مطابق نوشته های زیر می باشد :
حضور در جبهه به میزان ۶ ماه تا ۸ ماه برای فرزندان رزمندگان ۲ ماه کسر جبهه را به دنبال دارد .
۳ ماه کسر خدمت مناطق جبهه و جنگ برای افرادی که سابقه ی ۹ ماهه تا ۱۱ ماه حضور در جبهه را دارند .
برای آن دسته از افرادی که به میزان ۱۲ تا ۱۴ ماه سابقه جبهه دارند ۴ ماه کسری جبهه دارد.
سابقه ی ۱۵ تا ۱۷ ماه حضور در جبهه به میزان ۵ ماه کسری خواهد داشت .
میزان ۱۸ تا ۲۰ ماه حضور در جبهه ۶ ماه کسری دارد.
به فرزندان افرادی که ۲۳ ماه سابقه ی حضور در جبهه دارند ۷ ماه کسر خدمت وظیفه میرسد.
برای سابقه ی ۲۴ ماه تا ۲۶ ماه جبهه نیز ۸ ماه کسری در نظر گرفته شده است .
افراد با ۲۷ ماه تا ۲۹ ماه سابقه می توانند از ۹ ماه کسری های خدمت استفاده کنند .
نکات مهم برای فرزندان ایثارگر و شاهد
آن دسته از کسانی که در گروه فرزندان ایثارگر و جانبازان قرار می گیرند باید هر ساله بر اساس زمان بندی مشخص به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی یا همان پلیس + ۱۰ مراجعه کرده و درخواست خود را به ثبت برسانند . کسانی که در این لیست در اولویت قرار دارند بر اساس قوانین کسری خدمت ایثارگران ، به ازای هر درصد جانبازی والدین یک ماه کسری به آنان تعلق می گیرد .
این دسته از مشمولین اگر سابقه ی کسر خدمت ایثارگری والدینشان به ۲۴ ماه برسد و در اولویت استفاده از کسری خدمت باشند می توانند کارت معافیت نیز دریافت کنند . هم چنین توجه داشته باشید که سردار سرتیپ دوم موسی کمالی اظهار داشته اند که قانون ۱۲ روز کسری خدمت به ازای هر درصد جانبازی یا هرماه جبهه تا سال ۱۴۰۱ برقرار خواهد بود . اما پس از آن احتمال زیاد این قانون متوقف می شود .
بیشتر بخوانید: جزئیات کسری خدمت جبهه پدر
برای استفاده از کسری خدمت بسیج به نکات زیر دقت نمایید :
افرادی می توانند از کسر خدمت بسیج فعال استفاده کنند که سابقه ی بسیجی بودن آن هاغ قبل از شروع خدمت سربازی شان باشد . به طور واضح تر باید بگوییم سابقه بسیج هم زمان با دوره خدمت ضرورت قابل قبول نخواهد بود .
مشمولین باید کارت بسیجی فعال داشته باشند تا بتوانند از این کسری استفاده کنند .
هم چنین میزان کسری بسیج بر اساس قوانین نظام وظیفه مشخص می شود . هر چقدر میزان سابقه ی بسیجی فعال برای مشمولین بیشتر باشد ، مشمول از بیشترین کسر خدمتب هره مند خواهد شد .
مدارک مورد نیاز برای استفاده از کسرهای جبهه پدر و مادر :
مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس +۱۰) و گرفتن دفترچه ی راهنما .
اصل شناسنامه و تصویر تمام صفحات آن .
اصل کارت ملی شناسایی به همراه تصویر آن .
عکس ۳*۴ رنگی با زمینه ی سفید از مشمول .
شناسنامه ی پدر مشمول .
شناسنامه ی برادران مشمول ( در صورتی که مشمول دارای برادر باشد ) .
گواهی آخرین مدرک تحصیلی مشمول به همراه کپی آن .
تکمیل فرم واکسیناسیون .
انجام معاینات اولیه و تکمیل فرم معاینات توسط پزشک .
تکمیل فرم وظعیت مشمولین .
معرفی نامه از سوی سازمان مربوطه در مورد کسری خدمت جبهه پدر ( این معرفی نامه باید معتبر و دارای مهر و موم باشد ) .
بیشتر بخوانید: جزئیات معافیت ایثارگری خدمت سربازی 
انواع کسری های خدمت وظیفه سربازی برای مشمولینی که می خواهند از کسری خدمت سربازی نظام وظیفه بهره مند گردند :
کسری های خدمت ایثارگری و جانبازی
کسری های بسیج مساجد و دانشگاه ها
کسری های پروژه ی ملی نخبگان
کسری جبهه پدر و مادر یا هر دو
کسری مشمولان که دارای فرزند هستند .
کسر خدمت وظیفه مشمولین متاهل دارای زن و فرزند
کسری مناطق عملیاتی
کسری مناطق بد آب و هوا
کسری خدمت جبهه و ایثارگری به سه صورت انجام می شود :
سابقه ی ایثارگری و رزمندگی .
سابقه ی رزمندگی و ایثارگری پدر و مادر باهم .
کسری سابقه جبهه.
خدمات کلان مرکز مشاوره آویژه در زمینه نظام وظیفه
معافیت سربازی
معافیت تحصیلی
معافیت پزشکی
معافیت ایثارگری
معافیت موارد خاص
اخبار خدمت سربازی
خدمت سربازی
خروج از کشور
خرید خدمت سربازی
امریه سربازی
سربازی پزشکان
سرباز معلم
تحصیل همزمان با خدمت سربازی
ملاقات مردمی نظام وظیفه
 شرایط جدید کسری خدمت ۹۸ چگونه است؟
شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.
برای مشاوره در زمینه شرایط جدید کسری خدمت ۹۸ چگونه است؟
از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت
در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 
حتی ایام تعطیلمنبع: سایت مشاوره تلفنی روانشناسی و تحصیلی آویژهمشاوره تحصیلی و نظام وظیفه تلفنی

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۹ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۳۲:۲۶ توسط:آویژه موضوع: نظرات (0)

معافیت پزشکی اختلال دو قطبی

به نقل از مرکز مشاوره آویژه:|
۵٫۰
۰۲
معافیت پزشکی اختلال دو قطبی چیست ؟ چه کسانی می توانند از معافیت پزشکی اختلال دو قطبی بهره مند شوند ؟ شاید برای شما نیز این سوال پیش آمده باشد . که معافیت پزشکی اختلال دو قطبی وجود دارد یا خیر ؟ قبل از صحبت راجع به معافیت پزشکی باید راجع به بیماری های معافیت پزشکی صجبت کنیم . که آیا بیماری اختلالات دو قطبی جزو بیماری های معافیت پزشکی قرار می گیرند یا خیر ؟
معافیت پزشکی اختلال دو قطبی
همانطور که می بینید هر ساله تعداد زیادی از جوانان به دلیل رسیدن به سن مشمولیت باید به خدمت سربازی بروند . این مشمولین پس از اطلاعیه سازمان نظام وظیفه باید مدارک خود را تکمیل کنند . سپس پس از تکمیل مدارک مراحل لازم را انجام خواهند داد تا برای اعزام به خدمت آماده شوند . گروهی از جوانان دارای شرایط خاصی هستند که قادر به انجام خدمت سربازی نخواهند بود . مشاوره نظام وظیفه به این مشمولین راهنمایی های لازم را خواهد داد . تا این افراد بتوانند از انواع معافیت ها بهره مند شوند .سازمان مشاوره نظام وظیفه نیز برای مشمولین تسهیلاتی قرار داده است . تا این افراد بتوانند از موقعیت های مختلف بهره برده و معافیت بگیرند . علاوه بر معافیت مشمولین می توانند از کسری های خدمت ، امریه سربازی و هم چنین کار در سازمان های دولتی به جایی خدمت سربازی استفاده کنند .
بیشتر بخوانید: شرایط معافیت پزشکی خدمت سربازی
اما برای استفاده از هر کدام از این موارد مشمول باید دارای شرایط ویژه ای باشد . معافیت بهترین راهی است که امروزه در مقابل جوانان قرار دارد . زیرا مشمول می تواند از انواع معافیت ها بهره برده و کارت معافیت دائم بگیرد . این معافیت ها انواع مختلفی دارند که عبارتند از :
معافیت های پزشکی
معافیت های ایثارگران و جانبازان
معافیت های کفالت
معافیت های تحصیلی
معافیت های مددجویان
معافیت های سنی
معافیت های نخبگان
شرایط معافیت پزشکی اختلال دو قطبی
شرایط معافیت پزشکی اختلال دو قطبی مانند سایر معافیت ها دارای ضوابط خاصی است . زیرا اقدام برای معافیت پزشکی شرایط خاصی دارد . در این نوع معافیت پزشکی مشمول باید دارای بیماری هایی باشد که بتواند از طریق آن ها درخواست معافیت خود را به ثبت برساند . مشمولین با داشتن شرایط معافیت پزشکی اختلال دو قطبی می توانند برای درخواست معافیت اقدام کنند . زیرا این بیماری در لیست بیماری های سازمان نظام وظیفه آمده است که در ادامه آن را خواهیم دید .
بیماری اعصاب و روان
بیماری جراحی مغز و اعصاب
بیماری خون و آنکولوژی
بیماری پوستی
بیماری عفونی
بیماری عمومی
بیماری قلبی
بیماری استخوان
بیماری فک و دهان و دندان
بیماری گوش و حلق و بینی
بیماری چشم
بیماری ریوی
بیماری گوارش
بیماری دستگاه ادراری
بیماری عدد مترشحه
بیماری نورولوژی
بیماری روماتولوژی
بیماری های مشمولین در یکی از بخش های لیست بالا قرار دارد . به هریک از این بیماری ها نوعی معافیت نیز داده خواهد شد . به همین منظور جوانانی که از شرایط معافیت پزشکی اختلال دو قطبی بهره مند هستند از یکی از دو نوع معافیت پایین می توانند استفاده کنند .
بیشتر بخوانید: راه های معافیت پزشکی خدمت سربازی
معافیت پزشکی اختلال دو قطبی :
معافیت های دائم پزشکی : برخی از افراد که از شرایط معافیت پزشکی اختلال دو قطبی برخوردارند . می توانند معافیت دائم بگیرند .
معافیت های خدمات رزمی : مشمولین با بیماری اختلالات دو قطبی به صورت خفیف از انجام خدمات رزمی معاف خواهند شد .
افراد ذکوری که بیماری آن ها جزو یکی از بیماری ها در لیست بالا می باشد می توان این نوید را داد که از یکی از معافیت های اعلام شده بهره ببرند . اما این افراد برای اطلاع از نوع معافیت ها می توانند با مرکز مشاوره آویژه تماس بگیرند . این مرکز با مشاوره های بی نظیر ، اطلاعات کاملی را درباره معافیت در اختیار مشمولین خواهد گذاشت .
شرایط معافیت پزشکی اختلال دو قطبی
دریافت معافیت پزشکی اختلال دو قطبی کار آسانی نخواهد بود . زیرا مشمولین باید مدارک و مستنداتی را به سازمان نظام وظیفه ارائه دهند . تا بتوانند بیماری خود را ثابت کرده و برای دریافت معافیت پزشکی اختلال دو قطبی درخواست خود را ثبت کنند . در واقع مشمولین مبتلا به این بیماری ، دارای اختلالات رفتاری خواهند بود . این افراد در بعضی مواقع رفتارهای غیر عادی از خود بروز خواهند داد . این رفتارها به شکل زیر در افراد مختلف بروز می کند .
افرادی که دارای انرژی و هیجان بی اندازه خواهند بود . این افراد برای تخلیه انرژی ممکن است در رفتارهای روزانه عصبانیت و خشم از خود بروز بدهند .
نوع دوم در افراد به صورت افسردگی شدید و ناراحتی بروز می کند . این افراد ساعات زیادی در روز را به خواب اختصاص می دهند . از نظر غذایی کم اشتها می شوند و ممکن است با خانواده نیز بد رفتاری کنند .
افرادی می توانند برای دریافت معافیت پزشکی اختلال دو قطبی اقدام کنند که بیماری آن ها توسط پزشک تایید شده باشد . پس از تایید پزشک ، مشمولین باید به پزشکان معتمد سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا مراجعه کنند . این پزشکان تصمیم نهایی را خواهند گرفت .
بیشتر بخوانید: مشاوره معافیت پزشکی: بیماری اعصاب و روان
قانون معافیت پزشکی اختلال دو قطبی مانند سایر معافیت ها از سوی سازمان نظام وظیفه تصویب و به مشمولین ابلاغ می شود . اما مشمولین باید بدانند بر اساس آخرین قوانین این سازمان ، مشمولین با وجود بیماری می توانند در یکی از ۳ گروه زیر قرار گرفته و نوع معافیت آن ها مشخص خواهد شد .
گروهی که دارای بیماری های شدید و نقص عضو نیز هستند . این افراد نمی توانند دوره خدمت خود را بروند . به این دلیل از سوی سازمان وظیفه عمومی معاف دائم خواهند شد .
بیمارانی که به دلیل جراحی و مسائل دیگر نمی توانند به خدمت بروند . این جوانان تا هنگام بهبودی معافیت دارند . این نوع معافیت را معافیت موقت نام می برند .
بیمارانی که بیماری آن ها بسیار خفیف باشد در این گروه قرار می گیرند . این افراد بر اساس نوع بیماری تنها از خدمات رزمی معاف می شوند .
مراحل معافیت پزشکی اختلال دو قطبی
مراحل معافیت پزشکی اختلال دو قطبی به صورتی است که مشمول باید در کمیسیون ها و بیمارستان های نظام وظیفه مورد معاینه قرار بگیرد . این مراحل به صورت زیر انجام خواهد گرفت .
ارائه ی مدارک پزشکی به سازمان نظام وظیفه و معاینه اولیه توسط پزشک .
حضور در بیمارستان و انجام آزمایشات پزشکی و تخصصی مجدد .
شرکت در کمیسیون پزشکی برای رای نهایی صادره از طرف شورا
صادر شدن رای نهایی و گرفتن کارت معافیت
بیشتر بخوانید: شرایط معافیت پزشکی سربازی را بدانیم
سوالات متداول
اختلال دوقطبی چیست؟
اختلال قطبی یکی از بیماری ها و مشکلاتی است که جزو بخش بیماری های اعصاب و روان به حساب می آید . مشمولینی که مبتلا به اختلالات دو قطبی هستند می توانند از انواع معافیت ها استفاده کنند . نوع معافیت برای بیماران با اختلالات دو قطبی بر اساس شرایط مشمولین در نظر گرفته می شود . رای نهایی نیز توسط کمیسیون پزشکی صادر خواهد شد .
در چه صورت به اختلال دو قطبی معافیت تعلق میگیرد؟
مبتلایان به اختلالات دو قطبی نوع یک می توانند از معافیت های پزشکی خدمت سربازی استفاده کنند . این مشکلات در افرادی که افسردگی شدید دارند بیشتر نمایان می شود . شدت این بیماری تاثیر زیادی در رای صادره ی هیئت رسیدگی خواهد داشت . به همین دلیل برخی از افراد مبتلا به اختلالات دو قطبی خفیف می توانند از معافیت کفالت استفاده کنند .
خدمات کلان مرکز مشاوره آویژه در زمینه نظام وظیفه
معافیت سربازی
معافیت تحصیلی
معافیت پزشکی
معافیت ایثارگری
معافیت موارد خاص
اخبار خدمت سربازی
خدمت سربازی
خروج از کشور
خرید خدمت سربازی
امریه سربازی
سربازی پزشکان
سرباز معلم
تحصیل همزمان با خدمت سربازی
ملاقات مردمی نظام وظیفه
  معافیت پزشکی اختلال دو قطبی
شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.
برای مشاوره در زمینه معافیت پزشکی اختلال دو قطبی
از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت
در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 
حتی ایام تعطیلمنبع: سایت مشاوره تلفنی روانشناسی و تحصیلی آویژهمشاوره تحصیلی و نظام وظیفه تلفنی

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۹ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۱۸:۳۴ توسط:آویژه موضوع: نظرات (0)

ثبت نام و لیست رشته های بدون کنکور علمی کاربردی گرگان ۲

به نقل از مرکز مشاوره آویژه:|
دانشگاه علمی کاربردی گرگان ۲ یکی از دانشگاه های زیر مجموعه دانشگاه جامع علمی کاربردی است که در راستای نظام آموزش مهارت و فناوری وابسته به وزارت علوم، هر سال در دوره های مهر و بهمن و در دو مقطع کاردانی و کاردانی به کارشناسی از طریق ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی دانشجو می پذیرد. هدف این دانشگاه فراهم نمودن موجبات مشارکت ارگانها، سازمانها و دستگاههای متقاضی اجرایی دولتی و غیردولتی در امر تربیت نیروی انسانی کارآفرین، ماهر و متخصص مورد نیاز کشور است. بنابراین افرادی که میخواهند مهارتهای عملی و کاربردی را در زمان کم در یکی از رشته های دانشگاه علمی کاربردی موجود در دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی فراگرفته و با آگاهی از شرایط ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی از این مهارت در کسب و کار مورد علاقه خود استفاده کنند، میتوانند بدون کنکور در دانشگاه علمی کاربردی گرگان ۲ ثبت نام کنند.
دانشگاه علمی کاربردی گرگان ۲
دانشگاه علمی کاربردی گرگان ۲ توسط دانشگاه جامع علمی کاربردی زیر مجموعه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به درخواست دانشگاه جامع علمی کاربردی در استان گلستان تاسیس شده و در در گرگان – بلوار شهید کلانتری (کمربندی) – خیابان دانشگاه – کوچه دانشجو ۱۶ وافع است.
نظام آموزش مهارت و فناوری دانشگاه علمی کاربردی گرگان ۲ شامل آموزشهایی است که با هدف ارتقا و انتقال دانش کار و فناوری، به هنگام کردن مهارتهای شغلی و افزایش مستمر و فزاینده بهره وری در تمامی سطوح تحصیلی مهارت و فناوری به صورت آموزشهای رسمی و آموزشهای تکمیلی بین سطوح تحصیلی طراحی و اجرا میشود و با استفاده از فناوریهای آموزشی روز و ظرفیتهای آموزشی محیط کار، افراد را براساس استانداردها و صلاحیتهای شغلی و با تاکید بر اخلاق حرفه ای برای احراز شغل، حرفه و کسب و کار تا سطح مطلوب تربیت می نماید. قبل از ثبت نام و انتخاب رشته دانشگاه علمی کاربردی به داوطلبان توصیه میشود دفترچه ثبت نام علمی کاربردی را با دقت مطالعه نمایند.
همچنین فارغ التحصیلان دانشگاه علمی کاربردی میتوانند به اشتغال در همان سازمان یا شرکت مربوط به مرکز جامع علمی کاربردی امیدوار باشند.
بیشتر بخوانید: ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی
ثبت نام بدون کنکور کاردانی و کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی گرگان ۲
دانشگاه علمی کاربردی گرگان ۲ به تمام کسانی که تمایل به یادگیری سریع و کسب تجربه، برای ورود به بازار کار و فعالیت اقتصادی را دارند، توصیه میشود. این دانشگاه شرایط لازم برای بالا بردن سطح دانش و تجربه را به صورت یکجا فراهم کرده و مدارک کاردانی و کارشناسی آن مورد تائید وزارت علوم میباشد. از این رو در صورتی که تمایل به تحصیلی در یکی از رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی گرگان ۲ را دارید میتوانید با مطالعه ادامه متن علاوه بر اطلاع از لیست رشته های بدون کنکور علمی کاربردی گرگان ۲ ، اطلاعات جامه ای را کسب نمایید و یا در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی از مشاوره ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی مرکز مشاوره آویژه بهرمند شوید.
بیشتر بخوانید: ثبت نام بدون کنکور کاردانی و کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی خانه کارگر واحد گرگان
 لیست رشته ها و انتخاب رشته بدون کنکور علمی کاربردی گرگان ۲
هر داوطلب ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی براساس میزان علاقمندی به رشته های تحصیلی منحصرا میتواند در یکی از چهار گروه آموزشی اصلی شامل: صنعت، کشاورزی، مدیریت و خدمات اجتماعی و فرهنگ و هنر برابر ضوابط شرکت نماید.
توجه داشته باشید که ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی گرگان ۲ به صورت همزمان انجام میشود، بنابراین انجام این کار حساسیت بالایی که در پاسخ به این نیاز ما مرکز مشاوره تحصیلی آویژه امکان مشاوره تلفنی ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی را فراهم کرده ایم.
افرادی که در مرحله اول ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی گرگان ۲ پذیرفته شوند برای پیگیری ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور باید قبل از ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی اطلاعات خود را در سایت هم اوا وارد کنند. داوطلبان لازم است تمام مدارک اولیه شامل تصویر صفحات شناسنامه، تصویر پشت و روی کارت ملی، تصویر کارت پایان خدمت و یا معافیت برای آقایان و تصویر مدرک دیپلم خود را اسکن کرده و در سایت هم آوا آپلود نمایند.
بعد از تکمیل نمودن اطلاعات اولیه در سایت هم آوا نسبت به ثبت نام اینترنتی خود اقدام نمایند. برای انتخاب رشته بدون کنکور علمی کاربردی گرگان ۲ میبایست از گروه و کد زیرگروه آموزشی، رشته های تحصیلی و دیپلم های مرتبط دارای اولویت پذیرش، ظرفیت پذیرش اعم از آزاد و شاغل، و نیز جنسیت پذیرش ( مندرج در دفترچه ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی ) اطلاع داشته باشید. برای اطلاع از دوره ها و مقاطع پذیرش، تعریف شاغل و شرایط اختصاصی، کد اشتغال و امکانات رفاهی، لیست رشته ها و کد اشتغال علمی کاربردی گرگان ۲ با ما همراه باشید.
بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور
لیست رشته های کاردانی دانشگاه علمی کاربردی گرگان ۲ ورودی مهر ماه
کاردانی فنی فناوری اطلاعات – اینترنت و شبکه های گسترده
کاردانی فنی عمران – سازه های پیش ساخته
کاردانی فنی برق – برق صنعتی
کاردانی حرفه ای حسابداری – حسابداری مالی
کاردانی حرفه ای امور بیمه
کاردانی حرفه ای امور بورس
بیشتر بخوانید: لیست رشته های کاردانی دانشگاه علمی کاربردی شرکت نواندیشان علم و مهارت گلستان ورودی مهر ماه
لیست رشته های کاردانی دانشگاه علمی کاربردی گرگان ۲ ورودی بهمن ماه
کاردانی حرفه ای حسابداری – حسابرسی
کاردانی فنی عمران – سازه های پیش ساخته
کاردانی فنی برق – برق صنعتی
کاردانی حرفه ای حسابداری – حسابداری مالی
بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی مترو تهران
لیست رشته های کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی گرگان ۲ ورودی مهر ماه
مهندسی فناوری عمران – ساختمان سازی
مهندسی فناوری اطلاعات – فناوری اطلاعات
کارشناسی حرفه ای معماری – طراحی محیط داخلی
کارشناسی حرفه ای حسابداری – حسابداری مالی
بیشتر بخوانید: لیست رشته های کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی جهاد کشاورزی گلستان (کردکوی) ورودی مهر ماه
لیست رشته های کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی گرگان ۲ ورودی بهمن ماه
کارشناسی حرفه ای حسابداری – حسابداری مالی
بیشتر بخوانید: ثبت نام کاردانی به کارشناسی علمی کاربردی بدون کنکور
کد اشتغال و تعریف شاغل در دانشگاه جامع علمی کاربردی گرگان ۲
انتخاب رشته و پذیرش بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی گرگان ۲ به دو صورت سهمیه آزاد و سهمیه مشاغل انجام میشود. داوطلبان شاغل در مراکز دولتی و غیر دولتی به صورت سهمیه مشاغل پذیرش شده و برای هر مرکز یک کد اشتغال تعریف میشود که اطلاعات آن در دفترچه ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی وجود دارد. در مرکز جامع علمی کاربردی گرگان ۲ شاغل به فردی اطلاق میگردد که در وزارت راه و شهرسازی و یا زیرمجموعه های تابعه آن در حرفه منطبق با رشته انتخابی مشغول به کار باشد. کد اشتغال دانشگاه علمی کاربردی گرگان ۲ نیز ۱۹۹ است.
بیشتر بخوانید: کد اشتغال و تعریف شاغل در دانشگاه جامع علمی کاربردی فنی و حرفه ای گرگان
شماره تلفن تماس و آدرس مرکز جامع علمی کاربردی گرگان ۲
دانشگاه علمی کاربری گرگان ۲ در استان گلستان و در گرگان – بلوار شهید کلانتری (کمربندی) – خیابان دانشگاه – کوچه دانشجو ۱۶ واقع است. همچنین شماره تماس این دانشگاه ۰۱۷-۳۲۱۲۱۰۶۳ میباشد.
بیشتر بخوانید: لیست رشته های دانشگاه جامع علمی کاربردی
شرایط اختصاصی و امکانات رفاهی علمی کاربردی گرگان ۲
پذیرش در این دانشگاه شرایط اختصاصی خاصی ندارد.
وسیله ایاب و ذهاب : نا مشخص
سلف سرویس : نا مشخص
خوابگاه : نا مشخص
بیشتر بخوانید: شرایط اختصاصی و امکانات رفاهی علمی کاربردی فرماندهی انتظامی استان گلستان
زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی گرگان ۲
پذیرش بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی گرگان ۲ هر سال در اواخر مرداد و اوایل شهریور ماه برای ترم مهر ماه و اواخر آذر و اوایل دی ماه برای ترم بهمن ماه، از طریق سایت سنجش به وسیله انتخاب رشته صرفا بر اساس سوابق تحصیلی (Educational records) دانشجو صورت می گیرد. داوطلبان پس از پذیرش در این دانشگاه می توانند با در دست داشتن مدارک لازم برای ثبت نام بدون کنکور به دانشگاه علمی کاربردی گرگان ۲ مراجعه نمایند.
بیشتر بخوانید: پیگیری ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور
شرایط عمومی و اختصاصی دفترچه ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی
اعتقاد به اسلام و یا یکی از ادیان تصریح شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.
نداشتن عناد ( نه اعتراض ) نسبت به نظام جمهوری اسلامی ایران. تبصره: در صورتی که داوطلب قبلا با نظام جمهوری اسلامی عناد داشته، باید تغییر نظر او احراز شود.
عدم سابقه عضویت در ساواک و فراماسونری و اعقاب آن بر اساس استعلام های انجام شده.
نداشتن فساد اخلاقی
شهرت نداشتن به ارتکاب اعمال خلاف شئون شغلی و تحصیلی در طول تحصیل یا زمان اشتغال (در صورت اشتغال قبلی)
داشتن توانایی جسمی متناسب با رشته تحصیلی و عدم اعتیاد به مواد مخدر.
داشتن دیپلم سه ساله نظام جدید (فنی و حرفه ای، کار دانش و نظری) و یا دیپلم نظام قدیم آموزش متوسطه (چهارساله یا شش ساله نظری و فنی و حرفه ای)
داشتن سایر شرایط ثبت نام به صورت اختصاصی اعلام شده توسط هر یک از مراکز آموزشی تحت نظارت دانشگاه جامع علمی کاربردی مندرج در دفترچه ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی.
داشتن شرایط مربوط به وظیفه عمومی برای داوطلبان مرد، مندرج در دفترچه ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی.
بیشتر بخوانید: ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی
برای تماس با مرکز مشاوره تحصیلی آویژه جهت مشاوره تلفنی ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی میتوانید از طریـق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد یا صفر با شماره تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ از سایر استانها تماس حاصل فرمایید.
مدارک لازم برای ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی (university of applied science and technology iran)
کلیه داوطلبان ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی باید اصل مدارک زیر را نزد خود نگاه داشته و پس از قبولی در زمان ثبت نام به گرگان ۲ ارایه نمایند.
فرم تکمیل شده استفاده از سهمیه مشاغل برای داوطلبانی که شاغل بوده و از سهمیه مشاغل در رشته متناسب استفاده مینمایند.
آخرین فیش حقوقی برای متقاضیان استفاده از سهمیه مشاغل.
گواهینامه پایان تحصیلات متوسطه و یا مدرک معتبر دیپلم.
گواهی معدل دار برای افرادی که گواهینامه پایان تحصیلات دوره متوسطه آنها فاقد معدل میباشد.
فرم تایید معدل برای فارغ التحصیلانی که تاکنون گواهینامه پایان تحصیلات برای آنان صادر نشده است.
 ثبت نام و لیست رشته های بدون کنکور علمی کاربردی گرگان ۲
شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.
برای مشاوره در زمینه ثبت نام و لیست رشته های بدون کنکور علمی کاربردی گرگان ۲
از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت
در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 
حتی ایام تعطیلمنبع: سایت مشاوره تلفنی روانشناسی و تحصیلی آویژهمشاوره تحصیلی و نظام وظیفه تلفنی

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۹ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۰۷:۴۱:۱۷ توسط:آویژه موضوع: نظرات (0)